04 تير 1397/ ۱۱ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 53971
1396,پنجشنبه 08 تير09:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ایثارگران شاغل، بسیجی بازنشسته و عدم اجرای قوانین!


س - چرا وزارت دفاع بخشنامه اجرا نمی کند؟
ج- احتمالا"‌منظور شما مصوبه مجلس درباره متولی شدن ساتا به عنوان نهاد پیگیری کننده تسهیلات رزمندگان در قوانین است. وزارت دفاع با گذشت چند ماه از تصویب قانون باید اهتمام جدی تری را در این رابطه داشته باشد و بیش از این رزمندگان را معطل اجرای قوانین نکند.

 

س - سلام ۱۵ ماه بسیجی در جبهه بودم و ۲۴ ماه خدمت سربازی درجبهه بودم وقتی به اداره ها برای کار می رفتیم، به ما می گفتن شما موجی هستید! یادم نمی رود به یک اداره رفتم برای کار، گفتن چرا رفتی جبهه؟ گفتم برای آب و خاک و اسلام. گفتن برو تا آنها به شما کار بدهند! حال هم که ۵۰سال داریم، رانندگی در شهر می کنم. خدارا ممنون هستیم.
در این بخشنامه که هست برای کسی که سر کار اداری و شرک نیست فکری شده. ما که ماشین پرایدی داریم در شهر مسافرکشی می کنیم. کسی تا به حال پرسی ازما سراغی نگرفت.
 

ج- یکی از ایرادات اساسی قوانین و مقررات مصوب که مجلس و دولت باید به آن توجه ویژه کنند اختلاف معناداری است که در بهره مندی ایثارگران مستخدم و غیر مستخدم وجود دارد. اغلب قوانین مصوب ناظر بر تسهیلاتی است که برای مستخدمین در نظر گرفته اند و از غیر مستخدمین غفلت شده است. در یک معادل سازی مجلس و دولت باید تمهیداتی پیش بینی کنند تا حداقل با در نظر گرفتن برخی تسهیلات برای غیر مستخدمین که در مشاغل آزاد فعالیت دارند جبران این کوتاهی در سال های گذشته بشود.

 

س - من الان 16ماه خدمت کردم. تو ارتشم. نیروهوایی اصفهان تو آموزشی رباط پام پاره شد. بعد 14ماه یه ماهه عمل کردم. خواستم ببینم آیا جانبازی بهم میخوره یا نه؟ اگه میخوره چه جوری دنبالش برم؟ دوم میتونم دیه بگیرم یا نه؟ کجا بایدبرم؟

ج- برابر قوانین نیروهای مسلح چنانچه  مجروحیت شما در آموزش رزمی باشد،‌ از مصادیق جانبازی خواهد بود و باید این موضوع را از طریق رده ای که در آن آموزش دیده اید پیگیری کنید.


س - جانبازان 70 درصد بسیجی بنا به گفته خودتان سال 96 بازنشسته می شوند. سال 64 در فاو مجروح شده ام.  حقوق که سه ماه از سال رفت زیاد نشد. فقط این را جواب دهید حضرت عباسی ببینم کمی از مشکلات حل می شود؟ ممنونم وتشکر فروان از شما

ج- ما در خدمت شما هستیم تا قوانین و مقررات را جهت اطلاع و آگاهی ایثارگران نشر دهیم. متاسفانه دستگاه های متولی در امور ایثارگران اعم از نیروهای مسلح و بنیاد در این زمینه کوتاهی می کنند و یکی از عوامل این کوتاهی عدم تامین اعتبار لازم از سوی دولت برای اجرای این قوانین است. ما هم مثل شما پیگیریم و به محض اطلاع ؛ اعلام خواهیم کرد.


کد خبرنگار : 23


ایثارگران     شاغلین     بازنشسته     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
1
بسیجی
1396/04/08 - 10:13
این سئوال وجواب از کی ودر چه رسانه وسایتی برگزار شده

Reply
no
0
yes
1
1396/04/08 - 13:11
سلام
تا بوده همین بوده و به نظر خواهد بود .نه گوش شنوایی هست و نه دولت و مجلسی که به حقوق ضایع شده رزمندگان رسیدگی کنه
تماما کوتاهی و تبعیض و عدم اجرای این قانون نیم بندی که به اصطلاح برای رزمندها تصویب کردند.


Reply
no
0
yes
0
حسن
1396/04/08 - 14:44
باسلام صوال داشتم بنده 30 ماه جبهه دارم وحدودا 10 سال بیمه تامین اجتمهای امکان دارد ماهم روزی بازنشسته بشیم اگر امکان دارد از چه راهی پیگیری کنیم ممنون

Reply
no
0
yes
1
1396/04/08 - 16:56
سلام
خیلی خوب بود یکی از سئوالات بدرد من خورد. لطفا سئوالات بیشتری را جواب دهید .ممنون

Reply
no
0
yes
1
جعفر هراتی
1396/04/09 - 14:51
سلام ما از پارسال ماده ۳۸ شدیم ولی حق و حقوق اصلا طبق قانون پرداخت نمیشه الان ماه ۴هستیم ولی حقوق هم اضافه نشده از کجا باید پیگیری بکنیم. با تشکر

Reply
no
0
yes
3
محسن یوسفعلی
1396/04/09 - 19:14
با سلام . بعد از گذشته 3 ماه از سل 1396 هنوز حقوق دریافتی ایثارگران حالت اشتغال همان حقوق سال 95 است . لطفا پیگیری نمائید.

Reply
no
0
yes
0
اسلام مشکانی
1396/04/09 - 23:22
اززبان کسی نوشته میشودکه جنگ را باگوشت وپوستش ریه هاواعصاب داغونش حس کرده

Reply
no
0
yes
1
اسلام مشکانی
1396/04/10 - 01:42
سلام برتمامی هم گروهیهای عزیزم که همگی ازناعدالتی این مسولین می نالندودراین گروه خوب باکمک اقای ملایی جمع شدندتا یک صدابگویندمسولین نفرین برشماکه28سال استکه مارافراموش نمودید نفرین .البته بکسانیکه دراین باره کارشکنی کردند.......اهای مسولین ازخدابیخبرازاین شیرمردان که هرکدام درزمان جنگ بادست خالی جلویک لشگردشمن ایستادگی کرد ونگذاشت وجبی ازاین خاک بدست دشمن قسم خورده بیفتدخجالت بکشید.چراچون حال همان شیرمردشرمنده زن وبچه اش شده کسی که جلودشمن راگرفته بودحال درمقابل خواسته ای روزمره زن وبچه اش ناتوان مانده چرا؟چراباید28سال طول میکشید که هنوزهم بعداز28سال درپله اول مشکلاتیم چرا؟مگراین عزیزان جزمردانگی درحق تمام مردم این چه کارکردندکه28سال استکه میسوزندمیسازندامابه هیچ وجه دم نزدند .یعنی کسی نبوده که جوابگوی این عزیزان باشدبرای چه مسولین.چرابایدجانبازیکه نمیتواندازکپسول هو.ایش دورشودرا هزینه کپسولش راهم بایدخودش ازپول یارنه اش پرکند وشرمنده زن وبچه اش باشد .؟بخداشرمداردبخداشرمداردرزمنده وجانبازان زیر25درصد28سال استکه ازهیچ مزایایی برخوزدارنبودندوحال هم نیستندچرا؟مارزمندگان وجانبازان زیر25درصدهامیخواهیم که مسولین بگن چرا ماراازهمه امتیازات محروممان کردند.؟.حال هم بیاییدهمگی دست بدست هم بدهیم پشتیبان اقای ملایی باشیم تاانشاالله صدای سوخته مان رابگوش مسولین ترازاول مملکت برساند وحق پامال شده مان راکه28سال استکه پامال شده رازنده کند .ان شاالله همه باهم برای هم پیش بسوی کمپین 10000نفری کوچک وخادم گروه مشکانی ////رزمنده داوطلب27ماه جنگ موج گرفته وبالای20سال استکه دارم ازدادبه متخصص های اعصاب وروان میروم انهم سبزوارومشهدکه200کلیلومتربا محل مافاصله دارد وحتی بدون دفترچه بیمه درمانی

نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.