شناسه خبر : 103592
دوشنبه 27 شهريور 1402 , 11:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

ای ضامن آهو دستمان را بگیر

یا علی بن موسی الرضا آنگاه که نگاهم به بارگاه ملکوتی ات متبرک می شود و عاشقان حضرتت را در حرم مطهر می بینم که ( السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا غَرِیبَ الْغُرَبَاءِ ) را زمزمه می کنند و در غربتت نوحه سر می دهند به یاد ائمه بقیع و غربت قبور مبارک شان می افتم.

فاش نیوز- ای امام غریب، ای امامی که نقطه عطف و عزت شیعیان هستی، ای حرم گل هشتم بوستان محمدی (ص)، ای امام رضای غریب(ع)، سلام بر تو که مهربانی هایت، از شمار زائران انبوهت بیشتر است.

این روزها در بارگاهت میان حاجت و اجابت فاصله ای نیست، کرامتت کرامت همایونی است  و عطایت فراتر از قابلیت زائرانت، دیر بازیست که دل های عاشق را پناهگاهی و این روزها خدا در مرقــد مطهر حضرت امام رضا (ع) خیلی نزدیک است.

مشهد این روزها قبله گاه دل هاى مشتاق و عاشقان دلدادهِ آقا امام رضا (ع) است، این روزها مشهد از کران تا بی کران عالم عشق است، یا امام رضای غریب، این روزها مشهد مقدس هر کوی و برزنی در عزای توست. هنگامی ‌که زائر تو پا به حَرَمَت می ‌گذارد و دیدگانش به گنبد طلا و گلدسته‌ های حرم و بارگاه با شکوهت می افتد ناخوادآگاه با چشمانی اشکبار دست ادب بر سینه گذاشته زیر لب سلام می ‌دهد.

یا ابن رسول الله، آقای ما، می دانی که همه ایرانیان و شیعیان مخلصت در تمام جهان علاقه دارند، این روزها در کنار تو و دست در روی ضریح مقدست بگذارند تا دل‌ های پر درد و شکسته خود را بی ‌واسطه با آقای شان تسلی بدهند.

ای مولا و صاحب ما هر وقت خواستیم چیزی بگویم خجالت کشیدیم  ابهت حرم ات، زیبایی بارگاهت، تقدس نگاهت، ما را از گفتن حرف مان عاجز کرده است، چقدر زیباست گنبد زرد طلایی ات که از دور حکایت می کند که در این شهر عزیزی از دردانه های زهرا (سلام اله علیها) مهمان است.

ای مولای ما، ای امام غریب، زائر تو در این روز وقتی به اطراف خود می ‌نگرد، سراسر عطوفت و بخشش می ‌بیند. زائرت می‌ خواهد از این خوان گسترده بهره ‌ای برگیرد تا شاید مرهمی بر دل زخمی و قلب شکسته اش باشد  زیرا اگر گناه‌ کارترین هم باشد در این مکان راهی برایش تا ابدیت باز است.

آقا جان تو خود  میزبان میلیون ‌ها زائری هستی که به سوی تو می ‌شتابند ما را نیز شفاعت کن.  زائرانت می خواهند با زیارتت و نوای نقاره‌ خانه حرمت آرام بگیرند و با آب سقاخانه ات سلام و صلواتی بر امام حسین (ع) و یارانش بفرستند تا از تو طلب شفاعت کنند.

اى ضامن هر چه نیاز و حاجتی  و اى امام رئوف، ما را از سقاخانه لطفت سیراب کن. زائرانت خود را به پنجره نگاه تو آویخته اند  و چشم هاى آغشته به رازشان را  به ضریح تو دوخته اند،

ای هشتمین دردانه زهرا (س)  امروز عمارت بلند آوازه توس غربت است و بر بالاى این بناى شهیر کبوترى نیست که نالان نباشد بر بالاى این بناى غریب، آسمان نیز به اشک ریزى ابرها تن داده است.

یا علی بن موسی الرضا  آنگاه که نگاهم به بارگاه ملکوتی ات متبرک می شود و عاشقان حضرتت را در حرم مطهر می بینم که ( السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا غَرِیبَ الْغُرَبَاءِ ) را زمزمه می کنند و در غربتت نوحه سر می دهند به یاد ائمه بقیع و غربت قبور مبارک شان می افتم.

ای جان عزیز دل زهرا (سلام اله علیها) ضامن ما شو.

 

احمدرضا بهمنیار

اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi