29 خرداد 1397/ ۰۵ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 53166
1396,یکشنبه 24 ارديبهشت18:58
اشتراک گذاری در:
عکس روز

شورای عالی انجمن‌های ایثارگران سخنان روحانی را تکذیب کرد


شورای عالی انجمن های ایثارگران طی بیانیه ای سخنان رئیس جمهور مبنی بر پرداخت حقوق معوق و وفای به عهدش در باره رسیدگی به ایثارگران را تکذیب کرد.

شورای عالی انجمن‌های ایثارگران سخنان روحانی را تکذیب کرد

فاش نیوز -  آقای روحانی سعی کنید همانگونه که خودتان گفته‌اید به عهدتان که راستگویی و صداقت است پایبند باشید و برای در دست گرفتن قدرت بر موج ادعاهای خلاف واقع به منظور فریب افکار عمومی سوار نشوید.

شورای عالی انجمن های ایثارگران طی بیانیه ای سخنان رئیس جمهور مبنی بر پرداخت حقوق معوق و وفای به عهدش در باره رسیدگی به ایثارگران را تکذیب کرد که متن آن بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَکُونُواْ مَعَ الصَّادِقِینَ (توبه - 119)

 

ای کسانی که ایمان آورده اید از خدا بترسید و با راستگویان باشید.

ملت شریف ایران و ایثارگران سرافراز:

آقای روحانی در مناظره سوم با ترفند فریب در سخنانی به گونه ای عنوان کرد که از سال 76 تا 96 مطالبات خانواده شهدا و ایثارگران توسط دولت ایشان پرداخت شده است.

ایشان بیان داشت: به ایثارگران و خانواده‌های شهدا وعده دادم که در این دولت مطالبات باقی‌ مانده خانواده‌های ایثارگران از سال 76 تا 96 را پیگیری کنم، ما این مقدار را پرداخت کردیم، ملت ایران عهدم با شما راستگویی، صداقت و کار است.

شورای عالی انجمن های ایثارگران به منظور تنویر افکار عمومی و پیگیری و تماسهای مکرر ایثارگران مبنی بر شفاف سازی در باره این ادعای کذب و غیر واقع به اطلاع می رساند:

1- در دولت گذشته محاسبه مطالبات خانواده شهدا و آزادگان انجام و تمهیداتی از قبیل واگذاری سهام نیروگاه دماوند و . . . برای این امرتخصیص یافته بود که دولت آقای روحانی با موج سواری بر مصوبات دولت قبل، نسبت به اجرای مسئله دار مصوبات دولت گذشته اقدام کرد.

2-در دولت آقای روحانی نیروگاه دماوند که واگذاری سهام آن بابت مطالبات در دولت قبل به تصویب رسیده بود با ترفندهای خاص از ید ایثارگران خارج و به جریانات همسو به قیمت ناچیز واگذار شد و موجب تضیع حقوق ایثارگران گردید.

3- مطالبات اخیر خانواده شهدا از بابت پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی شهدا همواره با تاخیر پرداخت شده است بطوریکه ارزش آن در زمان پرداخت به شدت نسبت به زمان مطالبه کاهش داشته است. علاوه برآن بخشی از این مطالبات در دوره دولت ایشان ایجاد شده است.

4- بخش عمده ای از مطالبات ایثارگران با فروش اموال آنان تامین شده است در حالیکه این مطالبات در تعهد بودجه عمومی و سنواتی است و نباید با فروش اموال ایثارگران صورت می گرفت ، به عبارتی از یک جیب آنان خارج و به جیب دیگرآنان واریز و نامش را پرداخت مطالبات گذاشت.

5- در طول این مدت مطالبات معوق جانبازان و آزادگان مشمول حالت اشتغال، حاصل از پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی آنان که مبلغ کلانی می باشد به هیچ وجه حتی ریالی از آن پرداخت نشده است و آنان همچنان پیگیر و در انتظار دریافت مطالبات به حق خود می باشند.

6- اگر ادعای آقای روحانی درست باشد مجلس شورای اسلامی در بند الف ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی دولت را موظف نمی کرد کلیه مطالبات معوق خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران(جانبازان و آزادگان) اعم از پاداش پایان خدمت و وجوه مربوط به ذخیره مرخصی استفاده نشده و کلیه مطالبات قانونی آنان را به طور کامل حداکثر در دو سال اول اجرای قانون برنامه مطابق بودجه سنواتی تأمین و توسط بنیاد پرداخت نماید.

آقای روحانی سعی کنید همانگونه که خودتان گفته اید به عهدتان که راستگویی و صداقت است پایبند باشید و برای در دست گرفتن قدرت بر موج ادعاهای خلاف واقع به منظور فریب افکار عمومی سوار نشوید.

شورای عالی انجمن های ایثارگران

24 اردیبشهت 96

 


کد خبرنگار : 19


Reply
no
5
yes
3
1396/02/25 - 11:29
آقاي روحاني در اين مدت به كرات خلاف واقع گفته اندو سعي در فريب مردم داشته اند با اين اوصاف چرا بايد به كسي كه به گفته اش اعتمادي نيست راي بدهيم


Reply
no
6
yes
2
جعفر طلایی
1396/02/25 - 12:03
وقتی که ریس جهمور یک مملکت اسلامی دروع بگویداقایی روحانی شما دراین چهار سال نتوانستی قیمت تخم مرع راثابت نگهداری شما میتوانی حقوق ایثارگران را پر اخت کنی دروع هم حتی دارد

Reply
no
0
yes
0
رضاپوریان ج قطع نخاع
1396/02/25 - 13:06
سلام،انجام تعهدات از طریق زبانی،روزی نامه ای،صدایی سیمایی،سایتی و ...جقدر ساده و موفقیت آور است.

Reply
no
0
yes
1
هموطن
1396/02/30 - 14:25
با سلام منصفانه این است که سال 92 اقای روحانی بلا فاصله بعد از انتخاب شدنشان مطالبات ازادگان گرامی را که سالیان سال بود واصلا نمی توانستند حساب کتاب کنند به یکباره پرداخت کردند. در سال جدید هم مطالبات خانواده معزز شهدا را پرداخت کرده اند.
سپاس از همه مسئولین دلسوز .

وقتی همه در یک جهت و در جهت حق باشیم حتما موفقیت حاصل می شود


Reply
no
0
yes
1
1396/02/31 - 08:59
در پیام خود یک بارهم از واژه جانبازان استفاده نکرد>؟

Reply
no
0
yes
1
1396/02/31 - 13:00
ماکیاول زمانه بر تخت نشست.

Reply
no
0
yes
1
یک حمال
1396/03/01 - 00:04
شورای محترم عالی انجمن های ایثارگران آیا شما وظیفه ایی در قبال رزمنده ای که 50 ماه سابقه حضور در جبهه آنهم بصورت داوطلب ندارید ؟رزمنده ای که هیچ کجا دیده نشده وبعد از 38 سال سندی تهیه وبه اسم سند راهبردی رزمندگان که قرار بود آیین نامه اش 6 ماه آماده و ابلاغ شود بعد از گذشت 2سال آیا شما وظیفه ایی ندارید؟ما خودمان بهم رحم نمیکنیم ولی انتظار داریم که آنها به ما رحم کنند.شاید جانباز عزیزی 2ماه هم در جبهه نبوده ولی بر اثر مصدومیت به درجه جانبازی نایل آمده وهر چه که داده اند نوش جانشان چون بیشتر از اینها حقشان است ولی تکلیف آنانی که سالها در جبها بوده اند وبعضا جتی با مجروحیت سراغ مدارک و درصد و این چیزها نرفته اند چیست ؟آیا شما نسبت به آنها وظیفه ایی ندارید؟

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.