شناسه خبر : 53090
چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396 , 09:25
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

تجلیل از دختران شاهد و ایثارگر در روز جوان

تجلیل از دختران شاهد و ایثارگر در روز جوانبه مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان حجت الاسلام و المسلمین «سید محمد علی شهیدی» با جمعی از فرزندان دختر شاهد در ساختمان مرکزی بنیاد دیدار کرد. در این نشست از جمعی فرزندان دختر شاهد به مناسبت روز جوان تقدیر شد.

 
حجت الاسلام شهیدی با بیان اینکه موقعیت اجتماعی، شغلی و تحصیلاتی فرزندان شهدا افتخارآمیز است گفت: خوشبختانه فرزندان معزز شهدا در زمینه علمی و تحصیلات موفقیت های بسیار خوبی داشته اند که این مسئله باعث افتخار است.

وی یکی از برنامه های اصلی در بنیاد را ایجاد اشتغال برای فرزندان شاهد و ایثارگر دانست و گفت: در سه سال و نیم گذشته بیش از 64 هزار نفر از ایثارگران مشغول به کار شده اند. مجموعآ 60 درصد از افراد ایثارگر استخدام شده در بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان ها را بانوان شاهد و ایثارگر تشکیل می دهند و بقیه مربوط به آقایان است. همچنین استفاده از توانایی های فرزندان دختر شاهد و ایثارگر در تمام حوزه ها و بخش های مدیریتی در دستور کار قرار دارد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: ایثارگران در تمام نهادها حضور پر رنگی دارند و در حالی که در دوره سوم مجلس شورای اسلامی تنها سه نفر از خانواده معزز شهدا در مجلس حضور داشتند، در دوره فعلی 17 فرزند شهید و حدود 80 ایثارگر در مجلس فعال هستند و در هیئت دولت نیز 5 نفر از خانواده معظم شهدا حضور دارند.

وی همچنین طرح تکاک را از جمله اقدامات بنیاد در راستای کارآفرینی ایثارگران معرفی کرد و گفت: 1800 نفر از دختران شاهد در بخش‌های مختلف این طرح مشغول به کار شدند که این طرح از جمله طرح‌های کارآفرینی بنیاد به شمار می‌رود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اقدامات انجام شده توسط بنیاد در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: یکی از مهم ترین اقدامات بنیاد در طول چند سال گذشته، برگزاری مراسم ویژه روز بزرگداشت شهدا در روز 22 اسفندماه بوده است که خوشبختانه با تلاش های انجام شده در این زمینه، بر اساس نظرسنجی، میزان آشنایی مردم کشورمان با این روز از 6/1 درصد در سال 1392 به بیش از 50 درصد در سال 1395 رسیده است.

معاون رییس جمهوری پرداخت معوقات خانواده‌های شهدا و ایثارگران را یکی از اقدامات انجام شده در بنیاد عنوان کرد و افزود: معوقات ایثارگران از سال 1376 باقی مانده بود که خوشبختانه با برنامه ریزی انجام شده تمامی معوقات خانواده‌های معظم شهدا پرداخت شده است.

وی به پیگیری های بنیاد شهید و امور ایثارگران در عرصه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در رسانه ملی نیز اشاره کرد و گفت: بنیاد در خصوص شهدای ترور، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم برنامه‌هایی را در رسانه ملی تدارک دیده و برنامه های متعددی با این محوریت در رسانه ملی پخش می‌شود.

همچنین در این جلسه حسین گروسی مشاور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور فرزندان شاهد، با اشاره به حضور موفق ایثارگران در دانشگاه ها و مراکز علمی گفت: اکثر فرزندان معزز شهدا در زمینه تحصیل عملکرد موفقی داشته اند و بسیاری از آنان تحصیلات دانشگاهی خود را در مقاطع تحصیلات فوق لیسانس و دکتری به اتمام رسانده اند و در حال حاضر مشغول خدمت به کشورمان هستند.
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi