شناسه خبر : 103756
چهارشنبه 29 شهريور 1402 , 12:14
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

برشی از زندگی شهید ترور شهید «حیدرعلی ملاشفیع»

فاش نیوز - «حیدر علی ملاشفیع» در سال ۱۳۳۴ در شهر زرقان در دامن پر مهر مادری متدین و پدری دلسوز پا به عرصه گیتی نهاد و توسط منافقین در ۲۸ شهریور ۱۳۶۰ در سن ۲۶ سالگی در شیراز به شهادت رسید.

کد خبر: ۶۱۷۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۹ - 20September 2023
 

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از فارس، حیدر علی ملاشفیع در سال ۱۳۳۴ در شهر زرقان در دامن پر مهر مادری متدین و پدری دلسوز پا به عرصه گیتی نهاد.

همزمان با اولین جرقه‌های انقلاب به صفوف به هم پیوسته مردم انقلابی پیوست و با شرکت در راهپیمایی‌ها نسبت به انقلاب و شهدای گلگون کفن ادای دین کرد.

با پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن، فعالیتش بیشتر شد و اکثر شب ها به خانه نمی‌آمد. به محض تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای پاسداری از انقلابی که سال ها آرزویش را می‌کرد، وارد سپاه شد و شب و روز فعالانه در سپاه کار می‌کرد.

وی در جریان ترورهای صورت گرفته توسط منافقین فعالیت های ضد تروریستی بسیاری نمود و بارها مورد سوء قصد و تهدید قرار گرفت.

وی همواره مهیای جهاد فی سبیل الله بود و آرزوی شهادت در دل داشت؛ او پیش از حضور در جبهه در حالی که به عنوان مسئول پرسنلی سپاه شیراز مشغول به خدمت بود توسط منافقین در ۲۸ شهریور ۱۳۶۰ در سن ۲۶ سالگی در شیراز به شهادت رسید.

اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi