03 بهمن 1395/ 23 ربيع الثاني 1438
شناسه خبر : 51044
1395,چهارشنبه 01 دي10:37
اشتراک گذاری در:
عکس روز

درباره حالت اشتغال ها


ایرج رحمانیان ۶۵ % - بنده سوالی داشتم که با توجه به اینکه بنده حالت اشتغال بوده و از طرفی قوانین بنیاد شخص حالت اشتغال را با توجه به اینکه نمیتواند شغل دوم دولتی اختیار کند و بنیاد آن را همچون یک مستخدم دولت دانسته، آیا ارائه مدرک تحصیلی بالاتر میتواند یک یا دو تشویقی ذکر شده را در بر داشته باشد؟

 و از طرفی چرا جانبازان حالت اشتغال از صد درصد امتیازات یک کارمند دولتی برخوردار نیستند؟

ممنون میشم اگه کارشناس حقوقی سایت یا یک فرد مطلع از قوانین پاسخگو باشند.


کد خبرنگار : 20


حالت اشتغال     جانباز     امتیاز                                
Reply
no
0
yes
0
علیپور
1395/10/01 - 13:14
باسلام و ادب با توجه به اطلاعاتی که دارم تازماتیکه جانبازان درحالت اشتغال هستند همانند شاغلین میتوانند مدارک تحصیلی جدید ارایه بدهند وارتقا پیداکنند

Reply
no
0
yes
0
1395/10/01 - 14:12
بله مرتبه عملی رامیتوان با ارائه مدرک جهت افزایش حقوقی کارگزینی رده مربوط

Reply
no
0
yes
0
جانباز
1395/10/01 - 15:04
با سلام جانباز حالت اشتغال میتواند شغل دیگری( دولتی)اختیار کند و دوباره استخدام شود.لطفا از حقوقدان بیشتر مطلع شوید و دیگران هم مطلع کنید.

Reply
no
0
yes
0
بهرام محمدی
1395/10/02 - 23:14
سلام.دوستان آذرما ه مبلغ صدتادویست هزار حقوق جانبازان حالت اشتغال بنیاد البته برای وظیفه ها علتش چیست هرکسی خبردارد باماه هم اطلاعات شو به اشتراک بگذارد ممنون می شیم

Reply
no
0
yes
0
1395/10/04 - 08:27
سلام جناب آقای رحمانیان عزیز شما می توانید به کارگزینی مراجعه نمائید ولی در جواب آن برادر اگر از حالت اشتغال دستگاه دولتی استفاده میکنید دیگه نمی توانید استخدام شوید ولی اگر در ادارات دولتی مشغول خدمت باشید میتوانید همزمان از بنیاد و محل کار حقوق دریافت نمائید به شرط داشتن رای کار افتاده گی ،،، بر اساس اصلاحیه تبصر 2 ماده 39 قانو جامع مراجعه نمائید

Reply
no
0
yes
0
1395/10/04 - 11:40
سلام براساس اصلاحیه تبصره 2 ماده 39 می توانید استخدام شوید و از حقوق بنیاد و محل کار استفاده نمائید می توانید با برادر مجتهد جانباز گرامی در همین فاش نیوز صحبت کنید

Reply
no
1
yes
0
محمد
1395/10/04 - 13:48
با سلام
ببخشید ایا جانبازان حالت اشتغال دولتی از اضافه کار و کارانه نیز برخوردار هستند یا خیر ؟

Reply
no
0
yes
0
ایرج رحمانیان ۶۵%
1395/10/04 - 18:35
ممنون از همه شما عزیزان بنظر میرسه قانونگذار در تبصره ۲ ماده ۳۹ به اشتباه گفته "میگردد" که "نمیگردد" صحیح میباشد ولی باز محال است که یک شخص بتواند درصورت اشتغال در یک دستگاه دولتی دوباره بصورت کامل از بنیاد حقوق بگیرد پس بخاطر همینه که عده ای از دوستان از اجرایی نشدن تبصره ۲ ماده ۳۹ گلایه مند هستند البته منظور ار حالت اشتغال بنیاد آندسته از جانبازان فاقد کار در دستگاه دولتی میباشند که از کار افتاده کلی محسوب شده و سپس حالت اشتغال شده و بنیاد به آنها حفوق پرداخت میکند باز گرفتن دو حقوق کامل بنظر غیر محتمل میباشد و اگر کسی یک حقوق کامل از اداره و حقوق و مستمری دیگر بصورت کامل از بنیاد دریافت میکند لطفا اینجا توضیح دهند که آیا صحت دارد این موضوع در ضمن بنده ازکار افتادگی کلی و حالت اشتغال میباشم و بعید بنظر میرسه بتوان در یک دستگاه دولتی دیگر استخدام شد چون در حکم حالت اشتغال بنیاد شخص مستخدم دولت محسوب میشود و بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری یک شخص نمیتواند همزمان دو شغل دولتی داشته باشد و اگر شخص کارمند است و حالت اشتغال بنیاد میشود ممکن است فقط یک سری فوق العاده های مخصوص ایثارگران شاملش بشود یا حق پرستاری نه یک حقوق کامل.

Reply
no
0
yes
0
1395/10/05 - 10:15
سوال در مورد جانبازان متوفی 40%دارم ایا به ایشان پاداش بازنشستگی تعلق می گیرد؟ ؟ لطفا توضیح کامل بدهید

no
0
yes
0
ایرج رحمانیان ۶۵%
1395/10/05 - 17:31
اگر حالت اشتغال بوده اند با توجه به قانون بنیاد که میگوید اگر شخص قبل از بازنشستگی فوت کند حقوق آن بدون کسر شدن پرداخت میشود تا زمان بازنشستگی پس باید تا ۳۰ سال از گذشتن زمان مجروحیت صبر کرد سپس به بنیاد مراجعه کرد و درخواست سنوات یعنی ۳۰ ماه حقوق را داد.


Reply
no
0
yes
0
جانباز60
1395/10/07 - 00:23
باسلام اینجانب قبل ازگرفتن درصدجانبازی حدود12سال سابقه بیمه داشته ودرسال 88 چونکه درکار پاک سازی میدان مین تخریب چی بودم که جانبازشدم حال حالت اشتغال بنیادهستم ولی از بیمه تامین اجتماعی نتوانسم استفاده بکنم چون که مسئول اداری بنیاد میگفت که نمشه استفاده کردازسروران تقاضا دارم که راهنماییی کنند چطور میتوانم ازبیمه حقوق بگیرم یااین 12 سال به سنواتم اضافه کنم ضمنا کمیسیون ازکار افتادگی رفتم ولی دیگرپیگیرش نشدم حتی ماده38هم بهم تعلق نگرفت وبااین60درصد1200 حقوق میگیرم که بامشکلاتی که دارم مبلغی نیست عاجزانه درخواست دارم راهنمایی کنیدکه چطورمیتوانم ازحقوق تامین اجتماعی استفاده کنم ایا میشود استفاده کرد راهنمایی کنید.اگرقانون یاماده ایی که هست اطلاع دهید چونکه میتوانم ازکارافتادگی بیمه بگیرمم .

no
0
yes
0
جانباز
1395/10/09 - 20:11
با سلام تا جایی که من اطلاع دارم شما می توانید از تامین اجتماعی هم حقوق مجزا دریافت کنید چرا که تامین اجتماعی یک صندوق جدای دیگری است که شما قبلا حق بیمه پرداخت کرده اید و می توانید باز حق بیمه پرداخت کنید تا سابقه تان کامل شود اگر بخواهید با حد اقل سابقه درخواست بازنشستگی بدهید باز دقیق نمی دانم دقیقا باید چند سال سابقه داشته باشید ولی فکر کنم حداقل 15 سال باشد و60 سال سن شاید هم 55 سال سن باشد چون که شما ایثارگر هستید برای اطلاع دقیق می توانید قوانین تامین اجتماعی را مطالعه نمایید حقوقی که الآن دریافت می کنید مربوط به ایثارگریتان است و هیچ ارتباطی با تامین اجتماعی ندارد ولی باید سه سال دیگر حق بیمه پرداخت کنید و سپس درخواست بازنشستگی بدهید و داشتن شرایط سن 55 یا 60 حتی می توانید استخدام شوید و حق بیمه از آن طریق پرداخت شود برای استخدام هم هیچ گونه منعی ندارید برای اطلاع دقیق تر با دوست عزیزمان آقای مجتهد که اشراف کامل به قوانین دارند مشورت کنید التماس دعا


Reply
no
0
yes
0
جانباز۶۰
1395/10/13 - 23:25
خدمت سرور عزیزم جناب اقای مجتهد ..باسلام وعرض ادب اینجانب تا سال ۸۸حدود ۱۲سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته ام ودرسال مذکور به دلیل اینکه تخریب چی بودم ودر کار پاک سازی میدان مین مشغول بودم وبه درجه جانبازی رسیده که درحال حاضر ازحالت اشتغال بنیاد حقوق میگیرم ومتاسفانه مبلغ کمی هم میدهند بفرمایید که چگونه میتوانم از این مدت بیمه ای که دادم استفاده کنم ضمنا کمیسیون ازکار افتادگی رفته و۶۱در صد گرفته ام وبه خاطر اعصاب روان ماند یاد اوری شود قبلا مسعول اداری بنیاد شهرم میگفت صبر کن تا ماده ۳۸اجرا شود شاید حقوقت تعغیر کرد اما به اینجانب تعلق نگرفت حال چگونه میتوانم از تامین اجتماعی بابت این چند سال حقوق بگیرم ایا اگر ازکار افتادگی تامین اجتماعی بگیرم به حالت اشتغال بنیاد ربطی دارد یا نه لطفا راهنمایی کنید چونکه توانایی کار راندارم وبا ۵نفر عاعله به سختی زندگی میکنم چکار باید کرد اگر راهنمایی بفر مایید ممنون شما سرور عزیز هستم

Reply
no
0
yes
0
جانباز حالت اشتغال جهادگر
1395/10/24 - 21:09
سلام جانباز حالت اشتغال هستم بعد از صدور رای در دستگاه ماندم وبه کار ادامه دادم چون حقوقم همش می رفت جای وام های دریافتی ام مجبور شدم برای اضافه کار وماموریت وگذران زندگی به کارم ادامه دهم آیا مستحق حقوق حالت اشتغال هستم اگرهستم از کجا دستگاه محل خدمت یا بنیاد شهید به استناد چه ماده ای لطفا راهنمایی فرمایید





نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.