01 ارديبهشت 1397/ ۰۵ شعبان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 51150
1395,دوشنبه 06 دي12:05
اشتراک گذاری در:
عکس روز

درصدها هم آلام جانبازان را مرهم نشدند!


ایرج رحمانیان ۶۵%- اگرچه همه ما می دانستیم چه سرنوشتی داریم ولی اینطور نبوده که کسی با خواسته خودش خواهان شهادت یا مجروحیت یا اسارت باشد! متاسفانه بنیاد به ایثارگران از منظر درصد نگاه می کند نه عمل صالحی که ایثارگران انجام داده اند!

 امروز بنیاد مجروحان را به سه دسته تقسیم کرده: زیر ۲۵ درصد و از ۲۵ تا ۶۵ و ۷۰ درصد به بالا و جالبه گروه اول از حقوق و مزایای بنیاد بصورت ناقص و بعضا بسیار ناچیز بهره مند می شوند و گروه دوم در حد متوسط و گروه سوم بصورت افراطی (افراطی نسبت به دو گروه قبل) درسته جانبازان ۷۰ درصد مخصوصا ویلچر نشین در ظاهر می بینیم وضع بهتری دارند ولی درد و رنجشان را نباید فراموش کنیم و مستمری بنیاد کفاف رفاه آنان را نمی دهد.

 در شان یک جانباز ۷۰ درصد نیست که اعضای خانواده مراقب آن باشند ولی چه کنند که حق پرستاری این عزیزان حتی برای یک شیفت کاری پرستار متخصص یا مراقب کفاف نمی دهد و از طرفی جانبازان درصد پایین شاید از نظر جسمی کمی بهتر باشند ولی این بی توجهی و هیچ انگاری آنها دارد فکر و روان این عزیزان را دچار مشکل می کند و نقش خودرا به عنوان مجروحانی که درصد پایین دارند یا رزمنده هستند در دفاع از کشور کمرنگ می بینند.

 جانبازان گروه دوم یعنی ۲۵ تا ۶۵ نزد مسئولان بنیاد یکسان هستند بعضا دیده شده جانباز ۳۵ با ۶۵ از یک مستمری و امتیاز برخوردارند ولی ۳۰ درصد اختلاف درصد وجود دارد و سوال بنده از مسئولان بنیاد این هست که چه حکمتی در ۲۰ و ۲۵ درصد است که یکی محروم از امکانات و دیگری صاحب امتیاز میباشد یا اگر ملاک رسیدگی به گفته خود مسولان بنیاد درصد میباشد پس چرا این همه افتراق باید بین جانباز ۶۵ و ۷۰ درصد باشد! چرا درجایی با ۳۰ درصد اختلاف بین دو مجروح حقوق و مزایا یکسان است و در جای دیگر بخاطر اختلاف ۵ درصد بین دو نفر یکی از آنها باید بالای ۱۰۰ درصد مزایا داشته باشد!

 پس میبینیم که بر خلاف گفته های مسئولان بنیاد، درصدها هم ملاک مناسب و عادلانه ای برای رفع مشکلات ایثارگران نیست. بنیاد در اصل باید یک حقوق و مستمری مناسب و کافی بدون احتساب درصد برای همه خانواده های ایثارگران در روز اول مجروحیت در نظر می گرفت و سپس با توجه به میزان مجروحیت حق پرستاری را به اندازه نیاز پرداخت می کردند که مشکلات معیشتی برای کسی بوجود نیاید.

 امروز یک جانباز ۷۰ درصد شاید یک مستمری ۴ میلیون تومانی بیشتر نداشته باشد که این مستمری هم خیلی از کارمندان دولت بدون تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت دریافت می کنند. آیا این بوده حالت اشتغال بنیاد و رسیدگی به ایثارگران؟! یقینا امروز همه ایثارگران از مدیریت ناقص بنیاد ناراضی بوده و آثار مخربی که این بی توجهی بر کشور برجا گذاشته خطراتش از هر چیز دیگری بیشتر است.

 زیرا فرهنگ ایثار و شهادت را که ارج ننهادند هیچ بلکه کشور را در برابر تجاوزات کشورهای خارجی آسیب پذیر و بی دفاع کردند هزینه هایی که باید خرج ایثارگران میشد. در دولتهای پیشین خرج مافیای اقتصادی و رانت برخی دولتمردان قرار گرفت و ثروت کشور به بهانه آبادانی و استقلال کشور در کشورهایی خرج شد که امروز می بینیم همان کشورها مارا تهدید می کنند یا پول هایی که حق ایثارگران بود که حداقل درد و رنجشان از جنگ کمی التیام بخشد. مسئولان بی فکر ما در تجارت با کشورهایی هدر دادند که امروزه همان دشمنان سابق و حامی صدام در جنگ براحتی مارا بوسیله ابزاری همچون وتو و ترساندن از بند ۷ شورای امنیت و مصوبات شورای امنیت مردم مارا زیر فشارهای اقتصادی دارند خورد می کنند و همچنان اکثر مسئولان ما بجای رفع مشکلات داخلی به فکر مدیریت اموال نامشروع خود در کشورهای دیگر هستند و اینجا به ما از استقامت و تحمل مشکلات می گویند و از طرفی همسران خود را برای زایمان به کشورهایی میبرند که مدام از ٱنها بدگویی می کنند و این بخش کوچکی از داستان امروز ایثارگران و مردم ما هست.


کد خبرنگار : 20


جانبازان     امکانات     درصد                                
Reply
no
1
yes
6
جانباز زير 25
1395/10/06 - 12:43
احسسسسسسسسسسسسسسنت

Reply
no
0
yes
8
مشکانی
1395/10/06 - 13:12
سلام ودرودبه اقای رحمانیان عزیزکه توانست تمامی مشکلات امروزه ایثارگران وبخصوص مارزمندگان که ازیادهارفته رابیان نمود.وبگفته خودش این گوشه ای ازمشکلات امروزمردم وایثارگران وجانبازان گرامی مااست .چرامسولین باگذشت30سال هنوزنمیخواهندمشکلات پیش روافتاده همه جانبازان ورزمندگان رامرتفع سازند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آقای رحمانیان عزیزازجنابعالی تقاضادارم بیشترازدرددل مارزمندگان ازیادهارفته بنویس چون28سال استکه درحق مااجعاف شده وداردمیشود.دلیل اینهمه تبعیض علیه مارزمندگان چیست؟چراهیچ یک ازمسولین نمیخواهندماراهم جزبقیه بدانندوحق وحقوق پامال شده یمان رابه خودمان برگردانند؟حتما مسولین همه چیزرامیداننداماخودشان رابه خواب غفات زده انداینگارکه مانمیدانیم .ظلم ازاین بیشتردرحق رزمندگان وجانبازان زیر25درصدها؟؟پس لطف کنیدبدادماهم برسیدچون هیچ یارویاوری نداریم تاازحق مارزمندگان دفاع کنند.....رزمنده دردمند27ماه جنگ مشکانی

Reply
no
0
yes
6
مشکانی
1395/10/06 - 13:25
این ماده وتبصره هاکی به واقعیت می پیوندد؟ آیاروزی میشودکه مارزمندگان وجانبازان زیر25درصدهاهم مشکل معیشتی وبخصوص درمانی نداشته باشیم؟ د: بهره مندی از انشعاب رایگان آب، فاضلاب، برق و گاز برای یک بار.

ه: ادامه تحصیل فرزندان مشمول این ماده در مدارس شاهد و ایثارگر و کمک به ارتقا سطح بنیه علمی آنان.

و: بهره مندی از سهمیه کنکور ورودی دانشگاه های دولتی و آزاد اسلامی برای فرزندان رزمندگان (با سابقه حداقل 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه می باشد.(

ز: اعطاء سهمیه عمره مفرده.

ح: بهره مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر برای فرزندان شهداء ، رزمندگان و جانبازان و آزادگان شاغل در دستگاه های موضوع ماده 2 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ) این بند شامل خانواده و فرزندان ایشان نمی گردد.(

ط: اعطای نشان ملی قهرمان دفاعی و ایثار به رزمندگان واجد شرایط )دستورالعمل اجرایی این موضوع توسط ستاد کل نیروهای مسلح تهیه، تصویب و ابلاغ می گردد.(

تبصره: در استفاده از کلیه امتیازات فوق فرزندان شهداء و آزادگان و جانبازان بیست و پنج درصد) 25 %( و بالاتر در اولویت هستند.

ماده- 104

در ماده 1زیر ماده 104 آمده است: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است در طول برنامه، سالیانه نسبت به ارائه تسهیلات مسکن با سود 4 % به تعداد پنجاه ) 50 ( هزار نفر به رزمندگان دارای حداقل 6 ماه سابقه جبهه وجانبازان کمتر از 25 % جانبازی و آزادگان زیر 6 ماه اسارت که فاقد مسکن ملکی می باشند از طریق بانک های عامل اقدام نماید. مابه التفاوت سود مذکور تا سقف نرخ مصوب نظام بانکی توسط دولت تامین و به بانک های عامل پرداخت می شود. ) تعیین اولویت و نحوه معرفی افراد واجد الشرایط به موجب دستور العمل ستاد کل نیروه///بااین حساب مارزمندگان بایدهمچنان چشم انتظاراینهمه ماده وتبصره بمانیم تاشایدروزی شکل اجرایی بخودبگیرد.کی خدامیداند....رزمنده بدون دفترچه بیمه درمانی وحقوق مشکانی وهزاران مشکانی دیگردراین کشوربزرگ

Reply
no
0
yes
3
احدی از اردبیل
1395/10/06 - 14:10
کارمندجهاد سازندگی در سال 62 بودم که به علت عوارض ناشی از جنگ نتوانستم به کارم ادامه بدهم مسئولین جهاد گفتند یک در صد از ارتش بگیر تمام حق وحقوقتان را بدهیم نه ارتش درصد داد نه جهاد حق وحقوق .وگناهم این است که در زمان جنگ صادق بودم .

Reply
no
0
yes
7
حانباز 20 درصد
1395/10/06 - 14:22
اخواهش میکنم مسولین محترم بنیاد و .... دیگر مسولین عزیز به این جمله زیبا اقای رحمانیان به معنای واقعی ... توجه فرمایند واینقدر بین ایثارگران تفاوت قایل نشوند :
گرچه همه ما می دانستیم چه سرنوشتی داریم ولی اینطور نبوده که کسی با خواسته خودش خواهان شهادت یا مجروحیت یا اسارت باشد! متاسفانه بنیاد به ایثارگران از منظر درصد نگاه می کند نه عمل صالحی که ایثارگران انجام داده اند!

Reply
no
0
yes
5
مرتضی خاکپور
1395/10/06 - 14:25

...

بالاخره یک نفر با سواد از بین ایثارگران عزیز پیدا شد ؟!

...Reply
no
0
yes
1
محمد
1395/10/06 - 14:26
سلام آقای رحمانیان من هم 65درصد هستم باحق پرستاری 568هزارتومان -جدیدا حق پرستاری برج 9 انگار812هزارتومان شده شما هم همینطورید -اصلا نمیدونید حق پرستاری 65درصدیها حقدر باید باشه

no
0
yes
3
ایرج رحمانیان ۶۵%
1395/10/06 - 21:33
سلام دوست عزیز بنده هم به انداره شما حق پرستاری میگرفتم یعنی ۰/۷ یک حق پرستاری کامل و این بر خلاف ماده ۲۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران بود که در متن قانون خود گفته است به جانبازان ۵۰ درصد به بالا و جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان و اخیرا در ماده ۵ الهاقی که گفته است به جانبازان دارای محدودیت جسمی و حرکتی بر اساس حداقل دستمزد کارگران که ۸۱۲ هزار تومان در سال ۹۵ است حق پرستاری پرداخت شود باید با صبر و بردباری و بر اساس همین قانون جامع از مسولین بنیاد درخواست حق خودرا داشته باشیم هنوز هستند افراد شرافت مندی که دلواپس ایثارگران هستند و سعی در رفع مشکلات ایثارگران دارند اگرچه آنها را نمیشناسیم ولی به شرافتشان درود میفرستیم.


Reply
no
0
yes
1
جانباززیربیست وپنج
1395/10/06 - 14:30
درودخدابربرادرعزیزوشهیدزنده جناب رحمانیان که براستی حق مطلب راادافرمودند.ان شأاله فرمایشات حضرتعالی پیامی برای مسؤلین بی دغدغه کشورخصوصأبنیادامورایثارگران باشداگرگوش شنوادارند.ولی جناب رحمانیان اینهاازرهبرمعظم هم نمیشنوندچه برسدبه جامعه روبه استهلاک ایثارگران.خداهمه راچشم بیناوگوش شنواعنایت کند.

Reply
no
0
yes
4
بسيجي دوطلب 70%
1395/10/06 - 15:29
اينجانب با 70% جانبازي : بنياد شهيد و امور ايثارگران از سال 83 حقوق حالت اشتغال منو به خاطر استخدام قطع كرده و با توجه به موضوع تبصره الحاقي ( مصوب 1375/09/07) و همچنين اصلاح تبصره 2 ماده 39 قانون خدمات رساني به ايثارگران هنوز كه هنوز است دو باره بر قرار نكرده ؟؟

Reply
no
0
yes
0
بازنشسته جانباز
1395/10/06 - 16:32
جانبازانی هستند که بادرصد 25 که ز ابتدا شاغل بودند سپس مجروح شدند. وبیش از 2 دهه کار دولتی کردند وبه علت ناتوانی وفشار جراحت عصبی و... خانه نشین وحتی با داشتن مدرک دانشگاهی کمتر از یک کارمند عادی هم می گیرند 1/800تومان در ماه .
با فرزندان دم بخت وفارغ التحصیل دانشگاهی اما بیکار که متحمل ناراحتی وفشار ها ....
.با تمام این موارد مسولیت امورات خانه وبیرون وحتی تهیه دارو ودرمان وکار های پدر را به دوش می کشند .


Reply
no
0
yes
2
1395/10/06 - 17:19
این بی انصاف ها امدند برای فرزندان 25 درصد به بالا حقوق وضع کردند ولی برای جانبازان زیر 25 درصد هیچی در نظر نگرفتند بغد میاییند دم از رفع مشکلات جانبازان می زنند

Reply
no
0
yes
3
جانباز اعصاب و روان
1395/10/06 - 17:49
چرا مسئولين مانند همين برادر جانباز 65 درصد جناب رحمانيان فکر نميکنند و خيلي راحت درد و مشکلات ايثارگران را حل نمايند .... پس نتيجه ميگيريم اينها نمي خواهند رسيدگي کنند چون بار مالي دارد .... درست است اين امنيتي که امروز همه مردم و مسئولين لذت انرا مي برند بايد هزينه آن را (رسيدگي به مجروحين جنگ )پرداخت نمايند .... ولي متاسفانه دارند دبه ميکنند ... براي کوچکترين خدمت به ايثارگران و يا دادن درصد به جانبازان مو را از ماست بيرون ميکشند که نکند جانبازي زير 25 درصد بشود 26 درصد ...
اما از طرف ديگر ميليارد ميليارد اختلاس و دزدي ميشود ولي اينها دقت لازم را ندارند که قانون سفت و سخت براي ان بنويسند فقط زورشان به جانبازان و رزمنده ها ي بي نوا ميرسد.... اخر هم زير 400 فيلتر بنياد و شوراهاي مجلس و عاقبت که مجلس تاييد ميکند تازه بعد شوراي نگهبان که ...
بخدا اين رسمش نبود که بسر رزمنده ها و جانبازان اورديد مثلا :در کمسيون پزشکي اورده اند جناغ زير دنده سوم و چهارم درصورت شکستن يک چهارم درصد دارد و صورت ترک خورده يک هشتم درصد ... يا ديسک کمر بين مهره ششم و هفتم سه دهم درصد دارد و ديسک بين مهره اول و سوم يک دهم درصد و الي اخر
اگر اين قانون دادن درصد به جانبازان منتشر شود انوقت مردم کشور خواهند فهميد که دولت چقدر از اموال مملکت نگهداري ميکند و حواسشان جمع است ...
التماس دعا

Reply
no
0
yes
1
اسماعیل
1395/10/06 - 19:08
سلام .نمیدانیم تا کی باید یکی به میخ بزنید ویکی توسر جانبازان .بس بس بس هر روز شاهد بشهادت رسیدن این عزیزان هستیم نکنه منتظرید بعداز ... مصوبه ها را تصویب کنید.مسئولان ‌محترم این هم برنامه ششم توسعه چه گلی به سرجانبازان زده اید وقتی سیاست بنیاد براین است که هیچ جانبازی را۲۵درصد نزنید تا بار مالی کم شود ازاین بهتر نخواهد شدهمه روز بروز پیرتر میشوندبیماریشان بیشتر ما باسی سال قبل هیچ فرقی نکردیم بماند بعضز ازما جوانتر هم شدیم عینا که هر چه به مازیر ۲۵درصدی ها ندادند سهم...بهتر.لااقل هزینه تحصیل فرزندانمان را کم کنید سهمیه نمیخواهیم .خسته شدیم انقدر گفتیم کسی نشنید

Reply
no
0
yes
0
ناصررضایی مانیزانی
1395/10/06 - 19:24
سلام جانبازموجی روحی روانی که دچارانواع امراض روحی وجسمی بوده طی این سالهاتوان تشکیل پرونده نداشته واحدی هم ازاوعیادت نکرد که راهنمایی کنه دنبال صورت ثانحه برودایامسولی جوابگوی۳۰سال زجرکشیدن جانبازی که سنش ۵۳ساله پیدامیشودازمسولین میخوام کمی فکرموجی روانی های دردکشیده باشن

Reply
no
0
yes
2
مشکانی
1395/10/06 - 21:49
طرح اعطاء مستمری به رزمندگان معسر و بازماندگان آنها در کمیسیون تلفیق تصویب شد.


فاش نیوز - طرح اعطاء مستمری به رزمندگان معسر و بازماندگان آنها در کمیسیون تلفیق تصویب شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، دکتر غلامرضا شرفی عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با اعلام این خبر اظهار داشت بر اساس این طرح به رزمندگان معسر و بازماندگان آنها ماهیانه مبالغی به عنوان مستمری پرداخت خواهد شد.

وی گفت بر اساس این طرح به رزمندگان معسر و بازماندگان آنها که شاغل نیستند و از جایی مستمری دریافت نمی کنند و تحت پوشش هیچ نهادی قرار ندارند مبلغی به عنوان مستمری بر مبنای حداقل حقوق مصوبه وزارت کار ماهیانه پرداخت خواهد شد.//پس این تبصره ها وماده هاکه تصویب شدندکی شکل اجرایی بخودمیگیرند؟آیابازهم نیازبه انتظار28ساله است؟اگراین چنین است لطف کنیدهمین الان اعلام کنیدکه ماهیچ گونه خدماتی به رزمندگان وجانبازان زیر25درصدهانمیدهیم چون مارزمندگان انقدرعمرنداریم که باز28سال دیگردوام بیاوریم .چرا28سال استکه مسولین مارزمندگان رابازیچه دست خویش قرارداده اند/؟یک روزبرچسب معسرمیزنندروزدیگرسندراهبردی تصویب میکنندوووووووووووآخرش هم هیچ به بهانه بارمالی بایک کلمه بنام حذف حذفمان میکنند.پس چرانمایندگان اینهمه ماده وتبصره مینویسند؟مگرنمایندگان هرساعت خدادتومان حقوق میگیرندتالایحه ای بنویسندبعدتصویب کنندبعدچندوقت مراحل قانونی که قانونی برای مارزمندگان نیست ازدورگردونه حذفمان میکنندآخرچرا؟

Reply
no
1
yes
4
محمدرضا
1395/10/06 - 23:47
سلام صدای ناله ها و دلنوشته هایتان را در شبکه افق ساعت ده هر شب در برنامه جهان آرا دیدم و شنیدم.
احسنت این یعنی بیداری یعنی بیزاری از هر گونه ظلم و بیداد.
آفرین آخر این دادنامه ها فجر است.

Reply
no
0
yes
2
جانبازجنگ وجنگ وجنگ
1395/10/07 - 01:09
پایان شب سیه صبح سپیداست.

Reply
no
8
yes
0
محمد 45
1395/10/07 - 13:22
بهترین را این است هرکدام ازما به حق خود قانع باشیم اگربخواهیم بهانه تراشی کنیم بی شک همه جابی عدالتی است ولی وقتی مثلا قانون است نمره 9 با 10فرفی دارند آنهای که یک کلاس درس خواندند می فهمند

no
0
yes
0
محمدرضا
1395/10/08 - 17:54
سلام درصد نسبتا خوبی گرفتی یادی از ما برادرانت کردی؟
ما در یک جبهه بودیم و حتی آب قمقمه خودمان را به دیگران هدیه می دادیم؟


Reply
no
0
yes
8
1395/10/07 - 16:13

.همه ایثارگران از جانبازان با هر درصدی 0تا 100 درصد /ازادگان که رزمندگان که وجه مشترک همه ایثارگران هستند .
علاوه بر کهولت وسالمندی ومجروحیت به نسبت شدت ونوع جراحت دارای درد وبیماری عدیده هستند .
واقعیت ملموس این است که امرا ر ومعاش وحقوق /اساسی ترین مشکل همه این محترمان است.
البته در بودجه اتی برای رزمندگان وجانبازان فاقد شغل لحاظ شده وامید به اینکه این امر محقق گردد .


Reply
no
0
yes
0
محمدظاهرحائری
1395/10/08 - 21:37
جانباز بسیجی ۱۵٪هستم در گردانی خدمت می کردم کهدرمنطقه کردستان مجروح شیمیایی شدم واز افرادی هستم که اکثربچه هایی که بامن بودندبالای ۲۵٪هستند فقط من که می خواستم قانونی به حقم برسم ایاگوشی هست که حرفهای من راگوش کند وجوابگو باشد یابه حقم نرسیدم یابقیه دوستان ازحقشان بشتر گیرشان امد

نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.