شناسه خبر : 100755
پنجشنبه 18 خرداد 1402 , 11:28
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پس از مرگ مشکوک افسر اطلاعاتی صهیونیست‌ها در ایتالیا

تأسیسات وزارت جنگ اسرائیل هم به تیر غیب گرفتار شد!

فاش نیوز - طی یک سال گذشته نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی با مجموعه‌ای از حوادث پیچیده و زنجیروار رو‌به‌رو بوده‌اند که هنوز نتوانسته‌اند در برابر این‌گونه حوادث اقدامی انجام دهند. شامگاه سه‌شنبه نیز وقوع انفجاری مهیب با منشأ نامعلوم در تاسیسات نظامی البیت بخش‌هایی از فلسطین اشغالی را لرزاند. این حادثه برگ دیگری از ضعف نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را آشکار کرد.
در آخرین ساعات شامگاه سه‌شنبه و تنها کمتر از یک ساعت تا نیمه‌شب، منابع خبری از وقوع انفجاری شدید در تاسیسات البیت متعلق به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در منطقه رمات هشارون خبر دادند. وب‌سایت جروزالم‌پست در خبر فوری علت وقوع این انفجار را به فعل و انفعالات شیمیایی مرتبط کرد، اما جزئیات بیشتری از این حادثه ارائه نداد. اگرچه منابع صهیونیستی تایید کردند که انفجار در کارخانه البیت چندین نفر را زخمی کرد، اما برخی منابع دیگر احتمال کشته شدن افرادی در اثر این انفجار را رد نکردند. در عین حال از این جهت که این انفجار در ادامه سلسله انفجارها و حوادث با منبع نامشخص صورت گرفت، بار دیگر پرونده حوادث مبهم در مناطق اشغالی را روی میز کارشناسان و ناظران مسائل منطقه قرار داد.
انفجارها با دلایل نامشخص
علت انفجار اخیر در تاسیسات نظامی البیت نامشخص اعلام شد و منابع صهیونیستی به مانند موارد مشابه در گذشته اعلام کردند که در حال بررسی علت حادثه هستند. در یک سال گذشته حداقل چهار انفجار از جمله در شهرک صنعتی دیمونا واقع در مجاورت تاسیسات هسته‌ای رژیم صهیونیستی رخ داده است که در همه آنها علت وقوع حوادث نامشخص اعلام شده است، اما به نظر می‌رسد که این حوادث بی‌ارتباط با برخی پاسخ‌ها به اشغالگران نباشد. الگوی مشابه در این‌گونه حوادث، نامشخص بودن منشأ و علت انفجار و عدم اعلام علت این حوادث از سوی مقامات صهیونیستی است.
حوادث زنجیره‌ای پیچیده
مسئله مهم دیگر آن که رژیم صهیونیستی نه فقط با انفجارهای مبهم، بلکه اشغالگران به‌ویژه طی چند ماه گذشته با مجموعه‌ای از حوادث پیچیده رو‌به‌رو بوده‌اند که هیچ‌گاه علت آن را اعلام نکرده‌اند. هفته گذشته پلیس و نیروهای امدادی صهیونیستی اعلام کردند که در پی یک تصادف و آتش‌سوزی وحشتناک و غیرمنتظره چند خودرو در نزدیکی شهرک «کریات جات» حداقل سه نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند، اما شگفتی این تصادف آن‌جا بود که این حادثه در یک مسیر شهری و با سرعت کم رخ داد و خیلی زود به آتش‌سوزی وسایل نقلیه منجر شد. هویت حاملان و قربانیان این خودروها اعلام نشد، اما برخی منابع کشته شدن همزمان سه شهروند در یک تصادف شهری را مشکوک دانستند. هفته گذشته نیز با غرق شدن یک قایق تفریحی، حادثه‌ای عجیب در آب‌های آرام دریاچه ماجیوره واقع در مرز سوئیس و ایتالیا رخ داد و مقام‌های ایتالیا تایید کردند که ۲۱ نفر از ۲۳ سرنشین این قایق اجاره‌ای کارکنان فعلی یا سابق سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی بودند. همچنین دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تأیید کرد که برخی از قربانیان واژگونی قایق تفریحی در ایتالیا از کارکنان سازمان جاسوسی موساد بوده‌اند. روزنامه ایتالیایی «کوریره دلا سرا» حتی جزئیات بیشتری از این حادثه اعلام کرد و گفت قبل از این حادثه، افسران موساد نشست محرمانه‌ای با افسران اطلاعاتی ایتالیا داشتند. تلفات موساد در دریاچه‌ای آرام در مرکز اروپا باعث شد تا برخی کارشناسان اعلام کنند که این حادثه احتمالا پاسخی مشخص به موساد بوده است. در این حادثه نیز به نظر می‌رسد که صهیونیست‌ها درک کرده‌اند که اقدامات‌شان در منطقه با پاسخ در خارج از منطقه رو‌به‌رو می‌شود، حتی اگر هویت عامل پاسخ مشخص نشود، اما سازمان‌های جاسوسی و امنیتی به‌طور معمول خودشان آگاه هستند که از کجا و یا از کدام کشور ضربه می‌خورند!
آشکار شدن ضعف نظامیان
موضوع مهم‌تر آن است که وقوع انفجار اخیر با منشأ نامعلوم در تاسیسات نظامی البیت، برگ دیگری از ضعف نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را آشکار کرد. حتی منابع عبری‌زبان هم به ضعف ساختار نظامی رژیم صهیونیستی نیز اذعان دارند و روز سه‌شنبه روزنامه‌ هاآرتص در گزارشی با اشاره به عملیات اخیر یک سرباز مصری در مرزهای اشغالی که به کشته شدن سه نیروی نظامی صهیونیستی منجر شد، ارتش تل‌آویو را ضعیف توصیف کرد. این گزارش به قلم «عاموس‌ هاریل» تاکید دارد که ارتش به‌دلیل نحوه استقرار نیروها، عدم بازرسی منظم و ضعف ایمن‌‌سازی موانع امنیتی و کمبود دوربین‌ها در مرزها دچار افول شده است. طی یک سال گذشته نیز ما شاهد مجموعه‌ای از عملیات‌ها بوده‎‌ایم که جایگاه نظامیان صهیونیستی را زیر سؤال برده است. از جمله  کشته شدن معاون فرمانده گردان در تیپ «ناحال» در نزدیکی حصار مرزی در شمال جنین، کشته شدن سرباز اسرائیلی از گردان «کفیر» بر اثر تیراندازی یکی از همرزمانش ​​در خط تماس با کرانه باختری و به رگبار بسته شدن دو نفر از فرماندهان یگان منطقه آموزشی در کرانه باختری توسط یک افسر از یگانی دیگر. مجموع این حوادث نشانه آن است که ارتش رژیم صهیونیستی به‌شدت با بحران و ضعف ساختاری رو‌به‌روست. همچنین روز سه‌شنبه جروزالم‌پست در گزارشی اعلام کرد که ده‌ها هزار گلوله از یک پایگاه ارتش در جنوب به سرقت رفته است. سرقت این تعداد از مهمات و تجهیزات جنگی نیز برگ دیگری از ضعف ساختاری ارتش رژیم صهیونیستی را نشان می‌دهد و البته این ضعف احتمالا به مسائل معیشتی نظامیان و مشکلات اقتصادی آنان مرتبط است.
پلیس رژیم صهیونیستی: از بحران رنج می‌بریم
در ادامه هشدارها و انتقادات داخلی در تل‌آویو، روز چهارشنبه، رئیس پلیس رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این یگان از بحران رنج می‌برد ‌و نگران تکرار سناریوی «خیزش کرامت» است. «یعقوب شبتای»، رئیس پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این یگان نمی‌تواند به‌طور همزمان با حوادث متعدد در مناطق مختلف مقابله کند. وی درخصوص اتفاقاتی که سال گذشته در زمان انتفاضه موسوم به «هبه کرامت» خیزش کرامت رخ داد، تاکید کرد که بی‌شک ما در آن زمان از آمادگی اطلاعاتی کافی برخوردار نبودیم. «هبه کرامت» یا خیزش کرامت در ماه می ‌۲۰۲۱ در پی تعرض‌های پلیس و شهرک‌نشینان صهیونیست علیه مردم فلسطین در قدس به‌ویژه مسجدالاقصی رخ داد. شبتای در ادامه تاکید کرد که پلیس اسرائیل(رژیم صهیونیستی) امروز از بحران رنج می‌برد و اگر وضعیت حقوق افسران پلیس درست نشود اوضاع بهتر نخواهد شد. وی همچنین تاکید کرد که پلیس اسرائیل(رژیم صهیونیستی) از کمبود ابزارهای تکنولوژی رنج می‌برد. از سوی دیگر، بار تسفی، رئیس بخش عملیات پلیس رژیم صهیونیستی در اظهاراتی گفت که در ۱۰۶ نقطه از اسرائیل(سرزمین‌های اشغالی) احتمال انجام عملیات وجود دارد که ما تنها به ۶۸ مورد از آنها می‌توانیم پاسخ دهیم و اسرائیل(رژیم صهیونیستی) به ۴۰۰۰ عنصر ذخیره در مناطق مرزی نیاز دارد.
بازداشت بیش از ۵۰ هزار کودک فلسطینی 
از سوی دیگر، مرکز پژوهش‌های خانواده فلسطین همزمان با روز جهانی کودکان بی‌گناه قربانی جنگ، تأکید کرد که کودکان فلسطینی از سوی اشغالگران، مورد تعرض‌های برنامه‌ریزی‌شده و مداوم قرار گرفته‌اند و این تعرض‌ها، بازداشت‌های مداوم و احکام ظالمانه، زندگی، آینده، روان و جسم این کودکان را هدف قرار داده است. این مرکز با اشاره به سیاست‌های خصمانه رژیم صهیونیستی در قبال کودکان فلسطینی به‌ویژه عملیات‌های پرتعداد بازداشت، اقدام به شکنجه طی بازجویی، تیراندازی مستقیم طی بازداشت آنان، مجازات حبس در خانه، تبعید و محکومیت به پرداخت غرامت، اعلام کرد: «کودکان فلسطینی، از ده‌ها سال پیش، قربانیان تجاوزهای اشغالگرانی بوده‌اند که تمامی قوانین، معاهدات انسان‌دوستانه به‌ویژه پیمان حقوق کودکان را نقض می‌کنند.»
ریاض الاشقر، مدیر این مرکز گفت: «باید از کودکان و زندگی آنان حمایت شود و فرصت‌های رشد و پرورش برای آنان تأمین گردد. حال آنکه اشغالگران، بازداشت کودکان فلسطینی را در رأس اهداف خود قرار داده‌اند و از آغاز اشغال فلسطین، هزاران کودک را دستگیر کرده‌اند. اشغالگران به شکلی عامدانه، احکامی شدید را در حق کودکان بازداشتی صادر می‌کنند و با جریمه نقدی آنان، باعث فشار مالی و افزایش رنج‌های والدین آنان می‌شوند.» وی ادامه داد: «اشغالگران از سال ۱۹۶۷ تاکنون بیش از ۵۰ هزار کودک فلسطینی را بازداشت کرده‌اند. از اکتبر سال ۲۰۱۵ و انتفاضه قدس، بازداشت کودکان فلسطینی افزایش یافته است و از آن زمان تاکنون بیش از ۱۰ هزار کودک فلسطینی دستگیر شده‌اند. هم‌اکنون نیز ۱۷۰ کودک فلسطینی در شرایطی بسیار بد، غیرانسانی و به دور از استانداردهای بین‌المللی حقوق کودکان و حقوق خانواده در بازداشت اشغالگران هستند.»
اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi