30 خرداد 1397/ ۰۶ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 52512
1396,پنجشنبه 10 فروردين10:07
اشتراک گذاری در:
عکس روز

نمایش ارثیه پدری در یادمان شلمچه


اجرای نمایش ارثیه پدری در یادمان شلمچه

خبرگزاری میزان- نمایش خیابانی «ارثیه پدری» در قالب نخستین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور به مدت ۴ روز در یادمان شلمچه اجرا می‌شود.

 

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی نخستین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور، در ادامه اجرای نمایش‌های خیابانی توسط گروه‌های منتخب تئاتر خیابانی از سراسر کشور در قالب نخستین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور، نمایش خیابانی «ارثیه پدری» با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و با نگاهی به زندگی هفت سید شهید در دفاع مقدس به مدت چهار روز در یادمان شلمچه اجرا می‌شود.

در نخستین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور که از روز 20 اسفندماه 95 آغاز و تا 10فروردینماه 96 ادامه دارد، تاکنون نمایش‌های «غریبه در حافظه شهر» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی بوعذار با نگاهی به زندگی یکی از جانبازان دفاع مقدس، «مثل خواب دم صبح» به نویسندگی و کارگردانی فرامرز قلیچ‌خوانی با نگاهی به موقعیت دو رزمنده در دفاع مقدس، «در مسیر دست‌ها» نوشته علی‌محمد رادمنش و کارگردانی فاطمه رادمنش با موضوع زندگی شهید عباس جویباری در یادمانهای دهلاویه، شلمچه و سایر مناطق و یادمان‌های دفاع مقدس اجرا شده است.

 

نمایش خیابانی «ارثیه پدری» به نویسندگی و کارگردانی حیدر رضایی با هدف ترویج فرهنگ ایثار وشهادت با نگاهی زندگی هفت سید شهید به مدت چهار روز در یادمان شلمچه، جنب مسجد جامع خرمشهر و موزه دفاع مقدس خرمشهر اجرا می‌شود.

 

اجرای نمایش‌های خیابانی در قالب نخستین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور با مدیریت مصطفی بوعذار، که با استقبال قابل توجه‌ای روبه‌رو شده به همت سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس وابسته به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شده است.

 

هدف از اجرای تئاترهای خیابانی در مناطق عملیاتی مختلف خوزستان در قالب همایش ملی تئاتر خیابانی دفاع مقدس با هدف رونق بخشی به جریان مردمی و بزرگ راهیان نور است. و گروه‌های منتخب تئاتر خیابانی از نقاط کرمان، ایلام، تهران و... در این همایش مشارکت دارند.

 

 
شلمچه     نمایش     ارثیه پدری     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.