شناسه خبر : 100760
پنجشنبه 18 خرداد 1402 , 11:40
اشتراک گذاری در :
عکس روز

روسیه بر اساس الگوی ایران در حال عبور از تحریم‌هاست

فاش نیوز - گزارش یک نهاد مهم امنیتی در انگلیس می‌گوید روسیه برای دور زدن تحریم‌های آمریکا و غرب، از ایران الگوبرداری می‌کند.

نهاد پادشاهی خدمات دفاعی ـ امنیتی انگلیس (RUSI) بر اساس گزارش‌های دریافتی اعلام کرد روسیه از زمان جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، از روش‌های ایران برای دور زدن تحریم‌های اعمال شده غرب الگوبرداری می‌کند.
به گزارش صدای آمریکا، تحریم‌های اعمال شده توسط ایالات متحده، اتحادیه اروپا، انگلیس، کانادا، ژاپن، استرالیا و نیوزلند، بخش‌های مختلف اقتصاد روسیه را هدف گرفته است. در عین حال، گزارش نهاد پژوهشی انگلیس، استراتژی‌های جایگزین روسیه، از جمله: انتقال مالکیت شرکت‌ها و املاک به افراد خانواده یا شرکت‌های وابسته، استفاده از شرکت‌های تجاری برای تامین ارز خارجی و جایگزینی واردات را برجسته می‌کند.
این گزارش همچنین به همسویی فزاینده روسیه با سایر کشورهایی که با تحریم‌های گسترده مواجه شده‌اند، ‌اشاره می‌کند. در همین حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین اخیرا هشدار داد که روسیه از شبکه تامین‌کنندگان برای دور زدن تحریم‌ها 
ـ که با هدف جلوگیری از دستیابی این کشور به تسلیحات وضع شده ـ استفاده می‌کند.
بر اساس نظر نهاد امنیتی انگلیس، روسیه با یافتن منابع جایگزین برای قطعات الکترونیکی نظامی و بازارهای جدید برای صادرات نفت خود که برای تامین درآمد روسیه حیاتی است، به سرعت در حال یادگیری سازگاری با تحریم‌هاست.
صدای آمریکا به نقل از« RUSI» افزود: در حالی که تحریم‌های غرب عمدتا بر دولت‌ها و شرکت‌های تجاری روسیه تاثیر می‌گذارد، ولی از آنجا که بیشتر تجارت جهانی همچنان به دلار آمریکا انجام می‌شود، این رویه روسیه را قادر می‌سازد تا ارتباطات مالی با بانک‌های کشورهایی مانند هند را حفظ کند. بر اساس گزارش‌ها، روسیه از تاکتیک‌های ایران مانند استفاده از ناوگان نفت‌کش‌ها برای جابه‌جایی نفت بین کشتی‌ها و به‌کارگیری شرکت‌های کاغذی در کشورهایی مانند ترکیه و امارات برای پنهان کردن کشور مبدا، الگوبرداری می‌کند.
این گزارش همچنین می‌گوید: مشارکت‌های مشابه بین «دولت‌های سرکش» (نا فرمان در برابر غرب) و «گروه‌های نیابتی‌‌شان»، ممکن است به دور زدن تحریم‌ها کمک کند.
اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi