26 شهريور 1398/ ۱۸ محرم ۱۴۴۱
شناسه خبر : 39163
1394,چهارشنبه 20 آبان09:28
اشتراک گذاری در:
عکس روز

شمخانی اظهارات زاکانی را تأییدکرد


در گفتگو با خبرنگاران؛ شمخانی، صحت اظهارات زاکانی را تأیید کرد/ با یک اخطار، جلوی جمع‌آوری سانتریفیوژها گرفته شد
 
شمخانی همچنین در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی درباره آغاز جمع آوری سانتریفیوژها در فردو و نطنز و تذکر داده شده در این زمینه، اظهار داشت: همین طور است. قبل از اینکه این اقدام صورت بگیرد، با یک اخطار جلوی آن گرفته شده است.
شمخانی، صحت اظهارات زاکانی را تأیید کرد/ با یک اخطار، جلوی جمع‌آوری سانتریفیوژها گرفته شد

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، از تشکیل نشست ستاد نظارت بر اجرای برجام در فرداشب خبر داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه بازدید از بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات درباره اعضای این ستاد افزود: فرداشب در زمینه اعضای تشکیل‌دهنده این ستاد نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

تشکیل این ستاد از فرامین نه‌گانه مقام معظم رهبری بود که پذیرش مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص برجام را به آن مشروط کردند.

شمخانی همچنین در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی درباره آغاز جمع آوری سانتریفیوژها در فردو و نطنز و تذکر داده شده در این زمینه، اظهار داشت: همین طور است. قبل از اینکه این اقدام صورت بگیرد، با یک اخطار جلوی آن گرفته شده است.

به گزارش جهان، دو روز پیش علیرضا زاکانی در گفتگو با مهر، با اشاره به آغاز عملیات کاهش تعداد سانتریفیوژها در تاسیسات هسته‌ای و تناقض آن با بند یک فرمان مقام معظم رهبری اظهار داشت: قطعا کاری که شروع کرده‌اند، اقدامی نادرست بوده و تذکر هم گرفته‌اند. در پی این تذکر، کار را متوقف کرده‌اند و حداقل در فردو این روند متوقف شده است.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس تصریح کرد: پس از بازگشایی مجدد مجلس در هفته آینده، حتما در کمیسیون این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.


شمخانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه نفوذ چیز جدیدی نیست، گفت: دشمنی استکبار با ما یک دشمنی امپریالیستی است و به طور حتم به دلیل عدم حضور در ایران، می‌خواهد خلاء حضورش را پر کند. از ابعاد مختلف در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به دنبال شناخت واقعیت جامعه ایران و انجام برخی اقدامات علیه ایران است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، با بیان اینکه همه مسئولین جمهوری اسلامی ایران در اینکه موضوع نفوذ یک موضوع ترکیبی و دارای ابعاد فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است هم نظر هستند، افزود: در تلاشیم منطقی را تنظیم کنیم که چگونه می‌توان با نفوذ مقابله و از جامعه ایران صیانت کرد و در راس این صیانت، صیانت از خبرنگاران است.

شمخانی در خصوص جلسه شورای عالی امنیت ملی در مورد تشکیل هیات نظارت بر اجرای برجام نیز گفت: قرار است فردا جلسه‌ای در شورای عالی امنیت ملی باشد و این موضوع بررسی شده و به نتیجه برسد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، درخصوص تلاش دشمن برای محدود کردن برنامه دفاعی ایران و محدودیت موشکی نیز تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ۳۷ سال است توان ذاتی و دفاعی خود را توسعه داده و هیچ مکث و کاهش سرعتی نسبت تولید قدرت بازدارندگی به مفهوم دفاع از جمهوری اسلامی ایران در حوزه نیروهای مسلح از طرف هیچکس قابل پذیرش نیست.

شمخانی همچنین در پاسخ به سوالی درباره شرکت ایران در نشست وین ۳ درخصوص بحران سوریه، اظهار داشت: ایران در اجلاس وین به منظور دفاع از حقوق ملت سوریه از راهبرد همیشگی خود دفاع خواهد کرد.

وی گفت: راهبرد همیشگی ایران برای حل معضلات منطقه از جمله سوریه که معضلات تزریق شده به منطقه بوده و ذاتی و بومی نیست، ثابت است. با توجه به برخی از حوادث از جمله بحث بحران پناهندگان و آوارگان و تهدید نسبت به تروریسم تکفیری در غرب اروپا حرف های ۴ سال و نیم پیش جمهوری اسلامی ایران تازه در حال محقق شدن است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی راه حل سیاسی را به عنوان راه های اصلی برشمرد و تصریح کرد: در نشست وین باید مشخص شود که تروریست کیست؛ داعش و جبهه النصره، گروه های تروریستی هستند که قسمت عمده مبارزه مسلحانه در سوریه را شکل می دهند.

شمخانی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال این است که مشخص کند تروریست کیست، چگونه باید با آن مقابله کرد و چگونه می توان بستری را فراهم کرد که مردم سوریه برای خودشان تعیین تکلیف کنند.

وی افزود: ما باید کمک کنیم تا مردم سوریه در ارتباط با آینده خودشان تصمیم گیری کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره اظهارات اخیر وزیر دفاع آمریکا علیه ایران، افزود: قدرت جمهوری اسلامی ایران ناشی از نیروی زمینی نیست. حضور جمهوری اسلامی ایران به معنای ارتباط با مردم منطقه است و به معنای حضور زمینی نیست.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی با خون امثال شهید همدانی به دست می آید، تاکید کرد: این طور نیست که کسی به کشوری توصیه کند که شما باید حضور زمینی پیدا کنید و با این نسخه درمان درد کنید.

شمخانی در ادامه، در خصوص بازداشت برخی عوامل رسانه ای شبکه نفوذ در روزهای اخیر گفت: این مسئله در حال مدیریت است و این اقدام به نوعی صیانت از سلامت خبرنگاران است. شاید برخی از اقدامات ناخواسته توسط برخی از افراد صورت گرفته که در گرداب افتاده اند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: قرار نیست کسی که دستگیر می شود از زندگی ساقط شود و هدف این است که آژیر خطری کشیده شود که دوستان در مرحله حساسی قرار داریم! ورود استکبار و بزک شدن آن در جامعه ما که بزرگترین آسیب را از آمریکا دیده است، خواسته یا ناخواسته ممکن است اتفاق بیفتد. به برخی از خبرنگاران این مسئله گفته شده است و به آنها پیامکهایی داده شده که مراقبت کنند و در این گرداب نیفتد.

وی تصریح کرد: دوستانی که مبتلا به این موضوع شدند آشنا به این شگرد نبودند.

شمخانی تصریح کرد: کسی قصد تضعیف شخص دیگری را ندارد و این خط و مشی جمهوری اسلامی نیست. به طور حتم جامعه زحمت‌کش و کم‌خواه خبرنگاری ما نیازمند به صیانت است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره تامین امنیت اربعین حسینی نیز اظهار داشت: یک مانور با شکوه از شعار «هیهات منا الذله» امام حسین (ع) است که در مقابل ضد استکبار آن زمان یعنی یزید بن معاویه صورت گرفت و امروز به عنوان یک عبرت و پند قابل اتکا بوده و به معنای پیروزی مبارزه خون بر شمشیر در منطقه ما جا افتاده است. اربعین امسال باشکوه تر از سال های قبل خواهد بود و هرکسی که بخواهد برود باید ویزا بگیرد.
منبع: فارس
شمخانی     علیرضا زاکانی     سانتریفیوژ                                
Reply
no
0
yes
0
1394/08/20 - 17:26
با سلام . ولی اقای شمخانی امروز 20 / 8 /94 ان مورد را تکذیب کردند و اظهار داشت اجرای تعهدات ایران در برجام تابع ضوابط و مقدمت حقوقی و فنی و رعایت ملاحظات مصوب مراجع قانونی است. و در مورد اقای زاکانی ایشان دیگر رییس کمیسیون ویژه بر رسی بر جام نیستند چون مامویت ان کمیسیون تمام شده است طبق نظر رییس مجلس موارد مربوط به بر جام به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شده است با تشکر ار سایت فاش نیوز

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.