30 فروردين 1397/ ۰۳ شعبان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 52451
1396,چهارشنبه 09 فروردين16:11
اشتراک گذاری در:
عکس روز

چرا رزمندگان از قانون جامع حذف شده اند!؟


علی اسلامی - سلام علیکم و با درود به ایثارگران که جانانه در مقابل خصم سراپا مسلح ایستادند و از نهال انقلاب و سرزمین مادری خود دفاع کردند. و چنین بود که امام راحل فرمودند من بر دست و بازوی رزمندگان بوسه میزنم و به این بوسه افتخار میکنم.

ولی افسوس که هم‌اکنون بعد از گذشت حدود ۳۵ سال و با وجود رهنمودهای مقام معظم رهبری در مناسبات مختلف در خصوص توجه به قشر جانباز و رزمنده و مستمندان ایران انقلاب و نارضایتی مردم از حیث مشکلات مادی و اقتصادی (که اخیرا نیز در فرمایشات خود بیان فرمودند) ولی گوئی که مسئولین امر شنوائی خود رااز دست داده و زبانشان الکن  و قلم آنها در دفاع از این وارثان واقعی انقلاب شکسته است و متاسفانه این درد برای رزمندگان دفاع مقدس که بسیاری از آنها حتی در چند عملیات در مناطق جنگی غرب و جنوب شرکت داشته اند و در همان موقع به دلیل شدت آتش دشمن در منطقه و پهنای جغرافیای وسیعی از عملیاتها آسیب دیده اندبسیار بیشتراست.

یا اینکه بعضا شدت جراحات بگونه ای بود که نمی توانستند موقتا با خارج نمودن ترکش ها راهی خانه و پشت جبهه شوند، به طرق مختلف به مراکز درمانی(بیمارستان صحرایی) و گاها نیزبه مراکز درمانی بزرگ و کوچک شهری اعم از بیمارستانها و درمانگاه جهت معالجه اعزام می گردیدند و در خیلی از این مراکز درمانی اصلا بایگانی منظم و مدونی برای نگهداری اسناد و مدارک بالینی رزمندگان تحت معالجه و مداوا وجود نداشت و در آن موقعیتی که انبوه عظیم مجروحین بعد از عملیات ها  به مراکز درمانی فرستاده می شدند، کسی اصلا به فکر تهیه و درست کردن پرونده و سابقه معالجه و مدارک درمانی نبود!

خیلی از برادران جانباز عزیز بطور تصادفی دارای مدارک پزشکی شده اند و یا در همان اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد پیگیر جانبازی خود شده اند و به افتخار رسمی جانبازی نائل شده اند و توانسته اند از اندک مزایای قانونی بهره مند شوند.

 روی سخنم به بزرگواران تصمیم گیرنده در مورد رزمندگانی است که در تهیه و تدوین قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران  هیچ توجهی  به آنان نگردیده است، مضافا اینکه متاسفانه در متن این قانون نیز اشتباهاتی آمده است که خود آن قانون را نقض مینماید.!

بطور مثال در اول متن قانون ،متاسفانه رزمندگان را  از جانبازان و ایثارگران  مستثنی کرده اند!   

ای کاش در تهیه این قانون از چند کارشناس که رزمنده دفاع مقدس بوده اند و جزء نیرو های  صف و عملیاتها، با گوشت و پوست و استخوان خود جبهه و جنگ را تجربه کرده اند هم کمک مشاوره ای گرفته میشد تابلکه با گذشت چندین دهه، واقعا یک طرح جامع قابل اجرا که همه ایثارگران و رزمندگان را شامل شود( درواقع از یک جنس هستند) تدوین و قانون می شد.
رزمنده ای داوطلب هستم که دانشگاه و تحصیل خود را برای مدتی ترک کردم و ازطریق بسیج دانشجویی در سال۶۵ و ۶۴به جبهه اعزام شدم ودر دو عملیات کربلای ۴و۵ حضور داشتم. سال ۶۹ فارغ التحصیل کارشناسی شدم و بعدا نیز کارشناسی ارشد خود را گرفته ام، ولی هم‌اکنون با گذشت حدود ۲۶ سال در یکی از شرکت های دولتی که در یک دهه گذشته خصولتی شده است با حقوق دریافتی ۱۴۰۰،۰۰۰ تومان با داشتن چند نفر عائله  و با پنجاه سال سن وداشتن عوارض جسمی و روحی ناشی از جنگ با قرارداد رسمی دولتی مشغول بکار هستم و بخصوص تاهنگامیکه اینجا به اصطلاح خصوصی شده است،هر از چند گاهی رده مدیریت آن عوض شده و متاسفانه هیچ کس صادقانه بفکر تولید و کار نیست و بشدت تبعیض در پرداخت حقوق وجود دارد که به انحاء مختلف به تازه رسیدگان استخدامی بدون هیچ بازدهی مثبتی و یا به تعداد افرادی خاصی که مورد سلیقه  و در باند خودشان است حقوق های بالائی غیر از پایه قانونی حقوقی پرداخت میشود و متاسفانه دردناکترآن که اقدام خود را موجه و مذهبی و انقلابی هم  قلمداد میکنند. تعدادی از جانبازان عزیز نیزبا دلی مغموم طبق قانون با اندک حقوقی بخاطر نداشتن جایگاه شغلی بازنشسته شده اند و رزمندگانی چون بنده اصلا محلی از اعراب ندارم  و اگر اعتراضی به وضعیت خودم بکنم با کمال تاسف درد ناک با چسباندن انواع برچسب ها  و از طریق ارتباطاتی که هست موجبات تضییع بیشتر همین حقوق اندک را فراهم می نمایند.
حالا خود قضاوت کنید بنده رزمنده وضعیت معیشت و روزگارم این است، وای به حال رزمنده ای که همین حقوق اندک بخور و نمیر را هم ندارند.!
درسال ۹۴ شاهد شهادت مظلومان  همسنگرم بودم، جانبازی شیمیائی که در زیر کپسول اکسیژن با داشتن چندین فرزند و حقوق جانبازی (زیر خط فقر) به  لقاالله پیوست و الان خانواده اش در پایین شهر در محله قدیمی و بدون امکانات زندگی میکنند.

در شرکت تولیدی که بنده هم آنجا هستم پسر بزرگ آن شهید بزرگوار در شغل کارگری با منت و حقوق حداقلی کار میکند و تازه آقایان مدیران آن مجموعه و یا دیگرانی که به هر شکل نور چشمی هستند با حقوق های بالا به غیر از هدایا و رانت ناشی از ارتباطات برخوردارند.!


کد خبرنگار : 23


رانت     جانباز     رزمنده                                
Reply
no
0
yes
9
1396/01/10 - 00:33
یواش یواش از زندگی هم حذف میشویم

Reply
no
0
yes
1
رزمنده دفاع مقدس
1396/01/10 - 09:08
سلام به شهدای عزیزمان به جانبازان آزادگان سرافرازمان وبه رزمندگان مظلوم علی جان بنده هم در جزیره مجنون از پای چپم ترکش خوردم همانجا در بهداری بخیه زدن مداوا شدم و26 ماه در جبهه بودم انفجارهای مهیب که به اعصاب روانمان چه کرده و آب و هوا وخاک آلوده به شیمیایی چه تاثیری گذاشته آرام آرام با بالا رفتن عمرمان عوارض خودشو نشون میده ولی حالا چه کسی است آن روزهارا به یاد بیاورد همه به فکر خودشون هستند تا از قافله عقب نمونن غسه نخور تنها منو تو نیستیم اینهمه بی عدالتی وتبعیض را در مجموعه ایکه هستیم می بینیم اینجا هم به کارمندان رسمی همه چی تعلق می گیرد ولی چون ما قراردادی هستیم می فرمایند قانون اجازه نمیده این قانون تبعیض وبی عدالتی را چه کسی تصویب کرده وباید اصلاح کنه همان نمایندگانیکه می خواهند صحبت بکنن قران تلاوت میکنن آن کتاب آسمانیکه هیچ اشاره ای به تبعیض وبی عدالتی در کلامش نشده یک شاعر اهل بیت می گوید انسان وقتی می میرد سه فرشته میاید کنار قبر موقع دفن می پرسد شما کی هستین اولی میگوید من امو ال دنیا تو هستم که جم کردی میگه چی به من میدهی میگه از تمام این اموال فقط کفن دومی می گوید من اولادهای توهستم می پرسد چه کمکی می خواهید به من بکنین می گویند هیچی ما فقط دفن می کنیم که گندیده نشی و خوراک لاشخورها نشی سومی می گوید من اعمال تو هستم تا ابد با تو خواهم ماند حال آن اعمال چه باشد خوب باشد که خوش به حالت بدباشد یا حق الناس بر گردنت باشد درد دل زیاد است اما ...

Reply
no
0
yes
5
جانباز بیست درصد شمیایی و اعصاب ور ان
1396/01/10 - 10:49
کدام قانون جامع همه سر کاریم

no
0
yes
6
1396/01/10 - 18:08
همه مایوس وناامید شدند.


Reply
no
0
yes
0
سیدحسین
1396/01/11 - 01:57
عزیز برادر.من که مثلاً رزمنده جانباز ۲۰درصد هستم چیزی درقانون خدمات ایثارگران ندیدم که مربوط به جانبازان زیر۲۵درصدمعسر بسیجی باشد چه رسد به رزمنده‌ها البته من خودم رزمندگانی را میشناسم که از نظر روحی حتی از جانبازان ۷۰درصدنخاعی هم بیشتر آسیب دیده اند من هم چندبارحرف دلم را به فاش نیوز ارسال کردم. همین اواخر بود ولی گویا کلام من به مزاق آقایان خوش نیامد.اشکال نداره.هرچیزی که خداوند آفریده. وهمینطور تمام امورات زمان شروع وپایانی دارد. از پیامبر اسلام محبوب تر نزدخدا وجودندارد.مگر خداوند نمیتوانست عمرابدی به پیامبر مکرم بدهد.چرا امکان داشت ولی این نشانه ای است که چه خوب چه بد تمام افرادپایانی دارند.وشروع دوباره مهم پذیرفتن شروع مجدد است که برای بعضی شیرین وراحت وبرای بعضی تلخ وسخت خواهد بود.من که کاملاً از برقراری عدالت ناامید شدم. میدانید چرا چون اکثر مسئولین ماتجمل گرا وثروت اندوز شدند وادعای پاکدستی میکنند حرف آخر من این است که اگر اینطور که مدعی هستند که هیچ عیب واشکالی دراداره کشور وامور مسلمین وجودندارد وکوچکترین کارها براساس عدالت اجتماعی است. پس دیگرچه نیازی به حجت خداست.من به فدای قدم حجت ابن الحسن پس ایشان نیازی نیست ظهور کنند اتفاقا همین عده آرزو میکنندهیچ وقت ظهوری نباشد.حالا هم هرکدام از همین مسئولین از حرفهای من کینه ای به دل گرفته است میتواندازفاش نیوز شماره تلفن من رابگیرد.ومستقیم باخودم صحبت کند.ودلیلی بر رد مطلب من ارائه کند البته این افراد از راه ناجوانمردانه امثال من را ساکت میکنند.بله برادرهمرزم من من هم درکودکی طعم ثروت راچشیده ام و هم دربزرگسالی وزمان حال طعم فقر و تبعیض را که به نظر من کثیف تر از تبعیض عملی نیست که انسان رابتواندبه هرعملی وادار کند

Reply
no
0
yes
10
جانبازشیمیایی ده درصد
1396/01/11 - 08:44
ظلم وتبعیض و بیعدالتی در تمام وجود اینها موج میزند . دیگر امیدی به اینها نیست.خداوند نگذرد

Reply
no
0
yes
2
مرتضی خاکپور
1396/01/11 - 19:26

...

مگه می خواهند استخدام کنند ؛

که تفتیش عقاید می کنند ؟!

جانباز عزیز جنگید و زخم جبهه دارد و جانباز شده است ؟!

بنابراین همه جانبازان عزیز خوبند ؟!

مگر اینکه با رابطه ایثارگر شده باشد ؟!

مگر اینکه بدون نقص عضو از جبهه ۷۰ % شده باشد ؟!

مگر اینکه با قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

جانباز شده باشد ؟!

بنیاد شهید است و فراوان حقوق بگیر ؟!

ولی جانباز اندک و بدون حقوق ؟!

خوش بحالشان ؟!

هر کدام ۱ و یا ۴ و یا بیشتر حقوق از بنیاد و غیره بگیرند ؟!

کیفش را ببرند ؟!

ولی دشمنی با معیت بچه های جبهه چرا ؟!

رزمندگان و جانبازان بالاخص ۵% را چرا از بنیاد بیرون انداحتند ؟!

ای رزمنده ستیزان پول بگیر مرفع ؟!

نوروز پر پولتان چاق ؟!

بچه های جنگ هم :

بروید بهشت زهرا گریه کنید ؟!

...Reply
no
0
yes
4
باقر
1396/01/12 - 22:23
با سلام .به همه رزمندگان .فقط وفقط ما هایی که در منطقه بودیم از درد هم خبر داریم .همه شما وشخص خود من واقها ان موقع ها تو فکر این ماجراهای جانبازی نبودیم . شاید باورتان نشود در عملیاتی در غرب کشور دچار موج گرفتگی شدم ولی باور بفرمایید .اثر فکر فیلم بازی کردن .که میشد خیلی کارها کرد ولی هیچ کداممان انجام ندادیم .ولی متاسفانه بعد از جنگ وبا بالا رفتن سن علائم شروع شد وپایانی ندارد .وما فقط شدیم رزمنده .از رئیس مجلس انتظار داریم که در مورد طرح جامع بازنگری شود و رزمندگان را هم نا دیده نگیرند .

Reply
no
0
yes
3
جانباز دل سوخته
1396/01/14 - 13:52
باقر جان اینها این موضوع برایشان قابل درک نیست و ماها را به جان هم انداختن خدا ادم درغگو و ظالم را رسوا کند

Reply
no
0
yes
2
فاضل
1396/01/15 - 15:15
قابل توجه بچه های رزمنده امسال باتوجه به قول وقرارهایکه مسئولین دولتی(سازمان مدیریت)،ساتاو.......و..........بخصوص پیگیری عده ای ازعزیزان اعم ازنمایندگان،مدیرانی ازحوزه ایثارگری وپیگیری مجدانه برادران عزیزوخدوم جامعه ایثارآقایان مجتهد،ساقی،سردارشریفی،برادرحسینیان،سردارصفری،آقای نوروزی ومصری نسبت به وضعیت معیشت وبیمه وتبدیل کمک معیشت به مستعمری مساعدتهایی بنمایند.انشاالله

Reply
no
0
yes
0
1396/01/19 - 12:03
تجمعات، دفاعیات و قوه قهریه فقط در این کشور حرف اول را می زند.مگه رزمندگان تا بحال توانسته اند مجمعی داشته باشند که حرف و خواسته آنها را منعکس و پیگیری نماید؟
تازه بعد از تصویب سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان، دبیرخانه آن شروع بکار کرده که نه اطلاع رسانی دارد و نه توانسته مصوبات این سند را به سرانجام برساند.

Reply
no
0
yes
0
مشکانی
1396/01/22 - 12:22
انوقت مسولین میگویندبودجه نداریم سندراهبردی ویا.......اجراکنیم اینوخوب بخونیدیک گوشه ازسرکیسه کردن مردم بدبخت است توسط بانک مرکزی بیچاره رزمندگان وجانبازان درصدکم چقدرمابدبختیم .............. *بانک مرکزی حیا کن*

حتما تا اخر بخونید


*قانونی هست بر روی دستگاههای کارتخوان ، که وقتی شما مانده یا موجودی می گیرید مبلغ 1206 ریال از حسابتون کم میشه ، یه چیزی حدوده 120 تومان . حالا فکر کنید که اگر در روز یه چیزی حدوده سه میلیون نفر ایرانی مانده بگیرن با فرض اینکه مبلغشم 120 تومان باشه چقدر پول میشه؟؟

Reply
no
0
yes
0
رزمنده
1396/01/23 - 22:22
تو را خدا به نوشته هاي اينا اصلا توجه نكنين اينا مردم را پاك مسخره كرده اند همش وعده وعيد هاي دروغ

Reply
no
0
yes
0
1396/01/26 - 13:23
من با مدیر بنیاد شهید اصفهان در رابطه با ایثارگری رزمندگان صحبت کردم ایشان گفتند باید بسیج سپاه پاسداران اطلاعات رزمندگان را به بنیاد بدهد تا ما بتوانینم به انها نیز خدمت بکنیم

Reply
no
0
yes
2
1396/01/30 - 10:15
باید قبول کنیم چیزی که امام از ان می ترسید به وقوع پیوست و انقلاب بدست نا اهلان افتاد

نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.