31 شهريور 1396/ 01 محرم 1439
شناسه خبر : 54240
1396,شنبه 24 تير12:13
اشتراک گذاری در:
عکس روز

درباره ماده 38 ، اعاده به خدمت، پاداش و شهریه دانشگاه


س - اینجانب جانباز ۲۵ درصد هستم. تقریبا" شش ماه قبل ازطریق امور ایثارگران سپاه از ما مدارک لازم جهت اجرای ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگران اخذ گردید که متاسفانه درحالیکه بنابر اعلام امور ایثارگران سپاه مزایای فوق شامل جانبازان ۳۰درصد به بالا می شود. خواهش میکنم ما را راهنمایی کنید. آیا می شود قانون که در آن تاکید گردیده جانبازان ۲۵درصد و بالاتر تغییر داد؟ ضمنا بنده بازنشسته آموزش و پرورش میباشم و اعزامی بسیجی داوطلب از سپاه می باشم.

ج- اجرای ماده 38 ارتباطی با درصد ندارد و هر فرد حالت اشتغال بدون در نظر گرفتن درصد می تواند مشمول آن شود. ضمنا" اگر حالت اشتغال خود را در آموزش و پرورش عملیاتی کرده باشید، مشمول ماده 39 می شوید.

 

س - من جانباز پنج درصد هستم با اعصابی داغون با 28 سال و چند ماه بازنشست شدم. آیا میتونم دوباره وارد خدمت شوم با شصت و هشت ماه منطقه؟

ج- بله اعاده به خدمت شما منع قانونی ندارد .

 

س- فرزندم سال 95 در رشته پزشکی پردیس دانشگاه شاهد قبول شده و بنیاد میگوید فقط تا سقف شهریه دانشگاه آزاد پرداخت می کنیم و بقیه شهریه را باید خودتان بدهید. آیا قانون همین را می گوید؟

ج- بله این پاسخ بنیاد منطبق با آیین نامه اجرایی ماده 66 قانون جامع و برابر قانون است .

 

س - بنده جانباز 30% هستم و حالت اشتغال  بودم در حالیکه شغلی نداشتم. الان 7سال است استخدام رسمی  شدم. آیا مطابق مقررات میتوانم هم حقوق دولت و هم حقوق حالت اشتغال دریافت کنم؟

ج- با اصلاح تبصره 2 ماده 39 قانون جامع مانعی برای دریافت هر دو حقوق ندارید،‌لکن مراقب باشید از قانون حالت اشتغال در دستگاه محل خدمت استفاده نکنید.

 

س - بنده جانباز 10درصد هستم. فعلا با 31 سال خدمت مشغولم. آیا امسال خودم رو بازنشست کنم و پاداش رو دریافت کنم، با سن 49سال طبق بندج قانون 84 برنامه ششم بعد از یک سال می توانم دوبار به سرکار برگردم؟؟ ممنون

ج- بله می توانید از این قانون در صورت اجرا استفاده کنید لکن مراقب باشید برای اجرا شاید شرط داشتن مدرک کارشناسی را لازم بدانند. ضمنا بند چ ماده 87 صحیح است.


کد خبرنگار : 23


Reply
no
0
yes
0
جانباز 25%
1396/04/26 - 02:38
سلام . نحوه محاسبه و پرداخت حقوق با توجه به ماده 38 برای همه افراد یکسان است و

Reply
no
0
yes
0
555555
1396/04/30 - 04:35
باسلام وعرض خسته نباشید جانباز 30درصد جنگ تحمیلی هستم در مهرسال 92 با سنوات ارفاقی چهار سال بازنشسته شدم متاسفانه به دلایل مالی وزارت اموزش و پرورش اول اسفند 92 مجدد با کمی اجبار اعاده به خدمت شدم که پاداش بر مبنای 26 سال وآخرین حکم پرداخت شد که طبق گفته کارگزینی مبلغ پرداختی بطور علی الحساب بوده وبرا ی بازنشستگی دوم طبق آخرین حکم باید محاسبه و و مبلغ پرداختی کسر الباقی طبق آخرین حکم پرداخت شود که در حال حاضر آقایان می گویند که بخشنامه ها عوض شده و اگر بنا با شد پاداش پرداختی قطعی باشد حدود یکصد میلیون تومان ضرر خواهم کردلطفا کمکم کنید اگر راهی است بفرمایید انجام دهم و اگر به دیوان شکایت کنم نتیجه خواهد داد یا نه ضمنا در زمان بازنشستگی با قانون پیش از موعد بازنشستم نمودند که از سنوات ارفاقی جانبازی استفاده نکردم و میانگین دوسال اخر حقوق پرداخت کردند که خود کلی ضرر به همراه داشت همچنین اقایان آخرین حکم را در نظر نمی گیرند و ملاک را میانگین دو سال آخر می دانند با تشکر

Reply
no
0
yes
0
حمید
1396/05/03 - 20:24
سلام رزمنده بالای شش ماه جبهه میباشم سال 83بازنشسته شده‌ام سنم زیر شصت سال میباشد ولیسانس دارم الف شرط ارفاق یک مقطع بالا تر را دارم ب میتوانم اعاده به خدمت شوم ج چرا دانشگاه فنی وحرفه ای توجه نمیکند

Reply
no
0
yes
0
دیبا منوچهری
1396/05/19 - 11:37
سلام، من فرزند رزمنده با ۱۵ ماه حضور در جبهه و کارت ایثارگری هستم،من شامل تخفیف شهریه دانشگاه ازاد میشم؟





نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.