شناسه خبر : 103747
چهارشنبه 29 شهريور 1402 , 11:42
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

حبیب

فاش نیوز - مهرماه ۱۳۲۲ در روستای سعدآباد بخش تبادکان مشهد، در خانواده‌ای مؤمن و متعهد متولد شد. هنوز دوران کودکی را پشت سر نگذاشته بود که پدرش به رحمت خدا رفت. فرزند بزرگ خانواده بود. از تحصیل باز ماند و پس از مدتی شبانه درس خواند و روزها کارکرد تا کمک‌خرج مادرش باشد و هزینه زندگی خواهران و برادران کوچک‌تر از خود را تامین کند. او در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و دوران قیام مردم بر علیه رژیم ستم‌شاهی سهمی داشت و در صحنه‌های انقلاب حضور داشت. حبیب، معتقد بر این بود که کشور عزیزمان باید استقلال کامل داشته باشد و از گزند جنایتکاران و جهانخواران بین‌المللی محفوظ بماند. انقلاب اسلامی که به پیروزی رسید، با تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام وارد جهاد شد و به‌عنوان راننده‌گریدر و بولدوزر مشغول خدمت گردید. پس از شروع جنگ تحمیلی و تجاوز صدامیان بعثی علیه ایران اسلامی تا زمان شهادت، چندین مرتبه به جبهه رفت و در عملیات مختلفی حضور داشت و مجروح شد که پس از بهبودی دوباره عازم منطقه می‌شد. سرانجام حبیب، 1363/12/6 طی عملیات والفجر ۸، در منطقه عملیاتی فاو در تاریخ 64/12/6 به درجه رفیع شهادت نائل آمد. از این شهید دو پسر و سه دختر به یادگار مانده است. در فرازی از وصیت نامه جهادگر شهید حبیب‌الله مینایی چنین آمده است:
همسر عزیزم! حلالم کن. انگیزه من برای جبهه رفتن، دفاع از اسلام بوده و وظیفه خود دانستم که به جبهه بیایم و از اسلام دفاع کنم و از مردم حزب‌ا... تقاضا دارم که گول انسان‌های شیطان‌صفت را نخورند و پیرو رهبر باشند و این حسین زمان را تنها نگذارید. 
 مادر مهربانم تو را سلام می‌رسانم امیدوارم که از من راضی شوی مادرجان اگر گاه وقتی از من بدی مشاهده کردی مرا ببخش و اگر توفیق شهادت یافتم افتخار کن. پسران عزیزم اسماعیل و محمد و دختران عزیزم سلام می‌رسانم امیدوارم مردانی خوب برای اسلام و انقلاب باشید دخترانم حجاب خود را کاملاً رعایت کنید که حجاب شما کوبنده است و از خون شهیدان به دست آمده است.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد.
موضوع: شهید حبیب‌الله مینایی
 
* ابوالقاسم محمدزاده
اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi