05 ارديبهشت 1397/ ۰۹ شعبان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 54122
1396,شنبه 17 تير08:47
اشتراک گذاری در:
عکس روز

آیا بنیاد به کسب درآمد از ایثارگران روی آورده است؟!


اگر قرار است فرد ایثارگر برای یک نامه به خدمات الکترونیکی مراجعه و از جیب هزینه کند که برای صدور هر معرفی نامه و ارائه هر خدماتی مبلغی دریافت می کنند، پس وظیفه بنیاد چه می شود؟

آیا بنیاد به کسب درآمد از ایثارگران روی آورده است؟!

فاش نیوز -  مدتی است که وعده تعویض کارت های جانبازی توسط بنیاد دهان به دهان می چرخد و قرار است کارت های جدید با قابلیت های بیشتر جایگزین کارت های قبلی شود اما گویا فعلا از کارت های جدید خبری نیست و در شهرستان ها با وعده توزیع کارت های جدید مبلغ 40000 ریال از جانبازان دریافت شده و زمان توزیع، بنیاد شهید تنها به تمدید این کارت ها مبادرت ورزیده است.

چند وقت پیش من به بنیاد شهید شهرستان شوشتر مراجعه کردم و آنها گفتند که کارت های جانبازی باید عوض شود و برای تعویض باید وارد سامانه شوید و ثبت نام کنید. مسئول تعاون و صدور کارت های جانبازی وارد سامانه شد و اطلاعات بنده را ثبت کرد و  گفت شما به مرکز "هاتف" مراجعه کنید و درآنجا پیگیر کارت هایتان شوید.  با مراجعه و ثبت در سیستم یک برگه ای تحویل اینجانب شد که بنده با مراجعه به کافی نت بازهم یکسری اطلاعات و مشخصات شخصی از بنده گرفتند تا دوباره ثبت سیستم شود و مبلغ 4هزارتومان هم بابت صدور کار جدید دریافت کردند. پس از گذشت چند روز پیامکی دریافت کردیم مبنی بر اینکه کارت شما به بنیاد ارسال شده. به بنیاد که مراجعه کردیم و قبل از اینکه صحبتی بکنیم گفتند که بخشنامه صدور کارت های جدید در حال حاضر لغو شده و  کارت ها همان کارت های قبلی است.

من به ایشان گفتم به نظر شما این کلاه برداری نیست که شما از هر خانواده شهید و ایثارگران پول می گیرید و در عوض خدمتی انجام نمی دهید و تنها کاری که کرده اید کارت های قدیمی را تا پایان سال تمدید کرده اید؟ گفتند: این دستور از بنیاد شهید مرکز (تهران) است و ارتباطی به ما ندارد.

والبته من به ایشان گفتم که این پاسخ قانع کننده ای نیست. باید به بنیاد شهید خوزستان اعلام کنید که خانواده ایثارگران به این عملکرد اعتراض دارند. البته من این اعتراض را تلفنی هم با آقای پرکره مشاور آقای شهیدی اعلام کردم. 

نکته دوم آن است که مشکلات خانواده ایثارگران به سمت خدمات الکترونیک و پلیس +10ارجاع داده می شود که این کار ناشایستی است. پس وظیفه بنیادشهید چه می شود؟ اگر قرار است فرد ایثارگر برای یک نامه به  خدمات الکترونیکی مراجعه و از جیب هزینه کند که برای صدور هر معرفی نامه و ارائه هر خدماتی مبلغی دریافت می کنند، پس وظیفه بنیاد چه می شود؟

با این اقدامات ذهن تمامی ایثارگران به این سمت وسو کشیده می شود که بنیاد با این ترفند سعی در اخاذی یا کسب درآمد از جامعه ایثارگری داشته دارد که این موضوع به هیچ عنوان شایسته این نهاد مقدس و خوشایند نیست.

متاسفانه بنیاد شهید نه سری به ایثارگران می زند و نه احترامی برای آنان قایل است چرا و روز به روز با این طرح ها از ایثارگران فاصله می گیرد. از زمانی هم که فرزندان شهدا به استخدام بنیاد درآمده اند بهانه ای دست بعضی ها افتاده که تا اعتراض می کنیم سریع جبهه می گیرند و می گویند اینها خودشان هم فرزند شهید هستند. در صورتی که اگر فرزند شهید و یا جانباز هم در بنیاد مشغول به کار می شود نباید هویتشان مانع از پاسخگویی باشد و تنها به عنوان یک کارمند بنیاد باید پاسخگو باشند.

*** گفتنی است فاش نیوز برای دریافت پاسخ، جریان را از طریق بنیاد شهید مرکز پیگیر شد تا پاسخی از کریمیان مسوول روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص صدور کارت های جدید بگیرد که متاسفانه  بنیاد برای یک پاسخگویی ساده، آن را منوط به نامه نگاری و یا ارسال فکس از طریق این پایگاه شناخته شده کرده است.

صنوبر محمدی


کد خبرنگار : 17


کارت جانبازی     بنیاد شهید     امان اله پور                                
Reply
no
0
yes
0
جانبازدفاع مقدس
1396/04/17 - 15:35
سلام علیکم.
نامه نگاری و .... برای پاسخ به سئوال ایثارگران؟!
واقعا این دیگر نوبرش است!'
آخه مگه مورچه خودش چیه که کله پاچش چی باشه؟
آقای کریمیان مگه چه مقام شامخی دارد که باید برای انجام مصاحبه و کسب خبر و ارائه توضیحی که ازقضاء از مشکلات و افتضاحات عملکردی و مدیریتی بنیاد و شخص ایشان است نامه نگاری صورت گیرد؟امیدوارم اینگونه مدیران بروند به همان جایی که از آن آمده اند!

Reply
no
0
yes
0
رزمنده وزیر25درصد
1396/04/17 - 16:54
هرجاهم بخوای مشکلت رو بگی فوری میگن اینم فرزند شهیدیاجانبازه...والگوشده...حالا میخواهبم بدنه بنیادراازایثارگربذاریم که بدترهم بشه...

no
0
yes
1
ناشناس
1396/04/18 - 10:34
بنیاد با این کارها گورخودشو عمیق تر می کنه


Reply
no
0
yes
3
جانباز و رزمنده
1396/04/18 - 08:17
مدیران بنیاد را باید به دست دادگاه صالحه سپرد تا به جنایاتشان در عدم توجه به قانون و رسیدگی به قشر مظلوم ایثارگران رسیدگی شود.
آیا این مسئولین بنیاد و همین جناب کریمیان نبودند که قبل از انتخابات ریاست جمهوری دم به دقیقه کنفرانس خبری میگذاشتند و آمار غلط به خورد رسانه ها میدادند.؟
حال چه شده است که برای ادای توضیح در باره این ظلم آشکار(اخذ وجه از ایثارگران برای صدور کارت شناسایی ایثارگران و واگذاری این خدمت کوچک به بخش خصوصی و ...) وقت ندارند و با روحیه ریاستی بر جراید و اربابان رسانه برخورد میکنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
امیدوارم رییس بعدی بنیاد هرشخصی که هست از افراد شایسته و کاربلد در مجموعه بنیاد استفاده کند و از کسانی که با نیرنگ و تزویر و ریاکاری درصدد بزرگ مردن شخصیت نداشته شان هستند اجتناب نماید.
خدا برهمه امور ما شاهد است

Reply
no
0
yes
3
سید مرتضی جانباز و فرزند شهید سید مجتبی
1396/04/18 - 10:22
سلام عزیزان ان عده که در بنیاد به اسم خانواده شهید کار می کنند این اقایان سفارشی هستند به ان عده بگند ماست سیاه می گویند بله چون دین شان ایمانشان و خانواده شهدا و جانبازان به میز مقام خود می فروشند امتحان کنید ان خانواده شهید که بالای شهر می نشیند از درد خانواده شهید پاین شهری از خانواده شهید روستای خبر ندارد یک عده بنیاد دو قطبی کردند مثل اصلاح طلب اصول گرا خانواده شهید می گویند جانبازان با شما دشمن هستند به جانبازان می گویند خانواده شهدا با شما دشمن هستند چون منافع خود را حفظ کنند دو برادر به جان هم انداختند در این بین خودشان حکومت می کنند من که تا حلا ندیدم هم فرزند شهیدم هم جانباز کسی یا مسئول بنیاد بیاد بگه مردی یا زنده ای چه غلطی می کنی فقط اطرافیانش ان میروند حال می کنند به اسم ما می نوسند من از ان روزی می ترسم در این کشور کسی بگه من خانواده شهید جانبازم بنیاد نشینان بگیرند مثل هواپیما بکشند بریزند جسد مان را خلیج فارس بعد بگویند این گل پر پر از کجا امده از صفر(بقی) عربستان امده

Reply
no
0
yes
0
علی
1396/04/19 - 19:23
مشکل نداشتن وعدم صدور کارت ایثارگری شبیه کمبود فانسقه درجبهه ودوران دفاع مقدس است .

Reply
no
0
yes
1
جانباز شیمیایی20درصد
1396/04/25 - 07:44
سلام
الان حدود 28 سال است که جانباز زير 25 درصد حتي يک کارت شناسايي ندارد ....
بنيادي که در طول ساليان نتوانسته کوچکترين امور جانبازان را انجام دهد بايد همه مديران انرا تحويل دادگاه بدهند ....
وقتي در کشور اسلامي هيچ مديري از کم کاري و بي لياقتي مورد مواخذه قرار نگرفته و حتي يک معذرت خواهي هم از ملت نکرده مقصر کيه ؟
اگر در اين سي سال يک مدير مفسد و نالايقي را اخراج کرده بودند و در تمام نشريات افشا مي کردند امروز وضع مملکت خيلي بهتر بود که درمانده يک کار بسيار ابتدايي باشند ...
صدور کارت شناسايي براي جانبازان با هر درصدي ابتدايي ترين کار است ...
خجالت بکشيد اي کسانيکه به اندازه حقوقتان کار مفيد انجام نداده اي .....

نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.