01 خرداد 1397/ ۰۷ رمضان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 50646
1395,سه شنبه 02 آذر14:58
اشتراک گذاری در:
عکس روز

چرا بنیاد هیچ گاه ایثارگران را از حقوقشان آگاه نمی کند؟!


در بنیاد یک جانباز هیچ وقت توجیه نمی شود که چه چیزهایی به او تعلق می گیرد. گویا جانبازان و خانواده شهدا با جریان جاری در بنیاد بیگانه اند.

چرا بنیاد هیچ گاه ایثارگران را از حقوقشان آگاه نمی کند؟!

مرتضی قنبری وفا- در حال حاضر در هر اداره ای یا سازمانی که وارد می شوید، اولین حق مسلم شما بیان مواردی است که از لحاظ قانونی به شما تعلق می گیرد ولی در بنیاد شهید جریانی دیگر عرف است.
 در بنیاد یک جانباز هیچ وقت توجیه نمی شود که چه چیزهایی به او تعلق می گیرد. گویا جانبازان و خانواده شهدا با جریان جاری در بنیاد بیگانه اند.
بطور مثال زمانی که یک جانباز جدید به کمیسیون می رود و درصد می گیرد، بعد از تشکیل پرونده و احراز شرایط  جانبازی از مسئول امر سوال میکند که: با درصدی که دارم، به بنده چه امکاناتی تعلق میگیرد و به چه قسمت هایی مراجعه کنم؟

 جواب می شنود: نمیدانم ، برو از دیگری سوال کن.

 او به هر مسئول دیگری مراجعه کند باز هم همین جواب را می شنود. و جانباز مبهوت و گیج باقی میماند.

آیا این از حقوق اولیه یک جانباز نیست که بداند چه تسهیلاتی به او تعلق می گیرد تا برای موردی که در بنیاد قانونا" تعلق می گیرد به علت بی خبری، است در خارج از بنیاد، به گردن کج کردن نزد هر مرد و( بلانسبت) نامردی مجبور شود؟

 این مسئله حتی گریبانگیر جانبازان قدیمی هم است که به نسبت حقی که طی بخشنامه و قوانین، جدیدا" به او تعلق میگیرد، بی خبر است و چه بسا برای یک مورد مشکل، بی اطلاع از مزایای قانونی بنیاد مدتی گرفتاری می کشد. مسئول این بی خبری کیست؟ این طرف میز یا آن سوی میز؟
 
 شایسته است که یک دفتر یا واحدی در بنیاد برای چنین موردی ایجاد شود که هر جانباز که جدیدا" به جانبازی نائل می گردد یا حتی جانبازان قدیمی و خانواده معظم شهدا با مراجعه به آنجا از مزایای که به او تعلق می گیرد آگاه شود.
حال معلوم نیست مقصر این ماجرا کیست؟ بنیاد است یا خود جانباز که هیچگاه اعتراض نمی کند یا لب به شکوه نمی گشاید؟

 از مسئولان بنیاد انتظار می رود با تاکید خاص به این مورد کارکنان خود را موظف به این قضیه کنند که به جانبازان، بخصوص جانبازان جدید درصد گرفته مشروحا" توضیح دهد که برای  مثال : شما جانباز 20 یا  25 درصد هستید و اگر شاغل هستید موارد و مزایای زیر به شما تعلق می گیرد و اگر حالت اشتغال هستید، شامل این مزایا می شوید، و هر گاه کارتان با ارائه کارت جانبازی انجام نگرفت میتوانید به بنیاد مراجعه و معرفی نامه دریافت یا موارد دیگر.

 امید است مدیران بنیاد به این مسئله توجه کنند و به تمام ادارات تحت امر خود در سراسر کشور دستورخاص دهند خدماتی که به یک جانباز تعلق میگیرد، توسط پرسنل بنیاد بصورت مشاوره اعلام شود.

 البته این کم کاری بنیاد توسط سایت فاش نیوز تاحد زیادی جبران مافات شده و مخاطبان همیشگی این سایت از قوانین ایثارگران و آخرین خبرها را مطلع می گردند، اما سئوال اینجاست: چه تعداد ایثارگران مخاطب فاش نیوز هستند؟ آیا دسترسی به اینترنت برای همه میسر است؟
حال آنچه محرز است در این حوزه بنیاد متهم به کم کاری است و جانبازان توقع دارند اطلاع رسانی مطلوب حال آنان مورد توجه بنیاد شهید انجام پذیرد.
 آنچه گردن ما بود، به عنوان آن طرف میز اعلام نمودیم  و در انتظار یک حرکت عملی از بنیاد شهید هستیم.
 با این شرایط نیاز به یک واحد خبر رسان یا اطلاع رسانی مورد نیاز حال ایثارگران نیست؟  

 جوابش با مسئولانی که می توانند در این موارد ورود پیدا کنند و اقدامی در خور توجه نشان دهند.
آیا می شود انتظار داشت این نقیصه به نحو شایسته حال عزیزان ایثارگر توسط مسئولان مورد توجه قرار بگیرد و شاهد یک تحول اساسی باشیم چون اکنون یک ضرورت محسوب می شود.
امیدواریم بی توجه از این مورد عبور نکنیم.


کد خبرنگار : 20


بنیاد شهید     جانباز     حقوق                                
Reply
no
0
yes
19
1395/09/03 - 13:59
جناب قنبری وفا گرانقدر بزرگوار سلام .

کلا نظام و دولت نظام باید به این نتیجه رسیده باشد که بنیاد شهید و امور ایثار گران بنوعی تغییر سیاست در ارایه خدمات دهی دارد و در دستور کار خود تحقیر و پایمال کردن حقوق حقه ایثار گران

را دارد. متاسفانه در دارالمقنین نیز قوانین بی پایه و اساس و بی اعتبار را تصویب و در دست کسانی قرار میدهند که برای درک و هضم قواعد مقنن یک دوره گارگاه توجیهی را باید بگذرانند .
از دون پایگان تا اولیا ء صدر اعظمی بنیاد فقط پنج الی هفت درصد تسلط بر وقایع اتفاقیه دارند و مابقی فقط به فقط برای دریافت مواجب برجیه گذران وقت میکنند .
کلا بنیاد باید جمع شود و کار به یک ستاد وزارتی کاردان و متبحر که مشرق و مشرف به قوانین کشوری و لشکری و صندوقهای شرکتی و تامین اجتماعی و وزراتی هستمد سپرده شود تا همه در یک
کفه ترازو بی هیچ تبعیض و کارشکنی مشمول خدمات جامع رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی باشند .
در غیر اینصورت هرکس که بیاید میخواهد خورجین خود را از اشرفی های مناصب پرکند و یاعلی شما را بخیر مارا هم کانادا ..... عزت زیاد .

Reply
no
1
yes
15
جانباز
1395/09/03 - 14:27
می دونیددلیل این کارهاشون چیه؟نمونه اش اختلاس!و...

Reply
no
0
yes
10
1395/09/03 - 15:40
دست مریزاد . الحق که با قلم شیوای خود بخوبی واقعیت های تلخی که جانبازان با آن دست به گریبان هستند رقنم می زنید و در این مقاله نیز بخوبی یه این نقیصه بزرگ را در بنیاد بیان کردید . امیدوارم گوش شنوائی بر درد نامه جانبازان که ذکر شده وجود داشته باشد

Reply
no
0
yes
0
احمد
1395/09/03 - 18:03
سلام برادر عزیز جناب آقای قنبری رحمت خدا برپدر ومادرت به قول شاعر جانا سخن از زبان ما می گویی بنده جانباز چهل درصد قطع عضوم از سی سال پیش از بنیاد یاسپاه حقوقی دریافت نکرده ام دوسال اخر خدمتم را حالت اشتغال اداره ام شده ام ده سال است بازنشسته ام بارها به بنیاد مراجعه کرده ام که آیا ماده 190 وتبصره 38 و39 ایا شامل امثال بنده می شود یانه کسی پاسخ درستی نداده الانم فقط حقوق بازنشستگی ام را می گیرم آخر نفهمیدم حق وحقوق جانبازی ام چه میشود لطفا در صورت امکان راهنمایی بفر مایید

Reply
no
0
yes
6
جانباز
1395/09/03 - 22:23
بله اختلاس و دیگر هیچ

Reply
no
0
yes
5
جانبازده درصدشیمیایی
1395/09/04 - 06:25
هر جا خبر از دزدی واختلاس بود از خدمت هیچ خبری نیست . باید هم ایثارگران فراموش شوند.

Reply
no
0
yes
0
محمدعیسیشیرشکن
1395/09/07 - 12:04
سلام من جانباز حالت اشتغال هستم از بنیاد حقوق میگیرم معلوم نیست کی باز نشت میشویم درتاریخ 28_11_1362 جانباز شدم ولی هیچی معلوم نیست نه پاداشتی نه چیز دیگری ماهی یک میلیون پانصد هزار تومان به من حقوق مدهند ان هم چهرصد هزاذش میپهم اجاره پنجاه متر آپارتمان در اطراف کرج شما از خبر رسانی میگوید

Reply
no
0
yes
0
1395/11/24 - 19:37
وهوالقاضی

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.