31 خرداد 1397/ ۰۷ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 51155
1395,سه شنبه 07 دي16:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز

افزایش بودجه مناطق جنگی در برنامه ششم


عضو کمیسیون تلفیق مجلس توجه ویژه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته مناطق عملیاتی دفاع مقدس را از ویژگی های مثبت برنامه ششم توسعه کشور دانست.

افزایش بودجه مناطق جنگی در برنامه ششم

فاش نیوز -  عضو کمیسیون تلفیق مجلس، توجه ویژه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته مناطق عملیاتی دفاع مقدس را از ویژگی های مثبت برنامه ششم توسعه کشور دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، «غلامرضا شرفی» نماینده ایثارگرمردم ابادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات مجلس شورای اسلامی به صورت سه شیفته برای رسیدگی به لایحه برنامه توسعه کشورخاطرنشان کرد: به منظور جبران عقب ماندگی های استان های درگیر در جنگ تحمیلی درجنوب و غرب، سالیانه 10 درصد افزایش بودجه در لایحه برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی کشور درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش 18 لایحه تحت عنوان بخش سیاسی دفاعی و امنیتی در ماده 128 امتیازاتی برای این مناطق درنظر گرفته شده است تاکید کرد:بر اساس بند الف ماده 128 برای جبران عقب ماندگی استان های مناطق عملیاتی دفاع مقدس، ستاد کل نیروهای مسلح موظف شده است تا محدوده مناطق عملیاتی این مناطق را تا پایان سال اول برنامه در سال 1396 به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه بایستی ارزیابی جامعی از وضعیت توسعه یافتگی زیرساختهای این مناطق تا سطح شهرستان را  تهیه کند اظهار داشت:بر اساس تبصره "ج" ماده 128 دولت موظف شده است، ردیف متمرکزی را درقوانین بودجه سنواتی برای جبران عقب ماندگی ها و ارتقاء شاخص های برخورداری مناطق موضوع این ماده اختصاص دهد.

شرفی تاکید کرد: این افزایش باید به گونه ای درنظر گرفته شود که سالانه ده درصد افزایش یافته و به سطح متوسط شهرستانهای برخوردار کشور برسد.

به گفته عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است حداقل سالانه بیست و پنج درصد نسبت به لایروبی اروندرود و توسعه سواحل آن در طول اجرای برنامه اقدام نماید.

نمایتده مجلس دهم توجه به شاغلین در مناطق عملیاتی دفاع مقدس را یکی دیگر از ویژگی های برنامه ششم توسعه دانست و افزود: به همین منظور در لایحه برنامه ششم توسعه سازمان برنامه و بودجه موظف شده است امتیازاتی درنظربگبرد.

شرفی با اشاره به ماده 176 استخدامی کشور اظهار داشت:در این لایحه توجه ویژه ای به ساکنان مناطق هشت سال دفاع مقدس در دوران جنگ تحمیلی شده است به طوری که اگر حقوقی از آنها در خصوص فوق العاده شغل و این گونه موارد نادیده گرفته شده است برای آنها لحاظ شود.

نماینده جانباز 50 درصد مجلس دهم تاکید کرد:دولت باید اعتبار لازم  برای اعمال سقف فوق العاده پیش بینی شده در بند "یک "ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان شاغل در این مناطق را از سال اول برنامه تأمین و اعمال کند.

نماینده مردم استان خوزستان خاطرنشان کرد: سازمان مکلف است نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلین مناطق عملیاتی دفاع مقدس برابر جداول و ضوابط ابلاغی سازمان امور اداری و استخدامی سال 1367 از سال اول برنامه اقدام کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه ایثارگران در برنامه ششم توسعه تاکید کرد:امتیازاتی ازقبیل تحصیل جانبازان 25 درصد و بحث معافیت هزینه تحصیل فرزندان آنها در برنامه ششم توسعه کشوردرنظر گرفته  شده است.

عضو کمیسیون تلفیق رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه در پایان متذکر شد: برای رزمندگان زیر25 درصد معسر نیزموضوع پرداخت حقوق ماهیانه مطرح ودرکمیسیون تصویب شده است  تا حقوق آنها  برابر با طرح رمضان دوباره لحاظ شود.

 

 

 


کد خبرنگار : 18


غلامرضا شرفی     لایحه برنامه ششم     مجلس دهم                                
Reply
no
0
yes
6
مرتضی خاکپور
1395/10/07 - 19:10

...

نگفتی چرا با حقوق و معیشت بچه های جبهه و جنگ مخالفید ؟!

...Reply
no
0
yes
4
امید
1395/10/08 - 10:22
واقعاً در حق رزمندگان دوران دفاع مقدس ظلم می شود، باید به تمامی رزمندگان در صد جانبازی تعلق بگیرد، در حالی که در کمیسیون های بنیاد شهید آن ها را به تمسخر گرفته اند، و بدون توجه به محتوای پرونده ها و یا معاینات پزشکی و بدون دلیل آن ها را رد می نمایند به نحوی که برگزاری این کمیسیون ها به جز هزینه ها ی اضافی برای بیت المال، و بدبینی در بین این قشر شریف چیزی به دنبال ندارد.

Reply
no
0
yes
3
ناصررضایی مانیزانی
1395/10/08 - 11:47
سلام به همگی رزمنده گان شمارابه خدابه همدیگه نتازیدخیلی هاکه درصد بندی رالحاظ کردن همین میخوان که به فرهنگ ۸سال دفاع مقدس رازیرسوال ببرن ریشه بی مسولیت هارابزنبد ماهمه فرماند بسیج سرباز یکرنگ وخالص درجهبه هابودیم

Reply
no
0
yes
0
مشکانی
1395/10/08 - 17:12
اقایان نماینده مارزمندگان وجانبازان زیر25%ها28سال استکه باهمین گفته هادلمان راخوش کردیم .حال برنامه شیشم توسعه تون راهم خواهیم دیدکه ایاعملی میشودیانه مثل سالهای گذشته روی کاغذنوشته میشودوبه بایگانی مجلس فرستاده میشه بقول قدیمیها9هم بالای10 ماکه جزصبرکاری ازدستمان نمی ایدپس بایدصبرکنیم تاروزی که تاروزی که رزقمان ازاین دنیاقطع بشه///شمارابجان هرکسی که دوستداریدبعداز28سال کاری نکنیدکه درسن کهنسالی بازبیشترازگذشته شرمنده زن وبچه باشیم کم هم تحقیرتوسط خانواده و.......نشدیم بدادمان برسید بدادمان برسیدبخداقرصهای اعصاب وروان دمارمان رادراورده به امارضابنده الان بیناییم50درصدکاهش یافته وبدترازان هواس پرتی بیشاز50درصدپیداکردم به قران جزحرفهاوکارهای خاص وخاص بقیه چیزهادریادم نمیماندبایدپیش چکسی برم تادردم رامداواکنم؟آیاسزاواراست منیکه46سال سن دارم ازالان هواسم نکشه بایدچکارکنم ...کمک کمک کمک کمک

Reply
no
0
yes
0
محمدرضا
1395/10/09 - 11:21
سلام جبهه ناطق رزمندگان هستند بعد بچه های مردم را می برید، گردش؟
ای منافقین جمع کنید این کارهای پر هزینه را.
از رزمندگان استفاده کنید در مدارس و دانشگاههای کشور تا ناب ترین خاطرات بدون تحریف را بشنوند از جبهه ناطق.
رزمنده که شرکت در عملیات داشته رها کردند بعد می روند جای عملیات را نشان می دهند و حرف های بیخود را بگوش بچه ها مردم تحمیل می کنید.؟
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ای ملت از ما بپرسید نه کسی دیگر.

Reply
no
0
yes
0
hamid
1395/10/11 - 02:20
با سلام خدمت مدیران و دست اندرکاران محترم سایت.
از ایشون خبری رو منتشر کردید در 17 آبان مبنی بر اینکه سند راهبردی به رزمندگان و ایثارگران به زودی اجرا می شود . امکانش هست که جویا بشید این سند در چه مرحله ای است؟ چون گفته بودند در مراحل نهایی به سر میبره. ممنوننظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.