27 اسفند 1397/ ۱۲ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 29182
1393,شنبه 13 دي11:25
اشتراک گذاری در:
عکس روز

به تخلفات دادگاه ویژه شاهد رسیدگی کنید


سپیده کریمی - وای بر بنیاد شهید و قوه قضاییه. چگونه می خواهید در قیامت پاسخگوی شهدا باشید که دخترانشان را جهت حمایت به شماها سپرده اند!!!

اگر دادگاهی که مختص خانواده شهدا تشکیل شده به خود فرزندان شهید ظلم و اجحاف کند به کجا باید شکایت برد؟

بسمه تعالی
ریاست محترم قوه قضاییه
در دادگاه ویژه شاهد شعبه 246 به نشانی: تهران-خیابان طالقانی(فرصت جنوبی)نبش شهید موسوی جنب موزه شهدا چه می گذرد؟
چرا کسی به فکر سرنوشت صدها دختر شهید و جانباز را عوض کرده اند ، نیست؟
چه کسی باید مدافع حقوق فرزندان شهدا باشد؟

اگر دادگاهی که مختص خانواده شهدا تشکیل شده به خود فرزندان شهید ظلم و اجحاف کند به کجا باید شکایت برد؟

از مهریه چند صد میلیونی دختران شهید فقط و فقط 14 سکه اقساطی قسمت دختران می شود!!! آیا در دادگاه های عادی خانواده هم اینگونه حقوق دختران تضییع می گردد؟

وای بر بنیاد شهید و قوه قضاییه. چگونه می خواهید در قیامت پاسخگوی شهدا باشید که دخترانشان را جهت حمایت به شماها سپرده اند!!!

احتراماً به استحضار آن مقام محترم می رساند تشکیل دادگاه ویژه خانواده شهدا (شعبه 246) جهت حفظ اسرار خانواده شهدا و تسریع در پیگیری امور مرتبطشان خدمتی شایان و در خور تقدیر است. علی ایحال برخی از واقعیات را که سبب به سایه افکندن هدف فوق گردیده و قریب به اتفاق ایثارگران مراجعه کننده را ناامید و مغبون بازمی گرداند شرح داده می شود:

1- رییس شعبه به علت کهولت سن ، بیماری ، درخواست مکرر بازنشستگی و نپذیرفتن آن بوسیله مقامات بالاتر ! صرفاً از ساعت 11-9 در محل کار حضورداشته  و با این توصیف یا ارباب رجوع قادر به تشریک مساعی با ایشان نبوده یا در صورت موفق شدن به ملاقات با ایشان با جمله " مستقل بودن قاضی" مواجهه شده و گره ای باز نمی شود.

2- این شعبه دارای یک قاضی است که کلیه پرونده ها خواه ناخواه به ایشان ارجاع می گردد. ایشان تسلط علمی لازم و قدرت تجزیه و تحلیل مسایل را ندارد، به ویژه بخاطرنداشتن سواد بروز و آگاهی نداشتن  از تکنولوژی های  جدید ، سبب بروز مصایب و تألمات جدید تری در زندگی خانواده ها شده است، اعتراضاتی بسیاری را در خصوص نحوه قضاوت، مواجهه با ارباب رجوع و... موجب شده است . نگاه سنتی و پدر سالارانه ، به دور از استدلالات متقن  در بررسی چند پرونده که منجر به صدور رأی گردیده ، صحت ادعای ما را ثابت می نماید.

نظر به اینکه اکثر مراجعات دریافت مهریه و نفقه و طلاق را خانم های خانواده شهید تشکیل می دهند ، عمده آرای صادره به نفع آقایان با محکومیت به پرداخت حداکثر 14 سکه و ماهیانه ربع تا یک سکه  مشهود است. ایشان همواره قایل به معسر بودن آقایان می باشد!

ایشان قبل از وقت دادرسی با خوانده های پرونده، مذاکره نموده و شنیدن حرف های معمول و تکراری آقایان در چنین پرونده هایی  مبنی بر معسر بودن ، عدم تمکین همسر ، ناسازگاری و ناشزه بودن خوانده و تقصیر کار بودن زنان  و ...در ایشان اثر گذاشته و این ذهنیت تاریک و جهت گیرانه در اثر یکطرفه به قاضی رفتن !! تا انتهای جریان دادرسی ادامه می یابد... مواردی که ذکر گردید در صورت فرستادن یک بازرس و پرس و جو از مراجعه کنندگان خانم ایثارگر و تورق پرونده های موجود، مشخص خواهد گردید.

اینک از شما تقاضا داریم جهت تغییر و تحول و به جریان انداختن خون تازه در شریان این محکمه ، نیروهای جوان تر و کارآمد که به دور از حب و بغض و با نگاه بروز تر و علمی به پرونده ها رسیدگی نموده و در جلساتی که خواهان و خوانده حضور دارند عدالت را رعایت نمایند،  به این شعبه منتقل نمایید .

شایان ذکر است با توجه به اینکه فرزندان شهید و ایثارگر، مجاز به مختومه کردن پرونده های خود در دادگاه شاهد و تقدیم دادخواست جدید به سایر دادگاه های خانواده نمی باشند لذا تقاضا داریم در اسرع وقت به  درخواستمان رسیدگی بفرمایید تا ازاین پس حقوقی از ذینفعان تضییع نگردد. دعای خیر ما بدرقه راه خدمتگزاریتان باشد.


کد خبرنگار : 86


دادگاه شاهد     ایثارگران     شهدا                                
Reply
no
4
yes
7
جانباز 50 درصد
1393/07/07 - 22:17
به امورات ایثارگران در هیچ دستگاهی رسیدگی نمی شود ودر صورت رسیدگی نیز صرفا جهت رفع تکلیف می باشد.

no
1
yes
0
حمید
1397/01/12 - 23:46
والا من تو اون دادگاه پرونده دارم و قاضی کاملا رای به نفع خانواده همسرم که ایثار گر هستند داد. با وجود خونه با تمام لوازم زندگی حتی بهتر از خونه پدریش درخواست تمکینمو رد کرد


no
1
yes
0
*
1397/02/16 - 14:57
آقای حمید،
قطعا ایراد از شما بوده وگرنه هیچ کدوم از قوانینی ایران به نفع زن ها نیست!
حتما شما مشکل داشتید


no
1
yes
0
ریحانه
1397/02/16 - 15:11
آقای حمید از نوع صحبت شما کاملا مشخصه که شما مقصر بودید.دادگاه خانواده شاهد یا غیر شاهد نداره.اینو بدونید حق به حق دار میرسه حتی اگر دیر باشه.
ضمنا اینو بدونید خونه پدری هر دختری قطعا از خونه همسرش بهتر هستش.


Reply
no
0
yes
12
Guest
1393/07/08 - 09:12
ای وای بر ما/کجایند مردان راستین تاریخ/کجایند ان مردهای بی ادعا
سلام بر شهید

no
0
yes
12
رشید
1393/07/08 - 12:50
خوش بحال ایثارگران که به تکلیف عمل کردند -وای بر آنان که که بر دوش ایثارگران سوار شده و حال کردند


Reply
no
0
yes
7
فرزند شهید
1393/07/08 - 14:49
با سلام به نظر می رسد یکی از قسمت های پوسیده ای که ایثارگران با آن سروکاردارند البته برخی از آنها نیازمند یک بازنگری جدی بوده که همت بزرگ مردانی چون جانبازان حوزه حقوقی و فرزندان شاهد حقوقدان را می طلبد چرا که بیان مطالب خوب است اما واقعا چه کسی میخواهد پیگیری کند و برای حل مشکل گام بردارد چه اشکالی داری قاضی این شعبه تغییر کند و چرخشی باشد مگر فقط ایشان است که بلد است قاضی خانواده باشد راهکار اصلاح را پیشنهاد دهید با تشکر

Reply
no
0
yes
7
فرزند شهید
1393/07/09 - 13:33
سلام. من خودم توو این دادگاه پرونده داشتم. شوهرم خیلی وضعش خوب بود (اقای صناعی) ولی با قاضی شعبه بود و یه اقای دیگه که از کارمندای بنیاد شهید تو اون دادگاه زد و بند کردن و مهریه ام رو بالا کشیدن و ماهی "یه سکه برام" بریدن که اون را هم نمیده .هر ماه یه بار باید برم پیش د که گرفتن سکه ام رو پی گیری کنم میگه: عیبی نداره یکم دندون به جگر بزار مردا چه گناهی دارن که گیر شماها افتادن

Reply
no
2
yes
11
بسیجی بی ادعا
1393/07/09 - 14:23
اخه روز قیامت این رییس شعبه و این قاضی شعبه 246 جه جوری می خواد جواب این دخترا رو به پدراشون بده؟

Reply
no
2
yes
9
جانبازصبور
1393/07/09 - 14:30
از خواندن مطلب خجالت کشیدم. ما که کاری از دستمان برنمیاد جز نفرین کردن برای از بین رفتن منافقین و اشرار در هر لباس و منصب

Reply
no
0
yes
10
Guest
1393/07/09 - 18:12
ايشان عين حقيقت مي گويد سالهلست قاضي انجا همان اقاست بادادرسي سنتي وبدون توجه به قانون وحقوق افراد قوه قضاييه ورييس ان اصلاخبري ازان ندارد اين پيامها رابراي رئيس قوه حداقل بفرستيد!!!!!!!!

Reply
no
0
yes
7
آزاده اسیر
1393/07/10 - 09:02
هر کس از جامعه ایثارگران که سمتی داره ، ارتباطاتی داره ، در سطح بالای مدیران هست یا وکیل یا حقوق دان هست و کاری از دستش برمیاد یه کاری برای این خانوم ها انجام بده . لا اقل یه بسیج همگانی راه بیفته هر جا جرثومه های فساد تو دستگاها مونده رو لایه روبی کنیم. الان جنگ پشت خاکریزه... اگر نمی دونستیم بار مسوولیتمان انقدر سنگین نبود حالا این بندگان خدا ما رو مطلع کردن سکوت جایز نیست .

Reply
no
0
yes
10
جانباز 70%
1393/07/10 - 10:26
تلخ ترین روزهای زندگی من در همین دادگاهی که گفتید رقم خورده. در اون دادگاه همه امور غیرقانونی انجام میشه. شوهرم در هر جلسه چند نفر از بستگانش که قاضی بودن را با خودش می آورد توو جلسه و تا آخر می نشستند و آقای دارابی هیچ اعتراضی نمی کرد . پدرم که به خاطر شرایط فیزیکی و روحی اش قادر به حضور در جلسه نبود وقتی مادرم را به عنوان شهود اعسارم بردم ، گفت :بیخود کرده باید بیرون بمونه تا صداش کنم!! هنوز چندین سال ازین ماجرا می گذره و من مجبورم برا ی ندادن اقساط مهریه ام اونجا مراجعه کنم روالش همونیه که سالها بوده چون همش با مردها راه میاد و طوری رآی نمیده که ما رو از دادگاه خلاص کنه تا دیگه چشمم به شوهر قبلیم نیفته و یاد گذشته سختمون و ظلمش ینفتیم و مهریه رو یه جا بگیریم ..فقط 14 تا سکه قبول داره و اونم قسط می بنده

Reply
no
0
yes
5
Guest
1393/07/10 - 11:09
با سلام. وکیل پایه یک دادگستری هستم. برای پرونده موکلم در سالجاری به این شعبه مراجعه نموده و کلیه گله های این نویسنده را تأیید می نمایم.موارد متعدد خلاف قانون در این شعبه رؤیت گردید که در سایر شعب عادی رسیدگی به دعاوی خانوادگی _با همه نواقص و انتقاداتی که به آنها وارد است_ ، دیده نمی شود. همه کارکنان آن شعبه حتی خدمه و رانندگان مستقر و کارمندان بنیاد در طبقات دیگر از جزییات پرونده موکلم اطلاع داشتند. راه اعمال نفوذ در آن شعبه فراهم است.

Reply
no
0
yes
11
Guest
1393/07/10 - 16:08
الملك يبقي مع الكفرولايبقي مع الظلم اقاي قاضي شعبه ازخدابترس

Reply
no
0
yes
4
Guest
1393/07/10 - 20:07
راست گفتن این بندگان خدا. برادر من که جانبازه و با خانومش توو یه خونه دارن زندگی می کنن. خانومش رفته تو اون دادگاه درخواست نفقه داده. ادرس منو به جای خونه خودشون داده!! . تمام احضاریه و اخطاریه های برادرم میاد خونه ما!!. رفتم دادگاه پیش آقای دارابی گله کردم چرا به آدرس من که خواهر شوهر اون خانوم هستم اخظاریه ها رو می فرستین؟ با شوهرم دچار مشکل شدم ، شوهرم میگه به ما چه ربطی داره اختلاف زناشویی برادرت ؟ آقای دارابی گفت: حالا مگه چی شده؟ چیزی ازت کسر شده؟ یه اخطاریه است دیگه!!!

Reply
no
0
yes
5
خیرخواه
1393/07/11 - 20:14
تویی که فرزند خانواده ایثارگرانی ! جون هر کی که دوست دارید دیگه شما موقع ازدواج بیشتر دقت کنید ....

Reply
no
0
yes
7
Guest
1393/07/12 - 12:25
حالا این همه مستندات این دوستان راجع به غیر قانونی عمل کردن این شعبه گفتن، کی زورش به اینا می رسه ؟ مگه میشه اینها رو عوض کرد؟ حیثیت نظام در خطر میفته!! این همه سال این همه قضاوت غیر عادلانه.........

Reply
no
0
yes
4
سید امیر
1393/07/12 - 19:43
برادران قضاوت نسنجیده نکنید و یکطرفه به قضاوت ننشینید. مگر دادگاه شاهد باید همیشه به نفع خانواده شاهد و ایثارگر حکم دهد که اینگونه قضاوت میکنید اتفاقا وای بر من و شما که بدون اطلاع از علم قضاوت میخواهیم به نفع بگیریم. قضاوت را از علی ع یاد بگیریم که خود جانباز بود و .....

Reply
no
0
yes
3
هادی
1393/07/14 - 23:01
متاسفانه خیال میکنند پرسنل بنیاد شهید از آمریکا اومدند و الان دارند برای خانواده شهدا و جانبازان حکومت میکنند بنیاد در بین ادارات بیشترین پرسنل ایثارگر و شهید را داشته و اگر فکر میکننند کوتاهی میشه یا بخاطر مشکلات قانونی و بلودجه ای بوده و گرنه اگر بگوییم ادمای بدی هستند که وای بر قشر ایثارگر که به خودشون رحم نمی کنند

Reply
no
0
yes
2
فرهاد
1393/07/17 - 00:19
این فقط یک نمونه از تخلفاتشه معوقه ایثارگران شاهد هنوز ندادن الان16 مهرماه است اصلا هم جواب هیچ خانواده شهیدی را نمیدن مال قشر ازاده و جانباز یه هفته همشو ریختن حسابشون میرسه نوبت شهیدان خوشونو گم میکنن ما حالا داد به کجا ریم که حق ما را برسونن

Reply
no
1
yes
5
فرزندجانباز
1393/07/17 - 23:49
ضعف بنیادشهیدبه حدی است که هرمدیرومسئولی درمقابل خانواده ایثارگرایستادگی ومقابله میکندکاش بنیادشهیدقدرتمندبود

Reply
no
0
yes
7
جانباز 45 درصدی
1393/07/19 - 08:26
آقای مجتهدی انقد این بچه ها نالیدند شما هیچ اقدامی نکردی؟ اقلا به جایی کسی منعکس می کردین..خدا خیرتون بده پی گیری کن برادر

Reply
no
0
yes
10
پدر دردمند یک دختر
1393/07/19 - 08:47
برای دخترم دو ماه گذشته اونجا مراجعه کردیم و ای کاش نمی رفتیم. البته برای گرفتن پرونده و بردن به شعبه ونک اقدام کردیم ولی قبول نکردند گفتند شعبه اختصاصی شاهد دارین برید اونجا.. چشمتون روز بد نبینه... حتی موضوعات خیلی ساده رو نتونست تجزیه تحلیل کنه.. امیدوارم گذرتون بیفته تا بفهمین

Reply
no
0
yes
4
جانباز
1393/07/25 - 20:55
نه تنها در قوه قضائیه بلکه در همه موقعیت ها و نهاد ها بنیاد کاملا ضعیف و انفعالی عمل می کند

Reply
no
0
yes
12
مقداد علی پور فرزند
1393/07/26 - 13:35
وحشتناکه وحشتناکه وحشتناکه.

Reply
no
0
yes
9
Guest
1393/08/04 - 14:23
اگر نگه داشتن یک قاضی انقدر مهمه پس حتما برای قوه قضاییه پشت پرده منافعی داره که بر ماها معلوم نیست

Reply
no
1
yes
3
Guest
1393/10/06 - 16:02
شوهرم فرزند جانباز بود ،در دادگاه شاهد درخواست اعسار از پرداخت مهریه و تقسیط داد چون دروغ می گفت نتونست 4 تا شاهد معرفی کنه ،آقای عباسیان کمک یار ایثارگران اونجا به همراه وکیل شوهرم به نام سید ایوب محسنی همون روز تقسیط مهریه 2 نفر را که اصلا شوهرم را نمی شناختند پیدا کردند و آوردند تا شهادت بده و اقای دارابی هم پذیرفت و شوهرم با توجه به اینکه وضعش مالیش خوب بود ،محکوم به پرداخت ماهی یک ربع سکه شد و بلافاصله هم ازدواج کر!!

Reply
no
0
yes
10
جانبار70%
1393/10/30 - 18:51
من واگذار خدا کردم امید دارم خدا جرایش را میدهد.ار دست ما کاری برنمیاد قدرت در دستان انهاست انشاالله ریشه ظلم بزودی زود نابود بشه الهی امین

Reply
no
1
yes
1
حمیدی
1395/01/27 - 01:14
متاسفانه این دادگاه به نفع فرزندان شهدا عمل میکنه بهتر است از دادگاههای عمومی اقدام کنیم ولی طلاق و تخلف تو خانواده شهدا بسیار است که دادگاه شاهد راه اندازی شده

Reply
no
0
yes
0
حمیدی مجد
1395/04/23 - 08:32
امیدوارم هر قاضی که تو ایران حق مظلومی را ندیده بگیره به همون اندازه در دنیا و آخرتش به سزای خودش برسد، قضاوت فقط حضرت علی علیه السلام

Reply
no
0
yes
0
حسینی
1395/07/08 - 08:55
یا حسین به حق گلوی بریده ات و بحق مادرت خانم فاطمه زهرا و به حق آقا امام زمان خودت قضاوت ما را بعهده بگیر و نگذار حق کسی پایمال شود اگر کسی در قضاوت کوتاهی میکند شماها را قسم می دهم تا عزای حسین جوابشان را بده چون جز خدا و شما کسی را برای دادخواهی نداریم و پناهمان هستید . ما با امید زنده ایم کمکمان کنید

Reply
no
0
yes
0
1395/11/03 - 12:47
واحد ایثارگران در هر اداره ای صرفاً برای بکارگماشتن افراد خودشونه و برای ایثارگران کاری نمیکنند. فقط حقوق مفت به نام خانواده شهدا به غیر شهدا می دهند . همین دادگاه شاهد هم دقیقاً همینه. از مشاورین حقوقی تا قاضی همه و همه بر علیه خانواده شهدا هستند و به نام ایثارگران و شاهد حقوق مفت میگیرند.

Reply
no
0
yes
0
داود اشراقی
1395/11/11 - 09:20
اگر مکبود قاضی دارید اینجانب بازنشسته شرکت مخابرات هستم و می تونم به عنوان قاضی در محکمه حکم جاری کنم لذا در خواست متسدی برای قضاوت هستم لطفا با شماره اختصاصی این جانب تماس فرمایید.

Reply
no
1
yes
0
داود اشراقی
1395/11/11 - 09:21
اگر مکبود قاضی دارید اینجانب بازنشسته شرکت مخابرات هستم و می تونم به عنوان قاضی در محکمه حکم جاری کنم لذا در خواست متسدی برای قضاوت هستم لطفا با شماره اختصاصی این جانب تماس فرمایید .

Reply
no
0
yes
3
حسینی
1396/08/14 - 12:16
از خدا در عجبم چرا جواب ظلم اقای قاضی شاهد را نمی دهد نباشد که فکر کنیم ظلم در دنیا جواب نمی گیردخدایا ظلمش را هم در این دنیا و هم سر پل صراط از تو میخواهم نگذار شک کنم یا بی اعتماد شوم نظری به ما بینداز

Reply
no
1
yes
2
1396/10/24 - 12:14
در پاسخ به اين خانم بايد گفت که اگر آقا اعسار ندارد بايد شما که مهريه خواه هستيد مال قابل ضبطش غير از مستثنيات دين معرفي کنيد.
شما فرزند شهيد چرا مهريه ميگيريد؟
مهريه 14 سکه پيش بقيه ماهي يک سکه چه عيبي دارد؟
بعکس آقاي دارابي نيا خيلي هم به نفع خانواده شهدا حکم مي کند.
هرچند موافقم که پابر حق ميگذارد

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.