شناسه خبر : 33473
سه شنبه 18 فروردين 1394 , 14:49
اشتراک گذاری در :
عکس روز

جانباز رضا برخورداری

بسم رب النور
جانباز سرافراز
سرداربی نشان

نام:رضا
نام خانوادگی:برخورداری
محل تولد: تهران
تاریخ تولد:1345

زندگینامه:
پس از اتمام تحصیلات ابتدایی، همراه با خانواده به شهرستان «اردکان» در استان یزد عزیمت نمود و دوره راهنمایی و دبیرستان را در آن شهر سپری نمود.

با آغاز جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن به خاک کشور اسلامی، او نیز همانند هزاران جوان و نوجوان عاشق امام رحمت الله علیه و انقلاب اسلامی احساس وظیفه نمود و پس از گذراندن دوره های آموزش های نظامی به جبهه­ رفت.

رضا برخورداری در سال 1362 در عملیات والفجر 2 در منطقه حاج عمران از ناحیه چشم و دست آسیب دید و مهمتر از آن با بمباران شیمیایی دشمن از ناحیه ریه و  پوست و چشم دچار مجروحیت شیمیایی گردید.

رضا بعد از  پایان جنگ تحمیلی،بعد از اتمام دوره متوسطه، در رشته «ریاضی کاربردی» دانشگاه اصفهان پذیرفته شد.
او در سال 1369 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی «شهید صدوقی» در یزد پذیرفته و مشغول به تحصیل گردید و در سال 1377 دانش آموخته شد.

بیانات امام خمینی رحمت الله:
به اسلام بزرگ برای داشتن این جانبازان در راهِ حق، که برای اسلام و میهن اسلامی خود از همه چیز خویش می‏گذرند تبریک تقدیم می‏کنم

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi