شناسه خبر : 31711
یکشنبه 19 بهمن 1393 , 15:02
اشتراک گذاری در :
عکس روز

وجود ۶ هزار فرزند شهید نخبه و سرآمد علمی

سمنان - قائم مقام حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به وجود شش هزار فرزند شهید نخبه و سرآمد علمی در کشور گفت: دغدغه رهبری برای ساماندهی امور فرزندان شهدا پیگیری می شود.

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید حبیب الله حسنی صبح یکشنبه در حاشیه برگزاری اولین یادواره شهدای نوجوان استان سمنان در گفتگو با خبرنگاران در فرهنگسرای کومش ضمن بیان اینکه شش هزار فرزند شهید نخبه و سرآمد علمی در کشور وجود دارد اظهار داشت: این افراد سرآمد، مدرس دانشگاه در سطوح دانشیار و استاد تمام، دارای اختراعات و ابداعات، در حال تحصیل در خارج از کشور و ... هستند.

وی تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، سامان بخشی به امور فرزندان، همسران، پدران و مادران شهدا را چهار ماموریت مهم خود می داند.

قائم مقام حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به این مطلب که  بیش از هشت میلیون و ۴۰۰ هزار سند از شهدا، با علمی ترین روش های نگهداری، حفظ و حراست می شوند، افزود: این اسناد شامل عکس، وصیتنامه، تصویر، خاطره و ... است که با استفاده از داروهای مخصوص نگهداری از اسناد برای سالیان طولانی، از سوی بنیاد شهید مراقبت می شوند.

حسنی با تاکید بر اینکه روش های علمی و به روز بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراقبت از آثار شهدا با این روش ها، به مراتب بهتر از روش های حفظ آثار باقیمانده از جنگ جهانی دوم در کشورهای مختلف است عنوان کرد: در بخش پژوهشی این بنیاد تغییر ساختاری ایجاد شده است.

وی در خاتمه گفت: مرکز مطالعات و پژوهش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از حالت اجرایی خارج شده و به مرکزی علمی برای پیشبرد اهداف این بنیاد، تغییر ساختار یافته است.

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi