شناسه خبر : 44749
سه شنبه 07 ارديبهشت 1395 , 09:17
اشتراک گذاری در :
عکس روز

لبخندشهیدان"سلیمانی"و"سرلک"

شهیدان "مختار سلیمانی" و "قدیر سرلک" چهره‌ای شبیه به هم داشتند. این دو تصویر با لبخندهایشان چهره‌های شبیه به هم را جذاب‌تر کرده است. مختار در سال 62 در اهواز و قدیر در سال 94 در حلب آسمانی شد.

مختارسلیمانی در سال 1358 به جمع برادران سبز پوش خود در سپاه پاسداران پیوست و در واحد طرح و برنامه عملیات ستاد مرکزی، مبارزه با ضد انقلاب داخلی را آغاز نمود. سپس به جبهه‌های غرب شتافت و به دلیل لیاقت و توانایی مسؤلیت دیده بانی توپخانه را برعهده گرفت. سپس از طرف لشکر 27 محمد رسول الله(ص) فرماندهی گردان حبیب بن مظاهر را برعهده گرفت و پس از آن فرماندهی گردان میثم تمار را در جبهه‌های جنوب.

وی در عملیات والفجر مقدماتی و والفجر1 و رمضان شرکت کرد و چندین بار در صحنه‌های نبرد مجروح شد. سرانجام مختار سلیمانی فرمانده تیپ 3 لشکر 27 محمدرسول الله(ص) درعملیات والفجر 1 در سال 1362 از ناحیه سینه مجروح شد و چند روز بعد در تاریخ 1362/1/26 در ساعت 2 بامداد در بیمارستان کلانتری اهواز پس از یک عمل جراحی به بیکران آسمان پرکشید.

شبیه‌ترین شهید به لحاظ ظاهری به شهید سلیمانی، "قدیر سرلک" است. او سال‌ها به عنوان فرمانده گردان امام حسین(ع) سپاه ناحیه شهید محلاتی مشغول خدمت بود.

قدیر که در جریان مأموریت مستشاری در سوریه حاضر شده بود، روز 13 آبان سال 1394 در منطقه حلب به شهادت رسید.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi