شناسه خبر : 103442
دوشنبه 20 شهريور 1402 , 12:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

بنیاد و بانک دی مسجدسلیمان مشکل سهامم راحل نمی کنند

فاش نیوز - ما که جانباز 30 درصد ازکارافتاده کلی و اعصاب و روان هستیم، فقط دو بار چندین سال پیش دوتا 3میلیون کلا 6 میلیون سود تهسیلات سهام بانک دی دریافت کردیم؛ اما چندین سال گذشت. حالا می‌گویند شما اصلا سهام بانک دی ندارید.

متاسفانه فردی که مسئول اطلاع رسانی به جانبازان در مورد سهام بانک دی در بنیاد شهید مسجدسلیمان بوده متاسفانه براثر کرونا فوت کرده است. الان هم بنیاد می گوید هیچ‌گونه اطلاعاتی درمورد واگذاری سهام بانک دی در بنیاد موجود نیست! جای تعجب این است کارمندفوتی چند روز قبل از فوتش با من تماس گرفته بود که آیا سهام بانک دی‌ات و حق تقدم آن را می خواهی واگذار کنی. بنده گفتم خیر؛ اصلا صحبتش را نفرمایید؛ و گفتم چند بار نه نه نه.

حالا نامبرده قبل ازفوتش چی و چکارکرده خدامی داند. رئیس بنیاد مسجدسلیمان مشکل سهام دی‌ام راحل نمی کند. ضمنا رئیس فوق حتی مسایل دیگری مثل پرداخت کمک کفن و دفن جانبازان، پدر و مادر و برادر جانباز فوتی بودند را قابل پرداخت نمی داند. حتی بیمه عمر مادر جانباز بازنشسته فوتی ام پرداخت نمی کند.

ضمنا ازمحل بازنشستگی دولتی مادر جانباز فوتی ام بیمه عمری نبوده. حتی بیمه مرکزی کشور می گوید شاغل بودن یا نبودن ربطی به پرداخت بیمه عمر جانباز ندارد. بیمه جانباز باید پرداخت گردد.

|| جانباز سیامک حیدری

اینستاگرام
بنده هم جانباز ۳۰ درصد حالت اشتغال بنیاد هستم چندین سال پیش با مراجعه به یکی از شعب بانک دی از وجود سهام دی خود با خبر شدم. اما چند سالی هست که با مراجعه به سایت بانک دی و ورود اطلاعات خود در سامانه بانک جوابی که دریافت می کنم مبنی بر عدم وجود سهام بانک دی برای بنده است. هیچکس پاسخگو نیست. حتی حدود یکسال پیش در سایت بنیاد اعتراض کردم و جوابی دریافت نکرده ام.
مراکز درمانی برای مداوای ایثارگران در مسجدسلیمان تعطیل است.
تنها مرکز درمانی که دو سال قبل به ایثارگران مسجدسلیمان سرویس درمانی ارائه میکرد کلینیک سپاه پاسداران شهرستان بود که گویا بخاطر بدحسابی بنیاد این کلینیک هم از دو سال قبل دیگر خدمات خود را به ایثارگران متوقف کرده است.دیماه سال گذشته طبق روال معمول به کلینیک مورد نظر برای ادامه درمان باتفاق خانواده مراجعه کردیم و درخواست پذیرش دادیم که مسئول پذیرش با صراحت گفت:از ارائه درمان به ایثارگران معذوریم .علت را جویا شدم و علت آن را بدحسابی بیمه دی در پرداخت هزینه های درمانی عنوان کردند و برای درمان خود و همسرم چاره ای نداشتیم جز اینکه بصورت آزاد پذیرش شویم.در سال جاری هم چندین بار جهت ادامه درمان به همین کلینیک مراجعه کردیم ،باز طبق روال قبل گفتند قراردادی با بنیاد نداریم.جای تأسف است که جامعه ایثارگران برای ادامه درمان چاره ای ندارد که درمان خود را در اهواز انجام دهد .جالب است بدانید که فاصله مسجدسلیمان تا اهواز بیش از ۱۲۰کیلومتر است .در بنیاد استان خوزستان رسیدگی به درمان جامعه ایثارگران اصلا مطلوب نیست و حتی مرکزنشینان استان هم بشدت از بهداشت و درمان استان گلایه دارند.پلی کلینیک تخصصی دی در خیابان ۱۶کیانپارس اهواز را داریم که با این تعداد کثیر جامعه ایثارگری با زحمت توان رسیدگی به جانبازان اهوازی را میتواند عهده دار شود و من شهرستانی باید کیلومترها مسافت را طی کنم تا خود را به کلینیک برسانم و به محض رسیدن به کلینیک با کلی چانه زنی تازه میتوانم توسط یک پزشک عمومی ویزیت شوم.از معاونت بهداشت و درمان استان خوزستان استدعا دارد وضعیت درمان ایثارگران در مسجدسلیمان چاره جویی کنید .چرا که بعد مسافت و مصائب بیشماری که شرح مجال آن در این مقوله نیست مزید بر مصائب درمان ایثارگران مسجدسلیمانی است.از معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید کشور نیز عاجزانه استدعا دارد پیگیری و طی طریق نمائید تا درمان ایثارگران خاصه ایثارگران شهرستانی تسهیل گردد.این را هم اضافه کنم که بنیاد مسجدسلیمان در مقایسه با بنیاد شهرستانهای استان از نظر درمانی و سایر خدمات به ایثارگران در پایین ترین رده می‌باشد و وضعیت درمان و دارو چون سرابی است که تشنه لب ایثارگران به دنبال آن هستند و در نهایت باید با هزینه شخصی در دیگر مراکز درمانی که هیچ قرابت و سنخیتی با بنیاد ندارند درمان نیمه تمام خود را پیگیری کنند که شایسته و روا برای جامعه هدف نمیباشد
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi