30 ارديبهشت 1397/ ۰۵ رمضان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 51345
1395,چهارشنبه 15 دي16:56
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ذوق‌زدگی آمریکایی از یک اظهارنظر نسنجیده!یک خبرنگار آمریکایی با ذوق زدگی از سخنان اخیر روحانی گفت تیم اوباما نمی‌فهمید چه اهرمی را در اختیار دارد.
جی‌سولومون در واکنش به صحبت‌های رئیس جمهور در مصاحبه یکشنبه شب درباره کاهش فروش نفت و درآمدهای دولت توییتی را منتشر کرد و تیم مذاکرات باراک اوباما را مورد انتقاد قرار داد.
روحانی در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: اگر برجام نبود، درآمد ما نصف و از آن هم کمتر می‌شد؛ ما حداکثر می‌توانستیم حقوق کارمندانمان را بدهیم.»
«جی سولومون» که مسائل مربوط به توافق هسته‌ای را دنبال می‌کند، با نقل این خبر توییت کرد: «کاملاً واضح است که تیم مذاکراتی اوباما نمی‌فهمید که آمریکا تا چه حدی در مذاکرات هسته‌ای با ایران اهرم در اختیار دارد.»
ذوق‌زدگی سولومون از اظهار نظر بی‌جا و خلاف واقع روحانی در حالی است که ایران در سال 1392، بالغ بر 1/2 میلیون بشکه در روز صادرات داشت.
توماس فریدمن تحلیلگر ارشد نیویورک تایمز و مشاور دولت اوباما پس از برجام تصریح کرد: آمریکا با غلاف خالی از اسلحه توانست امتیازات بزرگی از ایران بگیرد.
همچنین مقامات آمریکایی نظیر کری و اوباما بارها تصریح کردند که اگر برجام امضا نمی‌شد، تحریم‌ها در حال فروپاشی بود و امکان تداوم آنها به خاطر فشار دیگر کشورها وجود نداشت.
خبرنگار آمریکایی     جی‌سولومون     رئیس‌جمهور روحانی                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.