30 فروردين 1397/ ۰۳ شعبان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 52595
1396,چهارشنبه 16 فروردين11:27
اشتراک گذاری در:
عکس روز

خوب می نویسیم، بد عمل می کنیم


پ ن- نظام قانون نویسی ما اگر آرمانی نباشد ولی نسبتا" خوب است و خروجی قوانین آن تا حدود زیادی می تواند رافع مشکلات مردم باشد. در قوانین، مقررات و آیین نامه های مصوب مجلس و دولت اغلب زوایای پرپیچ و خم برای حل مشکلات مردم خوب پیش بینی می شود و گاهی برخی قوانین از حدود آرمانی خود نیز فراتر می رود و انسان فکر می کند در عالم دیگری سیر می کند و مدینه فاضله ای است که محقق شده است. اما زمانی که برای اجرای این مصوبات به ادارات و سازمان ها مراجعه می کنید گویا به لجن زاری از تعفن پا گذاشته اید که با آن ابلاغ ها هماهنگی ندارند!

روح ادارات ما انقلابی و اسلامی نیست. این ادارات با شئونات مردم ما هماهنگی ندارد. آرمان های دینی، اسلامی و ملی ما در این ادارات به زیر کشیده می شودو کسی نمی تواند یا نمی خواهد آن را ترمیم کند. شاید همه عادت کرده اند و آن را پذیرفته اند. دستگاه های نظارتی ما در خواب عمیقی فرو رفته اند که فقط تازیانه های عدالت علی (ع) می تواند آنان را بیدار کند ولی این وضع دوام نخواهد آورد و صبر مردم از این ادارات ناکارآمد لبریز خواهد شد. اگر آرمان ها و شعارهایی که در قوانین، منشورها و آیین نامه ها زمینه مساعدی برای تحقق می خواهد. به دنبال تمهید زمینه هایی باشیم که این انقلاب را در نظام اداری ما ایجاد کند.


کد خبرنگار : 20


قوانین     اجرای بد     جامعه اسلامی     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
جانباز اعصاب و روان
1396/01/17 - 04:06
مگر ما صبر ايوب داريم ؟ ديگر طاقتمان طاق شده و هيچ راه و درماني نداريم موج گرفتگي درصد ندارد کسي که در خيابانها اواره است بايد درصدش 20 باشد هم خودش اواره شدههم ما خانواده اش بدون يک تومن رها کرده هيچکس بفک ما نيس جانم فداي رهبرکمک کنيد

نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.