شناسه خبر : 100331
سه شنبه 02 خرداد 1402 , 17:18
اشتراک گذاری در :
عکس روز

کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید «بشرویه» برگزار می‌شود

فاش نیوز - «علیزاده» گفت: کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید بشرویه همزمان با چهارم خرداد برگزار خواهد شد.

 

کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید «بشرویه» برگزار می‌شود«حسن علیزاده» فرماندار شهرستان بشرویه در گفت‌وگو با دفاع‌پرس در بیرجند، ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: خرمشهر سند افتخار ملتی است که برای دفاع از ناموس و آبروی کشورشان از بهترین جوانان خود گذشتند.

وی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر پایان یک دوره مهم از جنگ و آغاز یک دوره جدید در دفاع مقدس بود، گفت: فتح خرمشهر ماهیت جنگ را تغییر داد، تا قبل از آن هدف صدام و حامیانش براندازی و تغییر نظام اسلامی بود، ولی بعد از جداکردن خوزستان و لغو قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر هیبت ارتش عراق در انظار عرب‌ها و جهان شکسته شد و انقلاب اسلامی جایگاه تضمین کننده‌ای بین ملت‌های منطقه پیدا کرد.

فرماندار شهرستان بشرویه به عوامل پیروزی در عملیات بیت‌القدس و فتح خرمشهر اشاره کرد و افزود: تحول روحی و معنوی در مردم و حضور فعال آنان در جبهه، وحدت فرماندهی، ابتکار و خلاقیت رزمندگان در صحنه‌های نبرد، عدم درک صحیح دشمن از وضعیت جدید کشور، وحدت ارتش و سپاه از عوامل پیروزی در این عملیات بود.

علیزاده ادامه داد: در آن زمان توان ارتش تفاوتی نکرده بود بر تغییرات جنگ افزار‌ها و یگان‌ها افزوده شده بود، اما ترکیبی جدید از توانمندی‌های نظامی در قدرت رزی ایران پدید آمده بود و این قدرت جدید حضور نیرو‌های داوطلبانه مردمی و جبهه‌های جنگ بود که با نگرش امام (ره) به موضوع دفاع و برداشت ایشان از مکتب دفاعی اسلام پدید آمده بود.

وی با تأکید بر اینکه فاتحان خرمشهر، فاتحان یک شهر نیستند بلکه فاتحان قلب‌های آزادی‌خواهان هستند، تبیین کرد: کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید بشرویه همزمان با چهارم خرداد ساعت ۱۴:۳۰ با حضور «قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی در محل فاطمیه این شهرستان برگزار می‌شود.

فرماندار شهرستان بشرویه با بیان اینکه در ستاد کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید بشرویه بالغ بر ۲۰ کمیته برنامه‌ریزی شده و فعالیت‌ها را بر عهده داشته‌اند، یادآور شد: یکی از مباحثی که در کنار برگزاری این کنگره در نظر گرفته شده محرومیت‌زدایی و خدمت به مردم توسط گروه‌های جهادی بوده که این مهم محقق شده است.

علیزاده اضافه کرد: برگزاری جلسه آبروی محله در سطح محلات و روستا‌های شهرستان، برگزاری شب شعر با محوریت دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا، دیوارنویسی و نقاشی تمثال شهدای شهرستان و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مقام شامخ شهدا، راه‌اندازی پویش‌های مختلف در فضای مجازی، تدوین کتاب از «کویر تا ملکوت»، برگزاری مسابقه جمع‌آوری خاطرات شهدا و رزمندگان دفاع مقدس در بین دانش‌آموزان، تدوین کتاب سبک زندگی شهدا و ... از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی در پایان هدف از برگزاری این کنگره را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح شهرستان، ایجاد روحیه امید با استفاده از تجربیات دفاع مقدس، تجلیل از مقام شهید و شهادت و آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ ایثار و شهادت ذکر کرد.

اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi