06 ارديبهشت 1397/ ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
شناسه خبر : 54204
1396,چهارشنبه 21 تير09:33
اشتراک گذاری در:
عکس روز

احکام مربوط به ایثارگران اجرایی می‌ شود


حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی اظهار داشت: همزمان با شروع روند اجرای قانون برنامه ششم توسعه، اصلاحات جدید قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز در حال انجام است.
وی تصریح کرد: معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید با همکاری معاونت ‌های تخصصی بنیاد نسبت به تدوین بخشی از آیین نامه ‌های مورد نیاز در قالب دبیرخانه شورای اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اقدام کرده و مواردی نیز در دست اقدام است.
شهیدی با بیان اینکه برخی از احکام برنامه ششم توسعه نیازمند هماهنگی و برنامه ‌ریزی با سایر دستگاه ‌های اجرایی است گفت: بخشی از این احکام از جمله سهمیه پنج درصدی آزمون سراسری مربوط به جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنها با هماهنگی سازمان سنجش و آموزش کشور در حال اجرا است و بخشی نیز نیازمند تهیه و تصویب آیین نامه اجرایی است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: آیین نامه اعطای نشان ملی ایثار مربوط به بند ج ماده 86 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه تدوین شده و به زودی برای هیات دولت ارسال می‌شود.
معاون رئیس جمهوری افزود: طی سال‌ های گذشته در مجموع 937 نفر از خانواده ‌های شهدا و جانبازان بر اساس مصوبه هیات وزیران نشان ملی ایثار را دریافت کرده‌اند اما در قانون برنامه ششم بنیاد شهید مکلف شده است نسبت به اعطای نشان ملی ایثار، به والدین شهیدی که دارای حداقل سه شهید یا دو شهید و یک جانباز 50 درصد و یا دارای یک شهید و دو جانباز 50 درصد یا بالاتر هستند اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه اعتبارات بخشی از احکام قانون برنامه ششم و نیز قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در قانون بودجه سال 1396 پیش بینی نشده است گفت: به زودی پیشنهادات اجرایی و مالی مربوط به قانون برنامه ششم توسعه برای دولت و مجلس شورای اسلامی ارسال می ‌شود.
براساس آماربنیادشهید، آمار جانبازان زیر 25 درصد 331 هزار و 555 تن، جانبازان 25 درصد و بالاتر 233 هزار و 267 تن، جانبازان 50 تا 69 درصد 25 هزار و 481 و جانبازان بالای 70 درصد حدود 9 هزار و 688 است؛ ضمن اینکه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شدید در کشور بسر می برند.


منبع : ایرنا


محمدعلی شهیدی     بنیاد     ایثارگران     جانباز     برنامه ششم توسعه                        
Reply
no
0
yes
0
احمد
1396/04/21 - 12:29
یعنی قوانین جدید مربوط ب کسر خدمت و معافیت هم تصویب میشود؟؟

Reply
no
0
yes
3
جانبازشیمیایی ده درصد
1396/04/21 - 13:37
می شود ( منتها زمانیکه ایثارگری در قید حیات نیست )

Reply
no
0
yes
2
همسر جانباز 25%
1396/04/21 - 13:41
با سلام و سپاس از همه مسئولین سایت فاش نیوز و همچنین واحد حقوقی و تدوین مقررات بنیاد شهید و امور ایثارگران .
یکی از مظلومترن اقشار ایثارگر درمیان همه ایثارگران ، همسران جانبازان زیر25% شاغل دولتی هستند که در میان همه قوانین حمایتی مغفول مانده
هم اکنون بسیاری از جانبازان زیر25% ، فاقد شغل دولتی هستند و لذا خانواده جانباز( همسر و فرزند) مشغول بکار شده اند و لیکن از قانون ارتقاء یک مقطع تحصیلی ، معافیت بیمه و مالیات هم بی بهره هستند.

لذا ضروری و عادلانه است، همانطور که جانبازان زیر25% شاغل در سازمانهای دولتی مشمول ارتقاء مقطع تحصیلی ، معافیت بیمه و مالیات هستند ، در جهت رعایت انصاف ، حداقل یکی از اعضاء خانواده جانبازان زیر 25% بدون شغل دولتی هم مشمول این حمایت قرار داده شوند و یا اینکه بند ث ماده 88 ( موضوع افزایش یک مقطع که در تیتر قانون هست درست اجرا شود و یا اینکه به همان میزان به جانبازان فاقد شغل هم حقوق داده شود .
هم اکنون همسر و فرزند مونث شهدای گرامی که در دستگاههای دولتی شاغل هستند نیز مشمول این حمایت قرار گرفته اند و تسری ان به همسران و یا در شرایط خاص، فرزندان جانبازان نیز بسیار منصفانه تر است چون خانواده جانباز زیر25% از هیچ ارگان دیگری حقوق دریافت نمی کند و در واقع همسران این گونه جانبازان سرپرست خانوار نیز هستند .

Reply
no
0
yes
0
1396/05/08 - 03:02
سلام فرهنگ ایثار و شهادت کتابی و دستوری عملی نمیشود بلکه باید از آنهایی که در را این انقلاب ایثارگری و رشادت کردند بطور شایسته قدر دانی شود تا افراد دیگر از توجهی که به این قشر میشود تلنگری به سایر افراد جامعه زده میشود و در میان جامعه این فرهنگ نفوذ میکند تنها راه قدر دانی مادی و معنوی و تکریم این قشر بی ادعا می‌باشد ولا غیر. با تشکر فرجی جانباز. جنگ تحمیلی کد ۰۲۱۰۰۱۱۲۴۵

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.