شناسه خبر : 100725
چهارشنبه 17 خرداد 1402 , 11:37
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مدیر کل دفتر خدمات بیمه سلامت:

هزینه‌ کامل دارویی بیماران «‌ام‌اس» از صندوق بیماری‌های صعب‌العلاج پرداخت می‌شود

فاش نیوز - مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: هم اکنون صددرصد هزینه‌های دارویی بیماران ‌ام‌اس از صندوق بیماری‌های صعب‌العلاج پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمداسماعیل کاملی ضمن تأیید خبر افزایش آمار مبتلایان به بیماری ‌ام اس اظهارداشت: بخشی از این افزایش آمار حاصل تشخیص‌های سریع و به‌موقع پزشکان به وسیله ابراز‌های کمک تشخیصی است.
کاملی افزود: قبلاً اگر فردی بیماری ‌ام اس داشت زمانی که بیماری خیلی پیشرفت می‌کرد متوجه بیماری می‌شد اما در حال حاضر با ابزار‌های تشخیصی در همان اوایل بروز علائم اولیه قابل تشخیص است.

وی با بیان این‌که ‌ام اس یک بیماری مربوط به سیستم ایمنی است ادامه داد: هنوز دلیل مشخصی برای فعال شدن سیستم عصبی پیدا نشده اما به طور کلی فشار‌ها و استرس‌های روحی، نوع تغذیه و فست فود و مصرف بیش از حد غذا‌های کنسروی می‌توانند از جمله دلایل مختلف شیوع بیماری ‌ام اس باشند.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران خاطرنشان کرد: بخشی از خدماتی که قبلاً به بیماران ‌ام اس ارائه می‌شد در قالب بیماران خاص بود مثلاً هزینه‌های دارو‌های این افراد تحت پوشش بیمه قرار داشت اما سایر خدمات این بیماران مانند خدمات پرتوپزشکی، آزمایشات و فیزیوتراپی تحت پوشش نبود، با تشکیل صندوق بیماری‌های صعب‌العلاج در سازمان بیمه سلامت این خدمات جدید هم تحت پوشش صندوق قرار گرفت و هزینه‌های بیماران ‌ام اس در خدمات مختلف کاهش پیدا کرد ضمن این‌که الان صددرصد هزینه‌های دارویی این بیماران از صندوق صعب‌العلاج پرداخت می‌شود.

کاملی با بیان این‌که اکثر بسته‌ها و خدمات را وزارت بهداشت به سازمان بیمه سلامت اعلام می‌کند و ما بر اساس اعلام وزارت بهداشت این کار را انجام می‌دهیم گفت: به دلیل این‌که ۵ درصد اعتبارات کل صندوق به عنوان هزینه‌های دیگر دیده شده لذا در تلاشیم که بیماران برای هزینه‌های خارج از بسته‌های متعارف یک فاکتور ارائه دهند تا بتوانیم این هزینه‌ها را هم پرداخت کنیم.

اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi