26 تير 1398/ ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 52617
1396,شنبه 19 فروردين09:15
اشتراک گذاری در:
عکس روز

انفجار مین در مریوان باز هم حادثه آفرید


حوالی ساعت 17امروز انفجار مین به جا مانده از جنگ تحمیلی در پاسگاه کانی کن مریوان منجر به قطع پای یکی از نیروهای انتظامی این شهرستان و مصدومیت جرئی دو نفر دیگر شد.

انفجار مین در مریوان باز هم حادثه آفرید

حوالی ساعت 17امروز انفجار مین به جا مانده از جنگ تحمیلی در پاسگاه کانی کن مریوان منجر به قطع پای یکی از نیروهای انتظامی این شهرستان و مصدومیت جرئی دو نفر دیگر شد.

 دکتر هوشیار سایه میری مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان با تایید این خبر، اعلام کرد: انفجار مین در پاسگاه کانی کن منجر به قطع شدن پای یکی از نیروهای انتظامی شهرستان مریوان و موج گرفتگی دو نفر دیگر شد. این 3 نیروی انتظامی بعد از انفجار بلافاصله با حضور نیروهای اورژانس به بیمارستان بوعلی مریوان منتقل شدند.

سایه میری افزود: یک نفر به اسم (ب. آ) 25 ساله کادر نیروی انتظامی اهل خمین آسیب وجراحت پاشنه راست، ساق پای چپ، و دست راست مصدوم و یک نفر دیگر به اسم( م .ع) 25ساله ، اهل کامیاران پرسنل نیروی انتظامی با خراشیدگی سطحی براثر انفجار مین در روستای کانی کن توسط فوریتهای پزشکی به اورژانس آورده شدند.
 

وی همچنین افزود: در این حادثه تنها یک نفر دچار آسیب جدی شده است و دو نفر دیگر بدلیل موج گرفتگی دچار آسیب جزئی  شدند.

یکی از شاهدان عینی گفت: ما در روز جمعه همراه خانواده برای تفریح به طبیعت کانی کن رفتیم که جلوی چشم ما ناگهان مینی در بین سه نفر از نیروهای انتظامی پاسگاه کانی کن منفجر شد و بعد از اینکه خود را به محل حادثه رساندیم وضعیت یکی از آنها مساعد نبود .

این شاهدان عینی، گفت: این اتفاق حوالی ساعت 17 بعدازظهر روز جمعه اتفاق افتاد.

این حادثه ناشی از مین های به جامانده از جنگ تحمیلی ایران و عراق بوده است. علی رغم گذشت بیش از چند دهه از پایان جنگ تحمیلی، مردم مناطق مرزی استان کردستان باز هم تاوان این جنگ نابرابر را  بپردازند بطوری که هر از چند گاهی انفجار مین های به جا مانده از  دوران جنگ تحمیلی در شهرستان های مرزی مریوان و سروآباد، حادثه آفریده و منجر به معلولیت و جان باختن تعدادی از نیروهای نظامی و مردم  شده است.

استان کردستان 227 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در دوران جنگ تحمیلی به صورت مستقیم درگیر جنگ بود و اکنون مین و ابزار آلات جنگی باقی مانده از دوران جنگ همچنان قربانی می گیرد.


منبع : زریوار خبر


انفجار مین     نیروهای انتظامی     مصدومیت     فاش نیوز                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.