30 ارديبهشت 1397/ ۰۵ رمضان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 51033
1395,سه شنبه 30 آذر09:05
اشتراک گذاری در:
عکس روز

برجام روسیاه مانده به عبرت


برجام روسیاه مانده به عبرت

احمدرضا بهمنیار - آقای روحانی در زندگی اش در رده های بالای نظام، عهدار دار مسئولیت های بزرگ بوده و بیشتر از هر کسی می داند دشمنی آمریکائیان را با ایران پایانی نیست، ولی ایشان مدتهاست که تن به سازش با ظلمِ آمریکا را داده، ولی جرات بازگو کردنش را ندارد.
چرا که در باور دشمنی آمریکائیان با ایران، اگر هیچ سانتریفوژی در ایران نچرخد و تمام پیچ و مهره های هسته ای ایران را باز کنند و ببرند، ایران همه موشک هایش را به آنها بدهد، ایران دست از حمایت حزب الله لبنان و حماس و فلسطین و سوریه و مظلومین جهان دست بردارد، حتی اگر ایران رژیم اسرائیل را به رسمیت بشناسد، حتی اگر جمهوری اسلامی سقوط کند و دیگر اسمی از انقلاب اسلامی در دنیا نباشد، و یک نظام سر سپرده همچون رژیم خائن پهلوی در ایران سر کار بیاید که زیر نفوذ آمریکا باشد، باز هم دشمنی آمریکا با ایران تمام نخواهد شد، چرا که تازه بر می گردند به زمان شاه، و این یعنی اینکه در مردم ایران یک ظرفیت عظیم برای نابودی سلطه گران و حمایت از مستضعفان جهان وجود دارد، که اگر می خواست این ظرفیت از بین برود، در این سی و هفت سالی که ظالمانه ترین جنایات، تحریم ها و قساوت ها را که در حق مردم ایران انجام دادند باید این ظرفیت از بین می رفت.


این ظرفیت عظیم، برای آمریکای چپاولگر، یک خطر امنیتی و برای اسرائیل غاصب، یک خطر موجودیتی محسوب می شود، و چون امنیت اسرائیل، اولویت اصلی آمریکاست، در نظر آنها هیچی فاجعه ای بدتر از برگشت ایران به دوران قبل از تحریم ها نیست.
آمریکا تنها سلاح اش علیه ایران همین تحریم هاست، و در نظر آنها ارزشش خیلی بیشتر از همه دشمنی ها و اقدامات جنایت کارانه شان است که تا به حال علیه مردم مظلوم ایران مرتکب شدند.
فقط دو کشور ارزش این تحریم ها را می دانند، اول خود آمریکائیان هستند که بخواهند آن را از دست بدهند، و دوم ایران، که می خواهد آن را به دست بیاورد.
برای آمریکائیان ماندن تحریمها و اضافه کردن تحریم ها، راهی قدیمی بود برای رسیدن به یک هدف جدید، ولی برای دولت آقای روحانی، امتیاز دادن به آنها به امید برداشتن تحریم ها، راهی جدیدی بود برای یک هدف قدیمی.
برای آمریکائیان تحریم ها هدف نبودند، یک ابزار بودند برای رسیدن به هدف ، ولی برای دولت آقای روحانی، ابزارِِ برداشتن تحریم ها لبخند بود، برای هدفی که قیام کربلا را درس مذاکره می دانست.


سیاست آمریکائیان در مذاکرات طوری است، که پیوسته از ایرانیان چیزهائی بخواهند که ایران نتواند به آنها بدهد، هر چیزی هم که ایران به آنها بدهد، محال است آنها راضی شوند، این تاکتیکِ راهبردی آنها در مذاکرات است.
همه اینها را آقای روحانی و هم فکران خود فروخته و خود باخته اش می دانستند، ولی متاسفانه دولتمردان یازدهم که رقیق شدهِ اصلاحات و کارگزارانی ها هستند، از همان اول نه سیاستمدار بودند، نه انقلابی و نه قهرمان، چون باور آنان کدخدا بودن آمریکا در جهان است، دلیلش هم این است که آقای روحانی و تیم فکری اش، اصلا نمی خواهند ماهیت نظام ظالمِ آمریکا، و تهدید دار بودن رژیم اسرائیل را که بر تهدید و ظلم بنا گردیده اند را بپذیرند، چرا که این دو کشور همیشه تهدید و ظلم می کنند، یا ادعا می کنند که مورد تهدید و ظلم واقع شده اند.


آقای روحانی و همکارانش در دولت فهمیده اند که توافق برجام در جامعه مخالف حکمت و مصلحت مردم بود، و یک ضد ارزش شناخته می شود، و حمایت از طرز تفکر برجام اینک به یک ننگ تبدیل شده است، چرا که برجام برای برداشتن تحریم ها و شفاف سازی هسته ای بود، ولی اینک ادعاهای موشکی و منطقه ای و حقوق بشری، جایگزین عربده کشی های هسته ‌ای برای تحریم های جدید شده است.
برای همین آقای روحانی بعد از چهل ماه سازش و وادادگی و ناشایستگی تصمیم گرفته، کلید تدبیرش را با سوخت پیشران هسته ای در سخنرانی هایش غنی سازی کند، و این خسارات محض و خیانت آمیز را به پای همه مسئولان نظام بیندازد.


در مذاکراتِ برجام، ارزش های انقلاب و حُریت ایرانی را جهل جماعتی به یغما بُرد که کربلا را درس مذاکره می دانست، برجام یک درس بود و همین یک درس برای مردم ایران که انسان های با هوشی هستند دنیایشان را کفایت می کند، چون به هر چیزی که از داخل برجام به آن نگاه می کنند، فرق می کند تا از خارج برجام به آن نگاه کنند.
از همان روز اول، تصمیم آقای روحانی و همکاران بسیار ثروتمندش این بود که پیشرفت و رشد اقتصادی فقط از طریق مذاکره و سازش با آمریکا ممکن می شود، بارها در طی مذاکرات به آمریکائیان باج دادند، کوتاه آمدند، و با اینکه می دانستند نفع خاصی در این مذاکرات برای مردم وجود ندارد، باز هم آن را می پذیرفتند، چون در مذاکرات به دنبال تعامل و سازش با آمریکا بودند، نه حل موضوع هسته ای، و این مذاکرات اینها را به هدفشان نزدیک می کرد.


آقای روحانی باید قدرت استدلال اش را بالا ببرد، نه قدرت صدایش را، ملت ایران اگر بخواهند قضاوت درستی در باره توافق برجام بکنند، می بینند سه سال قبل که آمریکا شروع مذاکرات با این دولت را شروع کرد، تنها سلاح اش علیه ایران فقط تحریم ها بودند، الان هم تنها سلاح آمریکا علیه ایران تحریم ها هستند.
آمریکائیان قطعا هنوز قدرت برای تحریم دارند، و هر چقدر هم که آنها تحریم جدید صادر کنند، اما ایران با فراوانی اندیشه های انقلابی اش، توانائی دانشمندانش، همراه با نصایح و فرامین مقام معظم رهبری از آنها پیش خواهد افتاد، ظرفیت ایرانِ تحریم شده امروز، بسیار قدرتمندتر از ظرفیتِ ایرانِ تحریم نشدهِ 37سال قبل است، بلی آنها قدرت تحریم دارند، ولی حالا وضع فرق کرده، هر آدم عاقلی با دیدن قدرت و نفوذ عظیم ایران در منطقه می فهمد که باید به آمریکائیان گفت دیگر مهمانی تمام شده است.
آقای روحانی باید چشم باز کند نه دهان، باید ببیند آیا تدبیر و اعتدالش همین برجام بود؟، برجامی که هنوز هم درون آن یک دیکتاتور پنهان است، برجامی که روسیاه مانده به عبرت روزگار، برجامی که در آن بیشتر ریاکاری و عوام فریبی نقش آفرینی کرد، برجامی که توافق بد را بهتر از توافق نکردن می دانست، برجامی که بیکاری، تورم، مشکلات معیشتی، رکود و ... هیچ کدام با آن حل نشد، برجامی که بانی آن آقای روحانی بود و منتقدان و دلسوزان انقلاب و نیمی از مردم ایران را بی سواد، ترسو و کاسبان تحریم خواند و آنها را به جهنم فرستاد.


اکثریت افراد در دولت یازدهم چون شخصیتی انقلابی ندارند، نمی توانند از شخصیت انقلاب دفاع کنند، مذاکره در دنیای دیپلماسی مفهوم و معنای ویژه‌ای دارد، آداب لبخند زدن با آداب مذاکرات تفاوت می کند، کم خندیدن به وزیر جذبه بیشتری می دهد، وزیری که در باورش کلمه دشمن به کار نرود، قطعا همه منافع ملت را به دشمنان ملت می دهد.
مردم ایران غرور و غیرت شان را از اسلام و انقلاب به یادگار دارند، نه از برجامی بی عرضه که تنها دارائیش یک زبانِ دراز است، این دولتیان باید شرم کنند که خود در لباس انقلاب، دامِ ام الفتنه آمریکا شده اند، آقای روحانی بازنده خُدعه دشمنان، و خیانت یاران دروغین خود شد، یاران و سفیهانی که روحانی و همفکرانش را زیر نفوذ خود گرفته اند و هر چی در گوششان زمزمه می کنند اینها با فریاد می گویند.
مذاکرات برجام خوب و به سزا بود، ولی ای کاش، دولت خیانت برجام بر دامن نمی داشت، امروز مردم در دادگاه عبرتِ برجام، چشم به اعجازِ تدبیری دوخته اند که مذاکرات بُرد بُرد را به مذاکراتِ بُردند بُردند تبدیل کرده اند، و ثابت کردند که این تدبیر، تابوت عقده هاست، تباه می کند، ولی شفا نمی دهد.
کم کم مردم از تمام زوایای گفتگوهای رد و بدل شده در اتاق های گفتگوهای محرمانه مطلع می شوند، و  می فهمند این لیبرال های کدخدا زده چقدر مُستَعدِ حقارت و دَدمنشی علیه نیروهای مُخلص انقلاب هستند، کم کم همگان خواهند فهمید، این افراد و جریانات درون دولت، که اکثرا اشراف ماآبی اند، سخت شیفته رابطه با آمریکا هستند، و اگر هم نمی توانند اکنون حرف دلشان را برای سازش با آمریکا به طور علنی بگویند، چون بعد از فتنه88 ، شجاعت شان را در مصاف با انقلاب، با ترسی آمیخته به شرم باخته اند.


کد خبرنگار : 17


برجام     دولت روحانی     بدعهدی آمریکا                                
Reply
no
4
yes
28
جانباز 40
1395/10/01 - 09:22
آقای بهمنیار سلام
باز هم که شما خون خودتو کثیف میکنی! بابا دیگه چیزی از این خون باقی نموندها!!!
مگه رهبر معظم تیم مذاکره کننده رو تشویق و تایید نکردند؟ مگه همین آقای روحانی بارها و بارها نگفت که کوچکترین عملی را بدون تایید رهبری در مذاکرات انجام نداده اند؟
پس با این وجود، تمامی صحبت های شما به رهبر معظم باز میگردد. من نمیدانم جواب امثال شما را پس چه کسانی میخواهند بدهند؟
رهبر که از اولش فرمودند به امریکا اعتماد نداریم. درواقع از اولش هم معلوم بود که آمریکا تحریم ها رو برنمیداره...
خوب... حالا با توهین و افترا به آقای روحانی و دولتش شما میخواهید به چی برسید؟ من از آقای روحانی و تیمش اصلا دفاع نمیکنم... چون میدانم که رئیس جمهوری اختیاراتش در خیلی از چیزها در حد صفر است... خیلی از قولهایی که قبل از انتخابات داد و باعث شد که رای بیاره، اصلا در حد و اندازه پست ریاست جمهوری نسیت و نخواهد بود.
آقا خودتو اذیت نکن... باور کن گناه داری!!!

no
24
yes
6
بهمنیار
1395/10/09 - 01:20
سلام و درود به شما جناب جانباز40
این افتخار منه که خونم فدای حقیقت گوئی بشه من ذات دشمنی آمریکا را گفتم و وادادگی یک رئیس جمهور را ولی این طرز نظر دادن از شما کمی عجیب بود!! نظر شما در باره مقاله من تحلیل نیست بلکه پر از ابهام و پرت گوئی هاست که اصلا ربطی به متن مقاله من نداره اولا مقام رهبری هیچ وقت نگفتند از برجام انتقاد نکنید خودِ آقای روحانی هم گفتند زنده باد مخالف من ، پس ما قرار نیست در هر موضوعی قسمتی از حرف رهبری را کاد کنیم و بر مبنای آن سخن خود را مستدل کنیم دوما من توهینی به آقای روحانی نکردم چون توهین به رای نیمی از مردم است برعکس فتنه گرانی که به رای 67درصد مردم ایران در فتنه88 توهین کردند و از جنازه های افتاده در خیابان های تهران عبور کردند من هم مثل شما نمیدانم جواب این خونها را چه کسی باید بدهد، جناب جانباز40 ، که اگر واقعا چهل درصد جانباز باشید افتخاری برای دنیا و آخرت شماست شما باید بهتر بدانید که اگر مقام رهبری با مذاکرات مخالفت میکردند الان همین دولت با کمک رسانه های داخلی و خارجی همه تقصیرات اقتصاد امروز ایران را که دهها برابر بدتر از اقتصاد سه سال قبل است را به گردن مقام رهبری می انداختند حتی این را هم باید بدانید که اگر مجلس هم با برجام مخالفت می کرد تقصیر را به گردن مجلسی ها می انداختند بماند که مجلس هم کار درستی نکرد ولی همین دولتیان آقای روحانی اقدامات و عملکردهایشان را برای توافق با آمریکا در بوق و کرنا میکردند و میگفتند که نگذاشتند اقتصاد و معیشت و اشتغال و رکود مردم را سامان بدهیم و دوباره خسارتِ روزانه صد و هفتاد میلیون دلار را در تاخیر توافق با آمریکا را علم می کردند و این دفعه خواستار توافق برجام موشکی و منطقه ای و حقوق بشری.... برای آمریکا می شدند و اینکه فرموده اید خودتون را اذیت نکنید باید بگویم ممنون ای بزرگوار عزیز که به فکر سلامتی من هستید ولی برای این انقلابی که سیصد هزار خون پاک بهترین جوان هایش بر زمین ریخته و میلیون نفر معلول و زخمی شدند ما باید هم اذیت بشیم من که خودم لیاقت اذیت شدن هم برای این انقلاب را ندارم ولی کسانی که برای این انقلاب و نظام اذیت میشوند مقام معظم رهبری و یاران مُخلص انقلاب هستند که خم به ابرو نمی آورند و خداوند پشت و پناهشان باشد انشالله ، ای برادر عزیز خود میدانی که ما ایرانیان غیر از انقلاب اسلامی در تاریخ معاصر سیصد ساله خودمان افتخاری دیگری نداریم غیر از انقلاب اسلامی، شما اگر تاریخ معاصر ایران را مطالعه کنید از اینکه یک ایرانی مسلمان باشید شرم می کنید ، خجالت می کشید که پادشاهان کشورمان را مثل سرباز پیاده صفحات شطرنج جابجا می کردند، خواندن تاریخ سیصد سال اخیر ایران هر ایرانی مسلمانی را آزار می دهد، پس چه افتخاری بالاتر از این که برای این انقلاب اذیت بشیم ای کاش همه اذیت ها از این نوع بود البته برادر عزیز از اینکه شعور سیاسی بالائی دارید ممنونم اینکه معتقدید از اولش هم معلوم بود آمریکا تحریم ها رو برنمیداره ، این نشان میدهد روحیه حقیقت گوئی و عدالت طلبی دارید که از ایمان درونی شما نشات میگیرد امیدوارم همیشه در زندگی تان موفق و پیروز باشید یا علی


no
6
yes
30
جانباز
1395/10/11 - 13:22
اقای بهمنیار مطالب شما مغایر اصول سیاسی و دینی می باشد تحریمها غیر قابل تحمل بود و ادامه ان کشور را کاملا نابودمی کرد قعطنامه های صادره شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران بر طبق منشور 7 سازمان ملل صادر شده بود و معنایش این بود که حمله نظامی در پیش است. و پیشگیری از رسیدن ضرر قدرتهای فاجر توصیه شده.
امـام صـادق (ع ) فرمود رسولخدا (ص ) فرمود: سازگارى با مردم نصف ايمانست و نرمى با آنها نصف زندگى است .
سپس امام صادق (ع ) فرمود: با نيكان در پنهان امیزش كنيد و با بدكاران در آشكار و بر آنـهـا حـمله نكنيد كه بر شما ستم كنند، زيرا زمانى براى شما پيش آيد كه از دينداران نـجـات نـيـاید، جـز آنـكـه را مـردم ابـلهـش دانـنـد و خـود او هـم آمـاده بـاشـد و تحمل كند كه باو گويند ابله و بيعقل است .
اقای بهمنیار در زمان جنگ سرد بین غرب و شوروی و در کشورهای غربی کمونیستها انچنان خصومتی با غرب داشتند که تعجب برانگیز بود از تمام امکانات اجتماعی کشوری مثل المان غربی استفاده می کردنند و زندگی مادی خوبی داشتند ولی همیشه بدگویی غرب را می گفتند ولی مایل نبودنند حتی در المان شرقی زندگی کنند.


Reply
no
10
yes
49
جانباز شیمیایی 1
1395/10/04 - 12:23
چرا در ژاپن کسی
" مرگ بر آمریکا " نمیگوید ؟؟؟

از یکی از مقامات ژاپن پرسیدند :
شما تنها کشوری بودید که آمریکا
علیه تان از بمب اتم استفاده کرد

قاعدتاً شما باید بزرگ ترین دشمن آمریکا باشید
پس چرا هیچوقت شعار
" مرگ بر آمریکا " سر نمیدهید ؟

او پاسخ داد :
شعار دادن کار کسانیست که در عمل
نمیتوانند کاری انجام دهند !!!
همین که روی میز رئیس جمهور آمریکا
تلفن پاناسونیک ما نشسته


یعنی اینکه ما پیروز شدیم!!!! 40 درصد عزیز خودتو ناراحت نکن فاصله خرد تا جهل تارمویی است 37 سال همه دولتها خوب کار کردند!!این روزگار رزمنده وجانبازه هنوزفکر مبکنند این شخص خاص است که مشکلات رو حل میکنه !!تا خرد جمعی وهمدلی نباشه وتوهم توطئه در جاجای اندیشه مسئولان است از ان ور فسادهای گسترده در اثر بی نظارتی وفقط شعار میشنویم وصدای مخالفی را برنمیتابیم روزگار ما همین است اخلاق وانسانیت گمشده روزگار ما شدهno
44
yes
19
دکتر مومنی-رزمنده
1395/10/12 - 13:52
شما ظاهرا با این داستانهای عوام فریبانه یا بیزنس و بازاریاب پانوسونیک هستین یا قدرت شعار و بیان و تکلم را متوجه نمی شوید! که البته خوب می فهمید و با همین ابزار قدرتمندشعار، برجام و توقف رشد علمی و تکنولوژی و ایجاد ناامیدی در مردم را بوجود آوردید.
شعار شایسته و عمل در کنار هم کاربرد دارند.
و ژاپن شما در داستان پاناسونیکتان از هر دو ابزار بهره برد با شعار فقط جنس ژاپنی پیشرفت نمودند.
شما؟!!!!!


no
11
yes
34
جانباز شیمیایی 1
1395/10/12 - 15:20
ادب مرد به از دولت اوست در متن قبلی از الفاظ ناپسندی استفاده کرده اید اقای دکتر مومنی که خواننده خیال میکند شاید شما هم از دسته کاسبان تحریم بوده اید کاش دکترایتان در ادبیات بود همیشه پاسخ را مستدل ومنطقی میدهند نه با الفاظ ناپسند !! شعار بدهید ما اهل اباد کردنیم ویرانی در مرام ما نیست با دوستان رزمنده مهربانتر باشید لقمان حکیم گفت: من سال ها با داروهای مختلف مردم را مداوا کردم...

و در این مدت طولانی به این نتیجه رسیدم که...

هیچ دارویی بهتر از محبت نیست.. کسی از او پرسید و اگر این دارو هم اثر نکرد چه؟

لقمان حکیم لبخندی زد و گفت: مقدار دارو را افزایش دهید...

جواب سلام را با سلام بده

جواب تشکر را با تواضع

جواب کینه را با گذشت

جواب بی مهری را با محبت

جواب دروغ را با راستی

جواب دشمنی را با دوستی

جواب خشم را با صبوری

جواب سرد را به گرمی

جواب نامردی را با مردانگی

جواب پشتکار را با تشویق

جواب بی ادب را با سکوت

جواب نگاه مهربان را با لبخند

جواب لبخند را با خنده

جواب دل مرده را با امید

جواب منتظر را با نوید

جواب گناه را با بخشش

هیچ وقت هیچ کس و هیچ چیز را بی جواب نگذار...

مطمئن باش هر جوابی بدهی...

یک روزی یک جایی یک جوری به تو باز می گردد
فاش لطفا کامل منتشر نمایید


no
31
yes
11
دکتر مومنی- رزمنده
1395/10/13 - 12:25
حکمت 260 امام علی علیه السلام

وفاداری با خیانتكاران نزد خدا نوعی خیانت، و خیانت به خیانتكاران نزد خدا وفاداری است.

فقط اندکی در این حکمت ارزشمند مولای متقیان بیاندیشیم.
و عملکردمان در شعار و عمل با دشمنان را ارزیابی نمائیم.
والسلام علی من اتبع الهدی


Reply
no
6
yes
25
جانباز 40
1395/10/11 - 15:18
با سلام خدمت همه ایثارگران عزیز
آقای بهمنیار در پاسخ به مرقومه بنده، مطالبی را عنوان کردند که بیشتر شبیه به جمله معروف «بدو وقتشه که یه خودی نشون بدی» می‌ماند.
پاسخ ایشون رو به شما ایثارگران عزیز وامی‌گذارم!
با احترام

Reply
no
0
yes
8
مرتضایی
1395/10/15 - 17:09
بنام خدا
امیدوارم این نوشته چندم در این موضوع دوباره سانسور نشود . اقای بهمنیار و رزمنده محترمی که اصرار به تیتر دکتر دارند پاسخ دهند . چه کسانی باعث رفتن پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل شد ؟ چه کسانی امریکا را با گفتن « اینقدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه دانتان پاره شود » عمق دشمنی را در حالی که قدرت سیاسی انان را میدانستیم تهیج نمود . چه کسانی در تحلیهایشاه می فرمودند امکان ندارد جامعه جهانی بانک مرکزی و نفت ما را تحریم کند . که تحریم نمودند . مشکل شما اقایان محدودکردن ذهن خود با شعار است در دولت کذشته با امریکا طرف حساب نبودیم با جامعه جهانی طرف حساب بودیم . بیاییم شعار را کم نموده و به شعور بپوندیم . هشتصد میلیلارد دلار در امدهای نفتی که باقیمت ۱۲۰۰ تومان و تبدیل ان به دلار ۳۶۰۰ تومانی کار چه کسانی بود . چرا نظام عامل از بین رفتن این حجم غیر قابل شمارش از پول را نه تنها محاکمه بلکه از قوای قضایی میخواهد ان را کش ندهد اقای دکتر ساقی یقیننا شما بهتر از حقیر در جریان ثروتهای باده اورده اقایان هستید . ایا فردای قیامت جوابی در این خصوص دارید یا تنها صورت مسئله را در دنیا پاک می کنید شگاف طبقاتی حاصل از همین هشتصد میلیلارد دلار تا ۲۰ سال بشرط دخالت و بازگرداندن ان به بیت المال ‌. که با فرمان کش ندهید . بعید است طول میکشد دکتر رزمنده ایا ان قسمت از نهج البلاغه را نیز خواندید که اگر بیت المال را کابین همسرانشان نموده باشند به بیت المال بر میگردانم خوانده اید . افسوس که نمیشودکفت که در صورت گفتن نیز شما سانسور می کنید پس صبر می کنیم تا پرده ها در همین دنیا بیفتد . ان الله مع الصابرین ۸۰۰میلیلارد دلار*۳۶۰۰=۲۸۸*۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰=۲۸۸ تریلیلارد تومان یعنی ۲۸۸ در مقابلش ۱۲ صفر به تومان . این مقدار در مقابل ایه فمن یعمل مثقال ذره شر یره قرار دهید . زیبا میشود بعد مومنی از ترس بدهی ۵۰۰ هزار تومنی خود در تمام ادعیه هایش میخواند اللهم اقض دین کل مدین و نهایتا به فرزندانش میکوید هرچه پس ان از دارید بدهید شاید خدا تا فردا عمری برایم قرار نداد و انرا در ده قسمت وصیت نامه خود می نویسد . تا خدای ناکرده مومنی که در سختی ها دست او را گرفت نسبت به دیگر عزیزان همرزمش بدبین نشود . وامداری روز جزا جای خود که ترس ان در قالب کلمات نمی گنجد

Reply
no
0
yes
1
مرتضایی
1395/10/21 - 16:20
اقای بهمینار نظرتان در خصوصFatf چیست و چه جریان مخالف برجام بان مخالفت می نماید . مگر انضباط مالی در کشور که به ریال انجام میشود اشکالی دارد و پرداختهای بین المللی در قالب خرید و فروش اقسام معاملات جهانی است . مگر اینکه پولهایی که بنام افراد از کشور خارج میشود از فرد و دولت توضیح خواسته که مثلا مبلغ سه میلیلارد دلار چرا به حساب اقای بابک زنجانی واریز شده و بعضا واریزهای خارج از مرسلات دولت . پولشویی و تطهیر پول فروش سلاح در بازار ازاد و جابجایی مواد غیر قانونی و قاچاق به نفع کشور نیست

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.