شناسه خبر : 52669
چهارشنبه 23 فروردين 1396 , 09:36
اشتراک گذاری در :
عکس روز

جشن میلاد امام علی (ع) در سنگرهای مقاومت

رزمندگان و شهدا در دوران هشت ساله علاوه بر ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن بعثی، توجه ویژه‌ای به ایام ولادت و شهادت ائمه معصومین داشته و با کمترین امکانات، مراسم شایسته‌ای برگزار می‌کردند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, رزمندگان و شهدا در دوران هشت ساله نبرد با دشمن بعثی به مناسبت میلاد و شهادت ائمه معصومین مراسم‌ گوناگونی را  در پاسداشت مقام ائمه اطهار(ع) برگزار می‌کردند.

جعفر طهماسبی از تخریب‌چی‌های لشکر 10 سیدالشهدا(ع) بود . وی خاطره‌ای  از سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر  را اینگونه روایت‌ می‌کند:«روزهای اول بهار 65 مصادف با ولادت مولا امیر المؤمنین(ع) بود و برای جشن ولادت مولا در گردان مهمان داشتیم.این بار رزمندگان گردان تازه تاسیس حضرت زینب(س) مهمان بچه های تخریب بودند و ما هم برای پذیرایی از مهمانامان شله زرد پخته بودیم.شاید بعضی ها بگویند شله زرد چه ربطی به ولادت مولا دارد؟خوب این به عقل ما رسید.شهید تابش مداح جلسه بود و من هم میانداری می‌کردم. 

آن روز مراسم ساعت 9 صبح و در فضای اطراف مزار شهدای الوارثین برگزار شد. شهید سید مهدی اعتصامی همه کاره تبلیغات بود و با کمک شهید مجید رضایی جایگاه مراسم را با تصاویر شهدای گردان آذین بندی کرد. گل‌های شقایق و زمین سبز اطراف مقر هم که فروردین ما مثل مخمل سبز خودنمایی می‌کرد در طراوت مجلس ولادت مولود کعبه موثر بود.

قبل از مراسم بعضی ها تذکر می‌دادند که اولا دست نزنید و ثانیا هم دو انگشتی بزنید و من هم این رو به شهید تابش تاکید کردم. اما نشد که نشد و این بار هم مجلس از دست در رفت و کف زدن های دو انگشتی تبدیل به کوبیدن دست ها به هم شد.
شهید دهقان، شهید الهی، شهید زند، شهید خوش سیر، شهید مرادی سعی می‌کردند مجلس رو به دست بگیرند و شهید مرآتی هم رو سر بقیه سوار میشد تا خودش رو به این جمع برساند.شهید سید محمد زینال حسینی که بعد از شهید حاج عبدالله نوریان فرمانده گردان شد هم با  آنها همراه می‌شد و گاها هم به من که سعی می‌کردم جلسه را کنترل کنم متذکر می‌شد که بگذار بچه ها راحت باشند.اداره مجلس جشن دو تا گردان واقعا سخت بود.

 

روز ولادت حضرت علی(ع) حسابی بچه ها شادی کردند و بعد هم چند تا مسابقه و چند تا جایزه پایان بخش این جلسه بزم وشادی بود.واقعا شادی و شادمانی در فضای معنوی گردان ما جایگاه خودش رو داشت و تمام سعی براین بود که فضای شادابی برای جوانها باشد.»

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi