شناسه خبر : 100565
چهارشنبه 10 خرداد 1402 , 11:29
اشتراک گذاری در :
عکس روز

از سوی وزیر کار

جزئیات افزایش ۲۰ درصدی یارانه اعلام شد

فاش نیوز - وزیر تعاون، کار ‌و رفاه اجتماعی از افزایش ۸۰ هزار تومانی مبلغ یارانه در صورت استفاده از کالابرگ الکترونیکی برای سه دهک نخست جامعه خبر داد.

به گزارش ایرنا، سیدصولت مرتضوی در حاشیه همایش ملی کار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قانون بودجه ١۴٠١ تکلیف کرده بود مابه‌التفاوت ارز ترجیحی به صورت کالابرگ و روش‌های دیگر اجرایی شود. لازمه اجرای این قانون بستر‌سازی و فراهم شدن زیرساخت بود که در نهایت در چند استان به صورت آزمایشی اجرا شد و بعد از پاسخ مثبت در چند استان، در سراسر کشور بستر آماده شد اما با اقبال عمومی مواجه نشد و درصد کمی با کالابرگ همراه شدند.
او اضافه‌ کرد: با ایجاد مشوق‌های جدید و پیش‌بینی منابع، مقرر شد میزان یارانه یارانه‌بگیران در سه دهک اول افزایش ٢٠ درصدی داشته باشد؛ این ۲۰ درصد معادل ۸۰ هزار تومان است که لازمه برخورداری از آن استفاده از کالابرگ است. در صورتی که افراد سه دهک نخست ۷۰ درصد مبلغ یارانه را از طریق کالابرگ الکترونیکی خرید کنند مشمول افزایش ٢٠ درصد می‌شوند. یک ماه زودتر یارانه در سامانه ملی اعتبار واریز می‌شود و افراد می‌توانند در زمان مشخص از کالابرگ بهره‌مند شوند.
وی با ‌اشاره به مباحث مطرح شده درباره تغییر دستمزد کارگران، گفت: بر اساس قانون تصمیم‌گیرنده دستمزد، شورای عالی کار است که دستمزد برای سال ۱۴۰۲ تعیین و ابلاغ شده است. تصمیم شورای عالی کار لازم‌الاجراست و اگر مباحثی مطرح شود در شورای عالی کار تصمیم‌گیری می‌شود.

 
اینستاگرام
یارانه ما خانواده ام در رمان روحانی قطع کردند وهمچنان نتوانستم حق خود وخانواده ام رابگیرم خدا از ایشان ومصببینش نگذرد .منوخانوادام راضی نیستیم
سلام
برو بخشداری چک کن
من + 3 خانواده از بستگان رفتیم بخشداری...
نفر اول، یارانه به حساب دیگرش در بانکی دیگر واریز شده بود!
به بانک سر زد و آمار حسابش را گرفت، گفتند یارانه شما اصلأ قطع نشده و 12 میلیون و پانصد هزار تومان در حساب یارانه اش بود.
نفر دوم، شماره حساب به بانک معرفی نکرده بود!
مشکل ایشان هم حل شد،،، البته معوقه نداشت.
نفر سوم حساب یارانه دخترش را که ازدواج کرده بود، جدا کرد.
از دهک چهارم به دهک سوم تبدیل شد.
و...
بطور جد پیگیر باشید حل شده اس...
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi