شناسه خبر : 100595
پنجشنبه 11 خرداد 1402 , 10:54
اشتراک گذاری در :
عکس روز

چنددرصد از ایثارگران البرزی مشمول تبدیل وضعیت شدند

فاش نیوز - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، گفت: قانون تبدیل وضعیت ایثارگران لازم‌الاجراست و نباید ترک فعل در این زمینه صورت گیرد.

۸۰ درصد از ایثارگران البرزی مشمول تبدیل وضعیت شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، در جلسه کارگروه اشتغال ایثارگران که در سالن جلسات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برگزار شد، با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک میلاد باسعادت امام رضا (ع)، به روند اجرایی تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی از دستگاه‌های اجرایی درروند تبدیل وضعیت ایثارگران تلاش‌های گسترده‌ای انجام دادند و تعداد زیادی از ایثارگران بر اساس قانون مصوب مجلس تبدیل وضعیت شدند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: تعداد معدودی از ایثارگران که از شرکتی‌های وابسته به دستگاه‌ها هستند باقی‌مانده‌اند که در قرارگاه اشتغال استان مطرح و پیگیری خواهد شد، قانون تبدیل وضعیت ایثارگران لازم‌الاجراست و نباید ترک فعل در این زمینه صورت گیرد.

رستمیان به سهم اشتغال ایثارگران در خارج از استخدام‌های دولتی اشاره و تصریح کرد: برخی مسؤولین سهمی برای ایثارگران در بازارهای اشتغال‌زایی قائل نیستند و توجیه می‌کنند، بنیاد انتظار دارد در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه به روند اجرایی بند «ب» تبصره ۱۶ قانون اشاره و تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ دولت اعتبار خوبی در راستای اشتغال‌زایی اختصاص داد که ده درصد آن یعنی بیش از ۲ هزار میلیارد به ایثارگران اختصاص یافت.

وی افزود: از این اعتبار دویست میلیارد تومان سهم ایثارگران استان البرز بود که بانک‌ها در این زمینه تلاش‌های خوبی انجام دادند، اما متاسفانه فقط ۳۴ درصد از این مبلغ به ایثارگران پرداخت شد و ۶۰ درصد از متقاضیان تشکیل پروند و در نوبت معرفی به بانک قرار دارند.

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز با تأکید بر اینکه باید از بروکراسی‌های در کار کاسته شود و درروند اجرایی کار تسهیل شود، گفت: نباید در کار اداری درگیر بروکراسی شویم و این نیاز به جسارت مدیران دارد، باید در اجرای قانون و ارائه خدمات به ایثارگران علی‌الخصوص اشتغال‌زایی تلاش کنیم و پیشرفت داشته باشیم.

رستمیان افزود: در بحث سرمایه‌گذاری ایثارگران در چرخه تولید در شهرک‌های صنعتی، چالش‌ها و مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پایان گفت: تکلیف ما رفع مشکلات ایثارگران در عین عزتمندی است، بنیاد به‌عنوان خادم و متولی ایثارگران و رابط بین ایثارگران و دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوص وظیفه‌داریم تلاش کنیم.

 

منبع: خبرگزاری فارس
اینستاگرام
برای سالهای بعدی چی؟ برای سالهای بعدی چییییییییی؟ چرا دائمی نمیشه؟ حق بعدی ها راضابع نکنید محدودیت زمانی و موقتی بودن ، آخر نامردیه
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi