01 خرداد 1397/ ۰۷ رمضان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 52396
1395,سه شنبه 24 اسفند09:43
اشتراک گذاری در:
عکس روز

خاطره شهیدباکری دلم راهوایی کرد


شهید مهدی باکریدویست سیصد متر مانده به یادمان از اتوبوس پیاده شدم. با اینکه دوم فروردین بود ولی گرمای هوا آدم را کلافه می کرد. دربارۀ هور چیزهای زیادی شنیده بودم. از خیبر و بدر گرفته تا خطوط پدافندی و قرارگاه نصرت.

به یادمان که رسیدم بچه ها آمادۀ زیارت شده بودند. خادمین مهربان آنجا با چهره ای آفتاب سوخته ما را به سمت مقتل شهید هاشمی هدایت کردند. فضا با آن چیزی که در فیلم ها دیده بودیم فرق داشت. طبیعی هم بود. سال ها از دوران دفاع مقدس می گذشت. تغییرات آب و هوا و عوض شدن معادلات ژئوپلتیک بعد از تمام شدن جنگ چهرۀ مناطق عملیاتی خوزستان را به کلی تغییر داده است.

روایتگری و مداحی رفقا در محل تفحص شهید علی هاشمی خیلی چسبید. راوی می گفت اینجا هورالهویزه است. منطقه ای که به جهت نفت خیز بودن و دسترسی به جادۀ بصره - العماره برای عراق خیلی مهم بود. راوی توی طلائیه برای ما از خیبر گفته بود و  آنجا بیشتر از بدر حرف زد. از تفحص و تشییع علی هاشمی هم گفت. برای من که در یادمان طلائیه از شهید هاشمی و قرارگاه نصرت اش شنیده بودم، نشستن در محل تفحص شهید حال قشنگی داشت.

راوی از شهید مهدی باکری هم برای ما حرف زد. از ساده زیستی ابر مردی که هر جا بود جز خدمت برای رضای خدا به چیز دیگری فکر نمی کرد. حاجی در وصیتنامه اش برای ما نوشت: « بایستی شهادت را در آغوش گرفت، گونه ها بایستی از حرارت و شوقش سرخ شود و ضربان قلب تندتر بزند.»

خاطره های شهید باکری دلم را هوایی خود خدا کرده بود. زیر لب می گفتم خدایا! ما را هم پاکیزه بپذیر.

*حمید بناء
شهید باکری     خاطره     فاش نیوز                                
Reply
no
0
yes
0
سعید
1395/12/29 - 00:06
فقط مرد بود

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.