04 تير 1397/ ۱۱ شوال ۱۴۳۹
شناسه خبر : 54443
1396,سه شنبه 03 مرداد16:55
اشتراک گذاری در:
عکس روز

عموصالح جان نجات میداد!


علی ابوالقاسمی- در چنین روزی 3مرداد 62 در استخبارات عراق اگر عموصالح نبود، حتما من خودم زیر شکنجه با بدن مجروح ازبین رفته بودم. فقط بایک کلمه عموصالح درحین شکنجه و سوال و جواب عراقی ها با لهجه عربی و فارسی شاید بیش از چندین باربه من زیر لب میگفت بگو جندی مکلف هستم ولی آنقدر من بی حال و شوکه شده بودم و ایشان هم خیلی لهجه غلیظی داشت که من خیلی دیر متوجه شدم ولی بازهم جانم را بعد از خدا به عموصالح مدیون هستم.

  در شرایطی که چندین بار عراقی به او توهین و کتک زد، آخر این جمله انه جندی مکلف رابه من یاد داد تا من گفتم. عراقی هاکمی ملایم شدند و با آب زدن به صورتم به هوش آمدم و افسر عراقی شروع کرد به سوال و جواب اسم پدر و سن و سال و کدام تیپ و لشگر هستم و کدام شهر و چرا آمدم که عموصالح گفت سیدی! ایشان جندی مکلف هست و اجبار هست که در ایران سربازی بروند.

  این یکی از کارهای عموصالح بود البته آن زمان من متوجه نبودم که کار خداست. ایشان در استخبارات عراق مترجم باشد. در بدترین شرایط تک و تنها و ازهمه بدتر هنگام ترجمه توهین و کتک هم می خورد. هیچ کار خداوند بدون حکمت نیست.

آزاده و جانباز 55درصد ازتهران


کد خبرنگار : 20


عموصالح     استخبارات     ترجمه     فاش نیوز     کتک                        
Reply
no
0
yes
0
جانباز کارمند
1396/05/03 - 22:25
باعرض سلامئ خدمت مدیریت سای فاش نیوز
موضوع اینکه درخصوص بخش نامه صادره از سوی سازمان مدیریت واستخدامی که میشود یک مقطع بالاتراز زمان استخدام احتساب میشود مثال اگردیپلم باشد فوق دیپلم وبرای ایثار گران تدبیری اندیشیده نشده است واین مایه دلسردی دانشجویان ایثار گر میشود از یکطرف میگویند تادکتری بخون ازیکطرف مدرک تحصیلی رو قبول نمی کنند لطفا پیگیری کنید تاتدبیری اندیشیده شود

Reply
no
0
yes
0
مخلص دزفولي
1396/05/04 - 00:38
خاك.... دژ شلمچه.........

نظری بگذارید
chapta

آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.