30 مرداد 1398/ ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 31828
1393,سه شنبه 05 اسفند11:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

گفت وگوی اختصاصی فاش نیوز با مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر


نگاه خوبی به بخش اقتصادی بنیاد نداشتم. خصوصا که دیده وشنیده بودم چه سوء استفاده هایی دراین بخش می شود و می دانستم که خیلی ها به خود بنیاد و امکاناتش هم به چشم طعمه نگاه می کنند

گفت وگوی اختصاصی فاش نیوز با مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر

فاش نیوز -  نگاه خوبی به بخش اقتصادی بنیاد نداشتم. خصوصا که دیده وشنیده بودم چه سوء استفاده هایی دراین بخش می شود و می دانستم که خیلی ها به خود بنیاد و امکاناتش هم به چشم طعمه نگاه می کنند و درهر دوره چه بهره برداری های انتخاباتی وغیره که از آن نمی کنند ، چه رسد به جایی مثل سازمان اقتصادی کوثر. 
راستش فکرنمی کردم زمانی اینطور رودر روی رئیس این سازمان اقتصادی بنشینم و چنین کسی را اینطور پذیرا و پاسخگو بیابم. 
پیش از حضور در ساختمان مرکزی سازمان اقتصادی کوثر ذهنیت متفاوتی از چنین مکانی داشتم. مکانی شیک وپر زرق وبرق. ولی وقتی طبق قرار قبلی ، برای گفت وگو با مدیرعامل وارد این سازمان ، بویژه دفتر ایشان شدیم اوضاع متفاوت بود. اتاقی بزرگ اما ساده که به نظر می رسید قبلا" وسایل زیادی در آن بوده و این خالی بودن وسادگی اصلا" به آن نمی آمد. ازمبلمان و گرمی ونرمی خبری نبود و من حسابی سردم شده بود و تا آخر مصاحبه  می لرزیدم. یاد کابینه دور اول ریاست جمهوری احمدی نژاد در دولت نهم و سادگی و پرکاری تیمش افتادم. مدیرعامل فعلی سازمان اقتصادی کوثر هم وزیر جهاد کشاورزی همان دولت بود که به همراه بسیاری دیگر از افراد پرتلاش و مخلص بعد ها دردولت دهم مورد بی مهری وی قرار گرفته و قلع وقمع شدند!
لهجه لری خوزستانی اش و راحت وبی تکلف حرف زدنش احساس خوبی به شنونده می داد خصوصا" حرف هایی که از اصلاحاتش در این بخش نه چندان خوش نام  می زد امیدوارکننده بود.
متن پیش رو خلاصه شسته رفته ای از این گفت وگوی صمیمانه است. ببینید:


فاش نیوز -    تاریخچة تأسیس سازمان اقتصادی را بیان کنید؟سازمان در چه حوزه‏ هایی فعالیت می‏ کند و با چه نهادهایی در ارتباط است؟


تأسیس سازمان اقتصادی کوثر به زمان تأسیس نهاد مقدس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر می‏ گردد. به طوری که مقرر گردید واحدهای پراکنده ‏ای که در زیرمجموعه‏ ی بنیاد فعالیت داشتند، تحت پوشش یک بخش اقتصادی سازمان یابند. بدین‏گونه بود که سازمان اقتصادی کوثر، همانطور که در اساسنامه آن ذکر شده، به عنوان نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران برای مدیریت و توسعه واحد اقتصادی مطرح گردید.
جایگاه اصلی سازمان اقتصادی کوثر در اصل مدیریت واحدهای اقتصادی وابسته به بنیاد شهید و امورایثارگران است. واحدهای این سازمان خودشان یک شخصیت مستقل حقوقی دارند و طبق اساسنامه، ارکانی همچون هیأت امنا، هیأت مدیره، مدیرعامل، بازرس و حسابرس دارند. هیأت امنای سازمان اقتصادی کوثر متشکل از سه عضو می ‏باشد:
1-    نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان رئیس هیأت امنا.
2-    معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به عنوان عضو هیأت امنا.
3-    معاون ذیربط در بنیاد به عنوان عضو هیأت امنا که در قانون مصوب است.
مدیرعامل، دبیر هیأت امناست. هیأت مدیره نیز می‏ تواند 3 الی7 نفر باشد که رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بعد از تصویب هیأت امنا، حکم این افراد را صادر می‏ کند. مدیرعامل نیز از بین هیأت مدیره انتخاب می‏ شود و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران حکم او را ابلاغ می‏ کند.حسابرس سازمان اقتصادی کوثر، مؤسسه حسابرسی مفید راهبر وابسته به معاونت نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری می‏ باشد.


فاش نیوز -    نحوة انتخاب شما چگونه بوده و علت عدم جابجایی جنابعالی، علیرغم جابجایی دولت چه می‏ باشد؟


دربارة نحوه انتخاب بنده باید از مسئولین محترم بنیاد شهید بپرسید! اما درخصوص ورود به این سازمان زمانی که از دولت بیرون آمدیم، قصدمان این نبود که کار دولتی کنیم، اما پیشنهاد مدیریت سازمان به ما داده شد. سازمان زیرنظر بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و هست، اما به دلیل این که کاری با بودجه دولت ندارد، پذیرفتیم. زمانی که این مسئولیت را پذیرفتیم، سازمان اقتصادی کوثر وضیعت مناسبی نداشت. سال 88 به دلیل ایجاد هم‏ افزایی و افزایش بهره‏ وری واحدهای اقتصادی نهادی، تصمیم براین بود که این سازمان به ستاد اجرایی فرمان امام واگذار شود و در تاریخ 26/2/88 صورتجلسه ه‏ای بین مسئولین وقت برای قیمت‏ گذاری و واگذاری آن امضا شده بود. بعد روی قیمتی که اعلام شد، میان ستاد اجرایی و بنیاد شهید و امور ایثارگران اختلاف نظر پیش آمد و این باعث شدکه ستاد اجرایی، سازمان را تحویل نگیرد. از مهرماه 1388 که به سازمان اقتصادی کوثر آمدیم، بحثمان این بود که این مجموعه باید احیا بشود. به هر حال سازمان می‏ خواهد کار کند و قرار نیست که تعطیل شود. با این دید کار شد. و الحمدلله موفق هم بودیم.
درخصوص علت عدم جابجایی اینجانب در تغییر دولت نیز به نظر می‏ رسد باتوجه به تأکید مقام معظم رهبری بر پرهیز از عدم جابجایی‏ های گسترده مدیریتی در مجموعه بنیاد شهید و نیز اعتقاد و تأکید شخص حاج‏ آقای شهیدی محلاتی بر کارآمدی و کیفیت خدمات‏ رسانی به جامعه هدف، تاکنون تغییرات زیادی در سازمان صورت نگرفته است و البته ایشان هم به لطف خداوند، از عملکرد سازمان رضایت داشتند.


فاش نیوز -    آقای مهندس! در حال حاضر کاری که شما دارید، نسبت به وزارتخانه‏ ای که می ‏چرخاندید، ابعاد خیلی کوچکتری دارد و این جا باید بیشتر در میدان باشید. آیا این طور است؟


ما در سازمان، واحدهای نقطه ‏ای داریم. در وزارتخانه به دلیل اینکه کار بیشتر در مناطقی بود که همه کشاورز بودند، با همه کار داشتید. اینجا شما می‏ روید به یک نقطه. دراین نقطه من همه واحدها را رفته ام. شاید اولین مدیرعامل در طول تاریخ این سازمان باشم که تمام واحدها را رفته باشم.
به هرحال دراینجا لذت کار بیشتر از وزارتخانه است. من الان ادعایم این است که آنچه که از من بر می ‏آمده درباره کشاورزی کشور انجام داده ام. حال اگر بخشی از آن اجرا نشد ایراد به سیستم قانونگذاری کشور برمی‏ گردد که دراصل، متأسفانه ما شخص محور هستیم تا برنامه محور! افراد باانگیزه ‏ای می ‏آیند، برنامه ریزی می‏ کنند وکارها را پیش می ‏برند و سپس نفرات بعدی که می‏ آیند،کار را ادامه نمی‏ دهند. اگر کار قبلی اشتباه بوده، چرا اجازه داده اید اجرایی شود؟! و اگر اشتباه نبوده، چرا اجازه تغییر و توقف داده می‏ شود؟! و شرح این نیازمند بحث مفصل است.


فاشس نیوز -    در ارتباط با میزان بازده دوره مدیریت خویش در سازمان آیا آماری دارید؟

در حال حاضر گزارش حسابرسی، نشانگر این است که در سه سال گذشته سود سازمان از سود 15 سال قبل بیشتر بوده و سه سال است که سازمان اقتصادی کوثراز لحاظ حسابرسی و بازرسی رتبه مقبول می ‏گیرد. گزارش تلفیق سازمان نیز امسال برای اولین بار مقبول شده است. معمولاً این موضوع به سادگی اتفاق نمی‏ افتد! اینکه شما در حسابرسی که تلفیق سازمان با 50شرکت از مؤسسه حسابرسی مفید راهبر مقبول شود، نشان‏ دهنده سلامت و دقت در کار و فعالیت اقتصادی است. در این ساختمان ما همواره به دنبال افزایش بهره ‏وری و سودآوری شرکت ‏های زیرمجموعه بودیم و اولویت بعدی ما مبارزه با هرگونه فساد در سیستم بود که در برخی شرکت‏ ها اقدام قضایی لازم صورت گرفته و احکامی هم در دست صدور است. بر این باوریم که یکی از راه‏ های رشد و پیشرفت سازمان‏ ها برخورد قاطع با هرگونه تخلف و فساد است اما درخصوص سود عملیاتی سازمان نیز عده ‏ای مطرح می‏ کنند که از محل فروش املاک می‏ باشد که این مطلب درستی نیست. زیرا سود عملیاتی تولید جداست و سود حاصل از فروش دارایی و املاک نیز مجزا بوده و مستقیم به حساب بنیاد شهید واریز می‏ شد و به همین دلیل املاک را از سازمان کوثر جدا کردند و به عنوان موسسه ‏ای مستقل ذیل بنیاد شهید قرار گرفت و این در حالی است که به زعم برخی بعد از جداسازی املاک از سازمان، ما سودی نخواهیم داشت. ولی از زمانی که املاک را جدا کردند، سود ما دوبرابر شده است.


فاش نیوز-    درست است که سازمان اقتصادی کوثر به عنوان الگو در موضوع اقتصاد مقاومتی معرفی شده است؟


موضوع اقتصاد مقاومتی را مقام معظم رهبری در سال 89 در بعضی از سخنرانی‏ هایشان داشته‏ اند. حضرت آقا در سفری که به خراسان شمالی داشتند، فرمودند: اگر می‏ خواهید مشکل گرانی و مشکل اشتغال حل شود، به تولید داخلی بپردازیم.
از ابتدای سال1391 دفتر مقام معظم رهبری همایشی را برگزار کرد، ما هم گزارشی را ارایه کردیم و تأکیدمان هم براین است که در این چارچوب عمل کنیم. از روز اول هم با همین دید به واحدهای تولیدی نگاه کردیم. و سعی کردیم در این چارچوب حرکت کرده و سیاست کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشانیم.


فاش نیوز -    شما در دولت هم بودید؛ فکر می‏ کنید بحث تحریم‏ ها چقدر در تولید اثرگذار است؟


می توانم بگویم که حدود 30 درصد از تحریم است، 70 درصد مابقی از ضعف در مدیریت است. نمونه اش را ما داریم. در دولت نهم برنامه‏ های تدوین شد وبعضی از این‏ها را هم شروع کردیم. ولی در دولت دهم به مدت چهار سال این‏ها را تعطیل کردند. چرا ما باید دوباره گندم وارد کنیم؟! مگر ما درگندم خودکفا نبودیم! حتی در سال1386 به میزان 700 هزارتن گندم صادر کردیم که در دولت دهم رها شد. بنده حاضرم در مناظره‏ ای با حضور سایر وزرای کشاورزی این مسئله را بررسی کنیم. لکن بررسی و آسیب‏ شناسی این مقوله خود یک بحث مفصل می‏‏ طلبد. اما به طور مختصر می‏ توان گفت که در اثر بی مدیریتی! مزارع در دولت دهم رها شد و الان هم ادامه دارد. باید به گونه ‏ای در کشاورزی حرکت و عمل کنیم که کشاورز احساس کند نیروی خط مقدم تولید و اقتصاد است. در نتیجه کشاورز با غرور حرف می ‏زند. یا بچه یک کشاورز وقتی به مدرسه می ‏رود با غرور بگوید که من بچه کشاورز هستم، نه اینکه خجالت بکشد. در مقوله کشاورزی، نیازمند یک تحول فرهنگی در این صنعت هستیم. تا این مهم تحقق نیابد، رشد اقتصاد کشاورزی با مشکل روبروست. باید کشاورزی و کشاورز بودن در کشور یک افتخار تلقی گردد.


فاش نیوز -    آقای مهندس! شما درباره بکارگیری  ایثارگران توضیح دادید. آیا شما صرف بهکارگیری را مدنظر دارید یا فلسفه ‏ای داشته و فکر اقتصادی پشت این کار بوده؟ آیا شما جامعه هدف را بدون در نظر گرفتن تخصص آن‏ها به کار می‏ گیرید یا براساس تخصصی که دارند این جذب صورت می ‏گیرد؟


شرکت‏ های تابعه سازمان درگروه‏ های کشاورزی، معدن، خدمات مالی وسرمایه‏ گذاری، خدمات فنی ومهندسی، تجارت وخدمات بازرگانی، سلامت وبهداشت، برق والکترونیک و همچنین شرکت سامان نورکوثر بعنوان مجری طرح کارآفرینی جامعه هدف مشغول به فعالیت هستند و کسانی که در این حوزه‏ ها مشغول به فعالیت می ‏باشند، در این رشته‏ ها تخصص داشته و فارغ ‏التحصیل این رشته ‏ها بوده و اکثراً از جامعه هدف می‏ باشند. برای مثال شرکت آبزی اکسیر کوثر که در موضوع آبزی پروری فعالیت دارد، مدیرعامل این شرکت، فرزند شهید است و دکترای شیلات دارد و 4 نفر عضو هیأت مدیره این شرکت که هر کدام فارغ التحصیلان رشته شیلات یا رشته دامپزشکی هستند نیز همگی فرزند شهید می‏ باشند. در بسیاری از شرکت‏ ها نحوه فعالیت به همین روش است. و ما به دنبال تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص برای مجموعه هستیم.
در واقع شرط اول تخصص و شرط دوم کارآیی افراد در این رشته است. درست است که جوان هستند و باید به آن‏ها فرصت داد، ولی بهره وری اقتصادی شرط است و باید آن سطح انتظار تعیین شده را برآورده سازند که تاکنون نیز در بسیاری از شرکت‏ ها کارنامه مطلوبی به همراه داشتند.


فاش نیوز -   شما به کادرسازی هم توجه دارید؟


ما در ترکیب هیأت مدیره‏ ها و مدیران میانی این نکته را لحاظ می‏ کنیم و همواره تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص را یک وظیفه می‏ دانیم و با یک نگاه اجمالی به ترکیب مدیران شرکت‏ ها، از جمله شرکت ‏های «سرمایه‏ گذاری عمران و ساختمان معین کوثر»، «شرکت تولیدی پنبه و دانه‏ های روغنی خراسان»، «گروه کشاورزی» و ... به این نکته می‏ رسید.
اکنون حدود 10 طرح معدنی داریم. آنجا هم افراد دارای مدرک دکترای اکتشاف ومعدن مشغول به فعالیت می‏ باشند. از افرادی که در سایر رشته‏ ها تحصیل کرده اند، استفاده نکرده ایم. مدرک تحصیلی تعدادی از فرزندان شهدا دیپلم بود و در این مجموعه کار می‏ کردند، وقتی به آن‏ها مسئولیتی در مجموعه داده شد، مدیران شرط گذاشتند که فرزندان شهدا به جزکارایی، باید مدرک تحصیلی مرتبط هم داشته باشند و همین باعث شدکه خیلی از این عزیزان برای ادامه تحصیل، ترغیب شوند و ادامه تحصیل هم دادند.

 


فاش نیوز -  آقای مهندس! آیا شما عملاً به این نتیجه رسیده اید اگر تعدادی ایثارگر را در قسمتی بکاربگیرید این ها بهتراز عهده کار برمی آیند؟ و دلیل عدم واگذاری مدیریت این مجموعه ‏ها به فرزندان شهدا از جمله در شرکت شاهد چیست؟


من از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی به شکل های مختلف و با افراد مختلف در جهاد کار کرده ام. به این نتیجه رسیده ام که اگر به بچه های ایثارگر بها داده شود و در محیط کار به آنها اختیار داده شود بهتر از دیگران می توانند کار کنند. زیرا دلسوزتر و دغدغه‏ مندترند. هرجا دلسوزی، جدیت و انگیزه باشد انسان موفق می ‏شود.
اما درخصوص شرکت شاهد، روزی که این شرکت تأسیس شد با یک سرمایه اولیه حدود 10میلیون تومان که حضرت امام پرداخت کردند شروع به کار کرد و قرار شد این شرکت برخی منابع اقتصادی موردنیاز فرزندان شهدا را تأمین کند. درآن زمان هم بچه های شاهد به سن قانونی نرسیده بودند و بنیاد به وکالت از آنها این شرکت را راه اندازی و اداره کرد. این شرکت مجموعه ای ازشرکت های اقتصادی، ساختمانی، انرژی، کشاورزی و بازرگانی را تشکیل داده و تاکنون نیز فعال می‏ باشد. اما بعد از تأسیس این شرکت به دلیل کم سن بودن فرزندان شهدا و ایثارگران، مدیریت این مجموعه توسط افراد دیگری انجام می ‏شد و به مرور نیز از سپردن مسئولیت به جامعه هدف غفلت شد. این در حالی است که اصل بر این است که باید امورات مربوط به مدیریت این مجموعه‏ ها به افرادی از جامعه هدف واگذار گردد که الان یک حرکتی شروع شده و امیدواریم استمرار داشته باشد و هر جایی که فرزند شهید واجد صلاحیت وجود دارد، استفاده شود. در غیر این صورت از هدف اصلی دور خواهیم شد.


فاش نیوز - جالب است که این شرکت همه سهامدارانش فرزندان شهیدان هستند! چطور است که این ها نمی توانند براساس انتخاب خودشان هئیت مدیره تشکیل بدهند و رضایتشان هم جلب شود واحساس کنند که هر کاری می کنند برای خودشان است؟ در سایت ما یکی از همین بچه ها مطلب زده بود که «ما بزرگ شدیم»!


این شرکت ماهیت حقوقی مستقل دارد و شما باید سوال‏ هایتان را از مدیران آن مجموعه داشته باشید. اما وقتی من اینجا آمدم شاید یکی از بحث ها این بود که ثابت کنیم بچه های ایثارگرخودشان می توانند اموری که مربوط به خودشان است را اداره کنند، چرا به خودشان سپرده نمی شود و براساس آمار عملکردی مجموعه، این فرضیه الان اثبات شده است. اما در شرکت شاهد سهام دار اصلی خود فرزندان شهدا هستند ولی به دلیل وکالتی که از قبل بوده است بنیاد یک هیأت امنائی تشکیل داده که در اصل، آنها تصمیم می‏ گیرند. تا به امروز هم همین‏طور بوده است.
ولی به نظر می‏ رسد با توجه به تحصیلات و تجارب بسیار خوبی که الان صاحبان سهام این شرکت در عرصه‏ های مدیریتی و اقتصادی دارند تاکنون در این امر کوتاهی شده زیرا تربیت نیروی متخصص، کارآمد و متعهد، یکی از وظایف ماست. و شاید این هم به دلیل یک نوع تفکر غلطی باشد که برخی مدیران بنیاد شهید داشتند که اگر تعدادی از این فرزندان یک جا جمع شوند، مشکلاتی به وجود می‏ آید. این در حالی است که در بسیاری از شرکت ‏های ما عکس این دیدگاه اثبات شده است. به عنوان مثال در شرکت "آبزی‏ اکسیر کوثر" که توسط همین فرزندان شهدا اداره می‏ شود، یک پروژه جهادی در 100 روز انجام و توسط شخص حاج‏آقا شهیدی افتتاح گردید. و هم‏ اکنون ده‏ها پروژه ‏های متعدد اقتصادی دست همین بچه‏ هاست که در آینده شاهد افتتاح آنها خواهیم بود.
به نظرم باید بار دیگر به جوانان برومند این جامعه هدف اعتماد کرد تا حماسه‏ ای دیگر در عرصه اقتصاد مقاومتی بیافرینند. لکن ضروری است در فرایندی برنامه‏ ریزی شده، همه‏ ی کارها را به خود آنها واگذار کنند که هم‏ اکنون نیز این حرکت شروع شده و الان مدیرعامل و تعدادی از اعضای هیأت مدیره این مجموعه از فرزندان شهدا بوده و امیدوارم این روند در همه مدیریت‏ ها و سایر نهادهای اقتصادی تحت پوشش بنیاد شهید نیز استمرار پیدا کند تا در یک بازه زمانی مشخص، بسیاری از مسئولیت‏ های اقتصادی بنیاد شهید به این عزیزان واگذار گردد.


فاش نیوز -    آقای مهندس شما به تبعات این کار توجه کردید؟ یک زمانی شما یک کار را با نیت خیر شروع می‏ کنید و می‏ گویید ما فرزندان شهدا و جانبازان و ایثارگران را می ‏آوریم و چون کار خودشان است، نتیجه خوبی هم می‏ گیرید و نیت شما هم خیر است. اما یک زمان است شما کارشناسی کرده اید که اگر این‏ها باشند نتیجه بهتری دارد، به این دلیل و به خاطر تخصص، مسائل روحی روانی و به خاطرانگیزه این را برنامه ریزی می ‏کنید. با این اوصاف در آینده اگر خدایی نکرده هر مشکلی برای مجموعه پیدا شود، می‏ گویندکه خود این‏ها نتوانستند مدیریت کنند. آیا شما با در نظر گرفتن این شرایط کار را انجام دادید؟


از سال 88 و ورود تیم جدید مدیریتی در سازمان، سند راهبردی سازمان تهیه و تدوین شد. این که از نظرکمی چه انتظاراتی از مجموعه سازمان داریم در چارچوب این سند، کارها پیش می‏ رود. نیروهایی که جذب شده اند، با هدف این که اهداف سند را تحقق ببخشند، ارزیابی می‏ شوند. اینگونه نیست که نسبت به فرزندان شاهد با دیده اغماض رفتار کنیم.
در این مجموعه، همه مثل هم هستند و در نتیجه در تمام رده‏ها و مدیریت‏ ها که خودشان هم ایثارگر هستند، تعارضی به آن شکل بین مدیریت و ایثارگران به وجود نمی‏ آید و همه خود را در کار نشان می‏ دهند و در حال حاضر برخی از شرکت‏ ها تقریباً 100 درصد نیروهای آنها ایثارگر می‏ باشند.


فاش نیوز -    آقای مهندس! خود شما هم در محل این پروژه ‏هاحضور پیدا می ‏کنید؟


ما فقط به آن‏ها سر می ‏زنیم. درکلینیک مربوط به اعصاب و روان نیایش یک فرزند شهید مسئول پروژه ساختمانی بود. گفته شد: چرا یک دختر به عنوان مدیر پروژه انتخاب شده است!؟ اما بعد از این که پروژه 18ماهه را در 5 ماه تحویل دادند، همان افرادگفتند: کار در حد معجزه است!

 

 


فاش نیوز -    در وزارتخانه ‏ها و سازمان‏ ها برای کارکنان اردوهای تفریحی می‏ گذارند، ولی خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران هیچ امکان تفریحی، در زمان بنیاد مستضعفان و در این زمان ندارند!


امکاناتی هست و مسئولیت آن بر عهده سازمان فرهنگی - سیاحتی کوثر است. سازمان اقتصادی کوثر فقط برای ایثارگرانی که در همین مجموعه مشغول به فعالیت می‏ باشند، برنامه ریزی و پیگیری‏ هایی را انجام داده است. برای مثال در اربعین، برنامه‏ ای داشتیم که کاروانی از فرزندان معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان به عتبات عالیات اعزام شدند. اما به علت خطرهایی که وجود داشت، مجبور شدیم آن‏ها رادرکاروان‏ های مختلف پخش کنیم.


فاش نیوز - یکی از ایرادهایی که به کلیت  بنیاد وارد می شود این است که پاسخگو نیستند واز انتقاد هم فوری برافروخته می شوند و یکی دو بار هم شکایت کردند و سایت ما را فیلتر کردند. شما استقبال می کنید که رسانه‏ ها هم اگر ایرادی یا نقدی دارند بگویند واین کار به نفع شماست.


ما همواره از انتقاد سازنده استقبال می ‏کنیم و معتقدیم که برای تبلیغ سازمان نیازی به تبلیغات رسانه‏ ای به نفع سازمان نیست. همین که شما با بچه‏ هایی که در مجموعه کار می‏ کنند مصاحبه کنید، عملکرد آنها خود موجب تبلیغ سازمان ما خواهد شد. بچه ‏های ایثارگران که کارهای بزرگی انجام داده ‏اند، آنها را بزرگ کنید و هر ایرادی هم از سازمان دیدید، آن را بنویسید. ولی همواره باید در ایراد نقد رعایت صداقت، عدالت، انصاف و اطلاع‏ دقیق داشتن مدنظر قرار بگیرد. زیرا برخی اوقات مطالبی تحت عنوان نقد مطرح می‏ شود که از اساس کذب است. بنابراین همواره نقد و انتقاد سازنده عامل پیشرفت بوده و ما استقبال می ‏کنیم.
درخصوص پاسخگو بودن نیز باید بگویم که ما در زمان مدیریت قبلی بنیاد شهید برای حل مشکلات اشتغال و مسکن جامعه هدف طرحی را آماده کردیم و به صورت مکتوب به بنیاد اعلام کردیم که برای حل این مشکل با این برنامه می‏ شود اقدام کرد و ما حاضر به انجام این برنامه هستیم ، که در آن زمان به مذاق برخی از مدیران و معاونین وقت بنیاد شهید خوش نیامد و پاسخ تندی دادند. طوری که ریاست وقت بنیاد شهید جلسه‏ ای را ترتیب داد و ما آنجا گفتیم فکر می ‏کردیم برخی معاونین تخصصی می‏ خواهند کاری برای جامعه هدف بکنند و ما هم ظرفیتی را در سازمان داشتیم. خواستیم در اختیار بنیاد قرار بدهیم. اما ظاهراً آقایان سوءبرداشت داشتند. خوب وقتی چنین فضایی حاکم باشد، برنامه‏ های تحولی و کارهای جهادی با سرعت مناسب پیش نمی ‏رود. زیرا نقد و سئوال ما این بود که آیا معاونت‏ های بنیاد که متولی رفع مشکل خاصی از جامعه هدف هستند، برنامه مدون زمان‏بندی شده دارند که قابلیت نظارت داشته باشد؟ اگر ندارند ما کتابچه‏ ای و طرحی مدون کرده‏ ایم که در یک بازه زمانی مشخص و با یک برنامه مشخص مشکلی از جامعه هدف را حل می‏ کند. آیا معاونت ‏‏های تخصصی بنیاد امورات مربوط به جامعه هدف را راهبری می ‏کنند؟ شرایط موجود حاکم بر خانواده‏ های جامعه هدف نشانگر این است که ما  در بسیاری از بخش ‏ها فاقد برنامه مشخص بودیم. زیرا اگر برنامه داشتیم، نتیجه این نمی ‏شد. در اشتغال و مسکن، الان هم عده زیادی از جامعه هدف مشکل دارند. بنابراین اولاً نباید از نقد به همراه پیشنهاد و برنامه ترسید. بلکه باید استقبال هم بکنیم تا با یک کار دسته‏ جمعی و هم‏ افزایی، همه‏ ی افراد بتوانیم مشکلات و مسائل مربوط به جامعه هدف را در طی زمان مشخص و با برنامه مشخص حل کنیم. مهم نیست کار را چه کسی و چه سازمانی انجام می‏ دهد، مهم این است که کار انجام شود و گرهی از گره‏ ها باز شود.

 


فاش نیوز -    طرح "تکاک" چیست؟ درست است که یک جانباز باید 51 درصد آورده مالی داشته باشد تا به او وام تعلق بگیرد و جانبازانی که فاقد این میزان آورده هستند، محروم می‏ شوند؟


تکاک یعنی «توسعه کارآفرینی ایثارگران کشور». سازمان اقتصادی کوثر برای پیگیری این امر مهم، شرکت "سامان نور کوثر" را ایجاد کرد.
تعریف طرح تکاک با اشتغال متفاوت است. ما در سازمان اقتصادی کوثر، طرح تکاک را کارآفرینی در جامعه هدف (خانواده معظم شهدا و ایاثرگران گرانقدر) دیده ایم. یعنی اینکه ایثارگری که توانایی دارد، می ‏تواند سرمایه ‏گذاری کند. بحث فقط پول نیست. او مالکیت معنوی هم دارد. ببینید، به صورت خلاصه اهداف این طرح عبارتند از:
* ایجاد اشتغال پایدار برای فرزندان معظم شهدا و در موارد خاص فرزندان جانبازان عزیز هفتاد درصد در سراسر کشور
* برون سپاری فعالیت‌ های اجرایی، تولیدی و خدماتی سازمان فرزندان معزز شهداء
* استفاده موثر از مشارکت فرزندان معزز شهدا در کاهش بار مالی اجرای طرح‌ ها و پروژه‌ های اقتصادی سازمان
* توسعه فعالیت‌ های اقتصادی سازمان در زمینه‌ های مرتبط در سراسر کشور با در نظر گرفتن مزیت‌ های نسبی مناطق مختلف و استان‌ها در قالب بنگاه‏ های کوچک اقتصادی
* استفاده از ظرفیت و توانمندی‌ های فرزندان معظم شهدا در توسعه فعالیت شرکت‌ های تابعه و واحدهای تولیدی آن‏ها در حوزه‌های مختلف
* تکمیل و ارتقاء ارزش زنجیره‌ های تأمین و یکپارچه‌ سازی فعالیت‌ های اقتصادی سازمان در بعد کشوری
* افزایش سهم بازار محصولات تولیدی شرکت‌ ها و واحدهای تولیدی تا مرحله مصرف کننده‌ نهایی با توجه به پتانسیل‌ های موجود از طریق تشکیل و توسعه واحدهای تولیدی با مقیاس کوچک و متوسط
* ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی و اجرای طرح‌ های توانمندسازی در واحدهای کسب و کار متشکل از فرزندان معظم شهدا


فاش نیوز -    درطرح تکاک، نخبگان ما چه خدماتی می‏ توانند دریافت کنند؟


در طرح توسعه کارآفرینی ایثارگران کشور، ایثارگران می‏ توانند خدمات دریافت کنند. اگر مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر بخواهد کمکی کند، به این نخبگان خودشان باید کمک بدهند.
فرض کنید که ما الان با بنیادشهید و امور ایثارگران استان البرز و همچنین بنیادشهید و امور ایثارگران استان لرستان هم یک توافق کردیم. بر اساس این تفاهم نامه، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، زمین را مشخص کرده است و ما هم تقبل کردیم که در آن استان 2هزار واحد بسازیم. سپس بنیاد شهید و امور ایثارگران، امتیازبندی می‏ کند و براساس امتیاز به ایثارگران واگذار می‏ کند. اینجا دیگر ایثارگر می‏ تواند با همان وامی که می‏ گیرد، صاحب مسکن شود.


فاش نیوز -    آقای مهندس! در جامعه ما وقتی این معضل وجود دارد، نخبگان ما درواقع حیران می‏ مانند. ایثارگری، ویلچری طراحی کرده و ساخته است و با مشابه خارجی رقابت دارد. ولی این وسط یک سری واسطه‏ هایی که بعضاً درخود بنیاد هم هستند از کنار واردات اینطور تجهیزات سود‏های کلان می ‏برند و نمی‏ گذارند اینطور نخبگان و مخترعان کارشان به نتیجه برسد. شما چطور می ‏توانید از این مخترعان و نخبگان حمایت کنید؟


طرح تکاک برای همین است. مدیرعامل شرکت تهران الکتریک وابسته به سازمان که موضوع فعالیت آن ها، تجهیزات پزشکی است، گفتند: یک نمونه ویلچرطراحی شده که از نمونه خارجی اش سبک‏تر است و این ویلچر را یک ایثارگر ساخته است. ما گفتیم که با ایشان قرارداد ساخت ببندند.
در یک نمونه دیگر بنیادشهید و امورایثارگران در سال، حدود پانصدهزار دست لباس استفاده می ‏کند. مدارس شاهد، بیمارستان‏ ها و واحد‏های کار هم هستند. ما محاسبه کردیم که اگر این‏ها بخواهند، می‏ توانند در کشور پانصد شغل برای جامعه هدف ایجاد کنند. اگر شما بتوانید یک خیاطی راه بیندازید و فقط مشتری آن، بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد، با یک درآمد خوب، پانصد شغل فقط در این قسمت ایجاد می‏ شود.


الان مقدمه کار را شروع کرده ‏ایم. برای مثال درگروه کشاورزی در سال، 10هزار دست لباس می‏ خواهند. مکان را خودمان تهیه و چرخ خیاطی را خریداری کردیم، نمونه‏ ها را دادیم و الان 18 فرزند شهید و جانباز مشغول به کار شده اند ویکی از این‏ها که مدرک خیاطی داشت، به عنوان سرپرست کار است. الان در موضوع گوهرتراشی100 نفر دختر شهید در حال آموزش هستند. کارآن‏ها تعریف شده است یا این که کسانی که نمی‏ خواهند حقوق بگیرباشند، دستگاه و مواد اولیه را در اختیار آن‏ها قرار می‏ دهیم تا برای خودشان کار کنند. ضمانت خرید کالارا هم به آن‏ها می‏ دهیم.


کد خبرنگار : 17


اسکندری     سازمان اقتصادی کوثر     بنیاد شهید                                
Reply
no
18
yes
16
یک جانباز
1393/11/28 - 00:12
جناب آقای اسکندری سلام ازهمین جاه یک پیامی به شما بدهم زمانیکه وزیر محترم جهاد کشاورزی بودید در حق اینجانب و خانواده ام ظلم و جفا کردید تازمانیکه حضوراازمن عذر خواهی نکنید هرگز شما را نخواهم بخشید ودر روز قیامت پیش مادرم فاطمه زهرا (س)شکایت شما را خواهم کرد ولذا آن دنیا باید پاسخ گو باشید همکار شما در سازمان جهاد کشاورزی مازندرا ن

Reply
no
18
yes
32
جانباز
1393/11/28 - 14:30
مصاحبه باید چالشی تر انجام می شد

Reply
no
10
yes
27
1393/11/29 - 08:34
مصاحبه تون خیلی فرمایشی بود و این را همه مخاطبات متوجه می شوند چون هم اکنون اخبار منفی راجه به سازمان اقتصادی کوثر زیاد است و این مصاحبه هم برای تاثیر گذاری بر افکار سفارشی تهیه شده است

Reply
no
4
yes
13
1393/12/02 - 14:38
ما که از مسایل اقتصادی سردرنمی اریم ولی اگر کارهایی که گفته شده واقعا" انجام گرفته باشه خوبه

no
14
yes
10
1394/04/31 - 14:37
خدا از شما نگذرد که دانسته یا ندانسته با ابروی فردی مانند اسکندری بازی میکنید


no
13
yes
10
1394/04/31 - 15:04
مقرضانه قضاوت نکنید حتما اسکندری را نمیشناسید که اینگونه نظر میدهید مدیون میشوید


Reply
no
4
yes
12
1393/12/05 - 11:50
فاش نيوز چرا مصاحيه با مدير عامل همچنان بر صفحه شماست ولي سوالاتي كه مدير عامل بايد پاسخ بدهد به آرشيو رفته است . متاسفانه شما هم سوالات را پيگيري نمي كند و سوال درباره نيروگاه دماوند و مطالبات خانواده شهدا ، سوال از معاونت حقوقي بنياد درباره قانون جامع خدمات رساني و اكنون سوال از مدير عامل كوثر . سريعا اين سوالات را بر مي داريد و به آرشيو مي بريد ولي موارد آنان همچنان بر صفحه اول مي ماند. چرا پاسخ را از آنها نمي خواهيد.

Reply
no
3
yes
11
صفا جعفری
1393/12/07 - 12:33
سلام . طرح تکاک فرمایشی است ... متاسفم . جناب آقای مهندس اسکندری . جانباز اگر سرمایه داشت ،خود اقدام به راه اندازی واحد تولیدی میکرد . شعارهای غی عملی زیاد است . و اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری را هیچ یک از مسئولان درک نکرده و نخواهند کرد . .فعلا به پرداخت وامهای بسیار کلان به افراد خاص بپردازید . اینجانب خیلی تلاش کردم ...پارتی لازم بود . نشد ..

Reply
no
11
yes
10
اميرمحمد
1393/12/08 - 23:40
إنصافا خدمات أرزنده اى مهندس اسكندرى براى جامعه هدف ايثارگران قابل تقدير و ستايش است ... ايشان انسان وارسته اى است

Reply
no
10
yes
11
سعید
1393/12/09 - 12:00
خدا انشاالله به همه کسانی که برای مردم و میهن اسلامی خدمت می کنند به خصوص جناب آقای اسکندری توفیق عنایت نماید درضمن جلب رضایت همه هم کاری بسیار دشوار است ما در منزل خودمان برای یک خانواده 4 نفره نمی توانیم رضایت همه را جلب کنیم چه رسد به کل مملکت پس انصاف داشته باشید و این قدر پرتوقع نباشید .

Reply
no
4
yes
9
YASHAR
1393/12/15 - 09:35
سلام. اگر امکان هست در مورد و تکلیف تولیدی گوشت مرغ شرکتهای زربال و دربال بیشتر بحث شود.تشکر

Reply
no
4
yes
15
فرزند شهید
1393/12/17 - 22:35
برادر متاسفم از بر کناری فرزندان شهید که همگی از فاسدان و مفسدان و مافیان ایران هستند و بخاطر اینکه فرزتد شهید هستند مجرم می باشند و انواع انگها را از کوثر بهرمند شده اند هم می پرسیدید متاسفانه میان این عزیران از فرزندان شهید که مانند فرزند شهی عباسپور وغیره هستند کم نیستند که مورد ظلم یاوران ودوستان نظام مقدس واقع شده اند .

Reply
no
5
yes
23
ارژنگ جوادی
1394/01/12 - 21:13
سلام مهندس اسکندری چند مامور چند بازنشسته چندتا دوشغله در سازمان با حقوق های بالا مشغول به کار هستند من خودم یکی از دوشغله ها هستم که کارمند وزارت جهاد هستم و در سازمان نیز عضو موظف هیئت مدیره هستم آیا پول من حرام است آیا کار من خلاف قانون است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

no
0
yes
0
1395/10/19 - 10:39
نام خود را وارد کنید


Reply
no
2
yes
23
فرزند شهید
1394/01/26 - 20:30
باسلام این آقای ارژنگ جوادی اگر دو شغله هست و در شرکتهای زیرمجموعه سازمان اقتصادی کوثر عضو موظف هییت مدیره است باید حتما از سازمان کنار گذاشته شود و با توجه به اینکه تمام اعضا توسط آقای اسکندری انتخاب میشوند تمام مسیولیت متوجه ایشان است

Reply
no
1
yes
12
YASHAR
1394/02/05 - 09:57
خدمت مدیرعامل سازمان کوثر جناب اقای مهندس اسکندری
سلام علیکم. خواستیم در مورد جابجایی پرسنل شرکت زربال بدستور مدیر عامل اقای دکتر غنی زاده ممنوع می باشد چگونه با سابقه و مهارت کم یک شبه اقای یاسردیوسالار جوان که حتی فرزند شهید نبوده با همکاری مدیر اداری محترم که تعدادی از دوستان و اشنایان خود را به قسمتهای مختلف بجز کارگری منصوب و به ریاست کشتارگاه زربال رسیده با وجود افرادی با سابقه بلند مدت مانند اقای یزدان غلامی با حدود20سال تلاش وسابقه در کشتارگاه و تخلیه شب و غیره ....میرسد.اگر میشود بازدیدی از سوی جنابعالی انجام گیرد و با این حقوق کم و کار زیاد وسخت و زیان اور عاجزانه تقاضا میکنیم به این امر مهم رسیدگی کنید با تشکر

Reply
no
2
yes
10
زربال
1394/03/22 - 21:36
آقای اسکندری سلام لطفا به داد شرکت زربال برسید شرکت شده امنیتی اطلاعاتی انگار سال 62 شده مدیران به جای کار کردن شروع کردن به انگ زدن و سایر امور که از طریق آقایان خ مدیر اداری که البته یکشبه از شغل cd فروشی مدیر اداری شدند و یا آقای ف که با مدرک ابتدایی شدند مدیران شرکت زربال و این حال و روز شرکت زربال. شده که تخصص معنا ندارد

Reply
no
4
yes
10
لری
1394/03/30 - 01:30
سلام جناب آقا ی مهندس اسکندری
خواهشمنم در موردفرزند شهیداینقدر صحبت وتعریف نکنیددر سازمان و در شرکت تابع از فرزندان شهید زیاد خوششان نمی آید.
وفرزندان شهید هیچ ارزشی در سازمان مطبو شما وجود ندارد .من بارها از پرسنل غیر شاهد شنیده ام که گفته اند فرزندان شهید ... سازمان وجامعه هستند و این را میتوانم برایتان ثابت کنم وسعی می کنند فرزندان شاهد را از سیستم دور کنند خدا به این فرزندان بی کلک وبی ریاکمک کن.

no
2
yes
3
یک فرزند شهید
1394/10/07 - 10:48
موافقم برادر گرامی .این به علت سوء استفاده ایشان و آقایان است که از نام ما استفاده کرده خودنمایی کنند که ما فلانیم و بیسار .این نمونه ملموس ضرب المثل به نام یکی و به کام دیگریست


Reply
no
5
yes
9
زربال
1394/04/10 - 18:04
جناب آقاي إسكندري أيا خبر داريد پرسيل زربال امروز كه ١٠ تير است هنوز حقوق نگرفته اند وقتي مديرعامل از شما و سازمان حقوق چند ميليوني مي گيرند ديگه تعهد ي نسبت به كارگران بيچاره ندارند تو را به خدا به دادمان برسيد نگرفت

Reply
no
4
yes
10
1394/04/10 - 18:13
سلام آقاي إسكندري تو را به خدا به داد زربال و كارگرهاش برسيد ١٠ تير ماه هنوز حقوق نگرفته اين در حالي كه آقاي غني زاده مدير عامل حقوق چند ميليوني رو از سازمان ميگيره ما كارگران هنوز حقوق چند صد هزار توماني را هم دريافت نكردم اگر مدير عامل هم مثل ما از شركت حقوق بگيرم بيسشتر تلاش ميكنه تا پول جور كنه تا ما هم شرمنده زن و بچه و بانك و طلبكارو و صاحب خانه نشيم مرسي

Reply
no
2
yes
12
1394/04/11 - 23:06
وضع همه ی شرکت های سازمان همینه...
شرکت توسعه مکانیزاسیون هم حقوق نصفه به کارکنانش و هر وقت دلش میخواد میده، اینم از حسن مدیران جهادیه!!!!
شما رو به خدا به داد شرکت ها برسید...

Reply
no
2
yes
7
1394/04/18 - 02:10
با سلام و خداقوت.من یکی از کارکنان سازمان تحت ریاست اقای اسکندری هستم .تا الان 4 مرتبه برای ملاقات با ایشان وقت خواستم متاسفانه تا الان افاقه ای نشده.فرزند شهید هم هستم.

no
1
yes
5
محمد عاقلی
1394/04/31 - 14:48
مدیران جهادی وارث عدم مدریت ها وپرسنت نا کارامد شدند اگر سیستم درست کار میکرد که بچه های جهاد برای کمک نمیامدند همه چیز قبلا مهیا بود حقوق ها به موقع پرداخت می شد از چه محلی از بودجه هایی که برای کار بود وضع چی شد همین که هست حلا بچه های جهاد مقصرند


Reply
no
1
yes
8
کارکنان شرکت یاس خرمشهر
1394/04/18 - 19:49
ریاست محترم سازمان اقتصادی کوثر - سلام اگر شرکت کف (داروگر) که چندین شرکت زیر مجموعه دارد و همگی بدلیل سوءمدیریت از سوی آقای... بدون توجه به فرمایشات رهبر فرزانه پیرامون اقتصاد مقاومتی عمداً شرکتهای تابع را متوقف و حتی شرکت صنایع بهداشتی یاس خرمشهر را مدت3سال متوالی تعطیل نموده که زیبنده فرمایش رهبر فرزانه و دولت تدبیر نیست و نمیباشد. شرکتی که قادر است روزانه 100 تن انواع صابون و 12 تن گلیسیرین و انواع سفیدکننده و همچنین دارای 17000 تن ظرفیت مخازن نگهداری مواد میباشد که اخیراً توسط دادستان محترم بدلیل بی مبالاتی مدیریت شرکت ورشکسته شده است و ... 94/04/18

Reply
no
3
yes
7
خیانت به نام شهدا و جانبازان
1394/04/24 - 11:48
باسلام
بنده خود شاهد بودم از سوی شرکت زربال در خرید مایحتاج خود از شرکت های خصوصی بودم انگار اصلا قصد پرداخت را ندارند
بسیاری از شرکت های خصوصی وجود دارند که به مجموعه خانواده شهدا و شرکت زربال اعتماد کردند وقرارداد تنظیم کردن که همکاری کنن ولی با گذشت 1 سال هنوز اصل پول بهشون برگشت داده نشده است
لطفا پیگیری کنید

Reply
no
9
yes
6
محمد عاقلی
1394/04/31 - 15:00
اسکندری مدیر با تجربه قوی واز خانواده ایثارگران برادر شهید رزمنده جهادگر و مدیری است که همانند فرمایش مولایش علی /ع/ هیچ وقت حقیقت را فدای مسلحت خود ودیگران نکرد دلیل این مدعا که به همین دلیل نگذاشتند در وزارت باقی بماند وخودش هم نخواست ومعامله نکرد با همین دوروبری های احمدی نژاد که الان ماهیتشان مشخص شده دوستان تحمل کنند تا فردای روشن هرکس خواسته یا ناخواسته ضربه بزند خداوند ازشان نگذرد

Reply
no
3
yes
4
کارکنان شرکت یاس خرمشهر
1394/06/07 - 10:14
جناب آقای مهندس اسکندری - سلام احتراماً، باستحضار میرساند:
آیا شرکت داروگر (کف) طی مراحل اداری و مزایده سازمان بورس به آقای بیژن اسمعیلی واگذار شده است؟
آیا شرکت کف (خریدار) پول دولت را تمام و کمال طبق قرارداد فیمابین پرداخت نموده است؟
آیا هنگام واگذاری شرکت کف و شرکتهای زیر مجموعه کف خریدار میتواند به تولیدات شرکت را متوقف نماید.(که این مغایر با فرمایشات رهبر فرزانه) است.
لطفاً مراتب را به ایمیل ارسال فرمایید. چون کلیه کارکنان میخواهند مراتب را از طریق دادگستری دنبال نمایند. با تشکر 94/06/08

Reply
no
3
yes
5
فرزند شهید
1394/06/08 - 19:26
جناب مهندس اسکندری
با سلام
لطفا در مورد اخراج فرزندان شهدا از سازمان هم توضیخ دهید ؟
ما که بهتر میدونیم یه شازمان کامل رو تحویل گرفتین و الالن به مرز ورشکستگی رسوندین

خدا رحمت کند سعدی رحمت الله علیه رو که 700 سال پیش گفته : دو صد گفته چون نیم کردار نیست

Reply
no
4
yes
6
انسان ساده
1394/06/21 - 16:22
سلام
انصافا سازمان اقتصادی کوثر در شش ماهه گذشته در غرب کشور فعال شده و تغیرات محسوس و چشمگیر است انشالله موفق و پیروز باشید

Reply
no
2
yes
6
یاسر
1394/08/02 - 20:23
با سلام من 6سال تو شرکت روغن کشی خراسان کار کردم بعد ۶سال فرد بچه سال حراست اقایان پاشای ومدیرعامل اون شرکت رستمی تهمت های زیادی به من وخانوادم زدن ومنو تو اتاقشون زیر فهش کردن خانم وبچم ازشون راضی نیست تو اون دنیا باید جواب بدن برای شما متاسفم که چنین افراد رو تو سازمان گذاشتین تو اون دنیا باید همتون جواب گو باشین

Reply
no
2
yes
4
yas
1394/08/02 - 20:32
سلام جناب اقای مهندس اسکندری

Reply
no
0
yes
6
رضا
1394/08/05 - 06:29
با سلام جناب اقای مهندس اسکندری الان تاریخ 5.8.1394 میباشد ولی هنوز از حقوق ماه قبل خبری نیست و هر دفعه اواسط ماه میپرداختند خواهشمنداست اقدامات لازم را در خصوص پرداخت دستمزد به موقع پرسنل شرکت زربال که اکثریت از قشر خانواده ضعیف هستند را مبذول فرمایید با تشکر...

Reply
no
0
yes
10
زربال
1394/08/05 - 07:03
جناب اقای مهندس اسکندری سلام علیکم با توجه به شرایط کار سخت و زیان اور در هر یک از قسمتهای شرکت زربال با اینکه مدت و حدود 35 روز کاری با پرسنل این مجموعه قرارداد نامه کاری از سوی کارفرما تنظیم و عقد نشده است و همچنان پرسنل سخت مشغول کار با دستگاه های فرسوده زیر نظر کارفرما میباشند البته نا گفته نماند با کمبود البسه مناسب مخصوص شرایط قسمتها در فصول گرم وسرد. تغذیه .بهداشت . قراداد نامه کاری .نداشتن مزد گروه که البته و ظاهرا مخصوص نور چشمی ها میباشد بموقع دریافت نکردن حقوق دریافتی میباشند از ان مقام عالی تقاضامندیم هرچه سریع تر به مشکلات این شرکت و مجموعه بخصوص نیروی انسانی نظر خاص عنایت و رسیدگی جهت بهبودی وضع نابسامان این شرکت را بفرمایید. ومن الاه والتوفیق

Reply
no
0
yes
6
شرکت مرغداران توس
1394/08/06 - 10:32
از آقای اسکندری بپرسید که آیا کسی شایسته تر از ناصرمرگان ازغدی نبود که به عنوان مدیر عامل شرکت مرغداران توس معرفی کردید؟ این نشان از انتخاب درست آقای اسکندری در تعیین و بکار گیری افراد متخصص دارد! آقای ناصر مرگان ازغدی در کمتر از یک سال شرکت را به ورشکستگی کشانده و به جای اینکه خودش شرکت را ترک کند برود و پشت سرش را هم نگاه نکند اقدام به اخراج کار گرهای بدبخت کرده است.البته خود اسکندری اسرار شرکت را در جمع مدیران این سازمان لو داده اند. یاد ضرب مثل معروف کد خدای ده که مرغابی بود ....

Reply
no
1
yes
7
فرزند شهید
1394/10/07 - 10:33
آقای اسکندری و همچنین شاهوی شما اصلاً در مدیریت بی نظیر ولی لطفاً سعی نکنید با تظاهر و سوء استفاده از نام شهدا و خوانواده هایشان برای خود در این دنیا نردبان و در آن دنیا چاه بسازید هرکس شما را نشناسد ما شما را از نزدیک خوب میشناسیم، در عمل و گفتار همان باشید که واقعاً هستید و برای اطلاع و روشن شدن موضوع برای خوانندگان مصاحبه ی فوق همین بس که بگویم که باند بازی غوغا میکند و خانواده های شاهد شاغل در سازمان بی نهایت مظلوم بوده و تنها از اسمشان برای خودشان پله ساخته اند و بس

no
4
yes
2
1395/01/31 - 09:22
آقای شاهوی از کار درستای این سازمانه...!!!


Reply
no
0
yes
7
1394/11/04 - 19:09
آقای اسکندری لطفا فقط بفرمایید دربین معاونین ومدیران شما چندنفربازنشسته هستندکه با حقوقهای بالا مجددا به کار مشغولند

Reply
no
1
yes
9
زربال
1394/12/11 - 08:38
سلام جناب آقای مهندس تورنگ و اقای کاظم پور. شما مدیران شرکت زربال هستید یا آقایان فرامرزی خطیبی یا مالک فلاح یا امین امینی
البته ببخشید من فکر میکنم اسامی ذکر شده زورشان بیشتر از شماست که هر کاری که دوست دارند انجام میدهند و حقوق های 5 یا 6 میلیونی میگیرند
مطلب صرفا جهت اطلاع رسانی ارائه شد

Reply
no
4
yes
11
1394/12/21 - 00:24
اقاي اسكندري اگر شما مديريت بلد بوديد اين سازمان به اين روز كشيده نشده بود تكلم زربال خاوردشت ....

Reply
no
1
yes
7
1394/12/25 - 16:49
اقای اسندری اگر شما مرید یه جای بازدید ویک پاداش لطف میکنید رسیدگی بفرماید اول حرفتون خریدار دارد یا نه .....در شرکت جمکو یک پاداش دادین که اونو دارن تبدیل میکن به حقوق وهنوز عیدی هم داده نشده. و خبری هم نیست که بدن. ????به این مگن مدیریت!!!!

Reply
no
1
yes
26
1395/01/19 - 13:57
با عرض سلام جناب اقای مهندس اسکندری با عنایت به اینکه شما فرد انقلابی هستید چرا کسانی در راس شرکت جمکو قراردارند که از هیچ کونه حرامی واگذار نیستند که اگر پیشینه این افراد هیچ هم سویی با انقلاب یا انقلابی بودن نیست و برای خود یک مجموعه خصوصی راه انداختن با معاملات سوری راه انداخته اند که اسم بنیاد را هم زیر سوال می برند

Reply
no
1
yes
6
سیامک میریگانه
1395/02/07 - 10:16
با سلام و آرزوی موفقیتی هر چه بیشتر . از جهادگران گیلانی شما بودم . تقاضای دیدار حضوری دارم . هر زمان اعلام فرمودند روز بعد در تهران خدمت شما هستم . انشالله دستور مساعدت می فرمائید . التماس دعا

Reply
no
4
yes
3
حامد
1395/02/15 - 07:15
سلام علیکم تبریک و تهنیت خدمت شما با انتخاب مهندس عنایت ا... تورنگ به عنوان مدیر عامل شرکت زربال انشاالاه به یاری خداوند متعال دست افرادهای سود جو کوتاه میشود..موفق باشید.


Reply
no
0
yes
26
حقگو
1395/03/04 - 18:25
ببینید این مجموعه جقدر خدا زده می باشد که هیچ پل ارتباطی با زیرمجموعه خود نگذاشته است نه سایتی ستاد خبری بازرسی و ... که کارگران و کارمندان این مجموعه بایستی برای بیان مشکلات و دغدغه هایشان در ذیل مصاحبه 2سال قبل ایشان کامت بگذارند متاسفیم برای جناب شهیدی و اسکندری

Reply
no
0
yes
15
1395/03/04 - 18:30
از سایت فاش نیوز خواهشمندیم ضمن انعکاس و پیگیری مشکلات بنیاد شهید و کوثر پل ارتباطی خوبی باشید و از سانسور مطالب جدا خودداری نماید باتشکر

Reply
no
2
yes
9
سانسورچی
1395/03/09 - 23:52
مدیرکل دفتر مرکزی حراست بنیاد:
«سحابا» پل ارتباطی کارکنان بنیاد و جامعه ایثارگری با حراست است
سامانه اطلاع‌رسانی حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران «سحابا» راه‌اندازی شد


Reply
no
0
yes
6
محسن امیریان
1395/04/13 - 21:45
سلام جناب آقای مهندس اسکندری خواهشمندیم اندکی به فکر فرزندان شهیدی باشید که هنوز بعد از سالها در این مجموعه به صورت قراردادی دارن کار ميکنند...یه فکری برای استخداميشان انجام بدید...مگر حق ما نیست...

Reply
no
0
yes
5
1395/04/19 - 15:45
اقای اسکندری

رامطیور را تعطیل کردن. همه را اواره کردن. اخه این مدیران را از کجا میارین. اینا را بفرستین امریکا. اقتصاد اونجا را هم داغون کنن.


Reply
no
2
yes
8
محمود
1395/04/29 - 08:59
بی کفایت تر از این اسکندری و مدیران زیر مجموعه اش خاصه دکتر نوروزی فقط بدرد تخریب زیرساخت های اقتصادی یک کشور میخورند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reply
no
0
yes
20
1395/05/09 - 17:11
شرکت جمکو که یکی از شرکتهاتوانمند و مهم کوثر می باشد متاسفانه با مدیران نالایق وناتوان به ورطه نابودی کشیده میشود آقای اسکندری لطفا کاری برای این شرکت انجام دهید شرکت به این مهمی در سال گذشته بیش از یک میلیارد زیان داده است این ادمها فقط به فکر منافع خودشان هستند و هیچ توجهی به پرسنل و سهامدار ندارند
وضیعت مالی انها قبل و بعد از مدیریت ببینید چه تفاوت فاحشی دارد با پول بیت المال هر روز یک ماشین میخرند ایا6سال بر اریکه مدیریت این شرکت بودن کافی نیست کمی واقع بینانه بیندیشید

no
0
yes
0
1398/03/20 - 12:53
الان وضعیت شرکت جمکو را با مدیران به اصطلاح انقلابی ببینید ماشاالله به قول دوستمون با تغییر مدیریت زیان یک میلیاردی به 12میلیارد در سال 97 رسید واقعا معنای مدیریت جهادی را هم فهمیدیم واقعا متاسفم برای ....


no
0
yes
0
1398/03/20 - 13:03
واقعا این حرفها را راست میگن اگه یادتون باشه اقای اسکندری در زمان مدیریت قبل در سال حداقل دانش چند نمونه محصول بومی می شد و محصولات جدید از شرکت جمکو روانه بازار میشد ولی از زمان مدیریت جدید کدوم محصول جدید از شرکت خارج شده فقط هیات مدیره جدید میان میرن اقا اینا اینکاره نیستن و شرکت را به تعطیلی می کشانند خیال کردن تولید الکتروموتور هم پنبه دانه ست که با فشار روغن دربیارن نه اقاجان یه فیدبکی ار رضایت مشتریان بگیرید ببینید نظرشون الان درباره شرکت جمکو چیه


Reply
no
0
yes
16
فرزند شهید
1395/06/17 - 13:32
به اسم شهدا به جیب شماها ، چند وقت پیش لاریجانی رییس مجلس گفت 400 میلیون هزینه تحقیق و تفحث از بنیاد شهید و زیر مجموعه اش کردیم آخر سر معلوم نشد این بودجه کجا هزینه شد حالا دوستان حساب کار دستشون بیاد !!! نهال انقلابی که با خون شهدا آبیاری شده با وجود این موریانه ها به درختی خشک و خزان زده تبدیل شده. امام فرمود نزارید انقلاب دست نا اهلان بیفتد ولی متاسفانه افتاده. من از نعره شیر نهراسم از سکوت موریانه هراسانم. التماس تفکر

Reply
no
1
yes
2
فرهاد
1395/07/30 - 17:42
جناب اسکندری مدیریت آقای باغبان زاده مرغ زربال را به لبه ورشکستگی رسانده.مرغ زربال یک محیط اطلاعات هست یا اقتصادی؟چرا جلوی کارهارا میگیرند.نوع آوری و مشورت معنا ندارد.معاون معنا ندارد.مشاور معنا ندارد.علت این کار ها چیست.ایا قصد دارند با کنار گذاشتن معاونین و مشاورین حقوق آنها را به جیب بزنند؟یا خبر دارید وداقدامی نمی کنید که در این صورت خود شما شریک تجاری باغبان زاده هستید و به جیب شما نفع میرساند وگرنه کدام آدم عاقلی مدیری که راندمان کاری را کم کرده و‌جلوی سود بیشتر را گرفته بر مسند کار نگه میدارد.اگر هم خبر ندارید از کارهای ایشان هم که گناه بدتریست.تا دیر نشده مدیر لایق به جای ایشان بگذارید.

no
0
yes
5
کوهکن
1395/09/19 - 11:43
آقا فرهاد عزیز
فکر نکن فقط زربال اینجوریه شرکت جمکو به مراتب از انجا خرابتره جمکو تاوقتی تابع ایدرو بود اینقدر مشکل نداشت ولی متاسفانه رویکرد سیاسی کوثر و بی کفایتی مسئولان آن تمام شرکتهای زیرمجموعه خود را به منجلاب کشانده است البته ما نگاهمان به شخص اسکندری مثبته و راجب ایشون نمیشه به طور قطع منفی گفت ولی زیرمجموعه فاسدی داره


Reply
no
0
yes
3
1395/08/16 - 10:41
اساس و اصول مدیریتی این سازمان دروغ تزویر ریا میباشد ولا غیر!!!!!!!!!!!

Reply
no
0
yes
0
ناشناس
1395/12/22 - 09:58
سلام اقای اسکندری. فرزند شهید هستم دیپلمه ایا تو سازمانتون کارهست که مراجعه کنم یا باید حتما مدرک بالا باشه

Reply
no
0
yes
0
1396/01/22 - 01:24
سلام آيا بنياد کوثرنوشهرزير مجموعه شماست؟

Reply
no
1
yes
3
1396/04/10 - 09:34
سلام و تشکر از سایت محترم فاش نیوز بالاخره در پی بیان مشکلات سازمان اقتصادی کوثر توسط این سایت و طرح فسادهای گسترده در این مجموعه الاخصوص افرادی مفسد و بدنامی که در پستهای کلیدی کار می کنند مهندس ا مجاب شد سایت سازمان خود را دایر کند تا شاید کمی از فشارهای اجتماعی مطالبات به حق ایثارگران رهایی یابد

Reply
no
0
yes
0
یاسرنیکخواه
1396/04/25 - 19:42
سلا جناب دکتر اسکندری بنده نوه شهید احد امان اللهی خواهر زاده سرلشکر شهید محمود امان اللهی وبرادرزاده شهید اکبر واصغر نیک خواه هستم به مدت ۳ماه است که درشرکت کشت وصنعت شریف اباد قزوین مشغول به کارم ولی بنده را بیمه ننموده اند باتوجه به اینکه خانواده شهید هستیم .ممنون

Reply
no
0
yes
0
یاسرنیکخواه
1396/04/25 - 19:49
سلام ایا نوه شهید متواند درشرکتهای که زیر نظر سازمان اقتصادی کوثر میباشن کارکنند امتیازی جهت جذب درشرکت دارند ممنون

Reply
no
0
yes
0
فرحانی
1396/05/26 - 23:58
فرزند شهیدم ساکن.خرمشهر متأهل و دیپلمه لطفا به من کار بدهید دیگه بیشتر از این نمی توانم بسوزم و بسازم شاید این روزهای آخرم باشه چون هیچ خیری از زندگی ندیدم کاش پدرم زنده بود و اینچنین خار نميشدم اگر خواستید من را پیدا کنید اینجانب عبدالحسین عبودی فرحاني و پرونده ما خرمشهر هست

Reply
no
0
yes
3
1396/06/23 - 15:54
سلام اقای اسکندری لطفا در خصوص اوضاع نابسامانه شرکت جمکو بکنید ممنون چرا پاسخی نیست

no
0
yes
3
1396/06/26 - 00:39
دارن فکر میکنن یکم فکر کردنشون زمان میبره
ولی وقتی به خودشون میان که جمکو رو نابود کرده باشن


Reply
no
0
yes
1
حسین اشرافی
1396/07/22 - 10:21
با سلام خدمت جناب اقای مهندس اسکندری , 5 سال بعنوان نماینده شرکت چینه در مشهد فعالیت کردم و در اواخر فعالیتم بدلیل ارزانی ماهی و رکود بازار بسیاری از پرورش دهندگان قادر به پرداخت پول خوراک خریداری شده را نداشتند و چکهای برگشت خورده انها موجود است دذ نتیجه چکهای من نیز در شرکت چینه برگشت خورد که پس از مدتی با فروش اموال خود دیون شرکت چینه را پرداختم ولی ناگهان شرکت برای دیر کرد 6 تا 9 ماهه 250 میلیون چکم ادعای 180 میلیون تاخیر تادیه نموده که یک فرد ورشکسته مثل اینجانب قادر به پرداخت ان مبلغ نمیباشم ,,!! خواستم سوال کنم ایا اینگونه است شیوه دریافت مطالبات یک شرکت دولتی از یک نماینده خود ؟؟ و ایا این پول ربا را فرزندان شهدا بر سر سفره خود میگدارند ؟؟ در حالی که بانکها اصل پول مردم را نمیدهند ایا برای دیر کرد چند ماهه 250 میلیون تومان که ناشی از عدم پرداخت پرورش دهندگان بوده بنده باید 180 میلیون تومان نزول انرا در مملکت اسلامی بدهم ؟؟ با تشکر .

Reply
no
0
yes
6
1396/10/25 - 22:30
سلام اقای اسکندری ممنون از اخراج کردن مدیران دزد نالایق جمکو ولی خیلی دیر شد .این اموال بیتالمال رو میتونید از دزدان بگیرید

Reply
no
0
yes
1
1397/04/01 - 14:50
سلام اقای اسکندری خسته نباشید لطفا یک گو ش شنوا پیدا بشه پنج ماه حقوق نگرفته‌ایم خدا یش یک کمک به مدیریت جدید بکنید بچه‌ها دیگه موندندشرکت جمکو را میگم این بنده خدا اقای مهندس رستمی را کمک کن که واقعا به فکر بچه‌ها هست ولی دستش خالی لطفا به اقای رستمی کمک کنید که واقعا دستش خالیست تو را خدا بچه‌ها مونند

Reply
no
0
yes
1
فتح الله
1397/06/28 - 03:52
کم کم به جمع بازنشستگان بپیوندید و عرصه دو به جوانان باز کنید . اسخاصی که شما برای مدیر عاملی شرکتهای زیر مجموعه بنیاد انتخاب کردید جز نابودی کاری انجام نمیدند . تیم مافیایی شما در حال ریزش بنیاده..

no
0
yes
0
1398/03/20 - 12:56
احسنت به شما


Reply
no
0
yes
1
هاش.ح
1397/11/02 - 23:58
سلام، آقای اسکندری .بنده برادر شهید متولد ۱۳۶۱، دیپلم برق، وپرستار پدرم که ۲۰ ساله توانایی راه رفتن نداره خواهشمندم،دستور فرمایید باتوجه به اولویتهای خانوادههای شهدا اقدامات لازم مبذول فرمایید

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.