شناسه خبر : 103928
سه شنبه 04 مهر 1402 , 15:17
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

دومین کنگره شهدای پایتخت برگزار شد

«حسین تقی پور» از بسیجیان فعال سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ و ساکن اسلامشهر بود که طی ناآرامی های روز سوم مهر سال گذشته در محله تهرانپارس توسط اغتشاشگران به درجه رفیع شهادت نائل...

فاش نیوز - دومین کنگره ملی شهدای پایتخت و یادواره شهید مدافع امنیت جامعه کارگری با حضور مسئولان کشوری و لشکری و خانواده معزز شهدا در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، دومین کنگره ملی شهدای پایتخت و یادواره شهید مدافع امنیت جامعه کارگری، شهید "حسین تقی پور، روز دوشنبه 3 مهرماه به میزبانی پارس خودرو و با سخنرانی سردار شیرازی، رئیس دفتر نظامی مقام معظم رهبری و  تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و همرزمان شهید برگزار شد.

در این مراسم که با مداحی سیدمجید بنی‌فاطمه و اجرای شاعر آیینی، صابر خراسانی و حضور زینت‌بخش خانواده های معزز شهدا برگزار شد، یاد و خاطره رزمندگان و شهیدان دفاع مقدس، مدافع امنیت و مدافع حرم گرامی داشته شد.

سردار محمد شیرازی، رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا در این مراسم اظهار کرد: مردم ما شهدا را دوست می‌دارند، به خاطر اینکه شهدای ما ایثار کردند؛ از حیات خودشان، از آسایش خودشان گذشتند؛ رفتند در میدان‌های نبرد و جان خودشان را تقدیم کردند. این اتفاق مسأله کوچکی نیست؛ در مقام توصیف، انسان می‌تواند حرف‌های زیادی بزند امّا در مقام عمل، ایمان‌های بالا، عزم‌های استوار و پولادین لازم است که انسان بتواند در این میدان وارد شود که شهدا این کار را کردند.

وی ادامه داد: این حرکت عظیم و بزرگ و پیشرفت فعلی در کشور به برکت خون شهدا و بیداری ملت است؛ خون شهدا توانست این ملت را رشد دهد، ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده شهدا است.

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا با اشاره با اینکه یاد دفاع مقدس باید در ذهن ما بماند، افزود: لازم است تا سبک زندگی شهیدانمان را برای جوان‌های خود ترسیم کنیم، جنگ تحمیلی مسأله کوچکی نبود؛ ما هنوز هم برای مخاطبان خود نتوانسته‌ایم ابعاد مختلف جنگ تحمیلی را تشریح کنیم.

سردار شیرازی با ذکر آنکه برخی‌ تلاش کردند یاد دفاع مقدس و آن رشادت‌ها و شجاعت‌ها را کمرنگ کنند، تاکید کرد: رهبری در مورد زوایای دفاع مقدس فرمودند که در دفاع مقدس از چه دفاع می‌شد و دفاع در مقابل چه کسی بود؛ این دفاع را چه کسی انجام می‌داد و آثار و دستاوردهای این دفاع چه بود که بایستی ماهیت انقلاب و مبارزات مردم مسلمان خود را نشان دهیم.

وی ادامه داد: مهم‌ترین چیزی که خدا به ما هدیه داد و رهبری نیز در رابطه با آن تاکید دارند، باور به خود است؛ رهبری تلاش کردند باور «ما می‌توانیم» در ملت ایران ایجاد شود که دشمن نیز تلاش دارد که القا کند ما نمی‌توانیم.

«حسین تقی پور» از بسیجیان فعال سپاه محمد رسوال الله(ص) تهران بزرگ و ساکن اسلامشهر بود که توسط اغتشاشگران طی ناآرامی ها روز سوم مهر سال گذشته در محله تهرانپارس به درجه رفیع شهادت نائل شد.

حسین تنها ۴۳ سال زندگی کرد اما برای همیشه ماندگار شد چرا که در مکتب حسین(ع) رشد کرد و در این راه نیز به سید و سالار شهیدان پیوست.

حسین تقی‌ پور با اصالت میانه ای، ساکن اسلامشهر و عضو گردان ۱۱۵ امام حسین(ع) لشکر ۲۷ سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ که تا پای جان به پای اسلام، ایران و آرمان ها ماند و به فیض رفیع شهادت نائل آمد.

او در یک خانه استیجاری ۵۰ متری به همراه همسر و پسرش در اسلامشهر سکونت داشت و ساده زیستی مرامش بود. کارگری می کرد و در عین حال به عضویت بسیج درآمده بود.

عشق به شهادت در حسین متبلور بود و دوست داشت به سوریه اعزام و در دفاع از حرم شهید شود اما این امر محقق نشد.

اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi