03 ارديبهشت 1397/ ۰۷ شعبان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 53185
1396,دوشنبه 25 ارديبهشت10:36
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تظاهرات بحرینی ها برای همبستگی با ساکنان «العوامیه»


خبرگزاری فارس: تظاهرات بحرینی‎ها برای همبستگی با ساکنان «العوامیه»

مردم بحرین در محکومیت جنایات سعودی علیه اهالی شیعه نشین «العوامیه» واقع در شرق عربستان، تظاهرات و خیابان‌های شهر را با آتش زدن چرخ‎های لاستیک و سوزندان بنزین مسدود کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، معترضان بحرینی یکشنبه شب در اعتراض به جنایت آل‌سعود علیه اهالی منطقه «العوامیه» واقع در شرق عربستان و برای همبستگی با ساکنان شیعه‎نشین آن در مناطق مختلف کشورشان از جمله «المصلی» و «حدحفص» به خیابان‌ها آمدند.

منابع بحرینی گزارش دادند که بحرینی‎ها در خیابان‎های شهر، با ریختن بنزین و سوزاندن چرخ لاستیک‌ها، خط آتش ایجاد کردند.

بحرینی‎های ساکن منطقه البلاد القدیم نیز در اعتراض به ادامه جنایات عربستان مناطق شیعه نشین در قطیف و العوامیه تظاهرات و با سر دادن شعارهایی جنایات آل سعودی و اقدامات سرکوبگرانه آنها را محکوم کردند.

نظامیان سعودی پس از تشدید حملات اخیر خود به روستای «المسوره» زادگاه شهید شیخ نمر باقر النمر، عصر امروز(یکشنبه) شیخ «عباس السعید» امام و خطیب جمعه را در محله شکرالله منطقه شیعه نشین العوامیه واقع در شرق این کشور بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی سعودی که از روز چهارشنبه هفته گذشته حملات خود به منطقه العوامیه را آغاز کرده‌اند، روز جمعه گذشته مسجد «السید محمد» واقع در محله المسوره را با خمپاره هدف قرار داده و به طور کامل این مسجد را تخریب کردند که در پی این حملات سه نفر کشته شدند.

دولت عربستان سعودی که دوازدهم دی ماه سال 1394 شیخ نمر را اعدام کرد، بهمن ماه سال 1395 به طرح تخریب روستای المسوره (زادگاه شیخ نمر) و ساخت شهرک جدیدی برای بیش از 2000 نفر از ساکنان آن را آغاز کرد و به زور و ارعاب تلاش دارد ساکنین المسوره را از خانه‌هایشان بیرون کند.

از زمان اعدام و شهادت آیت‌الله «شیخ نمر باقر النمر» و بروز اعتراضات در استان القطیف بویژه روستای «المسوره» زمزمه‌هایی مبنی بر لزوم تخریب این شهرک به علت دشوار بودن تعقیب معترضان در کوچه‌های تو در تو و پیچ در پیچ از سوی محافل حکومتی مطرح شد.

این روستا که محل تولد «شیخ نمر» است، در حقیقت نمادی از مقاومت در شرق عربستان به شمار می‌رود. این روستا با خانه‌های قدیمی با قدمت بیش از 100 سال امکان پنهان شدن آسان معترضان را نیز فراهم آورده است و نیروهای امنیتی در تعقیب و گریزها راه به جایی نمی‌برند.

 
بحرین     عوامیه عربستان     آل سعود                                
نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.