feed-image

زنگ خاطره

ادبیات ایثار و شهادت

آمار بازدید

 امروز امروز1154
 دیروز دیروز6005
 این هفته این هفته10001
 این ماه این ماه10001
 تا به حال تا به حال3141689
شناسه خبر:14254 شنبه, 20 خرداد 1391 13:23 چاپ نسخه چاپی
پست الکترونیکی ارسال به دوستان
گزارش فارس از تحریم "فاش نیوز" توسط بنیاد
خبرگزاری فارس: بنیاد شهید یک سایت ایثارگری را فیلتر کرد

فاش نیوز - خبرگزاری فارس طی گزارشی، از تحریم پایگاه خبری - تحلیلی فرهنگ ایثارو شهادت "فاش نیوز" به دستور زریبافان خبرداد.

خبرگزاری فارس طی گزارشی، به بررسی تحریم پایگاه خبری - تحلیلی فرهنگ ایثارو شهادت "فاش نیوز" به دستور زریبافان پرداخته است که متن کامل این گزارش به این شرح است:

بنیاد شهید یک سایت ایثارگری را فیلتر کرد

دسترسی کارکنان دفاتر بنیاد شهید به یک سایت خبری از سوی مسئولان این بنیاد قطع شده است.

به گزارش خبرنگار گروه حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، کاربران از شبکه داخلی ساختمان‌های مرکزی بنیاد شهید در خیابان طالقانی و ساختمان معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید در خیابان ملک‌الشعرا قادر به دیدن این سایت خبری نیستند.

بنابر اخبار رسیده، علاوه بر اینکه کارکنان بنیاد شهید در این دو ساختمان قادر به دیدن سایت فاش نیوز نیستند،‌ گویا مراکز تحت پوشش بنیاد شهید از هرگونه کمک همچون دادن آگهی به این سایت، منع شده‌اند و عنوان شده که مدیران ارشد و زیرمجموعه آنها نیز از انجام هرگونه مصاحبه با این سایت خودداری کنند!

این در حالی است که فاش نیوز به یکی از سایت‌های خبری مورد وثوق و مراجعه ایثارگران به ویژه جانبازان تبدیل شده و با بیش از 4 هزار کاربر از جامعه ایثارگری در ارتباط است.

«فاش نیوز» در حال حاضر توسط یک جانباز قطع نخاع و با هزینه شخصی اداره می‌شود و در طول فعالیت‌های خود بارها از سوی مسئولان بنیاد شهید تذکراتی دریافت کرده بود که از انتشار برخی اخبار که به ویژه به حوزه ریاست بنیاد شهید مربوط می‌شود، خودداری کند و حتی این سایت به طور کلی فیلتر شده بود.

این اقدام از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران در حالی انجام می‌شود که مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید، رسالت اصلی این نهاد را اجرای کارهای فرهنگی قرار داده است؛ حال آنکه در واکنش به انتشار برخی اخبار که مشخصاً عملکرد بنیاد شهید و مسئولان آن را مورد نقد قرار داده است، آن را فیلتر کرده است.

این اقدامات و به کار بردن واژه «تحریم»، در شرایطی در مورد یک سایت ایثارگری که در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت می‌کند، مطرح می‌شود که هیچ‌یک از دلسوزان نظام از واژه «تحریم» خاطره خوشی ندارد، چرا که سال‌هاست این واژه در تقابل میان جمهوری اسلامی و استکبار جهانی مطرح است و به نظر می‌رسد استفاده از چنین الفاظی در مورد دو مجموعه متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی صحیح نباشد.

به نظر می‌رسد برخورد سلبی و قهری با رسانه‌ها به یکی از رفتارهای سازمانی بنیاد شهید تبدیل شده است، چرا که نه تنها در مورد رسانه‌های خبری همچون فاش نیوز که متعلق به جامعه ایثارگری است، این رفتارصورت گرفته، بلکه بنیاد شهید در خصوص سایر رسانه‌ها اعم از روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های کشور هم چنین نظری دارد و به اعتقاد مسئولان بنیاد شهید، نباید مطلبی در نقد عملکرد مسئولان این نهاد منتشر شود!

 

Comments are now closed for this entry

نظرات

 
+0 # بنده خدا 1391/04/30 14:52
کارکه برای رضلی خداباشد.خودنیرر مینه محبوبیت ومعروفیتش رافراهم میکند زیرابی شک پس ازاین اقدام بنیاد وریاست محترمش که خیرخواهی اوبرهیچ خانوتده ایثارکری پوشیده نیست معروفیت ومحبوبیت این سایت بشدت روبه افزایش است.هرایثارگری که بااین رسانه اشناشددرکمترین زمان ممکن خودراازوابستگان نزدیک ان میشمارد.
 
 
-1 +0 # منصور 1391/04/15 05:39
فاش نیوز در یکی از مطالبش:خط جداسازی خدمات رسانی جانبازان را دنبال می کرد و مثلن نوشته بود جانبازی که در شهرها مجروح شده یا جانباز جبهه نبرد...لذا فهمیدم دنبال تفرقه افکنی است...و دنبال تشکیل مجلس ایثارگران برای بهره برداری جناحی و حزبی است...که باعث تفرقه در جامعه ایثارگران خواهد شد...بنده به عنوان فرزند شهید گویم:در درجه اول تمام ایرانیان قدردان ایثارکران هستند و رهبر فرزانه انقلاب پشتیبان و قدردان انان است و الحمدالله بدنه مجلس و دولت ایثارگرند...لذا تقسیم بندی ایثارگران و سپس بهره برداری جناحی از انان که توسط فاش نیوز پیگیری می شود:خیانت به انان است...شهدا و ایثارگران متعلق و باعث افتخار همه ایرانیانند
 
 
-0 +1 # فراموشده گان 1391/04/08 02:21
من کوچک دست بوس شما ایثارگران واقی هستم وهمیشه دعاگویتان هستم درپناه خداوندباشید
 
 
+0 # فراموشده گان 1391/04/08 02:16
باسلام خدمت تامی جامعه ایثرارگران .اولین سوال اقایان مسول بنیادشهید واقعن تاچه انداز ه باین نام اشنا هستند اقا ابولفضل.وچه فکرکردن ماجانبازان نگاهمان دراین دنیا ودران دنیا به دستان بریدش می باشد ما بااقا ابولفضل واگذرشان می کنیم
 
 
-0 +1 # شمس** 1391/04/07 11:42
دستشان درد نکنه ماهاکه بااین وضعیتی که داریم ظاهرشدن دراجتماع امروزی(مردم)برا یمان مشکل شده نذارنددراین سایت هم درددل کنیم که آنها راحت بشند .وتمام بوجه جانبازان راصرف خوشگذرانیهای خودشان بکنندماکه حالاهم مرده ایم
 
 
+0 # علی قاسمی 1391/04/02 18:41
اقایزریببافان فاش نیوز حمایت کنید
 
 
-0 +1 # محسن 1391/03/30 11:20
سلام ، بهترین راه حل ممکن برگزاری نظر سنجی از ایثارگران است . رای مخفی میتواند نشان دهد که 8/98 ایثارگران از بنیاد بشدت ناراضی هستند ولی اینها جرات چنین کاری را ندارند و خود را بیش از این رسوا نخواهند کرد . همین که رسوایی پنهان باشد بهتر است .این روایی ها لازم نیست جنسی باشد تا هیاهو شود . ظلم از گناهان کبیره است .
 
 
-0 +2 # شهاب ثاقب 1391/03/25 12:20
آیا رییس جمهور محترم صدای ما را می شنود ؟
 
 
-0 +1 # جانبازان شهر میانه 1391/03/25 12:14
با سلام

آقای زریبافان بعوض فیلترینگ کردن سایت وزین فاش نیوز بعنوان تنها محل درد دل ایثارگران ، لطفا به فکر افزایش ارتباط بها قشر ایثارگران باشید ماشالله در سایت خود بنیاد شهید هم آنقدر مرحله و دیجیتال بازی برای ورود به سایت گذاشته اید که ایثارگران سردرگم می شوند !
مشکل دیگری هم داریم که از طریق همین سایت فاش نیوز (بدلیل عدم دسترسیمان به شما!) اعلام می کنیم :

جمعی از جانبازان شهرستان میانه از استان آذربایجانشرقی هستیم که از سه چهار سال پیش قرار بود برای ما سهام عدالت صادر و تحویل شود تا کنون هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته بنیاد شهید و امور ایثارگران میانه هم می گوید فعلا خبری نیست .
حتی ما برخی از بازنشستگان جانباز ادارات را نگذاشتند از اداره خودمان شهام عدالت بگیریم و گفتند بیایید از بنیاد هماهنگ کرده ایم که تویلتان بدهیم از آنجا مانده واز اینجا رانده شده ایم .
آیا رییس جمهور محترم صدای ما را می شنود ؟
 
 
-0 +1 # نعیمی 1391/03/22 17:22
درصورت صحت مطلب فوق این رفتار بنیاد یک عمل بسیار بچه گانه ودورازعقل است ایشان بعنوان یک فرد مسئول که این میزریاست را توسط جانبازان عزیز وبه منظوررفع مشکلات آنان دراختیاردارد باید تمام همت و سعی و تلاش خود را انجام دهد و حتی اگرکسی حرف و خبربی ربط و کذبی هم بگوید باعمل خود او را شرمند ه کند نه اینکه برای قشری که عمری را درجنگ وسختی گذرانده و حالا هم با بیماریهای مختلف وجان فرسا دسته وپنجه نرم می کنند اینچنین خصمانه برخورد نماید وازموضع ضعف با سایتی همانند فاش نیوز که یک سایت معمولی وساده است برخورد کند ما ازایشان انتظارداریم که کاری کنند کارستان و تیرکاری را به قلب بدخواهان و دشمنان خود بزنند وپایگاهها ومراکز مورد تایید وقبول جانبازان را نه تنها به عنوان یک فرد مسئول بلکه به عنوان یکی از رهروان صادق حضرت امام خامنه ای ( مدظله العالی ) که خود ایشان نیز از جانبازان عزیز می باشند مورد پوشش و حمایت خود قراردهد دراحیای حق بکوشد از انتقاد نهراسد و با سعه صدر درخدمت رسانی به جانبازان عزیزدریغ نورزد که ما هرچه به این جانبازان خدمت کنیم بازهم کم کرده ایم وبا رنجی که فقط یک روزاین بزرگوران تحمل می کنند برابری نمی کند من خود جانباز یا مسئول نیستم ولی این را می دانم که خدمت به مجاهدین اسلام شامل هرکس نمی شود ولیاقت می خواهد وحال که خدا این نعمت را به آقای زریبافان ارزانی داده است کمال استفاده را نماید واین رابداند که مسئولیت بسیارخطیری را درقبال خداو بندگان خدا پذیرفته است که درقیامت هنگام پاسخ گویی با هیچ فیلتری نمی توان از آن شانه خالی کرد. برای این مسئول محترم و همه جانبازان و مجاهدان راه اسلام و دست اندرکاران محترم سایت فاش نیوز ارزوی سلامتی و عاقبت بخیری دارم.
 
 
-0 +1 # ح ح جانباز 70% 1391/03/21 11:49
تحریم واژهای زشت و کدر که توسط استکبار برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران بکارمیرود که توسط مسئولان بنیاد برای مقابله با خبرهای سریع فاشنیوز به جامعه ایثارگری انجام می شود آیا با تحریم جلوی پیشرفت و انتشار اخبار و گزارشات را می توان گرفت بنظر مسئولان بنیاد خودکامه و استبداد را از استکبار یاد گرفته اند ما جامعه اثیارگری فاش را دوست داریم
 
 
-0 +4 # باقر 1391/03/21 10:03
باسلام و خداقوت.

باید خدمت رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران ، جناب آقای مهندس مسعود زریبافان عرض کنم که، آقای مهندس: بنده دانشجویی ترم پنجم ارتباطات هستم و در طول مدت این پنج ترم مهم ترین اصلی که تمامی اساتید به دانشجویان رسانه و مطبوعات ، بر آن بسیار تاکید دارند ، همان (( اصل شفاف سازی )) در رسانه است که مهم ترین رسالت رسانه محسوب می شود و با توجه به جوابیه های شما به خبرهای منتشره فاش نیوز در حوزه بنیاد شهید و امور ایثارگران این مطلب کاملاً روشن است که شما برادر بزرگوار باید در انتخاب مشاور رسانه ایتان دقت بیشتری می کردید.
با سپاس فراوان : باقرفدایی
 
 
-0 +3 # یک مطلع 1391/03/20 22:20
بازدیدهای روزانه فاش نیوز در هر روز بالغ برچهار هزار نفراست که درگزارش. خبرگزاری فارس به اشتباه گفته شده که با بیش از چهار هزارایثارگر ارتباط دارد.
 
 
-0 +5 # توکلی 1391/03/20 21:44
سلام
فاش نیوز مگر غیر از پیگیری مشکلات ایثارگران کار دیگری دارد بنباد باید انتقاد پذیر باشد ات نواقصی که درمجموعه اش وجود دارد رفع بشود . اگر نقد نذیر نباشیم خود کامه هستیم.
 
 
-0 +8 # محمدرضا ر 1391/03/20 16:00
فاش عزیز در چند روز گذشته بسیار زیبا و شیک شده ای. تبریک می گم. امیدوارم سایه ات بر سر ما مستدام باشد. این اتفاق (تحریم سایت ) تبلیغ بسیار موثری برای آن خواهد بود.