شناسه خبر : 40614
شنبه 05 دي 1394 , 09:54
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

ثبت ملی 3گلزار شهید درآشتیان

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آشتیان از ثبت ملی گلزار شهدا شهر آشتیان، دهستان مزرعه‌نو و روستای آهو خبرداد.

رمضانعلی چراغعلی‌گل ضمن اعلام این خبر، افزود: گلزار مطهر شهدا شهرآشتیان با 32 شهید، دهستان مزرعه‌نو با 9 شهید و روستای آهو 8 شهید باتوجه به قانون ثبت آثار ملی کشور در فهرست آثار ملی قرار گرفت.
رئیس بنیاد آشتیان تأکیدکرد: شهر آشتیان دارای سه گلزار شهدا شامل گلزار شهدای شهر، سرورآباد و شهدای گمنام است.
وی بااشاره به فرمایش گوهر بارامام خمینی(ره) که فرمودند «همین تربت پاک شهیدان است که تاقیامت مزار عاشقان وعارفان ودلسوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود»، گفت: ساماندهی گلزار مطهر شهدای شهر و روستای شهرستان به اتمام رسیده و حفظ و نگهداری این امام زادگان عشق درشهر باشهرداری و در روستا بادهیاری‌ها است.
چراغعلی‌گل اظهار امیدواری کرد: با تحقق این امر، گامی مؤثر در زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین ماندگاری این آثار ارزشمند، برداشته شود.

 

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi