30 ارديبهشت 1397/ ۰۵ رمضان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 51360
1395,شنبه 18 دي09:35
اشتراک گذاری در:
عکس روز

دولت گرا به دشمن!با این پالس‌ها که دولت می‌فرستد قطعا تحریم‌های جدید در راه است
مشاور رئیس‌جمهور به دولت جدید آمریکا این پالس را داد که اگر همانند دولت قبلی آمریکا برجام را نقض کند، با واکنش و اعتراض دولت روحانی مواجه نخواهد شد!
حسام‌الدین آشنا در فضای مجازی نوشت: در شرایط کنونی محرز است که رئیس‌جمهور جدید آمریکا تلاش خواهد کرد با اقدامات ایذایی و فشارهای تبلیغاتی ایران را وادار به نقض عملی برجام کرده و از این طریق بهانه‌های لازم برای تاسیس، تمدید یا تشدید تحریم‌ها علیه ایران را فراهم نماید.
دولت با همین استدلال غلط، موجب شد دولت اوباما و کنگره بارها در همین یک سال اخیر برجام را نقض کنند و به تعهدات خود عمل نکنند. در اثر تهدیدها و تحریم‌های جدید بود که شرکت‌ها و بانک‌های خارجی حاضر نشدند با ایران همکاری کنند حال آن که لغو تحریم‌های بزرگ‌ مالی و بانکی، تعهد آمریکا بود. آخرین‌بار برخلاف تعهد دولت اوباما در برجام، تحریم‌های موسوم به ISA  که موعد آن در دسامبر 2016 پایان می‌یافت، برای 10 سال دیگر تمدید شد. این تحریم‌ها با موضوع هسته‌ای تصویب شده است.
دولت و وزارت خارجه با وجود تصریح بر اینکه تمدید ISA  نقض برجام است، هیچ واکنش در خوری نشان ندادند و روحانی فقط دستور مطالعه و برنامه‌ریزی برای پیشران هسته‌ای را صادر کرد که طبق برجام حق ایران است(!!)
براساس همین رویه و رهنمود جدید آقای آشنا، قطعا باید در انتظار تحریم‌ها و تهدیدها و فشارهای جدید علیه ایران بود.
رئیس جمهور روحانی     حسام‌الدین آشنا     فاش نیوز                                
Reply
no
0
yes
2
ایرج رحمانیان۶۵ %
1395/10/18 - 13:24
توافق برجام که با 1+5 صورت گرفت یک توافق بین المللی است در صورتی که تجدید تحریمهای آمریکا علیه ایران همچون سالهای قبل تحریمی یکجانبه است و نباید آنرا با توافق برجام ربط دهیم چون در توافق برجام فقط بحث از رفع تحریمهایی بوده که بواسطه مسئله اتمی ایران بوجود آمده بود شاید توقع زیادی ما باعث این شاعبه شده که تحریمهای آمریکا هم باید در موازات رفع تحریمهای برجام رفع شود که این یک اشتباه تحلیلی است.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.