30 ارديبهشت 1397/ ۰۵ رمضان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 51337
1395,چهارشنبه 15 دي12:37
اشتراک گذاری در:
عکس روز

دکتر متخصص همه چی!


جانباز شیمیایی 1- همه ناراضی چرا؟
راستی از اقایان نماینده باید پرسید نظارتی بر بنیاد اعمال می کنند اصلا کمیسیون پزشکی بنیاد با رویه جدیدش چه قصدی دارد؟ جز بازی با روح و روان خراشیده جانباز ورزمنده. تازگی در کمیسیون بنیاد یک پزشک متخصص داخلی جانبازی را که مشکل ریه  ستون فقرات اعصاب و روان و غیره دارد یک جا می بیند و از متخصصان دیگر خبری نیست وقتی جانباز به دبیرکمسیون شکایت می کند به او می گویند درصد شما اضافه شده و دو هفته بعد پیامکی می آید که درصد شما تغییری نکرده! در کجا  تصویب شده که دکتر متخصص داخلی بعد از 27 سال بگوید اعصاب و روان من سالم است! کجا گفته اند که مشکلات پوست  من تغییری نکرده ولی دیگر به هیچ درمانی جواب نمی دهد و یک سره باید بازخم های ناشی از گاز خردل و خارش های آن کنار بیایم کجا گفته که به نامه فوق تخصص ستون فقرات بعد از 12 عمل جراحی نگاهی نیندازند و مدارک بستری و جراحی را نبینند و بگویند سالمی. در کجای قانون گفته اند که  چشمی که نمره اش بالا رفته و یک سره خشک و سوزش و خارش دارد بعد از 27 سال سالم است! اگر ما سالمیم پس درصد مان را صفر کنید و به کمسیون دعوتمان نکنید. این خجالت دارد این همه مدرک همراهت ببری و به هیچکدام نگاهی نیندازند و کلا در سه دقیقه شما را ویزیت نمایند و آن وقت اقای دکتر عباس پور بگویند ما همه را به دقت برسی می کنیم کاش در این کمسیون ها یک ناظر از طرف وزارت بهداشت و نظام پزشکی باشند و ناظری هم از دفتر رهبری. آیا متخصص داخلی اجازه دارد همه تخصص های نداشته را یک جا ویزیت نماید؟ آیا ما واقعا خوب شده ایم؟ خودمان دیگر تحمل خودمان را نداریم وای به حانواده ما که از جور بنیاد چه ها که نمی کشند تمام جانبازان حاضر در کمسیون از این رویه ناراحت بوند و شاکی و بنیاد راضی راضی و گور...  ناراضی. آقایان نماینده بنیاد به نظارت احتیاج دارد. قوانین فرسوده اش باید تغییرکند به داد رزمنده و ایثارگر برسید که وقت بسیار تنگ است.


کد خبرنگار : 20


جانباز شیمیایی     کمیسیون پزشکی     بنیاد     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
8
رزمنده
1395/10/15 - 13:32
هی دست رو دلم نزار که خونه من چهار سال پیش رفتم مدارک برای کمیسیون پزشکی جمع کنم که نوار مغز و چند ازمایش دیگه ازم گرفتن خدا شاهده پزشک فوق تخصص بهم گفت فلانی چطور تا الان زندگی کردی و زنده موندی با عوارض شیمیایی و ترکش در دو پا پارگی در شکم و موج گرفتگی و وجود اختلالات مغزی و....اما زمانی که به کمیسیون پزشکی در ایلام معرفی شدم گفتن این 15 درصد از سرتم زیادیه ...تازه اگر پیگیری های خودم نبود میخواستن کمش کنن ..واقعا برخی پزشک های کمیسیون قسم و غیرت و همه چی رو زیر پا گذاشتن

Reply
no
0
yes
2
کارمند بنیاد
1395/10/15 - 17:48
درصدها را پزشکای متخصص نمیدن فقط نوع جراحت و آسیب را مینویسین ودرصدها را بهداشت درمان استان طبق کتاب مخصوص مینویسن و اصلا نظر پزشک متخصص مهم نیست

Reply
no
0
yes
2
ایرج رحمانیان۶۵ %
1395/10/15 - 19:30
متاسفانه بعضی از پرونده های پزشکی آنقدر مضحک و خنده داره که باورت نمیشه چندین جراحت چگونه در یک نوبت اتفاق افتاده است مثلا شخصی در پرونده ای که به کمسیون ارائه میدهد مدرکی دال بر اصابت گلوله به دست یا پا و موج گرفتگی وجود دارد! از طرفی هستند افراد زیادی که گلوله انفجاری در چند متری آنها عمل کرده و ترکشهایی هم به بدن شخص اصابت کرده ولی هیچ خبری از پرونده موج گرفتگی نیست! که مسولان بنیاد توقع دارند وقتی یک نفر مجروح میشده شخص ثالثی در آنجا حضور داشته و بصورت مکتوب کل جراحات را ثبت کند! کمسیون پزشکی در این حالت حق دارد و آنها مدارک پزشکی را میبینند و نظر میدهند از طرفی هم یک عده به ناحق درصد اضافی گرفته و عده ای هم محروم از یک درصد واقعی هستند و یا عده ای ۷۰ درصد هستند به فرض قطع نخاع ولی در مقابل آنها هستند جانبازان ۷۰ درصدی که ممکنه شیمیایی هم شده باشند یا جراحت هایی برداشته اند که آسیب داخلی ایجاد کرده و شخص متحمل سختیهای بیشتری است که به هردو میگویند جانباز ۷۰ درصد و دارای حق پرستاری و مستمری یکسان مبباشند! بهتر است بنیاد در احراز مجروحیت تجدید نظر کند و کمسیون پزشکی هم علاوه بر رویت پرونده به نکات ریز و مشکل ساز هم توجه کند.

Reply
no
0
yes
3
1395/10/16 - 10:46
شیمیای عزیز 1 .. .

سرت سلامت برای دلنوشته ات شعری به نظم پروین گذاشتم . ولی ....انشااله سلامت باشید .



no
0
yes
2
جانباز شیمیایی 1
1395/10/18 - 21:14
عزیز بی نام سپاس فراوان از بذل عنایت شما من هم برایتان وهمه عزیزان ایثارگر ورزمنده ارزوی سلامتی دارم


Reply
no
0
yes
2
1395/10/16 - 11:01
ج. ش. 1عزیز .

متاسفانه قبول واقعیت در اجتماع ایرانی بسختی به انجام میرسد .

یا بطور کل قبول نمی کنند وتا آخر خط واقعیت عینی را انکار میکنند .

یا واقعیت عینی را قبول دارند و در آن نفعی برای خود متصور نیستند و در نهایت ته ته خط قبول میکنند .

یا قبول میکنند و خود را همگام و هم سطح واقعیت قرار داده تا منتفع گردند .

یا آنچنان قبول کنند که از خود واقعیت جلوتر رفته دامن خرافه و رمل و اسطرلاب را میگیرند .

در این بین نفوس رأس الفکور در دایره مدور دانایان و نادانان نقش سپر انتزاعی را بازی میکنند .

در قبول و یا رد هر گونه افکار خالصه دواینچی را بخاطر بیاور .

Reply
no
0
yes
2
حامد
1395/10/16 - 15:41
تو کمیسیون به ما هم گفتند درصد بالا میره ولی سی رو کردن پانزده کسی ادرس سایت دهخدا رو داره ببینم معنی بالا یعنی بالا یا پایین

no
0
yes
2
ایرج رحمانیان۶۵ %
1395/10/18 - 11:48
دوست عزیز طبق قانون بنیاد نباید در صورت اضافه نشدن درصد به دلایلی آنرا کم کنند به درصد داده شده اعراض کنید.


Reply
no
0
yes
4
جانباز اعصاب و روان
1395/10/17 - 17:18
وقتي ميگويم ترکش در پاي راست 2درصد دارد اما اگر در پاي چپ بود 2/5درصد قبول نمييکنيد که قوانين درصد دادن کمسيون پزشکي بايد منتشر شود تا عالم و ادم بدانند چه بلاهايي بسر جانبازان جنگ مي اورند///

ترکش در زير استخوان چهاردهم درصد و روي استخوان پنچ دهم درصد دارد ///

اگر موج بشما اصابت بکند 3/66 درصد دارد اما اگر شما به موج بخوريد فاقد درصد /// چون امکان دارد موج استخر باشد يا موج دريا ///

پس بدانيد بنياد مثل شير نگهبان اموال بيت الحال است ///

Reply
no
3
yes
0
مشکانی
1395/10/18 - 11:53
بایدبه داشتن چنین کشوری که سکاندارش امام خامنه ای عزیزاست افتخارکردچون همه تحریمهاراتبدیل به فرصت کردانهم فرصت طلایی//تلویزیون فرانسه: ایران در دوره تحریم به پیشرفت‌های بزرگ دست یافته است

شبکه 5 تلویزیون فرانسه گفت ایران با وجود تحریم‌های گسترده، به پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگی در زمینه علوم و فنون مختلف نائل آمده است.

این شبکه اعلام کرد: ایران در سال‌های ا‌خیر با تحریم‌های اقتصادی سخت مواجه بوده است اما در مقابل در بسیاری زمینه‌ها از جمله حوزه دریایی، فضایی، فن‌آوری نانو و همچنین پزشکی دستاوردهای فراوانی داشته است.

این اقدامات نشان می‌دهد سال‌‌ها تحریم کشورهای غربی علیه ایران نه تنها عزم دانشمندان این کشور را سست نکرده بلکه عزم آنها را برای رسیدن به قله‌های دانش راسخ‌تر کرده است.

شبکه پنج تلویزیون فرانسه در ادامه گزارش خود درباره اوضاع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایران، به بررسی وضع بهداشت و سلامت می‌پردازد و برای تهیه گزارش خود در این باره به بیمارستان شریعتی می‌رود.

گزارشگر این شبکه می‌گوید: پزشکان ایرانی توانسته‌اند با استفاده از سلول‌های بنیادی بسیاری از بیماری‌های کشنده را درمان کنند.

در سایه پیوند سلول‌های بنیادی موجود در سلول‌های مغز استخوان امکان زنده ماندن در برخی بیماری‌ها مانند سرطان خون از 15 درصد به بیش از 60 درصد افزایش یافته است.

شگفت‌انگیز است که اعمال تحریم‌های غرب سبب شده تا ایران از نظر علوم پزشکی خیلی خوب پیشرفت کند و جایگاه مهمی در جهان به خود اختصاص دهد.

دکتر قوام‌زاده (رئیس پژوهشکده هماتولوژی آنکولوژی و پیوند سلول‌های بنیادی بیمارستان شریعتی) که نه تنها ایرانیان، بلکه جهان پزشکی به وی افتخار می‌کند، تنها در سال گذشته 445 پیوند سلول‌های مغز استخوان در بیمارستان شریعتی انجام داد.

تنها یک بیمارستان در جهان یعنی بیمارستان سیائل در ایالت واشنگتن آمریکا توانسته است عملکردی بهتر از بیمارستان شریعتی در این زمینه داشته باشد.

دو سال پیش دکتر قوام‌زاده به خاطر پژوهش‌هایش در زمینه سلول‌های بنیادی در آمریکا به عنوان بهترین پژوهشگر جهان معرفی شد.

همه شواهد و قرائن نشان می‌‌دهد ایران تلاش می‌کند به نیرو محرکه تولید علم در جهان تبدیل شود.
رزمنده داوطلب27ماه جنگ مشکانی

Reply
no
0
yes
3
مشکانی
1395/10/18 - 18:42
درزمان جنگ یک جورمتحمل موج وانفجاربودیم وباگذشت28سال ازپایان جنگ حال بازجوردیگه ..چرا؟چون آسیب های زمان جنگ باگذشت28سال تبدیل شده به یک فاجعه آنهم درسن کهنسالی مارزمندگان چرابااین شرایط هیچ کس بفکرمارزمندگان که داوطلب رفتیم27ماه جنگیدیم نیست؟؟؟؟؟؟؟مگررزمندگان دوران جنگ چقدردیگرزنده هستند؟یانه چندنفردیگرازاین عزیزان مانده که هرسال دریغ ازپارسال چراداریدباروح وروان مارزمندگان دردمندوموجی بازی میکنید؟آیا28سال چشم انتظاری آنهم باخوردن انواع قرصهای اعصاب وروان برای شمامسولین ضدرزمنده کافی نیست؟چرامارزمندگان که همگی دچارناراحتی اعصاب وروان هستیم رابه کمیسیون فرانمیخوانید؟چراچندین بارمن رزمنده موجی وروانی به سپاه وبنیادجهت کمیسیون مراجعه کردم جوابی نمیدهند؟دلیل اینهمه ظلم اشکاروتبعیض بین مارزمندگان وایثارگران چیست؟؟؟؟لطفاپاسخ راشفاف بدهیدتاهمه رزمندگان دردمندخیالشان راحت باشد..رزمنده دردمنددوران8سال جنگ مشکانی

no
0
yes
1
جانباز شیمیایی 1
1395/10/21 - 16:16
مشکاتی عزیز دیگه تاریخ انقضا ی ما گذشته روشون نمیشه بریزنمون دریا


Reply
no
0
yes
2
ایرج رحمانیان۶۵ %
1395/10/18 - 21:50
جناب مشکانی عزیز اگه پیشرفت پزشکی صورت گرفته بخاطر اینه که دست پزشکان برای چپاول بیماران باز گذاشته شده اکثر پزشکان دارند دوبرابر حق ویزیت و یا چند برابر بابت عمل حراحی و خدمات دریافت میکنن آیا میدانید درآمد پزشکان متخصص چندین برابر پزشکان کشورهای پیشرفته است! اگه پزشکی پیشرفتی داشته در کشور فقط و فقط بخاطر درآمد بالای آن و آزاد گذاشتن دست پزشکان در تخلفات کاریست بارها و بارها از زیر میزی یا همان پول اضافه بابت عمل جراحی شنیدیم یا اینکه هزینه یک شب در بیمارستانهای خصوصی برابر است با یک هتل ۵ ستاره بدون اینکه حتی به وضعیت مالی و جسمی بیماران توجهی بشود فقط پول خودرا میگیرند شک نکنید اگر پزشکان میخواستند بر اساس تعرفه مصوب از طرف وزارت بهداشت و درمان عمل کنند یک نفر هم توی ایران نمیماند پیشرفت علم برادر گرامی باید همزمان با رفع محرومیت باشد این یک اصل و قانون است در جوامع پیشرفته باز مثالی میزنم بنده با توان نظامی کشورم مشکلی ندارم و حتی آنرا لازم و حیاتی میدانم ولی باید اولویت ها را در نظر گرفت وقتی فقر زدایی شد وقتی به حق من و شما و دیگران کامل رسیدگی شد و کرامت انسانی ارج نهاده شد آنوقت باید رفت دنبال هزینه کردن در موارد غیر نه اینکه با حق ما هزینه کنند برای امور دیگر و بعد هم بگویند پیشرفتمان عالی بوده!

no
0
yes
1
جانباز شیمیایی 1
1395/10/21 - 16:14
ایرج عزیز گل گفتی


Reply
no
0
yes
4
حسین افسری
1395/10/18 - 23:07
درود بر ایثارگران جان برکف اما حیف که مسئولین ارزشی قائل نشدند و دستمزد این عزیزان شده گله و گله گذاری از مقامات و مسئولین کارشکن که با کارشکنی هایشان مسیر انقلاب را عوض کرده اند و با این عمل کردشان ضربه به ریشه انقلاب . جنگ . و ایثارگران میزنند
هنوز نارضایتی در جانبازان بیداد میکند و مثل قدیمها شاهد آه و ناله برادران جانبازمان هستیم . معلوم نیست تا به کی میخواهند اینقدر هنجارشکنی کنند ...
نمیدانم اصلا غیرتی در وجود مسئولین هست یا نه البته خیلی کم دروجود تعداد کمی باقی مانده است والا نباید با گذشت چهار دهه از انقلاب و جنگ شاهد این همه نارایتی در مردم و خانواده معظم شاهد و جانبازان باشیم .....
چند روزی دیگه از عمرمان باقی نمانده که بنیاد از دستمان راحت شود و آقایان راحتتر به چپاول هایشان ادامه دهند و بنام خانواده ایثارگران مال بیت المال را به جیب بزنند و آقازادگانشان خارج از کشور صفاکنند و خود آقایان هم در ویلاهای داخلی و خارج از کشور بااتومبیلهای میلیاردی کیف کنند همه این دست آوردهای ثروت باد آورده از حاصل خون من وشماست عجب عدالتی داشتندو ما نفهمیدیم ....
ایثارگران محترم راحت بخوابید چون دزدان در روشنایی روز به خانه کد خدا میروند و اموال بیت المال را به غارت میبرند ..
فقط بلدند . از . حجاب . اختلافات سیاسی . خشکسالی ها که از بی حجابی بوجود می آید . لغو کنسرتهای حتی مجاز . جنگهای سیاسی و تحریمها . ووووو سخن بگویند اما برای دفاع از حق ایثارگران ساکت هستند و اصلا یادشان نمی آید که قبل از انقلاب و جنگ این آقایان در چه جایگاهی بوده اند و الان این مقام و منزلت را مدیون چه کسانی هستند .
جناب رئیس جمهور .امامان جمعه . نمایندگان مجلس . ریاست مجلس . قوه قضائیه . مسئولین صدا سیما . و تمامی ادارات همه و همه به ایثارگران و خانواده آنها مدیون هستند این را باید در عملکرد شان به نمایش بگذارند اما کوتاهی میکنند .
بدرود

no
0
yes
1
جانباز شیمیایی 1
1395/10/21 - 16:13
افسری عزیز ارادت داریم






نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.