30 خرداد 1397/ ۰۶ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 51153
1395,دوشنبه 06 دي15:09
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تبصره هایی که دردی دوا نمی کنند!


مشکانی- حال بیا و ازبین اینهمه ماده و تبصره سر دربیار و بدان که کدامین ماده وتبصره به درد ما رزمندگان و جانبازان زیر25 درصدها می خورد. به خدا آدم گیج می شود اینقدر ماده وتبصره می نویسند تا ندانی که چی به چی است!

 تبصره برای مشمولین ماده مذکور که با استفاده از هر نوع تسهیلات، اشتغال زایی نموده و دارای طرح کارآفرینی و خود اشتغالی باشند که اشتغال آنان صرفاً از طریق طرح تامین شده باشد دستگاه های صدر ماده به مدت پانزده 15 سال صددرصدحق بیمه مربوطه را تامین و پرداخت نمایند.

 در ماده 5- تاکید شده است: جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر آزادگان و فرزندان شهداء و رزمندگان با سابقه حداقل 12 ماه جبهه (به شرط عدم بهره مندی از حقوق و مستمری از دستگاه ها یا شرکت های خصوصی و بیمه های اجتماعی) دارای مشاغل آزاد به میزان دو ونیم برابر معافیت های مالیاتی افراد عادی از مزایای معافیت مالیاتی در طول اجرای برنامه برخوردار می شوند.

 در ماده 6 نیز آمده است: سازمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلفند نسبت به تأمین و پرداخت صددرصد هزینه بیمه عمر و حوادث والدین، همسر و فرزندان شهداء، جانبازان و آزادگان فاقد پوشش بیمه عمر و حوادث اقدام نمایند.

 تبصره: میزان تعهدات قرارداد مربوط به این ماده نباید از حداقل یک دوم) - 12 ( دیه سال قرارداد) کمتر باشد.
7 . دولت مکلف است به منظور حمایت و تجلیل از رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه دارند و جانبازان کمتر از ) 25 % جانبازی و آزادگان با کمتر از شش ماه سابقه اسارت و برای خانواده آنان تسهیلات رفاهی، معیشتی، بهداشتی، درمانی و فرهنگی به شرح زیر ارائه نماید.

الف: پرداخت حداقل 30 % هزینه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی، دوره های شبانه دانشگاه های دولتی، دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه های مورد تایید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صرفاً برای فرزندان رزمندگان با 12 ماه و بالاترسابقه حضور داوطلبانه.
ب: بهره مندی رایگان از خدمات مراکز فرهنگی عمومی و ناوگان حمل و نقل شهری و بهره مندی رایگان از خدمات آرامستان های وابسته به شهرداری ها و سازمان اوقاف و امور خیریه
ج: معافیت از پرداخت 30 % هزینه از طریق هر یک از شرکت های دولتی و خصوصی هواپیمایی، ریلی و دریایی در سفرهای داخلی و عتبات عالیات.
د: بهره مندی از انشعاب رایگان آب، فاضلاب، برق و گاز برای یک بار.
ه: ادامه تحصیل فرزندان مشمول این ماده در مدارس شاهد و ایثارگر و کمک به ارتقا سطح بنیه علمی آنان.
و: بهره مندی از سهمیه کنکور ورودی دانشگاه های دولتی و آزاد اسلامی برای فرزندان رزمندگان (با سابقه حداقل 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه می باشد.)
ز: اعطاء سهمیه عمره مفرده.
ح: بهره مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر برای فرزندان شهداء ، رزمندگان و جانبازان و آزادگان شاغل در دستگاه های موضوع ماده 2 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ( این بند شامل خانواده و فرزندان ایشان نمی گردد.)
ط: اعطای نشان ملی قهرمان دفاعی و ایثار به رزمندگان واجد شرایط  (دستورالعمل اجرایی این موضوع توسط ستاد کل نیروهای مسلح تهیه، تصویب و ابلاغ می گردد.)
تبصره: در استفاده از کلیه امتیازات فوق فرزندان شهداء و آزادگان و جانبازان بیست و پنج درصد 25 % و بالاتر در اولویت هستند.

خواهشا" به جای اینهمه کاغذبازی بعد از28سال بیایید برای یک بارهم که شده مشکل رزمندگان و جانبازان زیر25درصدها را حل کنید. چرا مسئولین نمی خواهند رزمندگان را جزبقیه بدانند. مشکل کارکجاست؟ حتمامشکل اصلی این است که ما رزمندگان ازنظرظاهری سالم ازجنگ برگشتیم. امااین رابدانیدازداخل پاشیده شده ایم. این راقبول کنید.

 چرا نمی خواهید زحمت ما رزمندگان داوطلب را که 27ماه داوطلب جنگیدیم جبران کنید؟؟؟ لطفا به داد رزمندگان بدون مدافع هم رسیدگی کنید. %%%%%%%%%درضمن دوستان خبرندارید. چراکمک معیشت آذرماه واریز نشده؟؟؟

رزمنده دردمند و داوطلب27ماه جنگ حتی بدون دفترچه بیمه درمانی
 


کد خبرنگار : 20


تبصره     ایثارگران     رزمندگان                                
Reply
no
1
yes
3
مرتضی خاکپور
1395/10/06 - 16:34

...

همه ضد بچه های جبهه و جنگ است .

و ماهرانه طراحی شده است .

که رزمندگان و جانبازان بالاخص ۵% را از بنیاد شهید بیرون کنند ؟!

و فقیر و درمانده سازند .

دشمنی شدیدتر از این امکان نداشت .

و این همسویی با براندازان دارد .

و نابودی فرهنگ ایثار و شهادت را امغان داشت .

و اقتصاد و سیاست را هم .

...Reply
no
0
yes
1
مرتضی خاکپور
1395/10/06 - 16:45

...

خودت نوشتی ماده ۲ خدمات ایثارگران :

بچه های جبهه و جنگ را که ایثارگر نمی دانند ؟!

بنابراین هیچ کدام از تبصره و نر و ماده برای رزمندگان و جانبازان

بالاخص ۵% نیست ؟!

و رزمنده ستیزان ۳۰ سال زحمت کشیدند و قانون نوشتند :

و رزمندگان و جانبازان را از بنیاد بیرون کردند ؟!

براز حمایت از حقوق و معیشت بچه های جبهه و جنگ بالاخص ۵% :

باید زلزله شود تا به عمل در آید ؟!

خدا :

سونامی برسان ؟!

...Reply
no
0
yes
1
یوسف
1395/10/06 - 17:12
احسنت بشما برادر عزيز جانباز اقاي مشکاني
واقعا درد دل همه جانبازان و رزمنده ها را بيان فرمودي . خدا عاقبت کار را بخير و مصلحت بدارد....

Reply
no
0
yes
1
رزمنده
1395/10/07 - 17:38
اسلام جان من امروز بنیاد شهر مان بندو تبصره ها رو گفتم یکی از کارمندا میخندید میگفت اینها حرف خالیه نوشته حارو منظو ر گواهی جبهه رو ببر نونوایی 2 تا نان نمیدن دیدم راست میگه بنده خدا78

Reply
no
0
yes
1
محسن ناطق
1395/10/09 - 12:43
سلام ، جانباز 65 درصد محترمی را میشناسم که بعلت دریافت حقوق ماهیانه معادل حداقل حقوق مجبور شده مغازه ای اجاره کند و با کمک دوستانش قدری درآمد کسب کند اما ناگهان سازمان امور مالیاتی حدود 20 میلیون تومن مالیات یکساله برایش تعیین کرده است.
مسئولان نظام روی خون شهیدان و درد و رنج ایثارگران کاخی ساختند که آنچنان سرگرم دیوارها و پنجره هایش شدند که افسوس و آه تمام مردم را به آسمان رساندند. رزمنده ای که تمام مدت دفاع مقدس در جبهه بودند چنان فراموش شدند که انگار هیچ جنگی نبوده و ایثارگران خواب و خیالی هستند که در نظر مسئولان تبدیل به کابوسهای شبانه شدند.
ما هم وعده های الهی را فراموش نکردیم و بی صبرانه در انتظار تحقق وعده های الهی هستیم.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.