شناسه خبر : 100572
چهارشنبه 10 خرداد 1402 , 11:52
اشتراک گذاری در :
عکس روز

۵۷درصد مدیران و ۴۰درصد کارکنان امور خارجه ایثارگرند

فاش نیوز - مشاور وزیر امور خارجه در امور ایثارگران با بیان اینکه ۴۰ درصد کارکنان این وزارتخانه از ایثارگران هستند، گفت: ۵۷ درصد مدیران وزارت امور خارجه از ایثارگران عزیز انتخاب شده‌اند.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید، سعداله مسعودیان با اشاره به نقش وزارت امور خارجه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: این وزارتخانه با هماهنگی دبیرخانه شورای  عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در چارچوب مناسبات دیپلماتیک و ارتباطات برون‌مرزی، در معرفی ارزش‌های فرهنگی و آرمان‌های انقلاب اسلامی همواره نقش مثبت و مؤثری ایفا کرده و مأموریت‌ها و وظایف شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت در حیطه روابط دوجانبه، چندجانبه و بین‌الملل را  ساماندهی کرده و پوشش می‌دهد.

مشاور وزیر امور خارجه در امور ایثارگران، با بیان اینکه بسترهای مناسب و انگیزه‌ها در وزارت امور خارجه برای نیل به اهداف و وظایفی که در اساسنامه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت پیش‌بینی ‌شده، کاملاً در این دستگاه وجود دارد، افزود: منابع انسانی دستگاه دیپلماسی کشور به لحاظ کمٌی و نسبت تعداد شاغلین به ایثارگران اعم از تعداد شهدا، جانبازان، رزمندگان، آزادگان و فرزندان شاهد از شاخص‌های منحصربه‌فردی برخوردار است و در بین وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی، آمار و ارقام قابل توجه  ایثارگران شاغل در این وزارتخانه، در جایگاه ممتازی است و همین مزیت کیفی نیروهای ارزشمند، پشتوانه اجرای مؤثر برنامه‌های محوله به این تشکیلات است.

مسعودیان افزود: نزدیک به ۴۰ درصد شاغلان وزارت امور خارجه را ایثارگران تشکیل می‌دهند، آمار شهدای این وزارتخانه در ارتباط با شاغلین، افزون بر یک و سه‌دهم درصد است که در کمتر سازمان و وزارتخانه غیرنظامی این شاخص وجود دارد و جانبازان، ۲۲ درصد شاغلین در این دستگاه هستند. طبق آمار در سال‌های اخیر، ۶۴۸ جانباز ۵ تا ۷۰ درصد در وزارت امور خارجه اشتغال به کار داشته و دارند. از سال ۱۳۹۲ تاکنون، تعداد فرزندان شاهد نخبه جذب شده در وزارت امور خارجه، نسبت به کل شاغلین، ۴ درصد بوده است و هم‌اینک ۱۲۰ فرزند شهید که اکثراً متخصص در وظایف محوله هستند، در وزارت امور خارجه شاغل هستند.

مشاور وزیر امور خارجه در امور ایثارگران با بیان اینکه توجه به فرهنگ ایثار و شهادت از اصول پذیرفته شده در وزارت امور خارجه است، گفت:  یکی از اقدامات شایسته که با استقبال و پیگیری وزیر امور خارجه مواجه شده تأثیر بسزای مؤلفه «ایثارگر دارای تخصص» در معیارهای انتصابات به سمت‌های مدیریتی است که در حال حاضر، ۵۷ درصد مدیران فعلی وزارت امور خارجه ازجمله معاونین، روسای ادارات، سرکنسول‌ها، سفرا، مدیران کل و دستیارانشان، معاونین و مشاوران وزیر را  ایثارگران تشکیل می‌دهند که به نسبت چند سال گذشته  ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: به‌این‌ترتیب به نوعی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عملاً در دستگاه دیپلماسی جاری شده و از سوی دیگر ظرفیت‌های ارزشمند مذکور، موجب انجام برنامه‌ها و مصوبات متنوع و مستمری را که وزارتخانه را در مسیر بالندگی و شکوفایی هرچه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت سوق می‌دهد، شده است.

مسعودیان با اشاره به برگزاری کنگره شهدای دیپلمات در مزار شریف افغانستان، گفت: برگزاری مراسم بزرگداشت آخرین سفیر شهید دستگاه سیاست خارجی - شهید ایرلو - در سال گذشته و جاری، به برپایی ۱۷ همایش، نمایشگاه، بزرگداشت جانبازان شاغل و بازنشسته و جلسات اندیشه‌ورزان ایثارگر در وزارت امور خارجه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ازجمله رویدادهای وزارت امور خارجه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.

مشاور وزیر امور خارجه در امور ایثارگران در پایان اهتمام وزارت امور خارجه به همراه دیگر دستگاه‌های متولی برای رسیدگی به مسائل خانواده‌های معظم شهدای خارج از مرزهای جمهوری اسلامی که در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی، جان خود را نثار کرده‌اند، را جدی و مستمر توصیف کرد.

منبع: ایکنا
اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi