28 خرداد 1397/ ۰۴ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 50929
1395,چهارشنبه 24 آذر15:29
اشتراک گذاری در:
عکس روز

دلخوری نماینده کرمان از شرایط رسیدگی به ایثارگران


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار افزایش و متناسب سازی خدمات دهی به ایثارگران با توج به شرایط روز کشور شد.

دلخوری نماینده کرمان از شرایط رسیدگی به ایثارگران

فاش نیوز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار افزایش و متناسب سازی خدمات دهی به ایثارگران با توج به شرایط روز کشور شد.

به گزارش محمد معرفی خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، "محمدرضا پورابراهیمی" نماینده  مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاص  با فاش، درخصوص جایگاه ایثارگران در تصمیم گیری های کلان کشوری گفت: به اعتقاد من در برهه ای از زمان  قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به عنوان قانون پایه و اصلی مورد استفاده قرار گرفته است که با توجه به اینکه تمدید شد، همچنان آن را ادامه خواهیم داد.

نماینده اقتصاددان مجلس اضافه کرد: اما به مرور زمان، شرایط ایثارگران و وضعیت خانواده های آنان و مطالبات برخی از ایثارگرانی که قبلا درصدشان کم بود وتسهیلاتی برای آنها در نظر گرفته نشده است شرایط خاصی را از لحاظ تقنین و تصمیم گیری بوجود آورده است.

نماینده دوره های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید متناسب با شرایط امروز کشور، خدمات حوزه ایثارگران را افزایش دهیم وخوشبختانه فضای مجلس هم نشان دهنده این موضوع است که طیف کثیری از نمایندگان مجلس دهم، ایثارگر و بچه های جبهه و جنگ، جانباز و خانواده شهید هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم یادآور شد: این ظرفیت در مجلس دهم وجود دارد که متناسب با نیازها و مطالبات جامعه هدف، اقدامات خوبی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه احکامی را  که به شکل کلی می آوریم باید درذیل آن نیزاحکام قانونی را بنویسیم اظهار داشت: ما در حوزه برنامه ششم نمی توانیم ریز آنچه را که به عنوان مطالبات ایثارگران است بیاوریم، مگر اینکه آن را به صورت کلی لحاظ کنیم.

وی افزود: درارتباط با قانون جامع ایثارگران که برخی از دوستان در صحن علنی با تمدید آن مخالفت کردند استدلال این بود که باید اصلاحات را درآن انجام بدهیم و بعدا تصویب کنیم،اما آقای لاریجانی معتقد بود که شورای نگهبان اشکال قانونی خواهد گرفت بنابر این پیشهاد کرد که "شما بگذرید و تصویب کنید که از همین قانون هم نیفتیم بعدا سراغ اصلاح آن برویم".

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به هر حال هر وقت طرحی در این خصوص نوشته می شود موضوع و هدف آن اضافه کردن احکام جدیدی به قانون جامع ایثارگران است.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس دهم در پایان این گفت وگو اظهار امیدواری کرد ظرف چند ماه آینده فارغ از برنامه ششم توسعه بتوانیم کارهای مناسبی که بر اساس قوانینی که تصویب شده است را عملیاتی کنیم.


کد خبرنگار : 18


پور ابراهیمی     مجلس دهم     برنامه ششم توسعه     محمد معرفی                            
Reply
no
15
yes
19
1395/09/23 - 08:54
سلام ولی قول دادید در ان جلسه هر چه را حذف میکنید در بر نامه ششم بیاورید مثل اقای مفتح که سفت و محکم قول داد حالا نکنه فراموش کنید

Reply
no
17
yes
18
1395/09/23 - 11:58
با سلام حداقل انتظار فرزندان جانبازان زیر 25 دزصد از شما نمایندگان محترم اینه که در کنکور سراسری امسال با قید فوریت تصویب نمایید که از سهمیه ایثارگران بهره مند شوند.با تشکر

no
16
yes
13
1395/09/23 - 13:05
قول دادند باید به قولشان عمل کنن


Reply
no
4
yes
0
مرتضی خاکپور
1395/09/23 - 12:18

...

آخیش چقده مهربونه .

دلش چقده میسوزه .

واسه ایثارگران حقوق بگیر .

شب و روز واسه رای گرفتن خواب و آروم نداره .

همش میگه اینا چقده بدبختن .

فقیرن .

همش تو فکره که :

چیکار کنیم که بچه های جنگ رزمندگان و جانبازان ۵% رو بریزیم

دریا تا به این حقوق بگیرا کمک کنیم .

همش قصه میخوره چرا نتونستن بچه های دفاع مقدس رو کاملاً

حذف کنن که صداشون نیاد تا بتونن به ایثاراگرای حقوق بگیر

مازاراتی بدن .

خیلی قصه میخوره : دلم واسش تیرکمون میخواد .

بمیره واست : ملیحاحا ؟!

چقده تو با رزمنده ها لجی .

یه ذره اشک تمساح .

یه ذره داد وا پاداشا .

یه ذره پاسپورتا .

یه ذره کوفتهه .

...Reply
no
15
yes
5
علی
1395/09/23 - 13:47
تشکر ار نمایند کرمان بوس بر دست شما

Reply
no
0
yes
6
مهدی
1395/09/23 - 16:07
با سلام قبلا در کمیسیون اجتماعی مصوب گردید ایثارگران اعصاب و روان و شیمیایی زیر ۲۵ % کف آن ۲۵% تعیین گردید که لازم است در برنامه ششم اصلاح شود موضوع دوم در آزمونهای ثبت اسناد و و کارت و کانون کارشناسی و ..... ۶ ماه حضور در جبهه مد نظر است و جانباز بالای ۲۵ % که باید بدلیل اینکه جانباز ۳ یا ۴ یا ۵ ما جبهه دار و زیر ۲۵ % جانبازی مدت جبهه زیر ششماه و جانبازی تواماً به اندازه ۶ ماه ارزش ءذاری و امتیاز دارد لذا زیر ۲۵ درصد برای خود جانباز امتیاز لحاظ شود و بالای ۲۵% برای خود و فرزندان جانباز و شاهد لحاظ و اصلاح شود و یا سقف سنی برای جانبازان زیر ۲۵ % نیز با ۲۰ سال سابقه برداشت شود برای اعصاب و روان و شیمیایی ضمنا از کلیه منافعشان حقوق ایثارگران سپاسگزار ی و خداوند به آنان خیر عطا کند

no
0
yes
4
ایرج رحمانیان۶۵ %
1395/09/24 - 17:43
این قانون را یعنی رساندن ثرصدهای زیر ۲۵ اعصاب و روان و شیمیایی و رساندن آن به کف ۲۵ درصد تقریبا ۵ سال پیش در کمسیون ایثارگران مجلس تصویب شده بود که بنظر میرسه در صحن علنی مجلس حامیان ایثارگران ناتوان از تصویب کلی آن بوده اند ک مقصر نمایندگان مجلس هستند چون یا درد مارا متوجه نمیشوند یا تهدیدشان میکنند.


Reply
no
0
yes
3
ایرج رحمانیان۶۵ %
1395/09/23 - 18:51
آقای لاریجانی چطور قبل از تصویب یک قانون در مجلس از عدم تصویب آن از طرف شورای نگهبان صحبت کرده اند! خود همین اظهار نظر میتونه به نوعی تخلف از ضوابط باشد از طرفی هم شورای نگهبان در تصویب قانون ایثارگران به چه دلیل بار مالی را هر دفعه بهانه ای برای رد آن قانون عنوان کرده اند مثل همین قانون جامع خدمات رسانی که بار مالی را بهانه عدم تصویب آن کرده بودند مگر نه اینکه شورای نگهبان وظیفه اش تطبیق قوانین با شرع و قانون اساسی میباشد آیا رسیدگی به ایثارگرانی که برای حفظ نظام اسلامی و اجرای قوانین دینی سلامتی خودرا از دست داده اند بعلت بار مالی خلاف شرع و دین اسلام است! کجای دین اسلام گفته است رسیدگی به ایثارگران بر خلاف شرع و موازین اسلامی است! لطفا سخنگوی شورای نگهبان توضیحات لازم را یا اینجا بدهند یا برای شفاف سازی و ثابت کردن اینکه هیچ نوع غرضی با ایثارگران ندارند در جراید و یا از طریق انتشار توسط رسانه های جمعی علت مخالفت خودرا بیان دارند چون هیچ جای دنیا نمیگویند برای رسیدگی به بازماندگان و آسیب دیدگان جنگ بار مالی باعث تصویب نشدن قوانین در مورد این افراد میشود.

no
0
yes
0
یوسف
1395/10/25 - 18:33
البته که دفاع از خاک و ناموس و انقلاب بار مالي و بايد شوراي نگهبان بار مالي انرا بپردازند با رسيدگي به ايثارگران
مگر دفاع کردن مفت و مجاني هم ميشود فقط خون شهدا و جانبازان کافيه ؟


Reply
no
8
yes
8
محمدرضا
1395/09/23 - 23:15
سلام زحمت شما میشود.
بنیادشهید هر قانونی بنفع جانبازان زیر25 بود را در قانون جامع حذف کرد؟؟
جناب نماینده حالا دیگر کاری مانده.؟
بیایید ما و خانواده هایمان را اعدام کنید تا بنیادشهید آسوده شود.
برادر بچه نیستم خوب می فهمم همهش سر کاریه سی سال سر کاریم باغیش هم روش.؟
اما ما هم خدا را داریم.
خداوند رسواشان کند که با فرزندان ملت چه کردند.
بچه های صغیر جبهه ها را معسر نام نهادند خدا عذابشان را زیاد بفرماید. روز خوش نبینند هنینطور که برای ما با قانون سرمان را بریدند.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Reply
no
7
yes
8
حسین
1395/09/23 - 23:19
سلام قبلا قول دادید که آنچه را که حذف کردید اینجا بیاورید خصوصا سهمیه کنکور فرزندان زیر 25% را خواهشا یادتان نرود حتی اگر شده هزینه مالی تحصیل به عهده خودشان باشد

Reply
no
0
yes
0
مهدی
1395/09/24 - 19:09
با سلام و تحیت الهی برای کلیه مدافعان از حقوق ایثارگران از جمله مهجورین زیر ۲۵ % و زیر ۶ ماه حضور در جبهه لازم است و استدعا دارد جمع موارد مذکور به اندازه ۶ ماه جبهه لحاظ شود چرا که از هردوت امتیاز جا مانده اند و هیچگونه امتیاز و سهمیه جانبازی در آزمون کانون کارشناسان و وکالت و دفتر اسناد رسمی و .... برای آنها در نظر نگرفته شده است مثلاً ۵ ماه جبهه و ۱۵ % در صد جانبازی نباید یک امتیازی لحاظ شود اگر مدت جبهه رو کنار بگذاریم جانبازی زیر ۲۵ % اندازه ۶ ماه جبهه ارزش ندارد که دیده نمی شود که از همه جا رانده هستند ۰
بنظر کف درصد اعصاب و روان و شیمیایی که در کمیسیون اجتماعی تصویب و در صحن مجلس نیامد حداقل در برنامه ششم لحاظ شود این پیشنهادات دیده شود خیلی ثواب الهی دارد و بعضا همین جانبازان زیر ۲۵ % اشتباهی خدمت سربازی رفتند در صورتیکه معاف بودند با قانون بعدی تکلیف برای فرزندان آنان نباید سهمی داشته باشند خود جانباز امتیازات غیر مالی نیز برخوردار نیست لذا پیشنهادات از سوی این عزیزآن پیگیری شود ممنون و سپاسگزار یم التماس دعا برای این اشخاص معزز یک در دنیا و هزار در آخرت

Reply
no
0
yes
1
جانباز ارجمند ازفارس
1395/09/27 - 02:12
واقعا ادم می ماند که ایا بعضی ازمسولین واقعا به خدا واخرت و دین و......ایمان دارند یا نه؟
شما رفتار مولا علی(ع) در مواجهه با بیت المال وجهادگران صدر اسلام و....را در نظربگیرد.چپاول گران واختلاس گرانی که امروزه پینه های روی پیشانی هایشان به اندازه بار یک تریلی هست را هم ببینید.
ایا اسلامی که در ان مولایمان انهمه خون دل خوردند با اسلام این مرفهین بی درد چپاول گر که لحظه ای از زندگی خودوخانواده اش را با خون دل صدها هزار شهید وجانباز وایثارگرعوض نمیکند یکیست؟
ننگ برمسلمانی عده ای دروغ گوی مردم فریب.
ننگ برسالوسیان ریاکار.انانی که قلب خداوند نیزبه درد اورده وخداوند فرموده :وای بر ریاکاران.
ننگ بر انانی که چندین سال است بهترین فرزندان این اب وخاک را زجر میدهند.
انان ایثارگرانی را زجرمیدهند که با خون ورشادت های خود جای پایه های صندلی ها وکرسی هایشان را محکم نمودند.
به خدا قسم که اخرت دروغ نیست واین شمایید که ان را باور ندارید.....

Reply
no
1
yes
2
صادقپور45
1395/09/27 - 21:19
شما را به خدا این جانبازانی که کارمند شدند به دادشان برسید مگر چه کناهی کردند بنیادشهید یک ریال پهشان پرداخت نمیکند

Reply
no
2
yes
0
مسعود
1395/10/03 - 04:36
آقا شما رو بخدا قسم میدم این رزمندگان فاقد شغل و فاقد مسکن و فاقد بیمه فاقد حقوق که شش ماه کامل جبهه دارند را لااقل بیمه کنید من مجروح شدم اما جانباز محسوب نشدم الان قرص اعصاب می خورم باید کلی پول دکتر و دارو آزمایش بدهم خدا شاهده ندارم برای همین هر شب تا صبح درد می کشم حال خوبی ندارم شمارو به خدا قسم میدم حداقل ما ها رو بیمه کنید بخدا دیگه تحمل این همه ناراحتی اعصاب رو ندارم خواهش میکنم کمک کنید سر درد و سر گیجه امان من را بریده شما رو به خدا قسم میدم من و امثال من را بیمه درمان کنید

Reply
no
0
yes
0
yaghob
1395/10/25 - 10:28
ماجانبازان که اخرخطیم از اول کاری نکردن برامون حالا دیگرمیخواه انجام بدن میخوا ندهند اون زمانیکه مشکل فقط خودمان بود این مسسسسسسولین هیچ کارماندگارومفیدیانجام نشد حالا که کرفتاری ماها چند برابر شده ودرقبال فرزندانمان شرمنده هستیم همه شون توخانه بیکار نشستند چکارمیتوانند بکنند وقتی برای یک نفرکاری نکردند برای یک خانواده می توانند انجام دهند زهی خیال باطل.ما نا امیدیم

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.