04 تير 1397/ ۱۱ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 52228
1395,چهارشنبه 11 اسفند13:46
اشتراک گذاری در:
عکس روز

نمایندگان مجلس: بنیاد باید زیر و رو شود!


نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار ایجاد تحول بنیادین و ساختاری در بنیاد شهید و امور ایثارگران شدند.

نمایندگان مجلس: بنیاد باید زیر و رو شود!

فاش نیوز -  نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار ایجاد تحول بنیادین و ساختاری در بنیاد شهید و امور ایثارگران شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ما، در ادامه حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تجمع جانبازان در ساختمان بنیاد شهید در روز شنبه 14 اسفندماه، چند تن از نمایندگان ملت در بهارستان حمایت خود را از این اقدام اصلاح گرانه اعلام کردند.

نماینده کرمانشاه: تجمع جانبازان یک تجمع صنفی است

قاسم جاسمی نماینده جانباز شیمیایی مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجتماع مسالمت آمیز جانبازان در ساختمان بنیاد شهید یک تجمع صنفی است و هیچ ربطی به مسائل سیاسی ندارد و نباید دیگران هم از این موضوع سوءاستفاده کنند. وی افزود: جانبازان همه چیز خود را در راه خدا دادند و برای اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی، مردم،ولایت و رهبری سختی ها را تحمل و همه چیز خود را تقدیم کردند و مصداق بارز آیه 110 سوره توبه هستند و با اموال و جان خود در این راه قدم گذاشتند.

نماینده کرمانشاه در مجلس دهم اضافه کرد: برگزاری تحصن صنفی در ساختمان بنیاد، صرفا بخاطر سوء مدیریت از کلان تا پایین و از صدر تا ذیل بنیاد شهید و امور ایثارگران که باید رضایتمندی برای ایثارگران ایجاد کند، است.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاید الان دوستان بنیاد شهید این ادعا را داشته باشند کخ ما کار کردیم و زحمت کشیدیم و در خدمت ایثارگران بودیم، اما واقعیت قضیه این است که کسی که در خدمت ایثارگران و جانبازان قرار می گیرد باید شب و روز خود را کنار بگذارد و به حداقل مسائل شخصی زندگی خود برسد.

دکتر جاسمی خاطر نشان کرد: به نظر بنده از نظر مدیریتی باید در مدیریت بنیاد شهید یک تجدیدنظر صورت بگیرد و انشاءالله این تجدید نظر رضایت مندی ایثارگران را از بعد مسائل مادی و معنوی تامین کند.

جلیل مختار سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: جانبازان و خانواده شهدا ولی نعمت ما هستند

جلیل مختار سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی خواسته های برحق جانبازان اظهار داشت: جانبازان و خانواده شهدا ولی نعمت ما هستند و همه ما اعتقاد داریم که اگر آنها نبودند، ما الان در کشور امنیت کنونی را نداشتیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان باید با سعه صدر با مطالبات این قشر عزیز جامعه برخورد کنند تا نیازهای انها برآورده شود. وی اظهار داشت: باید با یک نگاه و دید خاص و ویژه، نیازهای این عزیزان در بحث پزشکی، دارویی، رفاهی و معیشتی برآورده شود و همه ما چه مجلس و چه دولت نسبت به این عزیزان مسئولیت دوچندان داریم و در برابر آنها باید پاسخگو باشیم.

جلیل مختار نماینده خوزستان در پایان حمایت خود را از اجتماع مسالمت آمیز جانبازان در ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد و گفت : امیدوارم مسئولان بنیاد بیش از این با پافشاری بر روش های ناکارآمد مدیریتی خود این عزیزان را مکدر نکنند.

 

نماینده شهرضا: جانبازان از نظام حمایت کردند، ما هم از آنها حمایت می کنیم

نماینده شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران بر طبق قانون باید حداقل نیازهای معیشتی را برای ایثارگران فراهم کند.

"سمیه محمودی" فرزند شهید غلامرضا محمودی قائم مقام تیپ قمر بنی هاشم با اشاره به این مطلب که جانبازانی که اکنون در سنین میانسالی و پیری قرار دارند، جوانی و زندگی خود را در دفاع از مرزهای عزت و شرف مرزهای اسلامی سپری کردند یادآور شد: این عزیزان دوران سختی را گذراندند و در برهه ای از زمان به عنوان جوانان این کشور به جبهه رفتند و دچار صدمات جسمانی و روحی فراوانی شده اند.

وی گفت: اینکه در حال حاضر از لحاظ معیشتی نیازهایی را دارند، بنیاد و مسئولان موظفند حداقل توان خود را برای برطرف کردن آن به کار ببرند و توجه ویژه دولت به این قضیه ضروری است.

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس دهم خاطرنشان کرد: همین ها هستند که در دوران سختی و پر فراز و نشیب انقلاب و دفاع مقدس با رضایت، جان خود را به خطر انداخته و حمایت خود را به اثبات رسانده اند.

فرزند سردار شهید غلامرضا محمودی در خانه ملت تاکید کرد: من حمایت کامل خود را از جانبازان و ایثارگران اعلام می کنم و معتقدم هر کاری برای آنها بکنیم باز هم کم کرده ایم.


کد خبرنگار : 17


تجمع جانبازان     نمایندگان     بنیاد شهید                                
Reply
no
1
yes
6
مرتضی خاکپور
1395/12/11 - 17:51

...

هیچ کدام از اینان با کلمه رزمندگان آشنایی ندارند ؟!

اصلاً به گوششان نخورده ؟!

فقط یک چیزی به نام ایثارگران شنیدند ؟!

که حقوق می گیرند و رای می دهند و آرامش برقرار است ؟!

اگر بگویی رزمندگان و جانبازان بالاخص ۵% دفاع مقدس را

از بنیاد بیرون انداختند که حقوق ندهند .

باورشان نمی شود ؟!

و می گویند مگر ممکن است ؟!

و یا می گویند :

اشکالی ندارد بروند کار کنند ؟!

دولت پول مفت ندارد به اینان بدهند ؟!

وظیفه همه بوده که به جنگ بروند ؟!

و وظیفه دیگران هم چیز دیگر است :

که رانت بگیرند .

و نجومی بگیرند .

و کاخ و قصر بخرند .

و به بچه های جنگ نشان دهند .

و درس مشق نمایند که :

اگر جبهه نمی رفتید شما هم می توانستید صاحب ثروت و قدرت شوید ؟!

و خودتان جبهه را انتخاب کردید ؟!

از این استدلال کیف کردید ؟!

لذتش را ببرید ؟!

...Reply
no
0
yes
8
جانباز 35درصد مراغه
1395/12/11 - 18:03
با سلام شما ایثارگران مجلس افتخار خانواده عظیم ایثارگر هستید مخصوصا سرکار خانم محمودی افتخار شهدا. دستمریزاد

Reply
no
0
yes
12
1395/12/11 - 21:51
افرین ب نمایندگان

Reply
no
0
yes
6
بهرام کرمانشاه
1395/12/12 - 00:21
سلام.دمت گرم برای همدردی آقای جاسمی سرافرازمان کردی.منهم ازکرمانشاه باتنی مریض ودوپای معدوم راه افتادم بعشق نماینده جانباز شهرم دکتر جاسمی در این اعتراض شرکت می کنم

no
0
yes
0
جواب بي نام
1395/12/14 - 01:48
انزمان که عراق خرمشهر را گرفته بود و تا 20 کيلومتري کرمانشاه امده بود کي وقت داشت فکر کنه که امتياز ميدن تازه نه بنياد و هيچ نهادي وجود نداشت . جوان هستي چون ضد انقلاب انزمان هم ميدانست که جبهه هيچ امتيازي جز شهادت نداره ....


Reply
no
0
yes
2
یوسف
1395/12/12 - 10:07
با سلام به نمايندگان غيور و دلسوز ايثارگران
از اينکه حمايت خودتان را اعلام فرموديد متشکريم . عزيزان بنياد نياز به يک انقلاب دارد بنده هر چي ياد دارم در اين 27 سال همه قوانين حول محور درصد بالا و پايين مي چرخد . واقعا مسخره است ايثار و از جان گذشتگي را با کلمه زشت درصد قياس کنيم و دراين مدت طولاني ما چيز جديدي از بنياد نديديم بخاطر همين موضوع هم نه تنها مشکلات حل نشده بلکه روي هم انباشته شده ...
اگر يک تيم دلسوز يک ماه وقت صرف برنامه ريزي و طرح يک سيستم جديد کرده بودند الان همه راضي بودند ...ما جانبازان زياده خواه نيستيم به حداقل موضوع درمان و معيشت راضي هستيم .چرا تاکنون يک تحقيق کوچکي در مورد وضعيت زندگي جانبازان انجام نشده مثلا امار طلاق و خودکشي و ساير ناهنجاريهاي ديگر که جاي مطرح نيست ... بعد بيايند علت انها پيدا کنند ... بيشتر مشکلات جانبازان از قطع نخاعي و مجروحيت موج و شيميايي تا اسيب هاي کمتر با اندکي رسيدگي و گذاشتن وقت و فکر جديد حل ميشود ...
اما ما مشاهده مي کنيم پرسنل بنياد از بالا تا پايين صبح ميايند اداره روزنامه ميخوانند و ظهر با کلي اخ و اوخ ميروند منزل ... چون يک نه گفتن که کاري ندارد همان نگهبان دم درب هم ميتواند يک تنه کار همه اشان را انجام دهد ...
اخرين کلام / دلم ميخواهد يک نماينده جلوي اقاي لاريجاني بايستد منظورم جايگاه است و بلند فرياد بزند : معني درصد چيه ؟ تو اين مدت 27 سال براي جانبازان زير 25 درصد موجي و خانواده بدتر از خودش چه کرده ايد ؟

اجرتان با سيدالشهدا ع تشکر از فاش نيوز عزيز

Reply
no
0
yes
14
جانباز شیمیایی20درصد
1395/12/12 - 10:24
سلام عزيزان / به قراني که در سينه حضرت محمد (ص) هست اگر از اول مدت جبهه را درصد جانبازي مي دادند همه چيز درست شده بود ///
مانند برادران ازاده که مدت اسارت را درصد دادند و همگي راضي هستند ////

همان طرح تلفيقي که اجرا نشد //// جمع درصد جانبازي و مدت جبهه


ببخشيد قسم خوردم اخه يکي پيدا نميشه گوش کنه ؟///

no
3
yes
3
1395/12/12 - 19:39
آخه وضع شما جانبازان هم یه کم پیچیده است ؟
مثلا اگه بگم چه کسی رو تو پست اطلاعات گذاشتند باورت میشه ؟
خوب قبول کن خیلی ها هم رفتند جبهه که فقط امتیاز بگیرن . شناسایی این افراد خیلی سخته ؟ اما دیگه اونقدر سخت نیست که کار رو به اینجا بکشن .
چند روزه نگرانتونم . میگم آخرش چی میشه ؟
دادخواهی ما که نتیجه نداد امیدوارم شما موفق بشید .


Reply
no
0
yes
8
جانبازوبرادرشهیدمهربان.
1395/12/12 - 17:59
درودبرنمایندگان باوجودوحامی ایثارگر.درودبرشما.

no
0
yes
0
1395/12/14 - 10:24
آقا دست بردارید بازم این بندگان خدا شدند پیاده نظام پشت قضیه اصلا این حرف ها نیست موضوع افزایش فشار برخی از آقایون به دولته این و برید از رو نسبت برخی از لیدر ها با نمایندگان اسبق مجلس و منتقد فعلی پیدا کنید


Reply
no
0
yes
5
سرباز زمان جنگ
1395/12/12 - 23:03
به نام خدای بز رگی که به ما معرفت وانسانیت را ارزانی کرد تادرراه حق قدم برداریم عزیزان من جانبازان اول امیدشان به خداست وبعد به نمایندگان محترم دل بسته اند تا به حق وحقوق خود بدون بهانه برسند وکلمه معسر را در مورد جانبازانی که به حقوقشان نرسیده اند بکار نبرید

Reply
no
0
yes
4
علی جانباز
1395/12/13 - 10:30
با سلام قطعا شجاعت شما نمایندگان ستودنی است اگر کوتاهی صورت گیرد تاریخ مدیران بی تعهد رانخواهد بخشید

Reply
no
0
yes
13
مشهدی
1395/12/13 - 12:36
فکری بحال مدیرکل های مادام العمر بنیاد در استانها بکنید !
این مدیرک کلها فکر میکنند خان و ارباب هستند !


Reply
no
0
yes
2
مرتضی قنبری وفا
1395/12/13 - 15:53
متاسفانه در کمیسیون پزشکی بنیاد جریانی روال دارد که باعث وارد شدن لطمات فراوانی به جانبازان شده و گویا راه حل آن یک حلقه مفقوده است. جریان از این قرار است که عده ای معدود با سند و مدرک تراشی در نهایت عافیت وارد کمیسیون شده و در صدهای جانبازی نا بحق گرفته اند.
حال با همین مسئله بنیاد بخاطر جلوگیری از این اتفاق از آن سوی بام آفتاده و جانبازانی که واقعا" مشکل داشته و حتی مشکلشان خیلی حاد است بخاطر نداشتن مدرک کافی درصدهای واقعی آنان احراز نمی شود و به نا حق چوب عده ای دغل باز را آنان به جان می خرند.
واقعا" چاره کار چیست؟
در مقابل جانبازی که درد جسمی و معلولیت شدید دارد و خانواده اش در فقر مطلق به سر می برند به این جانباز ناتوان 15 درصد داده اند که هیچ تسهیلاتی به او تعلق نمی گرد و محتاج نان شب است.
در این میان عده ای وجود دارند که اعتقاد دارند اصلا" در صدها تبعیض آمیز هستند و کلیه جانبازان به یک میزان مساوی باید ساپورت شوند ، هر چند چنین اعتقادی در میان جانبازان است ولی در واقع نمیتوان برای مثال یک جانباز 25 درصد را با جانباز 70 درصد را به یک میزان خدمات رسانی کرد چون اصلا" برای بنیاد چنین بودجه سنگینی فراهم نیست .
در شرایط فعلی جانبازان درصد پائین عملا" هیچ تسهیلاتی دریافت نمی کنند و جانبازان زیر 25 درصد که اصلا" به شمار نمی آیند و فقط یک دفترچه بیمه درمانی دریافت کرده و از چرخه حمایت بنیاد خارج هستند.
اما سئوال اینجاست گروه راضی با این شرایط کدامند؟
جوابی برای این سئوال نیست ، چون هیچ گروه از تمام اقشار جانبازان از خدمات رسانی رضایت کافی نداشته و هزاران مشکل ریز و درشت آنان را احاطه کرده که بنیاد و دولت متاسفانه توان رفع آن را نداشته و سعی می کند با حرکات تبلیغاتی این مسائل را کتمان کند و آنچه در این میان به دست آمده به دو جریان منتهی شده ، جریان اول جریان جانبازان نا راضی است و جریان دوم ، جریان جامعه است که فکر می کنند تمام امکانات ، تسهیلات و رانت ها متعلق به جانبازان است ، یعنی چی؟
یعنی آش نخورده و دهان سوخته .
پس راه حل چیست؟
اکنون پس از 30 سال از پایان جنگ جانبازان تصمیم به یک تجمع مسالمت آمیز گرفته و بارها تاکید کرده اند که این حرکتی علیه نظام و حاکمیت نیست ، حال باید به انتظار نشست تا نتیجه آن را به عمل دید.
شاید این حلقه مفقوده باشد و فرجی حاصل شود و سیستم حکومتی بپذیرد که شراط فعلی قابل تحمل نیست و ما خواستار یک بنیاد قوی ، مسئولیت پذیر و جوابگو در قبال انتظارات ایثارگران، به دور از حرکات تبلیغاتی است.
ما نمی خواهیم تصاویر این تجمع از سی ان ان و بی بی سی پخش شود و کوچکترین انتقادی به حاکمیت نظام وارد شود بلکه می خواهیم بنیاد متحول شده و آسیب ناپذیر ظاهر شود و در اولین حرکت آنچه بنده نگاشتم در اعطای در صد از کار آفتادگی رفع اشکال کند که این خواسته همه است.
در انتهای سخن، بنده به آینده خوشبین بوده و اظهار می دارم به لحاظ طرز تفکر خود جانبازان ، حکومت و سیستم این حرکات هرگز دستمایه بدخواهان نمی گردد و دولت هم با پذیرش نقاط ضعف خود در رفع اشکال و کوتاهی ها با اتخاذ تدابیر هوشمندانه پر توان ظاهر خواهد شد

no
0
yes
0
هموطن
1395/12/14 - 20:16
ایا این متن نباید جزء خبرهای اول باشد ؟


Reply
no
0
yes
3
جانبازجنگ
1395/12/14 - 03:27
بقیه نماینده هاخواب اند؟!چراآقای لاریجانی چیزی نمیگه؟!آخه رئیسه!!!کلاس میذاره!!!سلام...راستی...چراعلمای بزرگوار.بخصوص د.رقم اعلامیه ای.فتوایی.بحثی.صحبتی ویا...نمیگن؟!مگرجانبازان جزبرای بقای اسلام وانقلاب به جبهه رفتن وجنگیدن؟!علمای بزرگوار.مجتهدین عزیز که مایه پشت گرمی اسلام ومسلمین هستید.وساطت کنید...فتوابدهید...اعلامیه صادرفرمایید.جانبازان عزیزدربحران سخت وحتی بسیارسخت زندگی بسرمیبرند!بعدازخداو ولی فقیه چشم امیدمان بدستان مبارک شماست...بعدازمقام عظمی ی ولایت فرامین شماها...برای ما حجت است و.......... والسلام.

no
0
yes
1
مرتضی خاکپور
1395/12/14 - 12:40


...

اینجا ایرانه ؟!

و این حرف ها اینجا نیست ؟!

رانت خواران زنده بادا ؟!

نجومی بگیران : مجلس زنده بادا ؛ که تصویب کرده قانونی شود ؟!

اینجا ایران است :

پول پارو کنی فراوان است ؟!

فقط ایثارگران مواظبند که رزمندگان پول نگیرند ؟!

...Reply
no
0
yes
1
جانباز 20درصد معیر
1395/12/14 - 16:04
سلام. من جانباز 20درصدازکسانی که درگرفتن حق ایثارگران دفاع میکنند کمال تشکررادارم. مثل خواهر محمودی که خودش دختر شهید است.وزحمات ایثارگران میداند وبرادر عزیزمان مختار که خودش اسیب دیده جنگ است.وبرادر عزیزمان جاسمی که سوغات جنگ راهمیشه همراه دارد منظورم همان شمیایی است.حق یارتان باشد تابتوانید ازمظلومان جنگ حمایت کنید .انشالا

Reply
no
0
yes
1
علی
1395/12/15 - 00:47
اداره ها چرا قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران رو اجرا نمیکنند

Reply
no
0
yes
2
سرباز
1395/12/17 - 01:01
همش ازچندسال پیش شروع شد

وقتی رئیس جمهور به منزل یک جانباز70درصد رفت ودرمصاحبه جانباز گفت شکرخدا صحیح وسالم هستم70درصد بهم دادن ولی هیچیم نیست!!!!
بعدهمراهان شروع به جو سازی کردن که نگاه کنید پول بیت المال مفت به جیب جانبازان میرود

Reply
no
0
yes
0
بازنشسته
1395/12/18 - 09:24
با سلام چرا ماده 51را برای بازنشستگان وفرزندان شهید بیکار اجرای نمی کنند چه فرفی بین فرزند شهید شاغل وبازنشسته وبیکار در اجرا می باشد

Reply
no
0
yes
0
جانباز
1395/12/18 - 20:56
انشالله نمایندگان استان کرمان هم حمایت خودشان اعلام کنند یادشان نرود دورهای بد هم نیاز به رای جانبازان دارند

Reply
no
0
yes
0
1395/12/20 - 14:56
کرمانشاه دیار پهلوانان

Reply
no
0
yes
0
محمد میرزایی
1395/12/21 - 08:46
با سلام من حانباز شیمیای 20درصد با نه ماه حضور در جبهه فاقد شغل و دریاقت حقوق من باید به چه کسی رشوه بدهم تا حقوق من برقرار شود

Reply
no
0
yes
0
فرزند جانباز رزمنده
1396/01/06 - 11:38
با سلام : تبعیض و بی عدالتی در بنیاد شهید بیداد می کند ، نه در اصلاحات قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ونه در لایحه برنامه ششم توسعه علارغم تبلیغات دروغ هیچگونه تسهیلاتی برای جانبازان زیر25 درصد در نظرگرفته نشده است . قانون پرداخت حداقل حقوق به جانبازان زیر25 درصد و رزمندگان به نحو کامل اجرا نشده است. معاونت حقوقی بنیاد شهید تمام تلاش خود را انجام داد که به دلیل بار مالی ،تسهیلاتی برای جانبازان زیر25 درصد تصویب نشود تا بتوانند خودشان حقوق نجومی بگیرند و ساختمان ها و اتاق های کار لوکس و مجلل بسازند.


نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.