06 خرداد 1398/ ۲۳ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 32230
1393,سه شنبه 05 اسفند11:23
اشتراک گذاری در:
عکس روز

مراسم میثاق با پیکر مطهر ۳ شهید گمنام


خبرگزاری تسنیم: مراسم میثاق با پیکر مطهر ۳ شهید گمنام در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم تجدید بیعت با پیکر مطهر 3 تن از شهدای گمنام تازه تفحص شده ظهر امروز در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

این مراسم که با حضور دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه برپاشده بود با ذکر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت توسط مداحان اهل بیت همراه بود. دانشجویان در این مراسم میثاق نامه‌ای را جهت بیعت با روش و منش شهیدان قرائت کرده و آن را امضا نمودند.

در این مراسم پیکر مطهر این سه شهید گمنام که متعلق به عملیات خیبر بودند و در جزیره مجنون به شهادت رسیده بودند به صورت نمادین در داخل دانشگاه توسط دانشجویان تشییع شد.

خرم خورشید، رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این مراسم با اشاره به حضور شهدای گمنام در دانشگاه، گفت: امروز گردهم آمدیم تا میزبان شهدای گمنامی باشیم که در نبرد حق علیه باطل به شهادت رسیده‌اند. اگر چه این عزیزان در این دنیای خاکی بی نام و نشان هستند ولی نزد پروردگار خودشان و انبیا و اولیا شهره هستند.

وی افزود: این شهدا بسیار والامقام هستند و شاید از شهدایی که شما آنها را می‌شناسید و برسر مزارشان فاتحه می‌خوانید مقام بالاتری داشته باشند. چون نه تنها از جسم مادی‌شان گذشته‌اند بلکه از نام و نشان خویش نیز گذشتند.

خرم خورشید با اشاره به حضور ارزشمند شهدا و تأثیر جهاد آنها در هشت سال دفاع مقدس، گفت: هیچ کدام از ما قائل به درک مقام این شهدا نیستیم. اگر واقعا رشادت، دلاوی و شهادت این شهیدان نبود امروز اثری از مسجد و کلیسا نبود. همچنین اثری از مدرسه و دانشگاه مشاهده نمی‌کردیم تا بتوانیم در آن با کمال آرامش به تحصیل بپردازیم. نباید هیچ گاه این عزیزان را فراموش کنیم.

 

 
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.