30 فروردين 1397/ ۰۳ شعبان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 51824
1395,چهارشنبه 13 بهمن15:15
اشتراک گذاری در:
عکس روز

بنیاد دوباره هزینه دانشگاهم را می دهد؟


س - سلام و عرض ادب بنده فرزند جانباز 25 درصد و  فارغ التحصیل کارشناسی  روزانه ام و هم اکنون دانشجوی ارشد روزانه  این رشته که البته ارشد را بدون نیاز به سهمیه قبول شدم،میخواستم بدونم اگه دوباره کنکور بدم برای پزشکی آزاد آیا بنیاد هزینش را تقبل میکنه؟؟ نیازی هست از ارشد انصراف بدم؟؟ لطفا جواب بدین، خیلی برام مهمه،ممنون
ج- برابر تبصره 3ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 66 قانون جامع مصوب هیات وزیران  مشمولین این آیین نامه در هر مقطع تحصیلی فقط می توانند یک بار از این تسهیلات استفاده کنند. نظر به اینکه پزشکی مقطعی جدای از کارشنانسی ارشد است و در آیین نامه هم جدا ذکر شده است منع قانونی ندارد.

 

 

س - سلام وقت بخیر .بنده فرزند جانباز 35درصد می باشم  که در مقطع ارشد دانشگاه ازاد  مشغول به تحصیل  بودم  در تاریخ 10/9/95بخاطری که در ازمون سازمان سنجش قبول شدم  مجبور شدم انصرافی بدم و مبلغ نه میلیون سیصدهزار تومان واریز نمودم و شهریه دانشگاه رو خودم واریز نمودم چون بنیاد شهید استان مربوطه هزینه رو تقبول نکردن   ولی فقط پایان نامه مونده ایا شهریه رو باید بنیاد شهید پرداخت میکرد یا خودم ؟
ج- برابر آیین ناامه ماده 66 قانون جامع شما برای هر مقطع یکبار می توانید از مزایای معافیت شهریه استفاده کنید و در این آیین نامه نکته ای مبنی بر محرومیت شما از پرداخت شهریه در صورت انصراف و انتقال به دانشگاه دولتی پیش بنین نشده است و این اقدام بنیاد کاملا" سلیقه ای است . به کمیسیون ماده 16 و در صورت  لزوم به دیوان عدالت اداری شکایت کنید .

 

 

 

س- سلام، درخصوص هدیه ازدواج فرزند دارم دوستان هرکدام اطلاع دارید پاسخ بفرمایید برابر ماده49 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران وجانبازان برای یکبار هدیه ازدواج فرزند جانبازان باید دوبرابر باشد بنده درسال 94 فرزندم ازدواج کرده فقط مبلغ مصوب برام واریز کردند میتونم به استنادماده49 پیگیری کنم ودرصورت پاسخ مثبت ازکجا پیگیری کنم ممنون از لطف ومحبتی که می فرمایید ناجا ماده 49 اجرا میکنه
ج- همه دستگاههای مشمول قانون جامع  موظفند دو برابر هدیه ازدواج ایثارگران و فرزندان آنان را اقدام کنند و ناجا هم از این قاعده مستثنا نیست  . در صورت عدم تمکین ناجا به قانون به کمیسیون ماده 16 شکایت کنید تا موظف به اجرا شوند.

 

 

 

س - سلام علیکم. من درسال 1368به کمیسیون پزشکی در تهران رفتم و برای من 25% دو ساله زدند بعد از گذشت دو سال رئیس بنیاد جانبازان گفتند که دیگر درصد ها دائم شده واز آن روز به بعد درصد من همان 25% بود تا امسال که برج شش دوباره به کمیسیون پزشکی مرا فرستادند اصلا دکترهای کمیسیون نگاهی به نظرهای دکترها که روی پرونده گذاشته بودم نکردند و بعد از حدود دو ماه براى من 15% زدند. سؤال مگر درسال 86طبق دستور ریاست جمهوری اسلامی ایران نباید درصد کسی کاهش پیدا کند چرا ازمن کاهش یافته است لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم آیا راهی هست برای ابقا جانبازیم درضمن مجروحیتم 1-موج سر2-موج گوشهام که کم شنوا شده ام3- ترکش به سرم که هنوز در سرم موجود است 4-ترکش به دست چپ ممنون از شما یا علی
ج-  برابر ماده13آیین نامه اجرایی درصد جانبازی به تمام ضایعات در صورت عدم تثبیت و احتمال بهبودی در طول مدت دو سال اولیه بعد از مجروحیت درصد موقت داده می‌شود و بعد از مدت یاد شده در هر حال درصد دائمی به جانباز تعلق می‌گیرد و در مدت مذکور از مزایا و تسهیلات مربوط برخوردار می‌شوند. علاوه بر آن برابر ماده این آیین نامه  در صورتی که با اعمال این آیین‌نامه، درصد جانبازی فردی کاهش یابد، درصد قبلی وی به قوت خود باقی خواهد ماند.
نظر به اینکه بعد از دوسال به ودرصد شما رسیدگی نشده است موضوع کاهش درصد شما قابل طرح در کمیسیون ماده 16 و دیوان عدالت اداری است


کد خبرنگار : 23


بنیاد     شهریه دانشگاه     فاش نیوز     جانباز 25 درصد                            
Reply
no
1
yes
0
علیرضا رضایی
1395/11/17 - 13:01
با سلام؛ یکی از دوستان من جانباززیر 25 درصد بنده به علت مشکلات خانوادگی تجدید ازدواج نموده اند ایا از طرف بیناد جانبازان کمک هزینه ازدواج تعلق می گیرد ولی تا کنون از ازدواج اولش کمک هم هزینه ای دریافت نکرده اند. ضمنا دانشجویا دانشگاه آزاد هستند ولی تخفیف شهریه دانشجویی برای ایشان اعمال نکردند.

Reply
no
0
yes
0
فرزند جانباز
1396/01/01 - 22:15
کسی هست که از قانون بند ز ماده 44 برنامه پنجم توسعه تونسته باشه از دستگاه خودش انتقالی بگیره بره هیات علمی بشه اگر کسی هست راهنمایی کنه میشه یا نه ؟

نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.