feed-image

آمار بازدید

 امروز امروز3781
 دیروز دیروز7768
 این هفته این هفته10711
 این ماه این ماه100001
 تا به حال تا به حال4717288
شناسه خبر:6409 چهار شنبه, 12 آبان 1389 16:24 چاپ نسخه چاپی
پست الکترونیکی ارسال به دوستان
مجلس عمده ایثارگران راازبرنامه پنجم حذف کرد

غلامرضا باوندعباسی - حتی وقتی تعداد زیادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس هستند باز هم رزمندگان مورد غفلت قرار می گیرند.

ماده 48 قانون برنامه پنجم بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق رزمندگان را از تعریف ایثارگران حذف کرده است.

در این ماده آمده است : «به منظور استمرار، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جهت حفظ کرامت ایثارگران با اولویت عرضه منابع مالی، فرصتها ، امکانات و تسهیلات و امتیازات به ایثارگران (پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا و همچنین جانبازان و آزادگان و افراد تحت تکفل آنان) اقدام های زیر انجام می شود.»
یادمان نرفته که در ماده 43 قانون برنامه سوم بخاطر حذف کلمه رزمندگان در موردی مشابه، شائبه ایثارگر محسوب نشدن رزمندگان چقدر در اجرای قوانین و مقرراتی که حتی رسماً رزمندگان را مشمول می شد ایجاد مشکل کرد و برخی مجریان بی انصاف و بهانه جو را در سنگ اندازی و تعلل جری نمود و باز تکرار همان داستان در قانون برنامه پنجم!
امید داریم تا دیر نشده نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی حتی اگر قصد بهره مندی رزمندگان را از خدمات زیر مجموعه ماده 43 ندارند لااقل کلمه رزمنده را از تعریف ایثارگری حذف نکرده و خدمات رسانی به آنان را به قانونی دیگر موکول نمایند.

بند های مربوط به ایثارگران درقانون برنامه پنجم به شرح ذیل است:

ماده-48

به منظور استمرار توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جهت حفظ کرامت ایثارگران با اولویت عرضه منابع مالی، فرصت ها، امکانات و تسهیلات و امتیازات به ایثارگران (پدر و مادر، همسر و فرزندان شهدا و همچنین جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان) اقدام های زیر انجام می شود:

الف) تامین صددرصد سرانه درمانی بیمه پایه سلامت و درمان شامل بیمه همگانی و مکلمل برای ایثارگران و افراد تحت تکفل آنها و هزینه کامل درمانی خاص (صرفا برای بیماری های خا ص ناشی از جراحات منجر به ایثارگری) توسط دستگاه های اجرایی و در خصوص ایثارگران غیر شاغل توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران.

ب) کلیه دستگاه های اجرایی موظفند تا 20 درصد اعتبارات فرهنگی خود را با تایید معاونت صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نمایند.

ج) به منظور کاهش هزینه های مهندسی ساخت مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران و دستگاه های اجرایی ذیربط مجاز به ارایه خدمات مربوطه بوده و خدمات ارا یه شده جایگزین خدمات مهندسی موضوع قانون نظام مهندسی ساختمان می باشد.

د) صددرصد هزینه تحصیلی فرزندان شهید و جانبازان بالای هفتاد درصد و آزادگان با سابقه حداقل پنج سال اسارت غیر شاغل توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و چنانچه شاغل باشند توسط دستگاه اجرایی مربوط تامین و پرداخت می شود.

ه) دولت مجاز است حمایت های مالی و حقوقی این قانون را از ایثارگران در امور فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به عمل آورد.

و) دستگاه های اجرایی م وظفند حداقل بیست و پنج درصد نیاز استخدامی خود را ا زمیان جانبازان بالای پنجاه درصد و آزادگان یا حداقل سه سال سابقه اسارت و فرزندان شهدا و جانبازان بالای هفتاد درصد و آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی و آزمون تامین و اتبدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند.

ز) دانشگاه ها و مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی و وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموش پزشکی مکلفند حداقل 10 درصد اعضای هیئت علمی مورد نیاز خود را از بین جانبازان بالای پنجاه درصد و آزادگان با حداقل سه سال سابقه اسارت و فرزندان شهدا و جانبازان بالای هفتاد درصد و آزادگان با سابقه حداقل پنج سال اسارت که دارای مدرک دکترای تخصصی می با شند حسب مورد از طریق استخدام و یا موافقت با انتقال کارکنان دیگر دستگاه ها یا تبدیل وضعیت کارکنان غیر هیئت علمی تامین و از ابتدا آنان را به صورت عضو هیئت علمی رسمی قطعی با احتساب سوابق آموزشی، پژوهشی و اجرایی مرتبط و تاثیر آن در پایه و مرتبه علمی بدون الزام به رعایت شرط و آزمون استخدام نمایند. مسئولیت اجرای این حکم به طور مستقیم متوجه وزرا و روسای دستگاه های مذکور می باشد و مقامات یاد شده در این خصوص راسا مجاز به اتخاذ تصمیم می باشند. احکام و امتیازات این بند شامل اعضای هیئت علمی فعلی دارای شرایط فوق نیز خواهد بود.

ماده 52 تبصره 2 بنده ز) تعیین و اعمال امتیازات شغل و شاغل و فوق العاده های مربوط به ایثارگران (جانبازان، آزادگان، رزمندگان و فرزندان شهید) و اجرای سایر احکام قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد آنان می تواند به گونه ای صورت گیرد که دریافتی آنان بابت ایثارگری کاهش نداشته و امتیازات قانونی نظیر عدم نیاز به شرکت در آزمون های استخدامی و شرط سنی و تحصیلی کماکان اجرا و اعمال گردد. مناطق جنگ زده موضوع بند 2 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری توسط دولت تعیین می شود.

ماده 57

اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری مانع استمرار امتیازات مکتسبه قانونی افرادی که از مزایای نخبگی یا ایثارگری (در مورد جانبازان، آزادگان، رزمندگان و فرزندان شهید) استفاده نموده اند، نخواهند بود. معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور نحوه معادل سازی امتیازات نخبگی و ایثارگری را در حوزه اداری و استخدامی با امتیازات قانون مدیریت خدمات کشوری تهیه و به تصویب شورای توسعه مدیریت می رساند.

 

Comments are now closed for this entry

نظرات

 
-0 +1 # ازیادرفته بر بادرفته 1391/07/20 23:13
آیا سازمان ملل عراق را متجاوز نشناخته است؟؟؟ مگر موظف به پرداخت خسارت 8 ساله نیست؟؟؟ چراشما با این کشور متجاوز برادرید اما اما اما ما ایثارگران برایتان دشمنان نظام شدیم؟؟؟؟ پس بیاییداز طریق بار مالی که در مجلس مطرح میشود حق ما را از متجاوزین بگیرید...... و ما از کویت کوچک تریم با جنگ کوتاه مدت خسارت قابل توجهی دریافت کرد... بودجه ی بیت المال به جیب کورهای عربی میرود دریغ از ذره ای که به دست ما برسد... درست گفته اند: سیر را چه غم گرسنه است....
انشالله به زودی زود صاحب الامر(عج) بیاید وحق مارا از شما بستاید...
 
 
-0 +3 # ن ش ع جانباز 1391/02/27 09:31
بنده درعجبم که چرا نمایندگان محترم مجلس در هرسال با کلمات وجملات بازی میکنند وشان رزمنده-ایثارگر -جانبازوشهید راحفظ نمکنند اینها کافی است ازجانگذشتگی این دعزیزان را دردوران هشت سال جنگ نابرابربیادداشت ه باشند-انهاییکه در پایتخت ویا دیگر شهرها با شنیدن صدای ازیر وضعیت قرمز خودرا درسوراخ پناهگاهها میرسانند بارزمنده ای وایثارگروجانباز ی که بیش از دوسال 25ماه درخط مقدم جبهه فداکاری وایثارگری نمود چگونه حالا بعنوان نماینده مردم اینهمه رشادت انان را پایین میبینند وهرسال با بازی کلمات ازجانگذشتگی رزمندگان ایثارگران وجانبازان وبامیزان درصد به انها بها وارزش میدهند واقعا حیف ازان همه مردانگی مردان جنگ شایسته است نماینده گان مجلس به هنگام تصمیم گیری رشادتهای مردان جنگ اعم از سرباز بسیجی سپاهی ارتشی رابیاد اورند چون درمقابل این عزیزان شجاع ورزمنده مدیونند
 
 
-0 +1 # محقق و پژوهشگر 1391/02/03 02:02
واقعا برای تمام کسانی که نظر خود را داده اند و نفهمیده اند که ایثار یعنی چه متإسفم. اادعاهای امسال شما و براداران خود من گوش فلک رو پاره کرده و مردم را خسته. شان و منزلت خود را داده اید تا چون کمیته های امداد از فرصت ها و منابع به نحو نابرابرانه یی استفاده کنید. لطفا ارزش ایثارگریتان و رزمندگی تان را با هیچ رانت و رشوه و تقلب و ...عوض نکنید.
 
 
-0 +1 # افشین 1390/07/02 00:46
باسلم من فرزندجانباز41در صدهستم 2سال هست که بیکارم میگن تصویب مجلس اینه که بالای 50 وشهدااستخدام میشن اخه مسلموناجانبازجا نبازه چه فرقی داره همشون یک هدف داشتن دفاع ازخاک وطن وناموس
 
 
-0 +1 # نادر جانباز35/ برادرشهید وجانباز 1390/06/17 14:18
جانبازانی که مشکل اعصاب وروان دارند را دریابید مگرچه گناهی کرده اند درخانه همسروفرزندان هم بایند بسازندو بسوزند درخیابان هم باید دانسته وندانسته مورد بی مهری مردم ومسئولین قرار گیرند همه اینهاهم بخاطر مشکلات روحی وروانی است اگردرجایی ویااداره ای حتی بنیاد شهید ابرازناراحتی کردی ویااحیانا ازکنترل خارج شدی وصدایی دادی سروکارهمین جانبازاعصاب وروان یابا110ودادگستر ی است ویاکتک مفسلی ازدست مردم بی اطلاع ازوضعیت جانباز نوش جان میکند تاکی ماجانبازان باید اینگونه زجر بکشیم وتاوان بدهیم ومسئولین فکری بحاتتتتلمان نکنند
 
 
-0 +1 # محمد از اصفهان 1390/04/08 14:06
مسئولین بیدرد و ظاهراً مسلمان شیعی بروند و از غیر مسلمانها یاد بگیرند که آنها برای خادمان جنگهایشان چه تسهیلاتی فراهم کرده و چقدر از نظر اخلاقی احترام می گذارند، آنها حتی برای افرادی که در پشت جبهه کارهای بسته بندی لوازم رزمندگان را انجام می داده اند خدمات و تسهیلات در نظر گرفته اند. حالا تکلیف ما که دفاعمان مقدس بوده و از خاک و ناموس کشور دفاع کرده ایم حتی یکماه، باید حذف شویم. آقایان مجلسی دست مریزاد
 
 
-0 +2 # جانباز زیر 25 درصد 1390/03/04 10:16
حق جانبازان را ضایع نکنید نگزارید جانباز برای حق خود بیاید بلکه شما به دنبال جانباز بروید وحق او را بدهید
 
 
-0 +2 # رزمنده دفاع مقدس 1390/03/02 18:18
از رزمندگان غافل نشوید بدر کشور میخورند
 
 
-0 +2 # محمد با52ماه سابقه جبهه 1389/11/18 14:18
هرکی حق وحقوق رزمندگان را نادیده بگیرد خدا وند اوراگرفتار خواهد کرد
 
 
-0 +2 # یک رزمنده 1389/10/22 11:14
ای کاش درک می کردیدکه رزمنده کیست وچه حقوقی داردولی حرمت شکنی میکنند وحق مسلم اورا پایمال میکنند
 
 
-0 +2 # رزمنده ، جانباز و برادر شهید و برادر جانباز 1389/10/21 12:18
رزمندگان بی ادعا برای خدا جهاد کردند اما مسئولین ما به فرموه حدیث شرف نبوی نا سپاسی می کنند که « من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق » و بر روی خون پاکان حکومت ، در روز واپسین جوابی در محضر الهی نداشته و هیچ عزری از آنان پذیرفته نیست
 
 
-0 +1 # guest 1389/09/18 10:00
آقایان اصول گرا اگراین حمایت ایثارگران نبود به خصوص رزمندگان وبسیجیان الا دیگران شمارا خورد کرده بودن ومتاسفانه بجز تعدادی که خود درجبهه حضورداشتن که متاسفانه آنهاهم جو ریاست ومال دنیا گرفته ورزمندگانی که سالها بدون چشمداشت فداکاری کردن حالا باید مورد بی مهری قرار بگیرند دیگر شعار ندهید وبرای عوام فریبی چفیه به گردن نیاندازید چون تاریخ امثال شمارا فراوان به خود دیده مرد باشید برای هر مسخره بازی مشگل مالی وجود ندارد ولی به رزمندگان که می رسد مشگل مالی پیش می آید
 
 
+0 # رزمنده 1389/09/14 10:40
خوب مهم نیست
اول رزمنده جانبازان زیر25درصد وهمسروخواهروبرا درراخذف می کنند ودرقدم بعدی کلا جانبازان و فرزندان و والدین شهدا و دردسرت ندم کلا کلمه ایثارگران خذف می شو د حالا اول راهه مگه نه
 
 
-0 +1 # guest 1389/09/12 20:10
مجلسیان باید بدانندکه آزادگان زیر5سال مدت اسارت مفقود الاثرهایی بودندکه هنوز هم آثار شکنجه های نیروهای رژیم بحث بربدنهای آنان باقی مانده وبه مراتب از آزادگان صلیب دیده بیشتر رنج اسارت کشیده اندچرا باید این اقدام معناداررادر تصویب ماده 48بکنندبه کدامین عمل کارشناسی شده این عمل صورت گرفته است.
 
 
-0 +1 # همسر شهید 1389/09/09 14:31
اقایان ان موقع که همسران شهدا داغ همسران خود راتحمل کردند و فرزندان شهدا رابا اشک چشم بزرگ کردند وتمام ارزوهای جوانی خود را برای دین و مملکت نادیده گرفتند شما کجا بودید که حالا اسم همسران کم کم حذف می شود ودر هر اداره ای با بدترین برخوردها با انان رفتار می شود خدا شما را نبخشد
 
 
-0 +2 # رزمنده اسلام 1389/09/07 21:41
حتی مجلس ششم نیز جرات چنین بی احترامی به ایثارگران بخصوص رزمندگان پرسابقه ( بخوانید جانبازان بی پرونده بنیاد ) را نداشت اقایان با نام اصولگرا حامی ولایت و رهبری قدرت را در دست گرفتند . اگر اصلاح طلبان میگفتند تاریخ ایثار و ایثارگر گذشته اقایان به اصطلاح اصولگرا این گفته انها را به قانون تبدیل کرده پس بیا به اجر مجاهد فی سبیل الله خود دلخوش باشیم که اگر از مدت 34ماه حضور دواطلبانه ام فقط ثانیه ای نزد خدا مقبول باشد
بدرستیکه به تابیر قران اعطم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون هستیم
و باز هم یادر از امام و مقتدایمان
بسیج؛ لشکر مخلص خدا
بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامى است که تربیت‏یافتگان آن، نام و نشان در گمنامى و بى‏نشانى گرفته‏اند. بسیج، لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‏اند.(3)

بسیج؛ مصداق کامل ایثار
در حوادث گوناگونِ پس از پیروزى انقلاب خصوصاً جنگ، نهادها و گروه‏هاى فراوانى بودند که با ایثار و خلوص و فداکارى و شهادت‏طلبى، کشور و انقلاب را بیمه کردند، ولى حقیقتا اگر بخواهیم مصداق کاملى از ایثار و خلوص و فداکارى و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، چه کسى سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود؟!(4)
بسیج؛ لشکر مخلص خدا
بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامى است که تربیت‏یافتگان آن، نام و نشان در گمنامى و بى‏نشانى گرفته‏اند. بسیج، لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‏اند.(3)

بسیج؛ مصداق کامل ایثار
در حوادث گوناگونِ پس از پیروزى انقلاب خصوصاً جنگ، نهادها و گروه‏هاى فراوانى بودند که با ایثار و خلوص و فداکارى و شهادت‏طلبى، کشور و انقلاب را بیمه کردند، ولى حقیقتا اگر بخواهیم مصداق کاملى از ایثار و خلوص و فداکارى و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، چه کسى سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود؟!(4)

بسیج؛ لشکر مخلص خدا
بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامى است که تربیت‏یافتگان آن، نام و نشان در گمنامى و بى‏نشانى گرفته‏اند. بسیج، لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‏اند.(3)

بسیج؛ مصداق کامل ایثار
در حوادث گوناگونِ پس از پیروزى انقلاب خصوصاً جنگ، نهادها و گروه‏هاى فراوانى بودند که با ایثار و خلوص و فداکارى و شهادت‏طلبى، کشور و انقلاب را بیمه کردند، ولى حقیقتا اگر بخواهیم مصداق کاملى از ایثار و خلوص و فداکارى و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، چه کسى سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود؟!(4)
 
 
-0 +2 # guest 1389/09/02 15:36
آنقدر قلب شکستین که مپرس
 
 
-0 +2 # یک رزمنده و بسیجی دهه 60 1389/09/02 13:47
ای کاش ما در دوران خون و حماسه می رفتیم و خیانت های برخی افزاد را در این دوران را نمی دیدیم
 
 
-0 +3 # یک جا مانده از قافله ی بی ادعاها 1389/09/02 13:45
بابا به کی باید بگیم که تاریخ مصرف ما گذشته است
 
 
-0 +2 # ازاده جانباز بی نام و نشان 1389/08/26 13:10
شما مجلسیها میخواهید یواش وارام ما را حذف و نابود سازید
 
 
-0 +2 # محمود 1389/08/24 18:37
با سلام : اول رزمنده باید باشی که بتوانی شهادت یا اسارت و جانبازی را بدست آوری ! رزمنده های فراموش شده امروزی ایثار گران واقعی دیروز بودند که هنوز تاوان دوری از خانه و خانواده را با مریضیهای خود و خانوده و ازنوع روحی و جسمی پس میدهند و دم نمیزنند!
 
 
-0 +1 # جانباز 25 درصد 1389/08/24 13:45
شما حتی بین کسانی که در راه خدا جهاد کردند تفاوت میزاری انبازان وفرزندان زیر 25 درصد باید بروند وبمیرند
 
 
-0 +1 # رزمنده ای با14ماه جبهه 1389/08/22 11:36
دست شما نماینده گان درد نکنه رزمندگان رااز قلم انداخته اید اگر خودتان ذینفع باشید سریع تصویب می نمایید وحقوق میلیونی درمجلس دریافت می کنید یادتان باشد سال دیگری (انتخابات )هم هست
 
 
-0 +1 # ایرانی 1389/08/22 08:00
باتوجه به اینکه مصوبه مجلس شورای اسلامی بایدبیشتردرجهت حمایت وبرداشتن سدراه جامعه ایثارگری بودمتاسفانه این مصوبات نه تنهامشکل جامعه ایثارگری راحل نخواهدکردبلکه بعضابه عنوان سدراهی برای برخی ایثارگران ازجمله خانواده شهدا(برادروخواه ر)وبرخی ازرزمندگان وجانبازان عزیزانقلاب اسلامی خواهدبود.متاسفا نه خیلی ازایثارگران عزیزدراین مصوبات فراموش شده اند(رزمندگان وبرخی ازجانبازان)خیلی ازایثارگران عزیزتسهیلات ناچیزقبلی شان نیزحتی حذف شده است(برادروخواهر شهید)
 
 
-0 +2 # رزمنده 1389/08/21 11:07
اصلا به خانواده ی شهدا ( فرزند و همسر) اهمیت داداه نمی شود.
 
 
-0 +1 # فرزند شهید 1389/08/21 11:00
هیچکدام را اجرا نمی کنید فقط حرف است و بیخودی . کی به ما اهمیت می دهد؟؟؟؟؟؟
 
 
-0 +1 # بی نام 1389/08/20 22:05
با سلام - جانباز حلت اشتغالم ( از کار افتاده کلی ) ولی درصد از کار افتاده گی در کمسیون تعیین درصد برام سی درصد تعیین شده و خدا گواه است من تا کنون از شدت اثرات جانبازی نتوانستم به درصدم اعتراض کنم - تکلیف من و امثال من چیست - آخه تو این قانون - لایحه ها فقط گفته جانباز بالای 50 درصد - خواهشمندم منعکس کنید و جواب بدهید -ممنون-
 
 
-0 +2 # حمید 1389/08/20 11:07
خدا لعنت کند کسانی را که ما را در پیچ و خم زندگی فراموش کردند.
 
 
-0 +1 # اکبر 1389/08/20 00:53
مصوبات مجلس درخصوص ایثارگران بلیل اینکه از نظرات جامعه ایثارگران بطور کامل دیده نشده است علیرغم زحمات بیشائبه اکثریت نمایندگان محترم هنوز هم جامع و کامل و براساس عدالت نیست قطعااکثر ایثارگران عزیز از این قوانین تصویب شده ناراضی خواهند بود واین ظلمی مضاعف میباشد بردردورنج حسمی و روحیایثارگران
 
 
-0 +1 # ص ف 1389/08/19 18:22
شرعا وعرفا باید همه رزمندگان بدون تبعیض مورد مهر قرار گیرند بنده 2سال تمام درلباس مقدس سربازی در منطقه بودم بیماری اعصاب گرفته ودامنگیر شده درزندگی ام تاثیر منفی گذاشته وکاملا از قبل از جنگ متفاوت هستم شغل دولتی نداشته بیمه ندارم حتی خدمات عادی مثل سهام عدالت نه نه نه ونه های دیگر؟؟ آِابهتر نیست به کشورهای دیگر نیم نگاهی کنیم که حتی به سربازان بدون درصد چه خدمت میکنند واقعا که دم از عدالت هم میزنیم
 
 
-0 +1 # حمیدرضا حیدری جانباز25 درصد وآزاده 1389/08/19 11:13
ازمسئولین خواهشمندیم اینقدر نگویند بارمالی برای دولت دارد0 لایحه خدمات رسانی به ایثارگران مگرچیست؟ یک گروهی تشکیل شود وبررسی کند که چقدر بارمالی دارد0
تورابخدا اینقدر آبروی ما ایثارگران رانبرید0 مردم فکر میکنند که ایثارگران همه مملکت را خورده اند0 اما بخدا همه اش دروغ است 0
به قول خودمان صدای سازودهل از دور خوش است0
ما ایثارگران که ازاین همه دروغ نمایندگان خسته شده ایم0
 
 
-0 +1 # رزمنده بسیجی باشغل آزاد 1389/08/18 21:58
حدودیکسال
 
 
-0 +2 # رزمنده بسیجی باشغل آزاد 1389/08/18 21:53
حدود یک سال در محورها وجبهه های مختلف (خط مقدم)بصورت بسیجی حضور داشتم اما هیچ امکاناتی برایمان نبوده ونیست حتی واجد کلمه ایثارگری هم نیستم
 
 
-0 +1 # فرزند جانباز70%. 1389/08/18 21:03
من فرزند جانباز70%هستم. الان این قوانین تصویب شده همه میگویند چقد حق ماها رو میخورن(مردم میگویند.)حق جانبازان و شهدا بیش ازاینا ارزش داره.اگر انهانبودن مملکتی نبود.
 
 
-0 +1 # guest 1389/08/18 18:05
آیا دیگر وقت آن نرسیده به سربازان ارتشی دفاع مقدس نیز که اکنون هم آنان پس از اندی سال داوطلب شناخته شده اند خدمات ارائه دهیم حتی کمترین اسیب وارده به آنها بیماری اعصاب ناشی از موجهای انفجار است وواقعا در زندگیشان تاثیر گذاشته ومظلوم واقع شده اند آیا کشورهائی مثل الجزائر نباید ملاک باشند که بدون تبعیض به همه شان خدمات میرسانند؟؟بامید آنروز تا ازدنیا رخت بر نبسته ایم
 
 
-0 +1 # guest 1389/08/18 07:54
بنده یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و ارجانبازان جنگ تحمیلی می باشم ودر آموزش و پرورش شاغل هستم بابت ایثارگری اسما مبلغی دریافت دارم ولی در عوض همان مبلغ از تفاوت تطبیقم کسر گردید این چه حق ایثارگری یست لطفا پی گیری شود تاز ایثاران ظلمی نشود
 
 
-0 +1 # محسن رزمنده 1389/08/18 00:35
نمایندگانی که بچشم خود جبهه را ندیده اند باید رزمندگان را ایثار گر نداند ما برای ملک پدری جنگیدیم نه برای انقلاب واسلام ومملکت
 
 
-0 +1 # محمد 1389/08/17 22:30
با سلام از کسانی که در این نظام مسیولیت دارند به خاطر خدا یه فکری به حال خانواده شهدا بکنید من هم برادرشهید وهم برادر جانباز 50درصد هستم بدرم هم فوت کرده لیسانس هم دارم الان نزدیک 1سال بیکارم مگه برادر وخواهرشهید ادم نیستن جزو خانواده شهدا نیستن اگه میخان لایحه تصویب کنین لایحه ای تصویب کنید که خیر دنیا واخرت در ان باشد
 
 
-0 +1 # ذاکرحسین 1389/08/17 22:20
دیگه یواش یواش دارن خون شهیدان ما را هدر میدهند مگه برادر وخواهرشهید نسبت بیگانه با شهید دارند که اونهارو جزو خانواده ایثارگران نمیدونند خدا لعنتتون کنه حقوق میلیونی میگیرید خیانت هم به خانواده شهدا میکنید
 
 
-0 +1 # محمدازاده جانباز 1389/08/17 11:11
سلام واقعا به شما می گویند فرزند شهیدماازادگان هم حرفمان این است لااقل قوانینی را که مصوب نموده اند اجرا نمایند تا نوبت برسد به لوایح جدیدچرا باید یک بام ودو هوا باشد از یک طرف لایحه ایثارگران را اجرا نمی کنند ازسوی دیگر مصوباتی به مصوبات اضافه می نمایندکه اگر دراین سالیان بند بند لایحه را اجرا کرده بودندتا به حال مشکلات ما حل شده بود اکنون عده ای یاد گرفته اند که از طریق مجلس به خواسته های خود برسندو قوانین را هرگونه که می خواهند مصوب نمایند ازجانب دیگر افرادی هم که دستشان به جایی بند نیست حقشان پایمال می شودپس دعا کنیم تا برای دوری از هرگونه تبعیض لایحه ایثارگران اجرا شود
 
 
-0 +1 # جانباز60% 1389/08/17 10:04
سلام
این نمایندگان فراموش کرده اند که با رای همین ایثارگران و جانبازان وخانواده های محترم شهداء بر کرسی قوه مقننه نشسته اند و اینک بر علیه همین قشر محروم قانون تصویب میکنند
 
 
-0 +1 # فرزند شهید 1389/08/16 09:04
با سلام، باید امتیازهایی به فرزندان معظم شهدا بدهند اما درست است که کسری ساعت به ما بدهند به چه دلیل . آیا بیمار هستیم آیا جراحتی داریم که نمی توانیم کار بکنیم در این زمانه که همه ما را تحقیر می کنند و می گویند با سهمیه وارد دانشگاه می شویم با سهمیه کار می دهند با سهمیه مسکن با سهمیه خودرو و حالا با سهمیه فرار از کار به چه دلیل ، آیا پدران ما از ما راضی می شوند که به آنها بگویند آنها رفتند و حالا فرزندان آنها از کار فراری هستند در این زمانه که دشمنان رخنه کرده اند در همه جا مصوب می کنند ولی در عمل می بینیم که فقط شعار می دهند دلیل آن این است که جامعه را علیه ایثارگران آشفته می کنند این تنها شامل فرزندان شهدا نیست همیه ایثارگران را در بر می گیرد میان می گویند به جانبازان خودروی خارجی مدهند ولی در عمل چی ؟! میان می گویند کار ولی در عمل چی مگر سالانه چقدر در مراکز دولتی آگهی استخدام می دهند که از سی در صد آن چقدر می شود؟ اکثر آنها هم که خصوصی شده اند مثل بانکها . اینها تبلیغات سوء است رئیس بنیاد شهید می یاد به ورزشکاران(عادی) نه جانبازان مدال می دهند ولی وقتی به ایثارگران میرسند می گویند بودجه نداریم بیمه جانبازان را قطع می کنند و جانباز حتی نمی تواند در یک بیمارستان مجهز بستری شود اگر راست می گویند بیان لایحه خدمات به ایثارگران را اجرا کنند که بیش از ده سال راکد مانده است و اینهمه روزانه لایحه مصوب نکنند ودر تلویزیون و روزنامه بگویند این مصوب شد و آن مصوب شد و ذهن جامعه را منحرف نکنند کو اجرا ؟!!! خواهشمند است دیگر مصوب نکنید آیا نوبت به اجرا نرسیده است.
 
 
-0 +1 # جانباز 55% 1389/08/15 15:25
خواهشمندیم اینقدر زحمت به خودتان ندهید وقانون برای ایثارگران تدوین نکنید اکر بیکار میباشید هرکدامتان مقداری آب در هاون بریزید وبکوبید تا صفت شود واز بیت المال حقوقتان را بگیریدو کاری به ایثارگران نداشته باشیدایثارگران با درد خویش ساخته وپیرو رهبرجانباز ومقتدای خویش حضرت آقامی باشندومنتظر جانفشانی درراه انقلاب اسلامی و حفظ ولایت فقیه وجمهوری اسلامی هستند
 
 
-0 +1 # فرزند شهید 1389/08/14 02:49
در اجرا کردن همین چند بند از این مواد دولت با بار مالی بسیاری روبرو خواهد بود و اما فرزندان شاهد که قشری هستند که به خاطر نبود پدران خود در سطوح بالا مثل اینجانب اگر قرار داشتند وضع ما خیلی بهتر از این حالت،همراه با کینه مردم و فقط بندهای دهان پر کن رهایی می یافتیم.همکنون پرداخت شهریه از طرف بنیاد که بودجه را دولت تامین می کند با مشکل روبرو پس باید یا ما انتظارات را کاهش دهیم یا دولت فکری کند !!
 
 
-0 +1 # جانباز 25% 1389/08/14 00:22
بند و خیلی مسخرست
آخه کدوم جانبازی الان بیکاره
این فرزندان ما هستند که نیاز به حمایت استخدامی دارند.
 
 
-0 +1 # دهقان 1389/08/13 14:39
خدا لعنت کند اونی را که در تدوین این عبارات تضییع کننده حق مواد مزکور شرکت داشته است. اللهم العن الاولین منهم و التابعین لهم و حشرهم مع صدام و اعداء المحمد .
 
 
-0 +1 # یک فرزند شاهد عضو هیات علمی 1389/08/13 07:58
در اجرای قانون بودجه سال 89 که امتیازاتی که در قوانین مختلف برای جانبازان پنجاه درصد در نظر گرفته شده تسری آن برای فرزندان شهدا پیش بینی شده، ولی از آنجا که اشاره مستقیمی به تسری این امتیازات به اعضای هیات علمی دانشگاهها نشده وزارتین بهداشت و علوم از اجرای آن خودداری می کنند. لطفا" به مسئولین ذیربط اطلاع رسانی نمایید تا چاره ای اندیشیده شود.
 
 
-0 +1 # guest 1389/08/13 01:02
با سلام
دست آقایان درد نکند،یک دفعه بفرمائید اگر کسی کمتر از 5 سال اسیر نبوده باشد جزء آزادگان محسوب نمی شود