شناسه خبر : 102936
یکشنبه 29 مرداد 1402 , 15:40
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

ماده ۲۰ واردات خودرو ایثارگران را بردارید

فاش نیوز - بعد از ۳ سال تو بوق کرنا کردن و بردن آبروی جامعه هدف درخصوص خودرو آمده اند در ماده ۲۰ واردات خودرو بحثی را پیش کشیده اند که آدم به این حضرات شک می کند که اآیا واقعا اینها دلسوز ما هستند یا تنگ نظر تشریف دارند!
چرا دولت باید برای بنده ۷۰درصد که مشکلات عدیده ای دارم تصمیم بگیرد که چجوری و به چه شکلی از این مجوز استفاده کنم؟
اگر آقایان به فکر ما هستند چرا بحث ۵ سال ممنوعیت حتی بصورت وکالتی را پیش کشیده اند؟
چال و چوله های زندگی ما کم است آیا از دید این اقایون؟
ما دختر دم بخت داریم و پسر مجرد و تمام تمرکز ما این بود که خودرو را وارد کنیم تا با سودش بتوانیم زندگی بچه هامان را سرو سامان بدهیم..آیا این فکر بدی‌ست؟
بیکاری فرزندان ما یعنی دردسر برای بنیاد.
چرا چیزی که صاحبش بنده هستم، نباید اختیارش را داشته باشم؟
هیچ کدام از مشمولین از این بند مصوبه راضی نیستند و هیچ کس قادر نیست با این شرایط بدی که گذاشته اند خودرو وارد کند؛ چون عملا سودی به حال ما ندارد.
آقای مخبر، دیدگاه خوبی نسبت به جامع هدف دارند. خواهش می کنیم هرچه سریعتر بحث ممنوعیت ۵ سال را برداشته و دل مشمولین را شاد کنند.
اجرکم عندالله

|| جانباز 70درصد

اینستاگرام
سلام به یوسف زهرا و نائب بر حقش امام خامنه ای
اکثر جانبازان روی هم از 60 سال بالاتر سن دارند من خودم 40 سال روزانه 23 عدد قرص می خورم حدود یک ماه پیش با دو جانباز در باغی که از پدر شهیدم به ارث بردم باهم بودم که یک باره خونریزی شدیدی از مری من اتفاق افتاد و بیشتر از پنج کیسه از دهان من خون امد با ظرفی که به جلو دهانم گرفته بودم فرزندم من به بیمارستان سپاه تبریز شهید محلاتی رساند در اورژانس نه من بستری کردند تا جلو خونیزی من بگیرند نه امبولانس دادند به فرزندم گفتند این زود برسان بیمارستان امام رضا فرزندم ترسیده بود با عجله من برد بیمارستان امام رضا من همان که بیمارستان رسیدم 4 روز بعد به هوش امدم جای سوال من این ایا فرزندم که من 65% جانبازم شیمیای هستم باید با اتش من بسوزد او که مهندس مواد باید بیکار باشد بس این بنیاد به چه کسانی کار می دهد همیشه تبلیغ می کنند به فرزندان جانبازان کار می دهیم فرزند من متاهل است خودش فرزند دارد خانواده دارد ولی همیشه از من نگه داری میکند یا بنیاد به خودی ها کار می هد ما کوریم نمی بینیم در باره خودرو از قدیم گفتند تشت طلا داشته باشیم خون براش قید کنیم چه فایده بابا ما دها مشکل داریم اقای مخبر خواهش می کنم ممنوعیت فروش بردارید ما ان وقت می توانیم هم چاله های خالی خودمان را پر کنیم و هم با فروش خودرو وارداتی یک ماشین داخلی دست دوم بخریم عمر ما کوتاه اقای مخبر دکتر به خود بنده گفته این دارو ها (قرص ها)باعث شده کبد شما از کار بیفتد و کبد بنده سفت شده در مان هم ندارد
اجر کم عندالله
با عرض سلام نوع جانبازان که در سنین شصت سالگی هستند با چند دختر و پسر آماده ازدواج و حد اکثر منبع مالی حقوق حالت اشتغال که خود از مقدار ان به خوبی آگاه هستید به جز فروش این ماشین برای تامین هزینه‌های مختلف راهی دارد حداقل جانبازان ۷۰ درصد قطع نخاع را مانند یک فوت بالیست و یا آقای همیشه خندان تیم ملی حساب کنید که ماشین های چند ميلياردي وارد کرده و در بنگاه‌ها با چندین برابر قیمت خرید برای فروش گذاشته‌اند.
من جانباز ۷۰ درصد بشمار ملی ۳۲۵۱۴۶۷۴۲۵ هستم نظر من و همه ی جانباز این است ممنوعیت ۵ سال را بردارید تا از این امتیاز آنطور که شرایط زندگیمان هست استفاده کنیم.
سلام ، اینگونه نظرات خام و ناشیانه از قول جانباز 70 درصد واقعی بنظر نمی رسد زیرا جانباز 70 درصد که بشدت نیازمند خودروی مناسب است اما اینگونه اظهار نظر به عملکرد حکومت و نیازمندی خودرو که با هدف استفاده جانباز باشد و سودجویی نباشد از شخصیت و تفکر جانباز دور است حداقل چنانچه اینگونه نظری وجود دارد بهتر است کتمان شود و از دلایل دیگری برای حذف ماده 20 بهره برداری کنند.
بدیهی است یکی از وظایف جانبازان معزز حفظ کرامت و شخصیت ایثارگران است لذا چنانچه ایثارگری از شخصیت و کرامت ایثارگری برای سود جویی بهره داری کند آنوقت چه توقعی از دیگران داشته باشیم؟
بسیار عالی
بانظر شما موافقم
هروقت درد یک جانباز ۷۰ درصدو فهمیدی بعد بیا نظر بده..فروش مجوز نه به شما ارتباطی داره نه به دولت دوست عزیز.هرکسی صلاح خودش را بهتر میداند.لطفا در نظر دادن قبلش با ۴تا جانباز جنگ رفته مشورت کن چون اونجور که مشخصه شما جانباز نیستی
با احترام به نظرات همه عزیزان
این بنده میخواهم از یک زاویه دیگر به این ماجرا نگاه کنم.
این آیین نامه ایرادات زیادی دارد ، چرا به آنها اعتراض نمی کنید. با دقت بخوانید که وارد کننده شرکت ها اعلام شده (ماده ۱۷) ، نه خود جانباز . پس جانباز حق انتخابی ندارد.
مقایسه جانباز با فوتبالیست هم درست نیست ، چون فوتبالیست ها عزیز دردانه هستند و محدودیت های واردات جانبازان را ندارند و برای همین هست که در واردات شان چند ده میلیارد سود می برند. پس بهتراست به مشکلات خودمان برسیم
خودم ۷۰ درصد غیر قطع نخاعی هستم البته محدودیت حرکتی دارم . طبق آیین نامه خودرویی که اجازه واردات دارم در کشور مبداء بایستی حداکثر ۳۰ هزار یورو باشد ، یعنی چیزی حدود یک و نیم میلیارد تومان ناقابل .
شما بفرمایید کدام جانباز امکان تامین این مبلغ را دارد؟ یا حتی در این اوضاع کسی را می شناسید که قرض بدهد؟
بهترین پیشنهاد در چنین وضعیتی ، مراجعه به همان آیین نامه های سال های قبل است.
خود دولتی های عزیز حساب کتاب کنند ، معافیت سود بازرگانی هر کدام از جانبازان با توجه به درصد جانبازی چقدر است ، بعد معادل همان مبلغ به تومان ، خودروساز داخلی را مکلف کنند به جانباز خودرو واگذار کند و در عوض مبلغ خودروهای واگذار شده ، خودروساز برای قطعات منفصله خودروهای تولیدی اش آنها را با معافیت وارد کند.
اینطوری هم خروج ارز از کشور هدفمند انجام شده ، هم جانباز درگیر مسایل مالی و اداری و خدای ناکرده دلالی نمی افتد.
هم خودرویی که بهره مند میشود از لحاظ تامین خدمات و قطعات یدکی تضمین شده است و حتی نیازی به شرط ممنوعیت فروش تا پنج سال هم ندارد. البته که باید نظارت دقیق بر خودروسازها انجام شود که تخطی نکنند و حقوق جانبازان ضایع نشود.
این نظر شخصی حقیر است.
لطفاً اگر بین ایثارگران و جانبازان طرفدار دارد ، باز نشر دهید تا بلکه به دست مسئولین برسد.
خاک بر سر مسئولینی که توان مدیریت چندهزارجانباز راندارد وهرروزشرایط رابرای آنها تنگ می‌کند ولی دزدان ومال اندوزان براحتی جیب مردم راهایی می‌کنند برویدازدولت های کشورهای دیگریادبگیریدبرای کسانی که برای کشورشان جان فشاری می‌کنند چکار می کنند
آخه شما جانباز هستین و این اقدام برای شماها که هی ادعا میکنین وسیله نداریم سوار شیم و خودروی خارجی با امکانات با توجه وضعیت جسمانی نیاز داریم دیده شده، اگر می‌دونستن شماها هم دلال تشریف دارین کلا تصویب نمیکردن براتون...
اسبان و خران بار بردار
بهتر ز مسولین بنیاد جانباز آزار
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi