شناسه خبر : 103975
پنجشنبه 06 مهر 1402 , 10:59
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

سردار قریشی: شهید عجمیان ها پرورش یافته فرهنگ دفاع مقدس هستند

فاش نیوز - جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شهید حججی ها و شهید عجمیان ها پرورش ‌‌یافته فرهنگ دفاع مقدس و راهیان نور هستند.

سردار قریشی: شهید عجمیان ها پرورش یافته فرهنگ دفاع مقدس هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سردار سید قاسم قریشی امشب در مراسم یادواره شهدای مسجد الزهرا و شهدای امنیت که با حضور خانواده شهید عجمیان در اراک برگزار شد، اظهار کرد: شهدا در دوران هشت سال جنگ تحمیلی از همه هستی خود گذشتند تا ایران و ایرانی غم نبیند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس با هدف تجلیل از جهاد و مجاهدین و تشویق به ادامه راه جهاد و شهادت برگزار می‌شود، تصریح کرد: قبل از انقلاب ۶۰ هزار نفر مستشار آمریکایی در ایران بود که حدود ۴۰ هزار نفر از آنان اختیار ارتش را در دست داشتند اما بعد از انقلاب از ایران بیرون رانده شدند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: عراق در شرایطی که از نظر نظامی مجهز به امکانات پیشرفته  بود، در حالی به ایران حمله کرد که انقلاب تازه شکل گرفته و کشور درگیر اقدامات خرابکارانه تروریست‌ها و خیانت‌های خائنان و مخالفان انقلاب بود.

سردار قریشی افزود: ایران در زمان جنگ به اندازه‌ای وابسته بود که توان تولید و یا تعمیر امکانات و تجهیزات نظامی را نداشت، اما در مقابل دشمن با پیشرفته‌ترین‌ تجهیزات و امکانات به روز نظامی اروپایی می جنگید و به جرات می‌توان گفت رزمندگان و شهدا نه در برابر ارتش صدام، بلکه در برابر ارتش دنیا ایستاده بودند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: رزمندگان چنان با قدرت و درایت در برابر ارتش دشمن ایستادند که در آخر کارشناسان شوروی و آمریکایی خود هدایت ارتش صدام را بر عهده گرفتند  بلکه بتوانند در برابر رزمندگان غیور ایران به پیروزی برسند.

قریشی بیان کرد: در دوره قاجار با دو جنگ کوچک ده‌‌ها استان از خاک ایران جدا شد؛ در دوره پهلوی بدون هیچ جنگی تنها با فشار انگلیسی‌ها  بخش‌های اعظمی از ایران از جمله بحرین از خاک کشور جدا شد و در جنگ جهانی دوم رضاخان از ترس برخورد انگلیس به سربازان گفت حق ایستادگی ندارند و اسلحه‌های خود را تحویل دهند.

وی تصریح کرد: خیانت‌های بزرگ پهلوی در جداسازی مرزهای ایران در آرارات ترکیه، و یا سرزمین اصلی آبخیز سیستان و بلوچستان مواردی است که موجب شد بخش اعظمی از خاک کشور از ایران جدا شود، اما در جنگ دیدیم که رزمندگان اجازه ندادند وجبی از خاک کشور دست دشمن بعثی بیافتد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز ایران به برکت انقلاب از نظر نظامی جز هشت کشور قدرتمند دنیا، از نظر موشک جزء هفت قدرت برتر جهان و از نظر ساخت تجهیزات زیردریایی جز پنج کشور برتر، از نظر ساخت رادار جز 10 کشور موفق و در ساخت پهپاد جز پنج کشور برتر دنیاست.

سردار قریشی اظهار کرد: امروز می‌گویند دانشگاه تهران را پهلوی ساخته است، بله این دانشگاه ساخته پهلوی است، اما  قبل از انقلاب میزان تولید علم در کشور دو درصد بود، درحالی که امروز این میزان به 98 درصد رسیده است.

وی گفت: از نظر پزشکی قبل از انقلاب  ۱۴ هزار پزشک داشتیم که هفت هزار خارجی بودند، اما هم اکنون ۶۰ هزار متخصص داریم.

قریشی بیان کرد: ایران در زمان کرونا اولین کشوری بود که در تولید ماسک خودکفا شد و حتی صادرات نیز داشت، در حالی که رسوایی سرقت ماسک در کشورهای اروپایی خبرساز شده بود.

وی تصریح کرد: در ادامه ایران موفق به تولید واکسن کرونا شد و تاکنون عوارضی از آن گزارش نشده است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مقاومت رزمندگان و شهدا به الگوی جهادی جوانان سایر کشورها تبدیل شد، تاکید کرد:  شهید حججی‌ها  و عجمیان ها  برخواسته از فرهنگ راهیان نور و فرهنگ دفاع مقدس هستند.

اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi